Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
bax

Lada 132

Recommended Posts

Auto koji sam nasledio od caleta je u osnovnoj verziji imao fabricki motor od 1300ccm,65KS sve dok nije dosao u mojim rukama i dogurao do 202000km kada sam morao da ga zamenim sa 1.6 motorom koji je bio dosta jaci od prethodnog. Taj motor je polomio radilicu pa sam odradeo jednu generalnu na njemu koji je bio mnogo sveziji i dosta mocniji i sa 2300km pozajmim ga svom drugu kome je navodno pukao kajis od altenatora i pregrejao ga.

Tada sam dosao na ideju da krenem sa necim sto jos do sada niko nije uradio. Navodno uzeo sam blok 1.3 koji je imao dotadasnji precnik 79mm i razbusio ga na 86mm, ubacio klipove od GSI-a 2.0 i spakovanom radilicom od 1.6. Na glavi motora nisam vrsio vece prepravke sem poliranja.Taj motor je imao snagu od 120KS ali mi nije trajao vise od 10000km jer je puko blok!

Tada sam dosao na ideju da na njegovom mestu spustim Fiatov motor 2.0,2 bregaste od 85KW i njegovim menjacem tako da danas nisam stigao da vam prikazem sliku tog motora ali postavicu ih...

Lada kao auto je nize klase tako da ja pokusavam da taj auto prepravim za moje potrebe i da bude malo luksuzniji.

bb2.jpg bb3.jpg

bb4.jpg bb5.jpg

http://img233.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img3610t.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za trud, a i proekat ti je za pohvalu kao i "Lajka". :thumbsup:

I ako moze neka specifikacija auta top speed itd.

Edited by Dusm4n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ako vide Rusi ne gine ti posao glavnog dizajnera u Ladi...ODLICAN 5!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka chast na projetku,predivno!

Samo bilo bi josh mocnije da si ostavio onaj stari izgled Lade,da si mu samo zatamnio stakla,a motor i enterijer da si modifikovao pa kad uzmesh da deresh ove napaljene klince... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

nestvarno dobro! idem auto putem 200 i prodje lada sa 210. Ustinem se da vidim da li je san ili java... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast... :)

Lada je perverzija, najbolja koju sam do sada video, a motor je :thumbsup:

Edited by Saša Bg mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na lepim komplimentima!

Razmisljam da ubacim 2.0 16v turbo,Ali mi je zao da rasturim auto. U pitanju je lancia thema lx.Verovatno neki i znaju sta znaci to za themu.Nisam ni jedan do sada takav u srbiji video,pa me je i zao da je rasturim.Ipak je auto vth!

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast zemo! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, projekat je za sve pohvale! :D Neko je gore pomenuo da je bolje da si ostavio obican izgled lade, i kad neko stane na crtu bas bi se iznenadio. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bax: jesi radio sta na vesanju, tipa druge orpuge, amorti, balans stangla?

Auto na kom sam naucio da vozim, i koji sam prvi vozio po dobijanju dozvole je bas Lada 1300, i vrlo dobro se secam njenog (udersteer, understeer, understeer OVERsteer, molitva) "lezanja",

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvao sam da se raspitam za ovu themu ali mi je vlasnik totalno bio kontradiktoran. Koliko se secam imao je stranca lx pa je isao za bg po neki krs da bi ne znam ni ja sta radio uglavnom sve mi je bilo jasno... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg image.jpg

Nazad su gasni amortizeri sa duplim oprugama i reducir ploce od 35mm.Ovo je stara slika pa se vide samo produzeni brezoni. A napred sam ispustio ulje iz amortizera i nalio sae 90.Cime sam dobio dosta cvrci prednji deo.Tu se nalaze redicir ploce od 25mm.

Kao sto rekoh,slika je stara pa se i diskovi pozadi ne vide!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose uradjeno ali cemu svrha svega toga? Po meni isuvise baceno para. Ako je u auto ugradjeno to sto jeste i jos pride 4 tipa u autu je priblizno 2 tone. Sreca da na auto-putu na svakih pedesetak km ima benzinska pumpa. Ispravite me ako gresim. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...