Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

23 minutes ago, TheWickerMan said:

Zanimljivo da je između prvog posta kolege Jug i današnje rasprave prošlo par dana. Svi su čekali da neko pokrene raspravu da bi što slađe uleteli da se raspravljaju jer eto, imaju podršku. 

20 minutes ago, OMP said:

To bas i ja primetih

Da ste kliknuli na Report i niko nije reagovao... onda bi bilo zanimljivo zašto niko nije odreagovao ni par dana posle Reporta.

Ali, ovako se samo očekuje da svaki post, svaki dan, tokom cele godine mora da se vidi od strane Administracije po default-u odmah u vreme kad je napisan (ili malo kasnije) :D Ne, ne mora... tome i služi Report. :thumbup: 

Da sam video taj njegov post ranije, napisao bih ranije ovaj odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14 @neshtry

Bice razmotreno sve :D 

 

Agila ne, Meriva moze 1.4t, Musa/Idea moze, mada sam hteo 2010+, ali razmotrio bih lep, ocuvan primerak ... no, nije to bas tako blizu, tako da ima vremena :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su PSA turbo motori tipa 0.9,1.2tce 100-120ks ? Znam da su atmosi 1.2 peri deri agregati, kao 1.4 kod fiata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, ISV_01 said:

Kakvi su PSA turbo motori tipa 0.9,1.2tce 100-120ks ? Znam da su atmosi 1.2 peri deri agregati, kao 1.4 kod fiata.

 

PSA nije TCe.

A od 1,2 TCe ja bih bežao

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

@darkman14 @neshtry

Bice razmotreno sve :D 

 

Agila ne, Meriva moze 1.4t, Musa/Idea moze, mada sam hteo 2010+, ali razmotrio bih lep, ocuvan primerak ... no, nije to bas tako blizu, tako da ima vremena :D 

Moja sestra iz Novom Sadu je kupila Merivu sa 140 ks,benzinac,novu, u Zrenjaninu kod Ćirkoma i ne žali se…putuje često za Ljubljanu,par puta mesečno,a ima i puno gradske vožnje.U dve boje,crn krov i beo auto.Samoubilačka vrata pozadi su dobra fora.Unutra je Opel kao i svi drugi.

Ja navijam za Musu sa lux opremom i jakim motorom!

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozio Merivu par puta po Nemackoj. Iako nije moj tip kola lepa je za voznju i ima mesta.

Vrata su skroz blesava :D 

 

Ono sto meni smeta je isto kao i na Zafiri. Kada se namestim kako mi odgovara da sedim A stub mi bas ulazi u vidno polje previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa A stubom je samo stvar navike.

Pošto paralelno vozim više poslovnih i privatnih automobila, kod kojih je A stub rešen na potpuno različit način, kao i sam pogled iz automobila, odavno nemam ni najmanji problem da odmah prihvatim drugačije sedenje i drugačiji pogled.

Npr, kada vozim škodu, imam utisak da gledam kroz puškarnicu bunkera, dok npr. Jazz ima dupli A stub kao i 500L ( ali, ipak nije isto rešeno, kod 500L za vreme snežnih padavina sneg zna da se lepi na staklo izmedju dva A stuba, jer je to staklo blago okrenuto ka napred, kao da je tu jako zakrivljena šoferka ).

Na sve čovek može brzo da se navikne, čini mi se. Osim, recimo, na i-cocpit. Probao sam i ne ide mi to nikako. Ali, nikako. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, TheWickerMan said:

Zanimljivo da je između prvog posta kolege Jug i današnje rasprave prošlo par dana. Svi su čekali da neko pokrene raspravu da bi što slađe uleteli da se raspravljaju jer eto, imaju podršku. 

 

 

Navedi sve, rekao bih da ih nema tako mnogo :)  

 

Ja sam licno video sa 2 dana zakasnjenja i nisam zeleo da podgrevam tudju zlobu i mislim mozda je u afektu bilo pa proslo, ali kad sam video da i danas na krajnje podmukao nacin opet servira niz prostakluka i jos opravdava vredjanje drugih osoba nisam stvarno zeleo da ocutim.

 

Drugi forum je zbog takvih bahatih i bezobzirnih osoba uslovno receno propao jer se povukla vecina ljudi.

Smatraju da imaju pravo da svedu na licni nivo i da vredjaju sve sto im se ne svidja bez imalo ustrucavanja.

 

Inace prodata alfa danas, videcemo sta sad dalje, dal uzimati opet neki mali auto i sta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Kakvo je vase misljenje za auto Fiat tipo 1,3 mjet (95 ks) karavan 2017 god. ?

Pretpostavljam da je za ovu karoseriju motor preslab ali nemam mogucnost izbora , samo taj je u opticaju premda bi mi idealan bio 1,6 ali tad ne bih ovde ni postavljao pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, vagenovac said:

 

Navedi sve, rekao bih da ih nema tako mnogo :)  

 

Ne kontam, šta još da navedem?

 

Znaš i sam koji mali auto da gledaš, bar tebi ne trebam da pričam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Marinko69 said:

Pozdrav

Kakvo je vase misljenje za auto Fiat tipo 1,3 mjet (95 ks) karavan 2017 god. ?

Pretpostavljam da je za ovu karoseriju motor preslab ali nemam mogucnost izbora , samo taj je u opticaju premda bi mi idealan bio 1,6 ali tad ne bih ovde ni postavljao pitanje

 

Provozaj, dosta je to subjektivno sve. Vozio sam po Nemackoj Tipa hatch 1.3 i nije uopste bio preslab. Nije bio munja, ali sasvim je ok isao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozaj,možeš i 500L sa tim motorom za probu,slično će da vuče…

Zavisi kako voziš…Inače, pazi na lanac,egr i dpf,ostalo je ok na tom motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, igor0511 said:

 

Provozaj, dosta je to subjektivno sve. Vozio sam po Nemackoj Tipa hatch 1.3 i nije uopste bio preslab. Nije bio munja, ali sasvim je ok isao

U mom mjestu (BN) gde ja zivim jos ga nisam video a kamoli da ga isprobam, trebam ici "vani" tamo je i  auto pa zato se raspitujem ovde na forumu. Estetski mi se svidja a nisam nesto ni zahtjevan po pitanju ks jer nisam kao nekad mlad ali nebi ni da je bas mnogo trom

 

9 minutes ago, neshtry said:

Provozaj,možeš i 500L sa tim motorom za probu,slično će da vuče…

Zavisi kako voziš…Inače, pazi na lanac,egr i dpf,ostalo je ok na tom motoru

Vozim vec duze vreme Fiat 500 sa 1,3 mjet ali 75 ks

Kad bi i ovaj priblizno isao ka Fiat ne treba mi bolje.

Na ovom sam vec lanac menjao a zasad sa dpf nisam imao neki problem, primetim po potrosnji kad se aktivira regeneracija i vozim par km na malo vecem gasu dok se ne zavrsi, bez obzira da li sam stigao na predvidjeno mesto ja produzim ne gasim motor, ulje redovno menjam( originalno)  gorivo se trudim da sipam gde je najkvalitetnije ako takvog kod nas i ima

Edited by Marinko69

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dekirs said:

Osecam miris Foruma na ovoj temi, good to be back :D Dobra stara prepucavanja :D

I tebi marko BKD jovanovic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, igor0511 said:

Kad smo kod dosadnih kola, mene su u visetrukto navrata poklopili da je Compass predosadan auto. 
Cekam da probam pa da se i sam uverim :D 

Ja sam sebi zacrtao da mi je to sledeci auto, ne znam sto, ali prosto padnem na dupe kad vidim taj auto, a ima ih u kraju podosta i u raznim bojama. :D

Neko pomenu Agilu, ljudi moji, to nije auto, to su kocije, vozio sam se jednom prilikom od Kraljeva do Rudna, i nazad, pa bolje bih prosao na magarcu da sam putovao.

A sto se tice cele price oko foruma, skoro sam u kumovo ime pitao na Hondinom forumu za jedan Accord, reko aj da ne dosadjujem ovde kad se kumu cefne i prvi odgovor je bio
2023-03-06_22h12_57.thumb.png.627cbe1d38148222f1fb2fd8990bdd91.png
Ja sam se pokidao od smeha, iako mi je Lybra daleeeeko od ruznog auta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, knezevic76 said:

Ubacite ćirilicu na forum

Nece S****evci :D

 

 

Ima tamo na temi o pravilima foruma da je latinica zbog lakse pretrage i stogod jos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...