Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Fino izgleda V40, nema sta. Sedista bas deluju dobro, za razliku od vecine Zabara.

Nego, pretpostavljam da se i za njih vlasnik raduje 2 puta? Bas niti sam pratio niti imam kakvu informaciju (kao sto rekoh)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprotiv, lepo su se prodavali. Jedno vreme je bila ekspanzija potražnje za njima, pa smo ih imali i po 2, 3 komada. Doduše, 1.6 je bio prodavljiviji.

Najveći "adut" im je bio što se uopšte ne kradu, ali ne dao ti bog da ti nešto zatreba od delova... samo kasko!

Retrovizor npr nema (barem tada nije bilo) iz kopije, pa si prinuđen na Grand - cirka 300€

Isto važi i za razne plastike, grilove... štopaljka i far koliko koštaju nisam smeo ni da pitam. A pre godinu, dve je bio samo jedan lik koji ih je imao za delove. Cene su takođe bile astronomske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam pratio Volvoe (u zadnje tri godine), mali procenat je onih koji prodaju licno vozilo, napisah kao tojota. Bude tu do 10% takvih oglasa, ostalo je bilo plac ili neki privatni uvoznik ili neko dovezao, registrovao, vozio 2 meseca i prodaje (zato ga je i dovezao).

Ovi sto su bili licni automobili su i dobra cena i manjak opreme. Sad treba naci tu meru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je v40, lepo nosi 18" felne, oseti se "premium" smek, tvrd, ali nije neudoban, a dobro lezi na putu, kabina dobra, ususkana, ja sam razmisljao o automatiku.

 

Takodje dizel je PETAK! ali samo u godistima od 2012-2015, tj. euro5 je 5cil, a euro6 nazalost nije 6cil vec 4cil :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihovi su dizeli, tj. 1.6 je u osnovi pezo, ali su ga preradili da nema valjda problema sa EGR i turbom, a 2.0 5cil je zapravo 2.4 petak sa smanjenim hodom klipa, tako da je oko motoro svasta nesto isto, a trebao bi biti fakticki i dugtorajniji motor posto je smanjena snaga, a osnova skoro ista.

 

Najnoviji volvo benzinci i dizeli su koliko znam "modularne" arhitekture pa su isti blok, klipovi za dizela i benzinca, 1.5 je 2.0 sa odrezanim klipom i tako :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, skile86 said:

Kakvi su im benzinci?

 

15 minutes ago, horvat said:

https://www.auto-data.net/en/volvo-v40-2012-2.0-d4-177hp-mt-17574

 

Jes, evo stvarno 2.0 petak! 

I mene ste zainteresovani sad za ovaj auto 

Idemoooo braco softverasi! 

Svi po jedan V40 :D . Facelift minimum. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi je prelep spolja tj jedan od retkih koji moze da pridje Djulijeti po spoljnom izgledu.

Unutra mi nije nesto lep, ali oprostio bih mu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj V40 izgleda spolja bas ekstra. Vidjam ga cesto i bas ima lepu liniju, mnogo mi je lepsi od pominjanog Megana npr.

P. S. Nekako mi onaj Megan ne ide posle Stila i Brava, nije mi to to. Cepaj na Volvo Ivane. :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumim se izmedju
 

zunto 01.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15534298/ford-mondeo-business-20-tdci

 

 zunto 07.jpg

zunto 02.jpgzunto 04.jpgzunto 03.jpg 

zunto 05.jpgzunto 06.jpgzunto 08.jpg

zunto 09.jpgzunto 10.jpgzunto 11.jpg

zunto 12.jpgzunto 13.jpg
 

 

zunto 20.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15786856/ford-mondeo-20tdci-titanium

 

zunto 21.jpg zunto 22.jpg zunto 23.jpg

zunto 24.jpg zunto 25.jpg zunto 26.jpg

zunto 27.jpg zunto 28.jpg zunto 29.jpg

zunto 30.jpg zunto 31.jpg zunto 32.jpg

 

U igri je bio w211 fl ali za sada je ostao jedan.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen & slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Vignale samo :D
Gledaj, nije ti lako. Dobar izbor si napravio, samo ne znam da li ti 211 odgovara ta voznju. Posle onih alfi i bmw-a, ne delujes mi bas kao covek kome ce da lezi E klasa :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Ivan said:

Lako je zaje*avati drugare... Cek' da te vidim ubrzo kada budes birao - ja l' ces turbo motorcic, ja l' ces crossovercic, ja l' ces nakalemljeni ekrancic :D ?

 

 

Cek cek cek, jel to izmedju nabrajanja si stavio nevidljivo ili, ili moze SVE u jednom, to bih nekako najvise voleo?! :D

 

Bas iz tog nekog razloga nece debeli od mene jos skoro, prvo iz ideje da ne znam sta dalje, a drugo sto ima svog duga jos dosta da otplati :)

 

PS - ovako neki volvo 2.0d kao sa prethodne strane mi ipak daje mali tracak nade... :) steta sto se zavrsava sa 2014. godinom, ali dobro, o tom potom...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Milutinac said:

steta sto se zavrsava sa 2014. godinom, ali dobro, o tom potom...

Pazi ovu kontru u odnosu na petak - 2.0 sa 120 KS :D . Doduse, facelift sa Full LED... Cisto razgledam, ali ne mogu da ne priznam da nam Andreja nije pustio rovca :) :

3.thumb.png.4df317c4ba4b15b1ef5d2c49f2bfdd1b.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16048917/volvo-v40-20-matrix

 

Evo od juce igle u plastu sena, a cifra ce biti naduvana jos neko vreme, dok se Mk4 ne omasovi:

1.thumb.png.31fd0d9762beb0dc2868bcb6558ac53d.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15837908/renault-megane-gt-line

 

Poredjenja radi, nov 1.3 TCe 140 (performansama i potrosnjom sokocalo identicno kao kod mene):

2.thumb.png.bdd8772ddd5ba33695329db3f28b42cd.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16060915/renault-megane-tce-140-gt-line

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mlađa ćera naredila: od sad, pa na dalje i ubuduće - samo auti koji imaju veeelike prozore nazad! 

Tako da gudbaj C klaso!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To generacijo, prozori do kukova :lol: .

Sad ce Bane da nadje problem i za ovo resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre majku mu...

Koji problem!? Samo sam konstatovao da više ne gledam C segment, već samo kombijče poput mog!

Drugo Multipla nema model iz, bar, 2016.

Treće nije 1.6 multiđet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' to onaj motor sto mami osmehe i lepi za gepek?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...