Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Aman ljudi ja trazim kola do max 3000e, tako da sve preko ostavljam za servise i vec kako dolikuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad vec trazis i cenu i godiste evo ti ovo. Yaris 1,4 D4D 2005 koji trosi 5,3L u gradu i nema veliki servis jer je sa lancem.Ovo je jedan od najboljih malih automobila i sa jednim od najboljih malih dizel motora.

Eto bas da vidimo jel i ovo ne odgovara. :-)                                                 

image.jpg image.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno jednog takvog u servisu Željko u Mirijevu.

Vlasnik je mislio da na tom autu nema potrebe za velikim servisom,pa će sad da iskešira 900eur. Inače komplet lanac,lančanici,španer je 450eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da i kod njih ima potrebe za velikim servisom... Doduše, uglavnom ne tako često kao kod onih sa zupčastim, ali ipak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu Toyotu ne bih vozio ni na pecanje kakva je...sad' cu malo da krenem da cesljam oglase pa da postavim par komada da pricamo o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da ne bi ni na pecanje  jer to se podrazumevalo pre nego sto sam i okacio oglas.

Da si bio ozbiljan vec bi me pitao za  onaj Punto koji sam okacio  u  temi o Puntu a kog si sigurno video a za koji sam rekao da ga verovatno necu prodavati a koji sam prodao kad mi je zenin rodjak zamahao sa 2700 eura.

Radilo se o 1,2 8V 2005 sa 86k km  a auto je uvezen iz Nemacke i bio je u prvoj boji sa ganc novim alu felnama i gumama pored bord komjutera,vazdusnih zavesa u prednjim stubovima,podesavanjem vozackog sedista  po visini...

Ovde ti sad verovatno nece odgovarati  sto je slabiji motor ili ce mozda i odgovarati ali  sam ga vec prodao.

Ovo je neverovatno ali postoje ljudi koji  na svakom autu nadju razlog da ga ne uzmu i sto je najgore trose i telefon i vreme i benzin ali da kupe auto  to je nesto sto ce se tesko desiti. Ovaj  moj me jos od januara proganja za neki auto  al na savrsen na kom nije bilo greske  nije hteo da dodje jer su ga svi izvarali  i prevarili i kad sam ga prodao onda je poceo da kuka kako je propustio dobar auto i da se kaje mada sam mu i posle toga nudio raznorazne vanserijski sacuvane automobile ali uvek je postojao razlog  da  ga ne uzme.

image.jpg image.jpg
 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis i ja bih dao 2700 za takvog Punta i da ga nisi prodao verovatno bi se videli cim mi se auto bude vratio iz inozemstva. Ja bas takav model i jurim, kao sto je tvoj bio.

Nisam ja takav, ja kupujem samo ili od poznatog coveka ili od coveka preko preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ikakve namere da bilo koga reklamiram, ali jesi li video Punta sto prodaje clan Ticma?

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63969-p-fiat-punto-12-16v/

 

 

Tek sad vidim da si pitao za potrosnju i koliko je presao... pa ja ne znam sta ti hoces za ove pare, i jos cena nije fiksna. Sigurno nema nista bolje.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne fali mu nista :D videcu sa Ticmanom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekam da se moji vrate pa da vidimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, evo ja planiram prodaju mog Getza, ne znam da li se uklapa u tvoju potraznju, ali nista ne kosta da ti ponudim. Eto tebi prvom :) a iducih dana cu ga postaviti na oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U opticaju su samo Punto i Stilo :) hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada bacicu pogled na oglas kad ga stavis, nikad' se ne zna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto kao koleZi :D slobodno mogu da ga preporucim, da te i sutra mogu pogledati u oci jer je sto posto ispravan, kao i svi ovde sto odrzavamo svoje ljubimce. Bice neki dan ovde na forumu na oglasima, pa pogledaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zato kupujem kola samo od ljudi koje znam (ja tebe ne znam licno, ali ne vidim razlog da gubis vreme pisajuci lazi o kolima kako si ga odrzavao ovo ono a ustvari nisi...) ili mi neko blizak preporuci. Ne idem od placa do placa, moze se naci odlican auto, ali sa placevima sam zavrsio za ceo zivot. Ako bas moram da kupim kola sa oglasa onda jurim kola od likova koji su vlasnici istih (ako me razumete). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, znam, ja sam tako bio na par placeva i isto sam rekao sebi, samo od nasih ljudi kupujem, najbolje po preporuci ili jos bolje ako licno poznajem vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu?

Mogu da menjam svog Punta (1.9 JTD, HLX) za Pug 206 1.4 benzin, nisam siguran da li je XS ali je u svakom slucaju neki visi paket opreme, alu felne, kacket, maglenke, ABS sistemi i tako to... 

 

Auto trenutno vozi moja baba, rodjena, nije onaj poznati mit. Posto su stari i vise nece produzavati dozvole, auto im ne treba i poklonice ga meni ili sestri. Auto je na slovenackim tablicama, malo vozen, utegnut maksimalno.

 

Meni se bas i ne svidja ta ideja da vozim 206 benzinca, ali realno, mladji je, bez ulaganja, ima sisteme koje moj punto nema (abs i tako to)... Do kraja godine treba da odlucim, ali mislim da cu zadrzati Punta.

 

Znam da potrosnja u gradu tesko moze ici ispod 8l pazljive voznje, sto je minus u odnosu na Punta. Ono sto je matorim ljudima bez odrzavanja ne znaci da je i meni tako. Znam da su na autu zamenjene kompletne kocnice, paknovi i diskovi i da nikakvih problema sa autom nisu imali.

 

Ne znam sta mi je ciniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

80% tih 1.4 benzinaca ima problem sa kompom, koji se manifestuje da auto trokira, guši se i ne prima gas dok se ne zagreje. Leti to traje 2 minute, zimi zna i čitavih 10.

Nema popravke i jeftinog rešenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...