Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Stilo - zamena ručice menjača

Recommended Posts

Zamolio bih nekoga ko ima neki katalog delova u elektronskom ili papirnom obliku da proveri sifru rucice menjaca da li pasuje na 1.2 16V ova sa ebay-a:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-new-genuine-Fiat-Stilo-2006-6-speed-gear-knob-735428219-/271535415198?ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad videh ovaj tutorijal sa alfinog foruma, lepo je sve objasnjeno.

Izgleda mi kao da bi mogle da pasuju, pod uslovom da je sipkica istog precnika.

A zasto bi ti menjao rucicu?

Zbog nekog ostecenja ili onog poklopca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha...dobro.ova sa ebay-a odlicno izgleda, a i trebalo bi da pasuje, samo se nadam da ce se neko javiti da potvrdi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa treba neko da mi potvrdi, jer sam pisao prodavcu na ebay-u a cini mi se da se nije mnogo potrudio da proveri, samo mi je napisao da verovatno ne pasuje, a ja koliko vidim identicna je sa mojom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam ti na ePer - za unetu sifru kaze da ide na M5 i M6 verzije motora, a to su ti 1.4 16v restyle varijante. Zaokruzio sam ti to polje crvenim.

Motor 1.2 16v nozi oznaku M1 u ePer. Ako hoces posalji mi VIN na PM, pa da pogledamo koja bi sifra odgovarala ili da li eventualno postoji neka zamena.

Evo slike za kod sa eBay:

 

knob.jpg

 


EDIT: Za prvu pomoc, snasao sam se preko sifre motora, sifra rucice za M1 je pod rednim brojem 16:

 

knob.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presvlacenje kozom?

Npr. kolega radi na forumu, cini mi se da je menjac bio 12 EUR. Plus 15% popusta za clanove Kluba: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53171-presvlacenje-kozom/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno ispalo...

 

Cime skines/zgulis onu sivu boju?

 

Ja sam razmisljao da je farbam, ali ne znam cime... Brojeve bih prelepio trakom i onim preciznim skalpelom izrezao, na kraju samo odlepio... Ali ne znam cime da farbam, a da se zadrzi, da ne pocne da se skida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, teča je skoro kupio Stila i posto je rucica menjaca u njemu malo unistena, bivsi vlasnik mu je dao novu rucicu koju je on planirao da zameni, ali nije umeo pa je ostalo tako :)
Naime, dobio je na otpadu rucicu menjaca sa sve sipkom i onom kutijom ispod i sajlama :D Ocigledno ni oni nisu znali da mu skinu :D

 

Kako skinuti rucicu sa te sipke i prebaciti je na sipku u kolima, a da se ne osteti?

Ovu sto je sad u kolima ce lako da rasece i da skine, ali kako da ovu ne osteti? Na stegu neku i cupanje? Jel ona samo ravno nabijena, ili se i zavrce?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da staviš u stegu a onda vučeš i malo levo desno cimaš da krene.

Uvek volim te popravke koje se rade nasilnom metodom, nekako mi najbolje idu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ToskeVB

Pravilo foruma je da se uz link doda i PrintScreen te strane, kako bi sadrzaj foruma imao smisla i kada navedeni link istekne:

 

ps.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko da li moze na stilo 6 brzina menjac da ide kugla menjaca od 159, 156, 147? Posto isto imaju prsten za rikverc. 

Prosto nemoguce je naci novu, dok za alfine modele ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...