Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Stilo - zamena ručice menjača

Recommended Posts

Pa da znas da i neizgleda tako lose,a kako je uspeo da skine tj. oguli sivu boju a da neosteri crne brojeve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je menjac sa prstenom kao meni onda mozes skinuti samo kapu sa brojevima ne menja se cela rucica. Znaci ispod gela gde hvatas rucicu tj iznad prstena treba da se razdvoji navlaka sa brojevima. :smoke:

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam gore napisao da je maltene nemoguca misija na nasim otpadima naci ocuvan taj poklopac, a da ti ne uvale celu rucicu. Takodje, kod ovlascenih se ne moze kupiti odvojeno, samo komplet sa rucicom.

Pa da znas da i neizgleda tako lose,a kako je uspeo da skine tj. oguli sivu boju a da neosteri crne brojeve?

Pa malo picajzlisanja :) . Nadji u clanovima nick "Nole" pa ga pitaj licno za detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim na poklopac gde su brojevi nego konplet navlaka sa delom ispod gde hvatas prstima kad saltas. Nebitno, nemora da se menja cela rucica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako zameniti rucicu menjaca,konkretno kod mene je onaj gornji deo pohaban,izlizan,ogreban....kod nekih automobila je to bilo samo odsrafi i zasrafi,kod Stila koliko vidim nije.Dakle kako je zameniti i o cemu oviti racuna prilikom kupovine druge,konkretno ja bih kupio neku malo modernijeg izgleda,hvala.

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele dve strane teme i nigde rešenja ?

mikisxy, napisa na prvoj strani , na vrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ja opet nisam ukapirao kako se menja,kod mene je benzinac kupe,sa onom forom tj tim prstenom ako je to to da mora prsten da se podigne kada ocu u rikverc,koliko sam ukapirao izcupam lakano uvrcuci samo taj gornji deo i to je to,kupim drugi uvrnem i to je to,jesam li dobro razumeo ili sve pogresno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao samo povlacenjem i drugu namazes super lepak i navuces na plastiku koja viri iz rucice, ona ostane kad skines kuglu rucice od mekog materijala.

Tj kugla mi je spadala kad je uvezen auto pa sam samo iznutra kuglu namazao malo lepkom i stavio na rucicu i to je to.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uradio sam, veom prosto. U pitanji je stilo benzinac. Zavuce se noz pod samu plastiku na kojoj su brojevi, i maju 4 plasticne zabice, i izadje veoma lako. E, zatim sam sa nitroom oribao slojsive koji je poceo da se ljusti.......nakon mnogo pokusaja da pokusam maskirati brojeve, odustao sam.....ali sam sa crvenim sprejom za sto;aljke presao 3 puta i ispala je kao staklo, a providan sloj i vide se crni brojevi....

cxca5221.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda su brojevi izliveni od tvrde plastike u crnoj boji...bilo je malo zejebancije oko broje, pa sam morao za vrhom noza da polako izgrebeme, a stara farba je isla bez problema....a sad nesto razmislaj tih sprejeva za stopove ima u vise boja (crna, zelena, plava, crvena i zuta)..... :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih u sivu jer mi je enterijer siv radio sam onom 3d folijom deo oko instrument table,neke plasticne delove,rukohvzte...i ispalo je super,sprej za stop svetla nemam ali imam za alu felne i bamper za branike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako uspes lepo da maskiras brojeve, onda nije problem...a raspitaj se da li imaju sivi sprej za stopaljke, crni ima sigurno...samo ne znam kako bi ispalo, da li bi se lepo videli brojevi....slikacu pa cu okaciti, lepo se kod mene uklopila crvena sa crnom tablom i kozicom oko menjeca.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

@ zilavi1981

da li bi operacija uspela na sledeci nacin u original fabrickoj sivoj boji / fabrickoj izvedbi:

kako i sam kazes, da su crni brojevi i R plastika, dakle, preso bi bezbojnim lakom preko njih (recimo: zenskim bezbojnim lakom za nokte sa tom malom pemzlicom) i nakon toga orig. met. sivim speyom 2-3 puta i to je to, nakon kada se osusi parada, krenes fino da skines skalpelom sa brojeva i slova met. sivu boju i ispod njih bezbojni lak i odjenom vidis fino original crne plasticne brojeve i R, a nakon toga, 2-3 puta preko cele plocice bezbojnim lak sprayom i gotova stvar.? ili gresim ne bi islo?

Edited by vik

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mozes probati, ali tereba zivaca za maskiranje borjeva za bezbojnim lakom....kad zavrsis, javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ko ima vremena i zivaca nek se zeza sa tim, nesto razmisljam, kako bi bilo sa crnim sprejom za stopaljke da se odradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, jos jedan 'projekat', ovaj put nisam bio uspešan....zamena ručice menjača!

Pošto nisam imao pojma šta je unutar ručice pokušao sam sa ovim cimanjem po malo levo desno i jako čupanje u vis. Pošto ovo čupanje u vis nikako nije davalo rezultate, pokušao sam sa malo jačim zakretanjem levo desno! Kad ono MOŠA :)

Puče ručica! Tj guma.

IMG_20130402_161900.jpg

Zašto se to desilo? Zato što nisam imao pojma kako izgleda ovo unutra:

IMG_20130402_113848.jpg

IMG_20130402_113856.jpg

IMG_20130402_113908.jpg

IMG_20130402_113956.jpg

Oko ove 'rogate' plastike je izlivena guma kao kod obične gumene ručice samo što je moja bila dodatno opšivena kožom. U toj plastici nema ništa, samo je prečnik otvora u plastici za nijansu manji od prečnika metalne ručice odnosno ovih ripni pa je nabijeno baš žešće. Kad sam iščupao gumu, bilo mi je potrebno dosta strpljenja da uz pomoć papagajki i čekića lagano iščukam plastiku sa ripni. Elem, sreća pa sam kupio ručicu a ne da sam ovu trebao da šaljem na presvlačenje :)

Druga ručica se samo nabije odozgo. Da bi se sve ovo lakše uradilo poželjno je skinuti onu kožu oko ručice, a raspored žabica se vidi na poslednjoj slici.

E sad onaj medaljon što stoji na vrh ručice na kome stoji raspored brzina je isti kod obe ručice, s tim što je na jednoj ona plastika ispod bela, a drugoj nekako tamno siva. Malo sam se igrao, ocistio lepo taj medaljon sa nove ručice i dobio skoro beli medaljon koji u opšte ne izgleda loše u ovom mom svetlom enterijeru!

IMG_20130402_152854.jpg

IMG_20130402_152858.jpg

IMG_20130402_152908.jpg

Sad još da nađem nekoga da mi pozajmi volan, pa i njega da 'ponovim'.

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi zubi na mestu ;) ?

Ta plocica sa brzinama bi trebala valjda svuda da je siva, vremenom se zguli do bele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu zubi na mestu :D

na kupljenoj rucici kad skinem sivo sa medaljona dodjem do bele plastike, na mojoj, ispod te sive nije bela nego tamno siva plastika...

koleza mijailovicu hvala na kritikama, videcemo sta mozemo da ucinimo povodom vasih primedbi :p:P:p

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...