Jump to content
FAS Goran
nsgaghy

Fiat Stilo - sam se zaključava

Recommended Posts

Sinoc kad sam se vracao kuci primetio sam da mi se auto jako cesto sam zakljucava, tj da se cuje da centralna "cvakne" , nebitno da li je auto u tom trenutku otkljucan ili zakljucan, ili se vozi ili stoji.

Isto tako je nastavio i danas.

Nekad se zakljuca jednom u 5 minuta, a nekad naprimer 5 puta u 5 sekundi....

Sta bi to moglo biti u kvaru?

Predpostavljam da mu je nesto od ove vlage ili hladnoce doslo glave....

I da, prvo sto mi je palo na pamet je da je problem sa onom opcijom SPEED LOCK, i nju sam odma iskljucio, ali nema razlike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je voda i vlaga,prosla negde gde ne treba :no

ili je usla u mikroprekidace u samim bravama(jako tesko dostupni) ili je prosla do neke el.ploce za koju sam cuo da se kod Stila nalazi ngde u vozacevim vratima i kad dodje u kontakt sa vodom ili vlagom-centralna poludi.

Moj ti je savet,a dobio sam ga od svog majstora :unworthy: ,je da nadjes osigurac centralne brave i izvadis ga,dok ne resis ovaj problem-zakljucaj auto iznutra,svaka vrata ponaosob,a onda vozaceva na kljuc i tako dok ne dodje lepse vreme ili ne otkrijes sta je u pitanju.

Pitas se zasto :question: ,pa zato sto centralna brava od tog ludovanja hoce da crkne :crybaby: i zamisli da ti se naprimer u sred noci sama pocne otkljucavati i zakljucavati dok ne rikne-moras priznati nezgodna situacija :wallbash:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada jos nije poceo sam da se otkljucava, jednostavno se zakljucava opet i opet, nebitno u kakvom stanju bio...wallbash.gif

i nisam jos primetio da to radi dok je ugasen auto...

Da se i otkljucava, to bi vec bilo kriticno thumbup.gif

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijednu vrstu alarma nemam, niti sam imao... Mada auto imam tek 4 meseca, tako da ne znam sta je pre toga bilo...

Sad sam ga ostavio otkljucanog, pa cemo videti do jutra sta ce biti ... whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocas se nijednom nije zakljucao, posto sam ga i jutros nasao otkljucanog, kakvog sam ga i ostavio...

Dakle problem je samo dok je auto upaljen...nuke.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocas se nijednom nije zakljucao, posto sam ga i jutros nasao otkljucanog, kakvog sam ga i ostavio...

Dakle problem je samo dok je auto upaljen...nuke.gif

Interesantno. Evo kako ja razmisljam: To znaci da je kljuc u dometu auta. Ja bih za pocetak zamijenio bateriju u daljinskom na kljucu.

Sad ce neko da se javi i kaze kako to nema veze, ali baterija u daljinskom je jeftina, ja bih prvo to provjerio.

Poz

Javi ako rijesis problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

25022011141.jpg 25022011143.jpg

ovo malo je mikro prekidac koji daje signal otvoreno-zarvoreno a na drugoj slici je izgled motora centralne brave (mislim punto)ali isti princip -obe stvari mogu da budu uzrok otklj-zaklj vrata a isto tako cest slucaj u tom problemu na stilu je stampana ploca na vozackim vratima za podizace prozora i zakljucavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je problem bila voda koja je zavrsila negde gde ne treba (taj dan je padao onaj veliki sneg, a auto je bio par sati na parkingu)...

Vec 3 dana se nije sam zakljucao, tako da se nadam da se to vise nece desavati.

Hvala svima na savetima, a ako se opet pocne to desavati, moracu da probam da iskoristim nesto od saveta koje je dao mikisxy thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mozes rastavi onu plocicu sa dugmicima u vozackim vratima da nije slucajno ti usla voda jer zna da lepo pojede stampu pa je lakse sanirati u ranoj fazi.ako te put nanese u BG svrati da ti to pogledam,minut posla,free cost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je i meni palo na pamet da je ta plocica sa dugmicima za zakljucavanje i otkljucavanje mozda u pitanju, i primetio sam da nece da zakljucava preko tog dugmeta, samo moze da otkljucava....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je u pitanju ta plocica....

Sad sam sve rastavio , i ocistio, ali i dalje ne radi zakljucavanje preko dugmeta.

Slikao sam plocicu, i zakljucavanje je u donjem desnom uglu.

Kako to da popravim?

IMG_1226.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari...

Auto mi je na parkingu...pa je kanda nezgodno sto se sam otkljuca...i sto je jos gore otvori prozore...sve na izvolte...

Danas posle posla dodjoh normalno kuci...zakljucah ga...jos i dead lock...kad ono posle desetak sekundi sam se otkljuca i otvori prozore...AMAN UZASA

upalih ga da malo radi...mozda se zagrcnuo...pa opet zakljucah...tako je mirovao pola sata...i opet se sam otvori...

Jel moguce da je od slabe baterije na daljinskom pa mu salje nesto bezveze...ili je akumulator...ili se to moze videti kacenjem na dijegnostiku...

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je price na forumu o tom slucaju.

da te uputim na temu u kojoj je, bih ali ne znam tacno gde je.

Nesa ce procitati tvoj post i odraditi to sto ti treba.

Mislim da je problem u vlazi kod osiguraca u kucistu akumulatora.

Jel imas taj poklopac za akumulator?

Edited by STILISTA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam...sad je vec mrak...skinuo sam klemu pa miruje...hm, valjda ce me neko navesti na datu temu...

mislis da je samo do zamene osiguraca?...to bi bilo extra... :)

mada otkud vlaga ?! pa suvo je vreme...ne bese kise vec para dva dana...hm...

Edited by radoje76

Share this post


Link to post
Share on other sites

bem li ga!

strpi se malo,neko ce ti napisati nesto.Ja nisam imao taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to liči da taster na daljincu,ključu, za otvaranje, glavi ili prespaja. Naravno da se to nebi desilo ako je ključ dosta udaljen od vozila. Ali iz kuće ili zgrade do dvorišta ispred, to je lako moguće.

Normalno je da se auto otkjučava i spusta prozore kada se drži duže vremena stisnut taster otključavanja (možeš i da probaš), naravno to ti već znaš. Najbolje ako je moguće probati sa drugim daljincem a taj udaljiti od kola bar 100-tinak metara, ili sa tim daljincem zaključati pa za sekundu dve ukloniti bateriju. A da možda onaj drugi daljinac nije negde pritegnut pa on radi đavolja posla.

Izgleda šašavo ali možda upali.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze sa daljincem, ima veze sa komandama u vozackim vratima...

verovatno je nekada pokislo ili se napunilo vode ili vlage zbog pranja, idt.. skini komande, otkachi dzek i idi spavaj, nece se otkljucavati ni otvarati prozori, odnesi u servis ili sam rasklopi i ocisti (lagano i nezno da nesto ne polomis, ako se razumes u elektroniku)

99.99 % je to ;)

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas pred kraj radnog vremena malo pogledali i izgleda da je problem u mikroprekidacima u samoj bravi.ali auto je odbio saradnju kad smo se pripremili da rasturamo on prestao da zeza :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe...dok ja iza krivine...na parking on poce opet da se zabavlja sam sa sobom...ipak je do brave u vozacevim vratima...kad odzekam suvozacka vrata on se i dalje igra...elem kad kljucem drndam u bravi...otkljucavam i zakljucavam...reaguju samo vozaceva vrata i iza vozacevih...desna strana miruje...dok kad to radim na suvozackoj strani sva vrata reaguju...dakle...brava :D

sa pratecim elementima :D

zna li ko posto je to govno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio mi drug Stila sa 4vrata,i juce nesto cackali oko daljinskog,otvarali prozore pa zatvarali preko njega <_<

i od tad,svako 2minuta se auto sam zakljucava i jos nastavi da skljoca povremeno?

pomagajte,jer ako mu kljuc ostane u autu nagrabusio je :realmad:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se desilo da se aut0 sam zakljucao kljuc ostao u bravi (ugasen auto) svom srecom to mi se desilo ispred kuce tako da sam uzeo rez.kljuc.E sad sta to moze biti da nebih nosio 2 kljuca i jos nesto posle tog zakljucavanja par puta se culo ponovno zakljucavanje.pomoc kolege

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sa obzirom na prethodna iskustva, ili je neka brava, ili je ona plocica u vozackim vratima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...