Jump to content
FAS Goran
njushkica

Punto mk.1 - gasi se

Recommended Posts

Danas sam isao na dijagnostiku Exeminer ali neuspesno jer nikako nije mogla da pristupi kompjuteru...lik u servisu mi je rekao da je kompjuter zabrljavio i da imam dve opcije:

-da ga posalje kod nekog elektronicara da ga kao reparira, ili

-kupovina drugog...

Meni nekako bolja varijanta kupovina drugog, jer bar mogu da ga probam neki dan i da vidim da li ce nesto da se promeni, pa ako je to uzrok onda da ga kupujem...

Medjutim nekako mi nelogicno da ECU ima veze sa plinom, al' opet mozda i gresim...

Sta mi vi savetujete da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh cudi me sto ti nisu predlozili da skinu glavu pa ce vec da izbunare da rade generalnu!!!!

PROMENI SERVIS.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta, nemaju pojima...a jos su kao servis italijanskih automobila...morao sam jos da im pricam: da nije do ovoga, da nije do onoga, a njih mrzi sto su zivi...nije im ni na kraj pameti bilo da mozda izmere kompresiju ili pritisak goriva...tako sam im i platio posto nista nisu uradili, ali su uredno trazili nekih 1500 dinara, za nesto, samo ne znam za sta...dobili su jedno veliko NISTA, ali naravno posto su videli da bas nisam pao s'kruske bilo je: nista, regulisacemo kad kupis drugi komp ili ako se odlucis da nosimo ECU na "remont"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da javim da sam posle gomile pokidanih zivaca (i potrosenih para) uspeo KONACNO da sredim auto. Sve probleme koje sam imao (tesko paljenje na benzinu, rad na leru 2-3 minuta i onda se ugasi sam od sebe) je prouzrokovao relej koji sluzi za prebacivanje sa benzina na plin i obrnuto!

To sam slucajno otkrio pre neki dan zahvaljujuci prelistavanju ovog foruma. Problem je pravio taj relej tj. njegov mirni kontakt. Ispitao sam ga i provalio da mu taj mirni kontakt cas radi, cas ne radi i samim tim je signal za diznu cas dolazio cas ne.

Hvala svima koji su ucestvovali i bili voljni da pomognu.

Pozdrav i hvala jos jednom :unworthy::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala tebi što si došao na forum da napišeš šta je pravilo problem. Sigurno će nekome značiti kada bude čitao temu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu dotati jos na ovo Nesino,nemoj da pobegnes kao neki i da te nema vise ili da samo svratis da kukas :) ,ovo je dobar primer kako treba,trazis savet,nadjes,uradis ,javis , opises kvar i kako si resio,tako treba :) pozz

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...pa zato smo ovde, da se virtuelno pomazemo koliko je to moguce... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Vec neko vreme imam sledeci problem. Radi se o automobilu punto 1.1 '98god, benzin/plin. Naime, kada vozim auto na plin i stanem npr. na semaforu, broj obrtaja naglo padne tako da se auto zagusi a ponekad i ugasi. Ako ga tada upalim na benzin, desi se slicno. Medjutim ako ga vozim na benzin bar minut, dva desi se da broj obrtaja u leru padne, ali nikada toliko da se ugasi. Pri tome ovo sve se desava povremeno, npr. danima vozim normalno i na plin i na benzin bez gasenja, a onda naidje period da ne mogu normalno da stanem na semaforu ili raskrsnici a da se ne ugasi.

Majstor mi je cistio leptir gasa, podesavao ler gas, plinadzija mi je rekao da je step motor OK.

Sta bi moglo da bude?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu sam odradio mali servis, promenio kablove i svecice, promenio i filter gasa. Majstor za plin mi rece da bih trebao da pogledam step motor, ako nastavi da mi se tako ponasa. Gde bih to mogao da uradim? Ili moze po principu "uradi sam" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...