Jump to content
FAS Goran
urkozamanje

Fiat Punto mk.2 - pištanje / škripanje / zujanje u predelu motora

Recommended Posts

Pozdrav svima,

pre 6 meseci sam kupio Z10 sa klimom. Ovih nekoliko dana od kada je zahladnilo imam problem sa nekim zujanjem  pri paljenju auta na ovim hladnijim temperaturama (oko 18 C). Naime radi se o tome da kada upalim auto cuje se neko zujanje, vrlo jako. Otvarao sam haubu i cini mi se da zvuk dolazi iz klime. Zujanje prestane nakon par minuta rada. Da li je neko imao slicnog iskustva? Klima inace radi normalno, dobro hladi.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda remenica alternatora, PK kais, roler PK kaisa ...

Proveri kod nekog majstora.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je lager na kompresoru klime?Meni na Marei kad pustim klimu,malo zacvrci i posle par sekundi stane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je urađen veliki servis nakon kupovine?

Ako nije pre toga ne vredi ni razglabati šta može da fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači rečeno ti je da je veliki servis urađen?

Malo mi je sumnjivo da je urađen veliki servis pre 2 godine i već da je otišao PK kaiš. Ili su krš delovi ili laže prodavac.

 

U svakom slučaju prvo radi veliki servis dok nije kasno (znam da ne može da prezupči taj motor, ali opet).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

pre 6 meseci sam kupio Z10 sa klimom. Ovih nekoliko dana od kada je zahladnilo imam problem sa nekim zujanjem  pri paljenju auta na ovim hladnijim temperaturama (oko 18 C). Naime radi se o tome da kada upalim auto cuje se neko zujanje, vrlo jako. Otvarao sam haubu i cini mi se da zvuk dolazi iz klime. Zujanje prestane nakon par minuta rada. Da li je neko imao slicnog iskustva? Klima inace radi normalno, dobro hladi.

 

Da li ti se ovo desava i kada je suvo vreme?

Ili kada vozis po kisi, dosta bara i vode po putu ili visokoj vlaznoj travi?

Ja imam to neprijatno zujanje, ali nikada kada je suvo vreme i ne zavisi od temperature, bilo je i letos po ovim vrucinama, a i zimus.

Neki su mi rekli da je to pocetak kraja alternatora i da treba na remont.Problem je nizak alternator i suspleh koji nije ugradjen...

Kod mene kada pustim da zuji duze se cak i oseti miris kao da odgoreva plastika ili tako nesto...Zato odmah gasim auto i posle par paljenja/zujanja/gasenja, zujanje potpuno nestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se samo kada je vlaga prisutna. Pre neki dan je bila kisa i tada se culo. Jednom mi se desilo kada je ujutru bilo hladno i ceo auto je bio vlazan. Nisam osetio miris obgorevanja. 

Da li je moguce ugraditi suspleh, ako postoji na starijim verzijama punta pa da nadjem neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Punto 1.2 8v 2009. Na malim obrtajima, jedva da se doda malo gasa, i kada se pusti gas pa kad obrtaji spadaju ima neki cudan zvuk kod kiseva. Auto presao 75.000 km i uradjen veliki servis e..... posle servisa krece pesma iz motora. Nasao san na YouTube-u istu situaciju pa cu da zakacim link.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro vece drugari. Imam problem na puntu. Naime prilikom prvog startovanja motora, cuje se neko zujanje-skripanje u predelu motora. Intenzitet zujanja je srazmeran datom gasu, sto veci gas dam, to se vise i brze cuje. Traje nekih minut-dva najvise i nestane. Svako naredno startovanje je bez tog zujanja, u voznji takodje ne zuji. Od simptoma, jedino malo teze pali, mada je teze palio i pre pomenutog zujanja (nikako da zamenim svecice-prelose su). Da li to moze da bude zupcasti ili sta vec? Malo me plasi, pa izbegavam da vozim. A dok odem do majstora tog zujanja nece biti, pa ako neko ima ideju sta bi moglo da bude, bilo bi mi od velike pomoci. 
Hvala puno unapred i

 

Veliki pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari

Imam problem na puntu 1.9d

Stvar je da auto posle duze voznje krene da skripi u leru samo kad je zagrejan i u predelu kaiseva

Zanimljivo da se to obicno desava kada se ide nizbrdo da se skripa javi onda stanem dam gas i skripi do nekih 2000 obrtaja  i posle ne skripi

Kad se ohladi sve ok 

Bio kod vise majistora radjen pk kais i spaner onaj zatezac ostalo kazu sve ok

Veliki servis isto radjen prosle godine 

Sta bi moglo biti?

Kad se pokvasi pk kais prestane da skripi al na kratko

Remenica alternatora proveravana ok 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...