Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
chikavili

Tivat - Dubrovnik -Trebinje - Tivat

Recommended Posts

Prosle nedelje sam malo obilazio bratske nam drzave i vise puta sam presao deonice iz naslova, pa samo da kazem koju rec:

- Od Tivta do MNE-CRO granice put je solidan, osim guzve zbog naseljenih mesta i nesto malo radova na putu izmedju H. Novog i Tivta.

- Od MNE-CRO granice do Cilipa (aerodrom) put je katastrofalan, pun rupa i slicno, posto ovi iz CRO ocigledno nemaju interes za taj deo puta i vezu sa MNE.

- Od Cilipa do Dubrovnika, put je stvarno odlican - prva klasa!

- Dubrovnik - Trebinje put odlican, bez rupa, ali obratite paznju, a pogotovo nocu, zbog cestih odrona na putu. Nije veliko kamenje, ali moze da isece gumu.

- Trebinje - H. Novi - put zaista odlican (relativno je i nov), ali sa jednom manom - u MNE delu puta se naplacuje putarina 3€

Par saveta: MNE policija funkcionise po istom principu kao i nasa (ko razume, shvatice). CRO policajce nemojte ni da pokusavate da obrlatite, raznezite, smuvate... i slicno - ako su vas zaustavili, uzece vam pare, gotovo sigurno!

Evo i par slicica...

Pogled iz Ivanice (izmedju Dbrovnika i Trebinja) na Kupare, Mline, Cavtat...

IMG_9703.jpg

Pogled na Dubrovnik iz Ivanice (sa CRO-BiH granice)

IMG_9500.jpg

Cavtat

IMG_9244.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmmmmmm!jos mi je u nosu miris mora zimi.Vili ti me podsetis uvek

na lepe stari iz zivota. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepe slike!

Inace da dopunim za deonicu puta Herceg Novi- Trebinje! Pre 3 godine taj put je bukvalno bio za koze, a glavna je veza izmedju tog dela Bosne i Crne Gore! Sada kada su ga prosirili naplacuju tih 20-ak km 3 eura sto nema smisla nikakvog! A plus, sto te na granici docekaju sa ''ekoloskom taksom'' koja iznosi 10 evra! Nije tema da se o tome raspravlja, ali treba napomenuti njihov bezobrazluk! Jednostavno se svaki put iznerviram kad neko spomene tu deonicu, jer nazalost igrom slucaja imam vikendicu u HN-u pa sam cest prolaznik tuda!

Inace, ako se zadesi da neko od vas prolazi leti tuda, a ja sam dole moze slobodno da navrati do mene!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crnogorci ne preporučuju odlazak kolima sa srpskim i crnogorskim tablicama, jer su uspomene sveže na granatiranje i plačke iz Domovinskog Rata. O tome postoji i stalna postavka u starom gradu Dubrovniku.

Ko se na to odluči, ne propustiti posetu starom gradu. Dubrovačka Republika (7-18 vek).

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Nedaleko od Starog Grada nalazi se rajsko ostrvo Lokrum koje je ustvari nacionalni park sa botaničkom baštom i prelepim plažama.

image.jpg image.jpg image.jpg

Akvarijum naravno vredi posetiti.

IMG_3990.jpg IMG_3995.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vikendica u HN? Pa to je čak i bolje od čašćavanja na skupu :harhar:

Nije bas u HN, izvuceno je iz grada par kilometara...vise je u prirodnom okruzenju! Kao sto rekoh gore, ostajem pri tome... ;)

Videćemo tu vikendicu kao i čast na skupu...

Nema problema! :thumbup:

Sada si se za..bao! :D

Nisam se za*bao, sto? Ako nekog put nanese dole, zasto da ne navrati... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...