Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Stilo - zamena ručice menjača

Recommended Posts

17022011135.jpg

17022011136.jpg 17022011138.jpg

posto je stara rucica pukla bilo je potrebno lepo zapeti da se izvadi ostatak,nova se nabija i preporuka naciljati iz prvog jer naknadne korekcije deluju nemoguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rucica je fabricki upresovana....treba bas dobro da se zapne da bi se izvadila.

Mozda je mogao prvo da se raspita po otpadima mada i nije toliko strasno za Grandea je u delti 9 Hiljada zvao pre 15-ak dana...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije problem da me uputite ? Kako vidim nova rucica je sela, medjutim , kako sada "ide u rikverc" ? Istinu govoreci,kod mene je rucica jos uvek u dobrom stanju ali eto iz rdoznalosti pitam. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod JTD dizela, za razliku od naših benzinaca i MJet dizela nema prstena koji se povlači gore kada prebacuješ u rikverc. :thumbup:

menjac.jpg

EDIT: Vidim sada da piše i da 1.8 nema prsten.

Drugim rečima, šareno...k'o po običaju kod Fiata. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio bih i ja ručicu menjaca rado (ova mi je ok stanje ali ruzna) međutim

-ne znam kako da je skinem

-gde da kupim lepu rucicu a kvalitetnu (bez kosturskih glava i sl nego neki stock koza i to... da bude clean look ali onako fino moze i aluminijum)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubanj potok, subota. Tražio sam najmanje upadljivu, ali nije neki biser inžinjerstva. Ima metalni prsten na dnu sa par imbusa, sa kojim se fiksira. Međutim meni se taj prsten odlepio, pa se na kraju koristila dobra pur pena. Odradila posao fantastično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je uopšte ubačen taj prsten ako nije bilo potrebe,koliko sam ja razumeo nabodes novi bez prstena sve radi isto?

Edited by Dior

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlazem da mi ti objasnis jer ja verovatno ne kapiram.Sad vidim da jedino JTD motori nemaju prsten ali moje pitanje i dalje glasi da li moze da se zameni ručica menjača na benzincu a da nije original fijatova i koji je postupak skidanja ,predpostavljam da je skidanje nesto komplikovanije zbog tog prstena?

Edited by Dior

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta da radimo mi sa benzincima, da li postoji neko resenje?

Naravno,najpametnije resenje je prebaciti se na dizelasa ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da je vama zabavno ali izgleda od ovog posla nema nista.

Kupicu stiker pa cu da ga prelepim preko izgrebane ručice i gotova stvar!

Edited by Dior

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je samo do izgrebanog "poklopca" na rucici, a hoces da ostavis tu fabricku, imas i ovu varijantu kao sto je moj prijatelj uradio - da je "obelis", tj. sastruzes onaj sivi sloj sve do brojeva (ako ti se svidja tako). Evo kako izgleda:

20122011097.jpg

Na otpadima ce ti vrlo tesko dati samo taj poklopac, uglavnom uvaljuju samo cele rucice, pisali smo vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...