Jump to content
FAS Goran
Valle

Osnovno o ugradnji audio sistema u automobil

Recommended Posts

Imam plastike preko prostora u vratima, u kojima bi trebalo da stoje zvučnici. Nemam zvučnike u zadnjoj polici, a ne bih ih ni stavljao. Želim da kupim 4 zvučnika, za svaka vrata po jedan, i plejer koji pasuje sa tim zvučnicima po snazi. Nemam pojma da li iza blende ima priprema, ali ću pogledati. A možda jednostavno oteram auto kod nekoga da mi kaže koliko ta igrarija košta, pa da završim sa tim bez nepotrebnog maltretiranja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na autu nisam imao pripremu za radio pa sam razvlacio zice do zadnjih polica za zvucnike i busio sam konektor da bih provukao zice za zvucnike u vratima.
 

cxcb470020.jpg  cxcb470021.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel voziš Punta Classic, pravljenog kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja koje pitanje za vas. Uzeo sam skoro Punta 2 2001 god,i u njemu nije radio originalni radio koji je imao,te hoću da uzmem novi već sutra-prekosutra. Pritom sam dobio na poklon neko ozvučenje za auto(u koje se baš i ne razumem toliko),te mi treba vaša pomoć. U vratima(2/3 v​rata je) imam neke Pioneer-ove zvučnike,slikaću ih sutra da vidite i njih,pa ne znam da li uopšte da stavljam ove što sam dobio na poklon ili ne,i da li ti valjaju. I da li mi uz njih treba neka dodatna oprema,tipa pojačalo itd. Evo slika ovog "poklona"

 

IMG_20150522_213856.jpg IMG_20150522_213904.jpg IMG_20150522_213926.jpg
 
IMG_20150522_213941.jpg IMG_20150522_214040.jpg IMG_20150522_214143.jpg
 
IMG_20150522_214449.jpg 

 

 

Izvinite ako sam pogrešno okačio slike,novajlija sam,ispraviću,samo kažite.
Edited by Stoicov

Share this post


Link to post
Share on other sites

tema mi se extra svidja i vrhunski je sve objasnjeno. Samo bih zamolio Valle-ta ako je moguce da se obnove slike u prvom postu jer ih je nemoguce pogledati ili je to samo kod mene problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je off ili nije, tražio sam po forumu i nisam mogao da nadjem odgovor, naime, imam us blaster 800w pojačalo u kolima i izgleda da je u njemu otišao neki lem ili nešto slično, super on radi i onda u jednom trenutku kao da baci struju na kablove za zvuk i čuje se puckanje i to baš glasno, pa me zanima da li ima neko ko popravlja/servisira pojačala da vidim u čemu je problem da li se isplati namestati ili ne... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sa zakasnjenjem ali ako je dobro pojacalo isplati se. E sad gde i kod koga u Bg ne mogu da ti pomognem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom treba Lik iz Panceva servisira svu Elektroniku, Audio-Video uredjaje i td Novoseljanski Put 175nj za vise obratite se u pp preporuka meni radio vise puta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj mala pomoc,koje zvucnike izabrati od ovih:

1. JBL CS-6 (3700 din)

2. JBL CS-762 (4300 din)

3. Pioneer TS-G 1731 I (oko 3600 din)

4. Alpine SXE-1725S (4300 din)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva dva skoro ista cs-762 moze da reprodukuje maloko vise tonove mada zanemarljivo.

Pionir ima vecu osetljivost od jbl (bar na papiru) i veci frekventni raspon, moze da svira dublje basove.

Alpine po specifikaciji naj slabiji, reprodukuje basove tek od 60Hz. Mada ako stavljas woofer to nije problem.

Ja bih uzeo jbl, mozda potraziti neka testiranja po netu za malo vise podataka mada u tom cenovnom rangu to je sve priblizno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram dvosistemce nazad,jbl mi je favorit,sta znam,svi zivi ga hvale...

Planiram i fabricki woofer da ugradim i mozda da zamenim zvucnik u wooferu za neki ozbiljniji...Mislim da ce biti dovoljno obzirom da ne zelim onolike kutije sa wooferima u gepeku itd itd...

Znas li nesto o ugradnji fabrickog woofera?ili ako znas nekog sa foruma ko je ugradjivao da popricam s njim o ugradnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde sam detaljno objasnio ugradnju fabrickog woofera u Stilo, sa sve semama: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41574-fiat-stilo-ugradnja-poja%C4%8Dala-i-vufer-na-fabri%C4%8Dki-cd-player/page-2#entry1273383

 

U principu, svi izlazi za zvucnike se prvo dovode na Hi-Fi, i sa njega idu na zvucnike (8+8 kablova).

Jedna linija ide sa woofera na A konektor fabrickog uredjaja i obavestava ga o postojanju woofera.

Jos jedna linija ide na Mini ISO konektor i predstavlja switch (on\off) za woofer.

Zatim, potrebno je dovuci jednu naponsku liniju zasticenu osiguracem, direktno sa akumulatora. I povezati woofer na masu, to je ukupno 20 linija koje treba razvuci. Toliko se secam napamet, a na linku imas sve detaljno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to,ali nikako bre ne razumem one seme....

Pazi ovo,imam pioneer radio i planirao sam da to uradim na sledeci nacin,dovedem + sa akumulatora,- sa najblizeg mesta,sa oba zadnja zvucnika po 2 zice,i pobudu za vufer uzmem sa radia na pinu koji sluzi za automatsku antenu,to bi trebalo da funkcionise u teoriji :-)

Ali da bih to radio,moram da znam koja je koja zica na samom konektoru,da znam koju na koju da vezem...

I zanima me mora li sve ovo da se sece kad se stavlja vufer ili se samo nasloni na tapacir?

a01b2d9d1e08b1a0751d9d1c286a280a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se zamlacujes sa tim aftermarket uredjajima. Prodaj taj pionir i kupi Cn, videces koja je razlika i u zvuku, a estetski tek da ne pricamo uopste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se zamlacujes sa tim aftermarket uredjajima. Prodaj taj pionir i kupi Cn, videces koja je razlika i u zvuku, a estetski tek da ne pricamo uopste!

To uopste nije tema sad,ja sam ovim uredjajem zadovoljan,a da ga prodajem za neke sitne pare i kupujem navigaciju za 100+ evrica nema sanse,aj da bar radi to sto joj ime kaze pa i da trazim,ovako da je kupim samo da imam ekran u kolima,neka hvala.... :-D kom treba i svidja mu se kupice...

Daklem,molio bih odg na moje pitanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ovako da je kupim samo da imam ekran u kolima

Kakav danak neiskustvu :p .

Uputstvo za ConnectNav+ od 170 strana je verovatno samo za ekran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woofer od punta ima sedam zica, +, -, komanda sa plejera i po dve zice za zadnja dva zvucnika. Imas vec objasnjeno u ovom delu foruma. Tapacirung u gepeku ne seces. Samo ga busis na cetri mesta. Ili cec ima rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako da je kupim samo da imam ekran u kolima

Kakav danak neiskustvu :p .

Uputstvo za ConnectNav+ od 170 strana je verovatno samo za ekran.

Aaaxaxaxxaxaxaxaxaxxaxaxax... :-D

Ma ne znam Ivane,jednostavno nisam za to,ne svidja mi se toliko da bih morao da je imam,ono lepo jeste,neophodno nije...sto se mene tice pre cu za te pare zameniti sve zvucnike i kupiti woofer nego navigaciju.... :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da kažem... Kad pogledam ove nove zvučnike i njihove magnete veličine onih za vrata frižidera... U moje vreme si morao da praviš policu od punog drveta da je zvučnik zbog težine ne bi skrljao na pola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno resenje za starije automobile i one koji mogu da prime samo 1 din uredjaje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...