Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Nije ni ona loša, jedino ako može da svari kontrolnu tablu na sredini. Ja lično to ne mogu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lumbalno pumpanje ? Znam za lumbalno podešavanje na točkiću i elektronski (verovatno isti sistem rada, samo je u drugom slučaju elektronsko zatezanje) ako se na to misli pod "pumpanjem" lumbalnog dela. 

 

Da ja znam, samo zavisi od opreme (negde uglavnom ide lumbalno podešavanje uz doplatu), makar bio isti auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto/Evo imaju lubalnu podrsku samo na vozacevom sedistu. U pitanju je elektro pomicna plastika koja se ispupci i tako pritisne krstacni deo ledja i sprecava da sva tezina gornjeg dela tela preoptereti taj deo kicme. A dugme se nelazi ispod naslona za ruku, nije integrisano u sedistu...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost Honda ode u oglase.

Posto se selim za Bg i moram imati neko prevozno sredstvo mislio sam da uzmem nekog Puntica (benzinca) klasicnog sto se kaze za prevoz od A-B, ali imam i opciju da uzmem C4 1.6hdi 90ks za 2000€ sa registracijom.

Necu mnogo da davim..samo ukratko sta je bolja opcija? Ovaj put necu mesecima da kupujem. Prvo sto naleti da je ok uzimam.

Puntic jeftiniji i ostane mi vise za ucesce za stan, a C4 veca klasa i generalno bolji auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam drugara kom sam prodao pre dve godine Punto 1,9JTD 2002 u veoma korektnom stanju. Odradjen mu je odmah veliki servis i stavljene allseason gume. Dao ga je caletu pre nekih par meseci koji je vozio 10 godina Seicento takodje kuoljen od mene ali covek pre neki dan ode pred Boga i sad se prodaju ta kola. Punto ide za 1100 a Seicento 2006 za 650. Seicentu je rega istekla a Puntu istice za 7 dana ali otud i cene na mestu jer nisu oni raspali primerci. E sad Seicento ide na ostavinsku raspravu pa se mora sacekati a Punto moze odmah da se uzme jer je na drugaru..

20210815_174832.jpg

20210707_184202.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, clover said:

Nazalost Honda ode u oglase.

Posto se selim za Bg i moram imati neko prevozno sredstvo mislio sam da uzmem nekog Puntica (benzinca) klasicnog sto se kaze za prevoz od A-B, ali imam i opciju da uzmem C4 1.6hdi 90ks za 2000€ sa registracijom.

Necu mnogo da davim..samo ukratko sta je bolja opcija? Ovaj put necu mesecima da kupujem. Prvo sto naleti da je ok uzimam.

Puntic jeftiniji i ostane mi vise za ucesce za stan, a C4 veca klasa i generalno bolji auto.

Skući se,biće i auta posle…zbog delova i sl možda bolje Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 Zanimljiv Puntic. Moram prvo da prodam trenutno vozilo da bih uzeo sledece..pa ne znam koliko bi me cekao.
@neshtry Retki su oni koji mi to kazu. Uglavnom bude 'snadji se za pare, a auto ga neka..nemoj da prodajes.' Kao da je to par hiljada dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko se kućio iz sopstvenih izvora i sredstava reći će isto...

Ako kupujete stan,bolje to da bude prioritet,jednom ce ulaganja u stan prestati i moći ćeš da ćistom savešću da kupiš auto po izboru i niko neće moći da ti zamera...

Ako kupujete kuću,tu potpuno imaš drugu perspektivu,jer tu ulaganja nikad ne prestaju...jedno završiš,novo ulaganje te čeka,tada ostavi stari auto...

Ovo je samo moje iskustvo.

 

Sent from my iPhone

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ako uzimas stan u BG razlika u ceni Civica i automobila od 1500e ti nece mnogo pomoci. 
 

Racunaj da taj od 1500 registrujes i osposobis, dosao si na 2500 ili blizu. Prodas Civic za 4000 i imas nerviranje za kola i nesto sto ti samo kuhinja pojede.

 

Znas koju si agoniju prosao zbog kola. Jesi siguran da zelis opet? :) 

 

Samo ces doci u situaciju da nemas kola i treba ti za sredjivanje stana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ovaj spomenuti Punto treba bukvalni da se prepise i da se refistruje sto je nekih 300€ plus treba promeniti cetkice i biksne na alternatoru jer je poceo da suska tako da bi ga Punto izasao 1430€ i to je to.  

Pisem posteno koliko bi ga izasao ali bi zato imao auto koji ce da ga sluzi samo tako godinama jer znate sta je JTD plus ovaj je presao pravih 230k km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, jer su kola posle 20 godina kao vino, tako da nema sanse nista nenadano da crkne :D 

 

Dobro Dule ja se nikada ne mesam u tvoju prodaju i price, ali brate mili, tvrditi da nema sta da crkne na JTDu od 20 godina je stvarno carski. I ti to znas jer ti je drugar rekao i ti pogledao pre 5 godina :D 

 

I nema veze stvarno veze sa tim kakva su tvoja kola, samo sa realnoscu. Pa moze da crkne 6 meseci star auto, a ne 20 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 sta se cudis? od jtd iz 2002. jedino su bolji i dugotrajniji oni iz 2000. Ne znam stvarno razlog zasto se ljudi oprastaju od tih automobila kad su samo sipaj i vozi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo i ne znate o cemu se radi ali zato jako dobro znate kakv je auto i da ce uskoro da crkne i td. 

Bolesno,ali bolesno. 

Eto ja smem da se kladim da ce ovaj auto da sluzi narednih 10 godina uz osbovno odrzavanje. 

Kao drugo to mi je jako dobar drugar i cujemo se svakodnevno i od kad ga je kupio samo je veliki servis odradio i sad se nedacno pojavio taj alternator koji je za dve godine jedino ulaganje. O da,crkla mu je i sijalica tablice koju sno promenili da bi prosao tehnicki pregled ali sta to vredi pricati vama koji ne verujete ni u sta.

Ponudio sam coveku auto koji ce ga za sitne pare sluziti a izgleda da ne znate sta je JTD dok tako lupate gluposti jer na njemu slabo sta crkava a to sto auto ima 20 godina nema nikakve veze s tim ako je odrzavan. Ocigledno ne verujete da postoje ovakva kola e pa ojedite se od muke jer i ja imam Punto tri i po godine i nista takao na njemu nisam za svo vreme. 

Plasite tu coveka bez i jednog argumenta i pricate napamet. 

Uostalom,da li znate uopste posto su delovi za Punto i da li znate da ih ima i na otpadima i to vise od svih pa tako da ima i odlicnih polovnih delova ukoliko nesto zatreba od karoserijskih a i nekih mehanickih delova? 

Smesni ste. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo redovan servis 5 godina i sad ce sve da dodje na naplatu sledecem kupcu :D Kvacilo, amorti, trap i ostale zajebancije :D

Generalno ne znam da l' bih uzeo takav auto gde se nista bas nije pokvarilo za 5 godina i gde je samo radjen redovan servis, to ce doci na naplatu kad tad :) Ne govorim za taj tvoj primerak nego generalno.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo lupetajte i dalje. 

Vec sam vam pisao o kolima sa 150-200k km a vi i dalhe ne verujete da su bolja kola od 150-250k km. 

Al ja i mnogi trgovci kolima smo se u to dacno uverili a vi i dalje kupujte ta sa 150k kao sto je Flex kupio. 

Zar ovo ne pitvrdjuje ono sto ja pisem? 

Sad ce Flex to sve lepo da izmenja i auto ce mu biti top posle 200k km zar ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, da ih nema, trebalo bi ih izmisliti...

 

 

6 hours ago, clover said:

@Dule 021 Zanimljiv Puntic. Moram prvo da prodam trenutno vozilo da bih uzeo sledece..pa ne znam koliko bi me cekao.
@neshtry Retki su oni koji mi to kazu. Uglavnom bude 'snadji se za pare, a auto ga neka..nemoj da prodajes.' Kao da je to par hiljada dinara.

 

Daj mu 100eur i sačekaće te koliko treba. 

 

Ti što ti kažu to "uglavnom" su ti prijatelji kojima je stalo do tebe i tvog zdravlja. Odlično znaš i sam koliko živaca si potrošio na kupovinu jednog auta. Najlakše je prodati dobar auto i uzeti krš za 1000eur zbog razlike od par hiljada eura za stan, a onda kad ti auto treba da živiš i radiš i opremaš stan, ti ćeš se sa kršem od 1000eur potucati po majstorima i trošiti dragoceno vreme i živce. Razbolećeš se zbog gluposti. 

 

Ako si siguran da ti je baš neophodna ta razlika u kešu podržavam tvoju odluku, ali ti kažem da je mnogo pametnije zadržati dobar auto koji će te besprekorno služiti dok se kućiš nego se jebavati sa nekim autom koji je odsvirao svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prosto obozavam ovakve rasprave :D

 

Samo cekam kada ce neko (Dule) da zakljuci da je najboljii auto od 186523km, ali samo kada je to drugi put ta kilometraza, jer to ekstremno tera malere.

 

Nema potrebe za nervozom, pisanjem kako je nesto bolesno i nekim kvazi vidjenjem zavisti, kada nema razloga niko da bude zavistan na takav auto.

 

Samo mi eto zdrav razum ne dozvoljava da pojmim da je bilo kakav auto od 20 godina siguran. Pogotovu ne CR dizel sa senzorom na svakom cosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preprodavac bi vozio flexov auto i pricao ljudima ma dizel je to 13 godina star, mora malo da vibrira/trese/dimi stagod, a i zaista bi ga vozio uz samo menjanje ulja i filtera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nkad ste toliko hvalili JTD a sad ga ujebaste samo takvjer ga malo ko od vas vozi. Ocigledno. 

Pazi kad me zaboltuki za auto od 1000€ ali ovaj Punto je dobar primerak i sluzic buduceg vlasnika samo tajo ma sta vi ovse lupetali a pogotovo sto i ne znate o kakvom se primerku radi. 

Prodace se mada vec ima zaintwresovanih i veceras ce se znati jel odlazi bez oglasavanja ili ce se kaciti oglas.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj brat to raditi.. I mi kupujemo stan/kucu. Za auto koji vozim, a ako bi zeleo neku kintu izvuci i jeftinije proci sa registracijama i sl, ne bih mogao dobiti vise od 2.600-2.800 ojra, pocev od toga da za te pare ima N brava sa boljom opremom u startu. I sta, treba da kupim Pug 1.1 benz ili punta mjet-a da bih skrpio 1-1.5iljade eura sa verovatnocom da cu zaglaviti bar kod 2 majstora i cenom registracije i bar gumama.

 

Cuti, veslaj, drzi taj auto bar znas kakav je i sta treba da se sredjuje ako ista treba. Ja ovaj svoj mogu samo da sanjam da cu ga menjati narednih 4-6 godina te ga moram odrzavati sigurno i skuplje (kvalitetnija ulja, preventivne zamene nekih delova i sl) od auta koji bi bio noviji ali... Kada vidis na duze staze, jeftinije je, bar na kontu zivaca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...