Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Nemam ja ništa određeno, štaviše lutam. Da ima tipo karavan, došao bi u obzir i on. Gledam razne proizvođače, klase, limuzine, karavane, čak poneki SUV, ali oni su mi skupi, nemam para za mlađi, a ne bih stariji. Do minivena nisam stigao još! :D

Ne kažem da ne valja, već nije za mene.

Bitno mi je da mi ispunjava potrebe, i da je konkretan auto u što boljem stanju.... Bitnije mi je to nego određeni model/proizvođač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Tipo karavan. Mislim da je 17-18000 EUR 1.6mjet u solidnoj opremi

I dobar je :) meni se sviđa, jedino mi fali panorama krov i da je 2.0mjet 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Smireni said:
Nemam ja ništa određeno, štaviše lutam. Da ima tipo karavan, došao bi u obzir i on. Gledam razne proizvođače, klase, limuzine, karavane, čak poneki SUV, ali oni su mi skupi, nemam para za mlađi, a ne bih stariji. Do minivena nisam stigao još!
Ne kažem da ne valja, već nije za mene.
Bitno mi je da mi ispunjava potrebe, i da je konkretan auto u što boljem stanju.... Bitnije mi je to nego određeni model/proizvođač.

Ne minivan - zvuci kao prerano omatoreo vozac sa 4 dece i labradorom zovimo ih monovolumeni
Tipo karavan je i meni prelep ali je dizel sa visim nivoom opreme jednostavno preskup. Kada kao polovnjak star 4 godine izgubi 50% vrednosti, bice dobra kupovina.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Ima Tipo karavan

Misli se polovan! :D

1 hour ago, Siciliano said:

zvuci kao prerano omatoreo vozac

Zovimo stvari pravim imenom! :D Evo komsa dobio trece dete, prodao alfu uzeo Uliseus.... kako vec, fiat miniven... Bilo je sale! :D

Tacno tako, za par godina bice ok kupovina Tipo.

 

17 minutes ago, djomla said:

C4 Picasso

Ako cu da vozim Citroen, majku mu, uzecu sa hidroaktiv vesanjem, da vidim i to cudo. :D

I da se prestane da mi se predlaze miniven, imam dete komada jedan (mozda bude dva u nekoj buducnosti).

Na karavan sam prist'o, iznad minivena podvlacim crtu. Sebe jos gledam kao mladica (to sto drugi ne, a to sto pise u licnoj karti...) :D:D

Salu na stranu, meni je lep bas DS5 ali preskup.

Recimo neki C5 Crosturer bi bio fin skroz od citroena. Ok mi je SUV, ali mi realno ne treba. A i na autoputu nije bas najsrecnije resenje, i potrosnja, i visina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni na mobile.de nema polovan Tipo uopšte :)

A još jednom da pitam, i40 sw? Jesi li razmišljao? 1.7, 130+ks

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, andreja.micovic said:

A još jednom da pitam, i40 sw

Nisam video ni prvi put da si pitao. U ponudi ima tacno komada - ni jedan. :D

Nisam ja za te price, mobile.de i autoscout.

Niti znam da se bakcem sa time, niti imam vremena da uvozim, da kupujem macku u dzaku....

Mora da bude ovde u Srbiji, plac ili vlasnik, pa da lepo oteram auto u servis pre kupovine.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još i najbolje vlasnik i registrovan, pa sedneš i provozaš ga kao službeni do servisa ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno. I sa placa se pretera do servisa. Ne skrtarim tu za par desetina evra.

Ali jeste lakse ako se kupuje od vlasnika.

Ko ume/moze/hoce da sam uveze auto... samo napred, pozdravljam.

Ja to ne znam, platicu vise u Srbiji zato, ali imam priliku da pregledam auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček ček, znam da sam skoro video 1 baš iz NS i čini mi se da je u komšiluku kod @Milutinac

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13107541/hyundai-i40-17-crdi

 

5b1104fc4628-800x600.thumb.jpg.e4a03fb1c470955a3a2874def27a06a1.jpg7d3198b40070-800x600.thumb.jpg.21dd7f467b55a3bdb2908b330fd1104a.jpgf59ca9fbb7e6-800x600.thumb.jpg.a7c8cf64e5c97d34c4b1419f323f1fd9.jpge883018e2d8d-800x600.thumb.jpg.ef7f991c6b56efbfae639b3fcbc5bea9.jpg

 

ne želim da namećem nešto, nego mi se sve čini da se ovde uvek vrti u krug sa istim predlozima. 

A o pouzdanosti i kvalitetu Hyundaija možda @Dezurni može reći dal valja ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Mazda 6 pogledaj, kolega vozi, pa sam se vozio, ja tu nemam neki izgrađen stav, ne dobacujem toliko ali unutra je zver a i spolja.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ovih "sa istoka" sam gledao tojotu, oni su svuda u svetu sinonim za kvalitet, ali kod nas nisu zastupljeni toliko.

Avensis dobar bih rado uzeo, oduvek mi se svidjao Rav4, mada su obe varijante izvan cenovnog ranga.

Kad sam kupovao Bravo, umalo nisam nisam kupio jedan Auris, ali nismo mogli da se nadjemo za cenu/

Mazdu oduvek bije glas da je karoserija losa, rdja.

 

Vrte se mahom isti predlozi, zato sto su odrzavanje i dostupnost delova takvi-kakvi su. A onda ide i kasnija prodaja.

Ova Kia izgleda odlicno, bas je napakovana opremom. Malo je vise presla. Ne znam da li ti je drugar, ne bih da ispadne neki konflikt, ali cena je podaleko od realne.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Smireni said:

Ne znam da li ti je drugar, ne bih da ispadne neki konflikt, ali cena je podaleko od realne.

Ma nije, nego sam naleteo pre neki dan na nju. Slazem se za cenu. 
Ovaj mi je zapao za oko zbog opreme i stanja, mada su slike od letos pa ko zna od kad ga prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, andreja.micovic said:

Ček ček, znam da sam skoro video 1 baš iz NS i čini mi se da je u komšiluku kod @Milutinac

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13107541/hyundai-i40-17-crdi

 

5b1104fc4628-800x600.thumb.jpg.e4a03fb1c470955a3a2874def27a06a1.jpg7d3198b40070-800x600.thumb.jpg.21dd7f467b55a3bdb2908b330fd1104a.jpgf59ca9fbb7e6-800x600.thumb.jpg.a7c8cf64e5c97d34c4b1419f323f1fd9.jpge883018e2d8d-800x600.thumb.jpg.ef7f991c6b56efbfae639b3fcbc5bea9.jpg

 

Tako je, moj komsija Rasa :) na prvoj slici se od Hjua ne vidi debeli, tacno je iza njega :)

 

Inace...motor je menjan na nekih 40.000km. Ja pitao kako menjan, sta menjan, kaze on "Jebemliga otkud znam?" bio je tada kod njegovog kuma, a on ga je valjda na 100k kupio od njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, bane1321 said:

Ništa ta Toyota nije kvalitetnija od FIATa!

Po Cosumer reporty, a i po TUV-u u Nemackoj, i po istrazivanjima u mnogim zemljama, Japanci, na celu sa Tojotom, uvek su u vrhu po pouzdanosti i zadovoljstvu kupaca (da li biste kupili opet). A nisu oni Nemci da placaju britanske novinare. :D

Ono sto se meni cini (evo sad i Kia menjali motor) je da opet ima razlike za koje je trziste namenjen auto.

Nije ista Nutela za razna trzista, a sigurno je ista kontrola kvaliteta. Vazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superb mi je odlican. Komsa ima ovaj proslogodisnji, restajl. I to u lepoj opremi. Lep auto.

I ovaj pre izgleda odlicno, ali rekoh gore, problem je sto je vecina kod nas kupljenih u nekoj siromasnoj opremi.

Narocito ko je uzimao benzinca, nije dodavao opremu. Da budem iskren, nisam ja siguran da bih bio zadovoljan 1.4 motorom od 125ks u tolikom autu.

Ladja je to. Gledao sam neka predstavljanja, i kao, super je to. Ide i u pasat.

Sta znam... 2.0 dizel od 140/150 konja mu dodje neka mera tu.

 

Da dodam samo, (hulim ovde, na lomacu ce me, ali sva sreca nismo na VW forumu) - ne znam kakva su sedista, deluju mi kao na pasatu.

Ja sam provozao B8. Meni je ono neudobno. Kakav ergonomic, Bravo je udobniji.

Mozda su kozna, ili alkantara bolja, ali standardna....

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice superba,dosta vozim sluzbeni 2.0 140ks TDI. auto je bas bas dobar,udoban,tih i mali potrosac. sto se tice sedista od Stare pazove do V. Trnova bez stajanja i bez umora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

Mogu ti reportsi i istraživanja da pišu svašta, ali ja govorim iz iskustva. Nema tolike razlike u kvalitetu.

Pouzdanost potiče iz proverenih, čitaj zastarelih tehnologija. Pa motor 1.6 vvti koji je kod mene ima sto godina, plus je atmo motor, nema šta da rikne. Turbo motor imaju jedan 1.2, pa i njega  nude stidljivo i papreno... Pa Dačije nemaju nekih havarija, pa eto... Gledam na Aurisu, bez obzira na tržište, svaku stvar koju su mogli da pojednostave i ostave onakvu kakva je bila pre dvadeset godina ostavili su ... Upravo su im high tech stvari ispod prosečne (infotainment recimo)...

Što se zadovoljstva tiče, to je profil kupaca. Gledam na forumu, ovde se ide u sitna creva, kod njih svaki nedostatak opravdavaju rečima da je fabrika najpametnija.

Daleko od toga da je Toyota nekvalitetna, ali ipak mislim da je debelo izvikana!

Da sam na tvom mestu srce bi mi reklo C5, a mozak Skodu (zbog postprodaje)!

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...