Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Stilo - zamena ručice menjača

Recommended Posts

Sjajno izgleda ručica, a za zadnju ne brini, bitno da nisi ništa zakačio kad si je povukao na gore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, lepo je legla, jedino greota za tvoju mogao si je utopiti za neku kintu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, ovu dobru sam uzeo za 10€ znaci moju ni za 5 ne bih mogao da uvalim. ma nek mi je ostao onaj poklopac pa da eksperimentisem sa farbanjem malo kad nadjem vremena :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam modificirao ručicu mjenjača čim sam nabavio Stila, 2006 godine, bila mi je ona orig jako ružna.

Staru sam razrezao, malom fleksom skratio mislim za jedno 3-.4 cm, narezao novi navoj, cca fi 8 mm, i nafrljio kuglu od Ford Kuguara, teška, neka legura aluminija i ne znam čega još. Ispod nje ide cijev prokrom mislim da je fi 12 mm, da se ne vidi crna ručica. Uglavnom to ovako izgleda sada:

imag0051vw.jpg

imag0052g.jpg

Edited by lan_fan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nitro nije hteo ni da pokrene skidanje, cak je poceo da reaguje sa samom plastikom umesto sa farbom, postala je lepljiva, vide se tragovi. Ja sam ovim cudom skinuo boju ali je ispalo malo hrapavo, opet mislim da je bolje nego do pola oljusteno.

 

001.jpg 002.jpg

 

za sada neka ostane ovako, videcu mozda ofarbam kasnije u srebrnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud i videh ovu temu, samo se namučih, a rešio sam da se danas odmaram :laughing:

Setih se da imam kožnu ručicu u fioci već duže vreme i reših da je ugradim..

Skidanje ručice na stilu jtd ne može da se izvede elegantno, proveo sam se kao kolega Janković, pa i gore od toga..evo rezultata i potrebnog alata:

 

DSC_1183.jpg

 

Kad se nova ručica postavlja, nema problema, uglavnom ide glatko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje ručice na stilu jtd ne može da se izvede elegantno, proveo sam se kao kolega Janković, pa i gore od toga..

Samo kad su zubi na mestu :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledas stila iz kataloga, e tako je sad kod mene. :)

Razmisljao sam da se ne zveknem u zube, ali to je tolilo dobro nabijeno da mi se cini da bih pre iscupao menjac ceo nego rucicu..>_>

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nisam citao temu iz pocetka, ne znam da li moze da se ugreje fenom rucica pa da se izvuce ... mislim ako ce vec da se menja nije bitno i ako se malo osteti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Stilu otpao poklopac sa rucice menjaca koja je ona najobicnija. Ona 4 pipka koja se nabiju u rucicu su se polomila. Probao sam da ih lepim sa superlepkom i ceo poklopac da lepim nekim jacim lepkom, ali to je trajalo vrlo kratko. Gledao sam zasto se to desilo i primetio da se guma od rucice menjaca nekako rastegla tako da su 4 zareza gde ulaze pipci od poklopca kao pocepani. Da li ima neko ideju kako da vratim poklopac jer mi je menjanje brzina bez njega bas ruzno?

Edited by Nesha

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavi neki bolji lepak od super, na primer bison ili onaj moment fix. Ja sam bisonom lepio spoljasnje lajsne na bravi i vec tri godine stoji kako sam ostavio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan. Gde bih mogao da nadjem ručicu za menjač za Stila? Ništa fancy, da bude ista kao original, ali da ima pristojnu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20130402_113908.jpg

 

 

Jankovicu, vidim na slikama da si skidao komplet ovu kozicu menjaca.

Na sledecoj slici si slikao kozicu odozdo ali se ne vidi lepo, mala je slika.

 

Kako se skida kozica? Srafcigerom odozdo?

Moze li sta da se polomi?

 

Nasao sam na kupujemprodajem za 600 dinara i kozicu menjaca i kozicu rucne pa se razmisljam da zamenim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...