Jump to content
FAS Goran
svetozar

Fiat Bravo / Marea 1.6 - menjač teško ulazi u brzine / krči

Recommended Posts

jbg pa nisam malouman cekao 1 sekundu 20 sekundi isto je znam menjati brzinu a da ne znam kako mi pre nije krcao ? zato sam pitao jel mozda sinhron ili mozda zupcanik ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi proveravao ulje u menjacu da li ga ima dovoljno?

Kako visoko ti hvata kvacilo,da ne odvaja bas najbolje pa se najvise na rikvercu primeti.

Imao sam slican problem na starom opelu kada je korpa kvacila bila pri kraju da je samo rikverc pravio problem ponekad dok su ostale brzine bile ok samo je kvacilo bilo malo tvrdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg pa nisam malouman...

A, ko ti je rekao da jesi? Gde si napisao u svom pitanju da uvek sačekaš da se automobil zaustavi, da sačekaš sa prebacivanjem u rikverc...gde si to napisao? Nema zato razloga da se nešto ljutiš :whistle: , jer mi ne možemo znati šta si ti mislio, već samo šta si napisao... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulja ima dovoljno u menjacu a kvacilo mi se cini da je malo vislje (otprilike na sredini odvaja) tako da koliko znam trebalo bi da odvaja dovoljno da bez problema ubacujes u sve i jednu brzinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ranije nisam video ovu temu.

Prica je sledeca, identicni simptomi, teze ulazilo u prvu drugu i rikverc, ali ne uvek, samo posle malo duze voznje. Zamenio sam set kvacila pre mesec dana. Valeo sam uzeo, majstor lepo zamenio da bi mi se taj problem vratio pre nedelju dana, i evo danas pukla sajla kvacila. tjst ona plastika sto se kaci na papucicu. Tvrdo je bilo i stisno sam jace i bam. Pitanje je, dal sad moram opet da menjam ceo set kvacila ili samo taj druk lezaj i sajlu kvacila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajlu verovatno moras posto je kako kazes pukla. ;)

A ne znam otkud ti sad ideja da menjas druk lezaj?

Koliko znam u setu kvacila bi trebao biti i druk lezaj a da je otisao posle mesec dana je mala sansa.

Postoji i sansa da majstor nije menjao druk lezaj da ti ustedi kintu ali ti je onda napravio magarecu uslugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio set kvacila komplet i promenjen je. Znam da je menjao sve. Ne znam, dok se ne vrati sa mora ne znam sta je kvar. Nagadjam po simptomima koje je vec svetozar imao. identicni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problema sa kvacilom! sajla je skoro zamenjena kvacilo stoji u visini kocnice ali hvata pri dnu da li je to do stelovanja ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjih par dana menjac jako tesko ulazi u prvu,drugu i rikverc.posebno tesko ide kad se u voznji vraca iz trece u drugu, a kad iz mesta krenem u rikvec poprilicno krci! kad je ugasen auto onda brzine idu znacajno bolje zato tipujem da kvacilo ne odvaja dobro.otpustao sam sajlu kvacila i to je za kratko resilo problem ali danas se opet pojavio.lamela ne proklizava,dobro vuce,ne trza pri kretanju. da li je mozda problem sajla kvacila,mogu li biti problem sajle menjaca ili mi ne gine zamena seta?

moze biti birac...ili ga treba zameniti ili zategnuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam problem identican svetozarevom resio zamenom sajle, sad je mekano sve i precizno. Sajla mi je bila problem, zamenio sam, nastelovao i evo vec par meseci je idealno sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

imam slican problem na Lancia Y. Kvacilo mi visoko odvaja i kada treba krenuti tesko krece i cim polako pustim kvacilo jurne kao zmaj :scooter: , a pri tome prva ide odlicno ali je druga brzina problem i kada iz prve ide i kada iz trece prebacujem u drugu. Nije uvek problem sa menjacem nego samo kada je hladnije.Nekada se desi da bez problema menjam brzine.Jednom se desilo kada je bio teski minus da se menjac smrzao. Ulje provereno, kaze majstor da ima dovoljno.

Treba mi vase misljenje, da li mislite da bi zamena sajle mogla resi problem ili su ovi simptomi karakteristicni za lamelu, korpu,...

Nije se do ove zime ovako nesto desavalo, isao je kao zmaj.presao je 270.000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Fiat Bravo 1.6 16v
zanima me jel normalno za to auto da u prvu brzinu kako treba mogu ubacit tek kad usporim na oko 10 km/h
ako malo brze vozim od tog mjenjac strugne kad ubacujem

Edited by DarioChoki

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni menjac nekad tesko ubacuje u rikverc, a kad saltam iz 3 u 2 dok udje muke :D nekad i u prvu, set kvacila zamenjem 140e me kostao pedala malo vislja od kocnice. ulje ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri poluge na menjacu ili sajle....zavisi sta ima od tog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa trecom brzinom .kad su skopcane sve tri polugice za saltanje ne moze da ukopca lijepo iskace i kad je auto ugasen. Kad raskacim polugice ulazi normalno u trecu.

Mjenjao sam polugice ali isto se desava cim ih sve tri prikopcam. u prvu i petu ukopca normalno

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gomba34

 

Jel problem bio na onim salterima na letvi volana,kad oni dobiju luft tad zeza saltanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najednom mi je pocelo da krci kod ubacivanja iz 1 u 2 i iz 3 u 2 pa pretpostavljam da je sinhron.

da li je neko menjao i koliko kosta intervencija?

unapred hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...