Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Realno, Pug ima veću vrednost u prodaji. Zameni, pa ga prodaj, pa onda biraj auto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam skontao sa neta, da im je to mana. Sada gledam slike po netu i uporedjujem po secanju sa autom, moguce da je njihov i 1.6, ima bele cajgere i automatsku klimu, 5 vrata... Ja sam nekako sam skontao da je 1.4, benzinac je sigurno i 1.1 nije sigurno, ide jako jako lepo.

Baba me je zvala danas i rekla za tu ponudu, ali ona ne zna nista o autu, a malo mi bezveze da je cimam da diktira podatke iz saobracajne. Auto sam video u aprilu kada sam bio kod njih, i po secanju stvarno je u dobrom stanju. Jedino menjac nisam mogao da svarim, sroz je... ne znam... cudan.

 

Ali ostaje cimanje oko uvoza, prenosa... Mislim da cu ipak odustati

 

 

Edit

To oko prodaje je ok razmisljanje, ali posto je familija u pitanju... otpada. MIslim, znam moju familiju...

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje razmisljanje:

-206 ima vecu trzisnu cenu

-206 ima neke sisteme koje Punto nema

-Punto ima manju potrosnju

-Punto verujem bolje ide

Cini mi se da poredimo dva jednaka, pezo je nesto skuplji a fiat ima malo vecu upotrebnu vrednost.....

Cini mi se sta god da uradis da se neces pokajati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

206 se relativno lako prodaje samo kao dizel... Benzinjare znaju baš dosta dugo da se vuku po oglasu.

Punto benzinac je za njega bestseler  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, isto razmisljamo, win-win situacija :D

 

Ali, ima jos vremena za razmisljanje, a ja ipak imam auto a sestra nema, mislim da cu zaobici svo to cimanje oko uvoza i papirologije i prepustiti to sestri a ja zadrzati meni dobro poznat auto koji me jako lepo sluzi, a uz to ima i turbinu :)

 

Totti hvala za informacije, mnogo mi znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nema adekvatna tema pa neka budu ovde, ali sta covek da radi u slucaju da naleti na ovako nesto, na oko su isti, jedino sto sam primetio  da je ovom jeftinijem oguljena rucica menjaca :)

 

I naravno kilometraza, ali to ne uzimam za ozbiljno ... 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5388146/honda_accord_22_sport/

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5387823/honda_accord_22_sport/

 

image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovom slučaju možeš uzeti za ozbiljno, pošto ovo Delta prodaje, kod njih su održavani, a verovatno su i njihovi službeni.

Kad nisi novčano ograničen, ideš na ovaj skuplji. 100.000 km razlike je 5 godina solidne vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ima moj komsija iz CH, nikad nisam znao koji je model, sad kad si napisao pogledam sta je i vidim to cudo ... sinu kupio novi XC90, a on se kotrlja u onom cudu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovom slučaju možeš uzeti za ozbiljno, pošto ovo Delta prodaje, kod njih su održavani, a verovatno su i njihovi službeni.

Kad nisi novčano ograničen, ideš na ovaj skuplji. 100.000 km razlike je 5 godina solidne vožnje.

 

 

Iz Delta Sport-a su obe. Svaka Deltina Honda je odrzavana 100% po onome sto trazi ovlasceni servis, svaka ima (i ova moja izmedju ostalog) GPS uredjaj, preko koga prate kako je vozi taj ko je duzi, strogo voznja do 150km/h, znaci skoro da nema akanja, a odrzavanje je odlicno, servisni intervali su skraceni sa 20.000 km na 15.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad se vec ovde komentarise,mozda da neko neki savet ili kaze imam ja,jer moj drugar i kolega gitarista juri jaris 1.4 d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad se vec ovde komentarise,mozda da neko neki savet ili kaze imam ja,jer moj drugar i kolega gitarista juri jaris 1.4 d

Eto ja prekjuce,verovao ili ne,prodao Yaris 1,4 D4D 2005 u onoj lepoj svetlo braon metalik boji sa zimskim gumama u jako lepom stanju a auto presao pravih 235k km sa servisnim kartonima. Unutra je bila pet u glavu za vecinu Yarisa koje sam gledao na placevima tako da sam stekao utisak da su  presle mnogo vise od ove moje.                                                                                     

image.jpg

 

A inace sam uzeo  jedan auto za posmatranje.  :laughing:

 

311020141285.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ovom nista nije iskakalo za 125k km. Zavisi to od toga gde ga pogodis a nekim automobilima  je dovoljno da ulete tockom saht i da opale begovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

 

molio bih za pomoc. Za koji biste se auto od nevedenih odlucili: Fiat Croma, jtd, Opel Astra H, dizelasica, Citroen C 5, Citroen C 4 (mogu i benzinci) i Ford Focus caravan. Na umu je i Mazda 6 karavan. Godista ciljana su u rasponu 2005 do 2008. Izbor je sirok, cega sam svestan, medjutim automobili-modeli su birani, pre svega, jer cesto putujem zbog posla napolje, i ovo su automobili koji se u ovom trenutku, sa relativno manjom kilometrazom, mogu naci preko za pristojne novce.

 

Narocito benzinci, jer recimo nedavno u Italiji, ali i Austriji, video sam masu C 4 benzinaca 07 godiste sa nesto malo preko 110000, ocuvane, za zaista male novce. Stoga je i lepeza takva. Ukoliko biste bili voljni, a ja bih bio zahvalan, molio bih smernice, koji je od navedenih po vama najbolji izbor, zasto, upozorenje na moguce probleme kod nekog modela i zasto eventualno ne taj model itd.

SVako misljenje, savet, pa i strucna smernica od ljudi koji su upoznatiji sa datim modelima bi mi znacili.  Od cega od nevedenog moze najvise, a od cega najmanje glava da me zaboli :D

 

Cest sam citalac foruma, pa verujem da cu naci prave odgovore, kao i uvek.

 

Hvala svima :)

 

Izvinjavam se ako sam postovao na pogresnom mestu. Takodje, samo jedan od navedenih auta je Fiat, ali kako sam ja do sada iskljucivo vozio Fiat grupaciju (+lancia, alfa) nadam se da mi je oprosteno :) 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo dobrodosao :) 

 

Ja bih u ovom rangu bez razmisljanja uzeo Astru H 1.9 cdti.

Sta ta kola podnose bez ikakvih problema nije realno. Nisu ni skupa za odrzavanje, a daju baas dosta. 

Kod mene u firmi ih ima i sa po skoro 400 000km i bez tackice na volanu i menjacu! 

 

Imas manjih potrosaca, brzih, luksuznijih i tako dalje, ali kod Astre znas sta dobijas i da ce da traje ihaaaj.


Croma takodje, ali mi deluje kao potpuno drugacija prica.

 

Najbolje da @zrnke napise koju o Astri posto je vec dugo vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Igore puno na dobrodoslici.

 

I naravno na odgovoru :)

 

Znam da je puno automobila u opticaju, ali eto ti si dao jedan glas za, pa vec imamo suzen krug :) 

 

Ja nazalost nikada nisam vozio Astru, Cromu jesam, onu verziju pre restajlinga, kada je postala Bravo od napred :) I to jeste stvarno dobar auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...