Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Fiat Punto mk.2b 1.3 MJet - čudan zvuk ispod haube / iz motornog prostora

Recommended Posts

Pozdrav svima. Juce kad sam dosao iz grada ucini mi se da se nesto cudno cuje u autu. I kontam reko verovatno sam nesto istripovao, parkiram auto i garazu, cale jutros otisao na posao i malo pre kad sam krenuo do grada opet isti zvuk. Ne cuje se u voznji, cuje se samo kad auto radi na leru i to ako se bas dobro oslusne ili eventualno kad se malko da gasa. Otvarao sam haubu, ne mogu da opisem zvuk, ali kao da nesto zakacuje za nesto, neko klepetanje cagrljanje ne znam ni ja kako da ga nazovem i cini mi se da dolazi zvuk negde sa leve strane gde postoji kajis, ne znam cemu on tacno sluzi kontam da pokrece alternator vodenu pumpu i verovatno jos nesto? E sad me zanima sta bi konkretno moglo da bude, znam da nisam dao puno informacija i svakako cu sutra otici do majstora ali cisto da se konsultujem i sa vama. Nadam se samo da to sto se cuje nije lanac. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja da diferencijalno dijagnostikujem :)

- mozda ona tzv remenica kaisa za alternator

- ako se cuje na hladno, a izgubi se posle zagrevanja, onda je do kaisa-gume ..

- nesto tipa lezaj

Mislim da se lanac tako ne cuje.

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne, cuje se u svakom trenutku dok je auto na leru, mozda se cuje i kad se vozi al verovatno nije toliko jako da bih mogao da cujem u kabini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja cekam da cujem jos neko misljenje, pa cu sutra da javim sta je i kako je pod uslovom da me majstor ne ispali. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tipujem da nije nista jer je se i meni jedno jutro po hladnom vremenu culo isto bilo mi cudno mada posle toga vise nijednom nisam to cuo odnosno takav zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se nesto, bio sam sad kod drugara koji je auto mehanicar i on sumnja na lezaj neki na alternatoru. Prvo kad sam dosao kod njega nije se culo nista, i ajd da se provozamo malo ne cuje se opet nista, i onda sam malo isforsirao auto i tek onda je pocelo da se cuje. A sad kad sam krenuo kuci imao sam neka nagla obilazenja pa sam ga zabo par puta do blokade i pocelo je da mi se cuje to i u voznji... U cetvrtak tj prekosutra treba da odem kod drugara pa da se to sredi a do tad je svaki savet dobrodosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je tako slicno bilo na proslom autu (Felicia), samo se na leru culo (verovatno i u voznji, ali od motora nije se primecivalo). Majstor isto konstatovao da je spaner odnosno lezaj i zakazao servis za 2 dana. Naravno ja vozio ta 2 dana i spaner blokira i ostavi me na putu :)

Nevezano za temu: Prilikom slepanja do majstora (na 200-300 m od servisa) pukne sajla za vucu i razbi mi far xexexe

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce je da je neki lezaj ako se cuje i u voznji trebalo bi ga zameniti pogotovu u alternatoru jer posledice mogu biti veoma skupe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem kod majstora, hteo sam ja to i juce al on nije mogao. Nadam se da se nece nista sjebati danas. Javljam sutra rezultate kako sam prosao. Hvala svima na savetima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari samo da javim da ne uradismo nista danas, otisao ja kod drugara u radionicu, i ne cuje se nista, podignemo auto na dizalicu gledali nista, provozamo auto, vratimo se opet se ne cuje nista i posto je na autu bilo tonu snega i hladno odlucili smo da ne skidamo nista dok malo ne otopli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, pre neki dan primetih kad sam seo u auto, upalim ga i pustio ga malo da radi na leru, nekako mi skroz cudno radi, menja zvuk, kao da mu i malo obrtaji padaju, ali skala od obrtaja stoji normalno, nekako radi neravnomerno ne znam kako bih to drugacije opisao, i to samo dok je hladan. Da napomenem, otkad sam kupio auto nisam menjao filter od goriva iz razloga sto majstor nije mogao da odvrne ono kuciste, inace stoji mi nov filter za gorivo u gepeku i ostalo je kad auto pocne da pravi probleme da proba da ga odvrne pa ako uspe uspe a ako polomi da kupim drugo kuciste... Dal je do filtera ili nesto drugo? Inace majstora nisam kontaktirao hocu prvo da cujem misljenje ljudi sa foruma posto sam ovde pronasao dosta korisnih stvari. Hvala svima unapred. :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desi ponekad, tj kad naculim usi, pri prvom paljenju da cujem "kao da doda i oduzme gas", a da pri tom kazaljka za broj obrtaja miruje.

Mislim da je to normalno, ili manje-vise za ocekivati kad su ovakve promene vremena - zahladjenje.

Bitno da kazaljka za broj obrtaja "ne djuska".

Ima ih jos na forumu sa mjetom pa sacekaj i njihova iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se isto to desava. Kada upalim ujutru auto, pocne neravnomerno da radi i da se cima ceo auto, i motor da se stresa i cima. Posle par minuta rada pocne da dimi kao lud i imam osecaj tek kad ga upalim kao da nece odjednom da primi gas kao kad je ugrejan, (ni na leru kad mu dam gas nema one zustrine). A kada krenem da ga vozim tako hladnog, pri pritiskanju gasa sa niskih obrtaja kao neko kuckanje (slicno ventili kad se cuju na benzincu). Kad se auto zagreje svi ti simpotmi nestaju i auto radi noramalno. Ima li neko ideju sta li moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta je sve bilo kod mene, isto sam tipovao na alternator i remenicu, na kraju se ispostavilo da čuka zupčasti kaiš o poklopac, nije duga tema pročitajte:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=52254&pid=793936&st=0entry793936

p.s. kad sam podigao suvozačevu stranu dizalicom da odozdo čujem, zvuk je nestao, kao da se nekako rastegne auto pa se ne čuje, čisto da imate na umu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto 1.3, 2006 god.

Pocelo da se cuje kuckanje kao sat negdje na vrhu motora, sa suprotne strane od lanca. Nebitno da li je motor hladan ili ne. Malo sam trazio po forumu, da li su ventili, je li zabrinjavajuce?

pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje pogledaj kod majstora, ne može niko ovako da ti kaže šta kucka. Meni je kuckalo,zujalo i škripalo iz pravca motora i došlo je do toga da glavu skidamo što bismo i uradili da nismo jedva primetili da je vodena pumpa otišla

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe ma lici mi na ventil kao da se cuje ali samo jedan, jer bas ono kao sat zvecka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod majstora, ipak je to samo normalan zvuk motora, samo sto ja nisam obracao paznju nikada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na MJETu nema nikakvih "kuckanja"! Kada je hladniji malo je bucniji ali kuckanja ne sme da bude!!!

Poslusaj neciji drugi kako radi pa uporedi ali ako je majstor zaista majstor i kaze da je OK onda u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je majstor, cuju se taktovi, bas skladno radi, slusao i pezoov dizel, slicno se cuju. Nisam ja nikada zavirivao ali to je to. Hvala na savjetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je u redu! Znas da se metalni zvukovi ne smeju cuti. Dakle nista slicno "cekicanju" starih dizela Golfa ili Mecke serije 123&124...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

U zadnje vreme čujem neki čudan zvuk koji liči na "rrrrrrrrrr" u limenom buretu, ali nekako kao da je prekriven zvukom motora i nije baš da može da se čuje ako se malo ne obrati pažnja.

 

Situacije u kojima se pojavljuje su sledeće i nevezano je za to da li je motor hladan:

  • kretanje iz mesta na uzbrdici - pri puštanju kvačila i dodavanju gasa, kada "zakači" i treba da povuče, čuje se oko 2 sekunde
  • slično na uzbrdici kada se povećava stepen prenosa, kada motor pri promeni padne na manje od otprilike 1700 obrtaja, pusti kvačilo i doda gas. U ovoj situaciji zvuk traje kraće.
  • zvuk se značajno jače čuje ako se uključi klima
  • na nizbrdici se ne čuje

Čisto da napomenem da mi je palio check engine lampicu za EGR ventil, ali navodno ga je majstor očistio.

 

Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...