Jump to content
FAS Goran
bwana

Zaštita naših ljubimaca od krađe - alarm, zeder, kasko?

Recommended Posts

Meni je najveci problem kod tih vagena rizik od kradje... Nekako, mozda bih i uzeo tipa G6 ili 7 ali to sto se kradu me najvise odbija. Mozda i tripujem...

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaštita i ćao, pola vagena uopšte nema nikakvu zaštitu pa smrde tako, a krade se sve i Reno i Toyota itd samo manje.

Tvoja zaštita ne treba da bude statistika/verovatnoća već mehanička/električna.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komšiji stoji b6 već 5 godina ispred zgrade bez ičega. Jedan ima golf6 isto deluje bez ičega.

Jedan tu par zgrada dalje ima Tuarega u r line, novog. Verovatno ima zaštitu, ali je na parkingu...

Jbga, neće valjda niko dirati ni moj krš star 8-9 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bih uopste razmisljao o tome da li ce mi neko ukrasti auto...

Ima dobrih automobila i pored VW-a, Audija i slicnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve se krade, samo zavisi od potraznje...ali u principu za sve ima i neki vid zastite...ja obd naprimer nisam izmestio na renou, ali kad ubodes uredjaj, on ti samo signalizira kvar/kvarove i nema terorije da se konektujes uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

Interesuje me da li imate neku dodatnu zastitnu opremu protiv kradje na svom ljubimcu i da li savetujete nesto ? 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjao sam da izmestaju pinove na OBD konektoru. Stavljanje fizicke zastite na volan mislim da nije preporucljivo, kao da mi negde u glavi stoji da sam u uputstvu procitao tako nesto, ali ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasko :)

+1 za zamenu pinova na OBD (moze se uraditi i u kucnoj reziji)
Misljenja sam da ga ne mogu spreciti da ukrade auto ako bas zeli. I mahom zavrse u delovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profesionalcima savremena vozila ne predstavljaju problem izgleda, cak sta vise, izgleda da je danas jos lakse default_).gif

https://www.telegraf.rs/auto/auto-video/3179523-koliko-savremena-tehnologija-stiti-automobile-lopovima-je-trebalo-samo-2-minuta-da-ukradu-novi-bmw

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mićo jel imaš normu za kopiranje tekstova kao moderator?
Samo za prvih 100e, posle se ne broji.
Takva mi je inspiracija danas :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za keyless kljucevi u metalnoj posudi ili vrecicama ala faradejev kavez.

Taj keyless mnogi ni ne mogu da disableuju, napravili foru da tebi, a i lopovima olaksaju.

Drugaru digli novi Evoque ispred kuce u roku od par sati.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keyless ubedljivo najlaksi za dizanje. Ali dolaze nove generacije tih sistema, jer osiguravajuce kuce jako pritiskaju proizvodjace...

 

Tacno je da mnogi ne mogu da disable-uju, ali licno da mi dodje auto sa tim, trazio bih u servisu da mi ga trajno disable-uju, preko dijagnostike. To mislim da moze svaki... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...