Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Delta / Dedra - dugmići klime

Recommended Posts

Evo jednog konkretnog pitanja, otkazala su mi dva dugmeta na konzoli klime. To je ova konzola (ista je na Delti i Dedri) i to su ova dva dugmeta:

tt1.jpg

Prvo je otkazalo dugme AUTO a nedugo potom i dugmence za smanjenje brzine ventilatora. Da li je neko imao problema sa ovim dugmićima, da li je kvar u (mikro)prekidaču ili nešto ozbiljnije. Kako se skida plastika da bi se prišlo dugmićima da se pogleda šta je u pitanju? Kako da rešim problem? :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao je modul ploce iskreno tesko ga je popraviti treba neko ko ima zivaca da prcka po ploci mada znaju i kontakti da budu problem kad skines modul sa prednje ploce konzole mrdaj najveci dzek od tri koja imaju i vidi da li reaguje i pritiskaj dugmice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog konkretnog pitanja, otkazala su mi dva dugmeta na konzoli klime. To je ova konzola (ista je na Delti i Dedri) i to su ova dva dugmeta:

tt1.jpg

Prvo je otkazalo dugme AUTO a nedugo potom i dugmence za smanjenje brzine ventilatora. Da li je neko imao problema sa ovim dugmićima, da li je kvar u (mikro)prekidaču ili nešto ozbiljnije. Kako se skida plastika da bi se prišlo dugmićima da se pogleda šta je u pitanju? Kako da rešim problem? :crybaby:

Ajd' da ne otvaram posebnu temu, meni nisu dugmici otkazali, ali mi je otkazalo pozadinsko osvetljenje onih belih crteza, tako da nocom uglavnom napipavam koja je koja opcija kad treba da smanjim, pojacam ili preusmerim duvanje vazduha ili slicno. Pri tome mi svetle one zelene lampice koje ukazuju koja je opcija ukljucena, a rade i ekrani za temperaturu i jacinu vazduha. Da li to znaci da su ove (pretpostavljam) diode crkle sve zajedno ili je mozda jedna zajednica stvar za sve njih crkla, pa zato ne svetle? Ima li neko ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

takodje modul u pitanju treba da premostis na sijalicu struju sa zute zice iz prvog dzeka ona je treca po redu to je struja osvetljenja koja je crkla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ja nisam ni znao da i ti simboli pokraj dugmića treba da svetle. Meni to od kupovine ne radi... i sve sam tako napamet nabadao u mraku. E sad, da li je pametnije da angažujem nekog elektroničara ili sam da pokušam da prčkam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...