Jump to content
Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Ni jedan posao nije lak i u svakom poslu ima uspona i padova.Sta da se radi ,takav je zivot.

Sto se zamena tice,sam si kriv.Ja nikada nisam prihvatio niti jedan auto u zameni, znam sta prodajem ,ali isto tako ne znam sta cu dobiti u zameni i zasto bih to radio?Jedino ako taj auto u zameni racunam ispod njegove vrednosti pa ispadne da sam jos skuplje prodao svoj auto,sto auto placevi i rade.

Sto se tice profita,nisam jos uvek cuo da je neko zadovoljan.Neki su krenuli od jednog auta,sada imaju 30+ kom,ali ista prica kao i kad su imali jedan auto za preprodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vozio Sportage, ali, probao sam Tucson 1,6T 150 FWD 6MT ( pre FL ) i meni je on bio sasvim OK.

Jesam gledao u salonu Sportage ( pre FL ). Nemam šta prostorno unutra da zamerim ( mesta ima dosta ), oprema, naravno, zavisi od izabranog paketa ( DCT u nekim paketima dobija više nego 6MT ), ali mi se posle FL ne dopada načon izvedbe prednjih svetala ( veći rizik oštećenja na parkingu nego ubičajeno  ).

Sve u svemu, SUV kao i svaki drugi te klase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duster ima multipoint ubrizgavanja,pa mu je motor malko dugovečniji i lakši za održavanje od Hyundai/Kia GDI motora.

Meni je to point plus 

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle potrage za naslednikom Brava i gledanja malog, mladog turbo benzinca i probanja Tipa, Tipa Cross, Kamiq-a, odluka je pala na nesto poooootpunoooo suprotno :)

20250712_083136.jpg

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posle potrage za naslednikom Brava i gledanja malog, mladog turbo benzinca i probanja Tipa, Tipa Cross, Kamiq-a, odluka je pala na nesto poooootpunoooo suprotno
20250712_083136.thumb.jpg.fd29a243e961d93295a2af1b8cf13224.jpg
500L?

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam i dilemi oko kupovine...godinama sam vozio automobile D i E segmenta...sada gledam Abartha,verovatno kriza srednjih godina.
Dilema je tourismo ili bazni,145 ili 165 ks

Послато са 22101316UG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/12/2025 at 1:39 PM, shomispc said:

odluka je pala na nesto poooootpunoooo suprotno

Jos jedan u nizu "palih" nas bivsih Fiatista :D .

Standardna prica - trazis nesto iole novije i automatski ide promena tabora.

Sve zahvaljujuci debilnoj FCA politici sa modelima od polovine prosle decenije.

 

Sa srecom i da te A5 lepo sluzi!

U bilo kojoj iteraciji, meni licno mozda i najlepsi Saudijci (ne racunajuci TT, R8 i sl.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno Ivane, kad odradim papire do kraja bice i tema sa utiscima i slikama.

 

Presao sam nekih 400km za vikend i utisak je da je ovo druga dimenzija u odnosu na sve sto sam ikada vozio.

 

Bravo mi je na 18" i 225 sirinu bio tvrd, A5 na 19" i 255 deluje jos tvrdje iako za razliku od Brava ne lupa. Sto se kaze kontrolisano je tvrd. Cak i na autoputu se u nekim trenucima osecaju vibracije i neravnine.

 

Izletela mi je dobra kombinacija i to je glavni razlog sto sam uzeo, gledao sam ga i pre ravno 2m ali sam tada bio u fazonu "sta ce meni ovo". 

 

Gabariti su mi glavni problem trenutno jer mi prevashodno ovoliki auto ne treba, tesko ulazim i izlazim jer je nisko i skuceno, ali 400nm nekako to nadomescuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je samo kad nije crn! Lakše se održava, ne smeta kad leti ostane na suncu na 40+ stepeni ... :p

Nek'  te u zdravlju služi, i da sledeći bude neki A10 sa 800Nm. :thumbup:

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao obe boje :) , 403B (Blue Navy Micalizatto) i 891B (Nero Provocatore):

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ja sam i dilemi oko kupovine...godinama sam vozio automobile D i E segmenta...sada gledam Abartha,verovatno kriza srednjih godina.
Dilema je tourismo ili bazni,145 ili 165 ks

Послато са 22101316UG помоћу Тапатока


Sto ne nadjes devojku ko sav krizni svet

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto ne nadjes devojku ko sav krizni svet

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Skuplja zajebancija i traži permanentno ulaganje

Послато са 22101316UG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan išao da pogledam.neki fiat 500l, 2018 godište, pravih 130000km, visok nivo opreme sve je generalno ok, motor prede, tačkice od parkiranja ali ono što me je baš iznenadilo je da se vozačev pojas skroz rasparao do te mere da se teško izvlači i da su bokovi i na vozačevom i na suvozačevom sedišto skroz ispucali u štraftama od po 10 centimetara i to oba boka na oba sedišta. To nisam video ni na daleko starijim automobilima i sa puno većom kilometražom.

Sent from my SM-S926B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...