Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Realno, šta neko može da ti kaže za 20+ godina star auto... Većina je tu verovatno ispustila dušu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Max82 said:

Ne znam,mislim a i moj prijatelj,da je palio lep i ok auto,samo je pitanje delova,ali ipak je to fiat.

A sta mislite o nekom drugom vozilu,zajednicki prijatelj je uzeo cordobu 95 sa plinom,pa razmatramo mozda neku ibizu,golf 97-99 ali mislim da 1.4 su losi motori i da je bolji izbor 1.6?

Da je otišao prošle nedelje na Bubanj potok mogao je da viče kako se ti automobili neće više ni registrovati i da ih kupi za kikiriki. Ali dragi nam ministar izađe u javnost danas i reče, niko ne sme da vas dira, pa ćemo i dalje voziti naše punoletne automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Max82 said:

Ne znam,mislim a i moj prijatelj,da je palio lep i ok auto,samo je pitanje delova,ali ipak je to fiat.

A sta mislite o nekom drugom vozilu,zajednicki prijatelj je uzeo cordobu 95 sa plinom,pa razmatramo mozda neku ibizu,golf 97-99 ali mislim da 1.4 su losi motori i da je bolji izbor 1.6?

1.6 bez dileme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima,razmotricemo i skodu,mogu se naci fabije bez klime,samo me interesuje fiat bravo 1.2 ili 1.6,coveku je bitno jeftinije odrzavanje,potrosnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Max82 said:

Hvala svima,razmotricemo i skodu,mogu se naci fabije bez klime,samo me interesuje fiat bravo 1.2 ili 1.6,coveku je bitno jeftinije odrzavanje,potrosnja...

Dobar je i 1.2 16v i 1.6 16v... Potrosnja na strani 1.2 i retko ga naci u dobrom stanju jer uglavnom su ga vozili neki napaljeni klinci koji ocekuju od tog motorica neku zujalicu(bar se meni u praksi to pokazalo) a on to nije. Po meni slab za tu karoseriju pogotovo kad se upali klima. 1.6 je prava mera a i potrosnja nije puno veca u odnosu na 1.2... 1.6 ubedljivo najbolji i naj pouzdaniji benzinac u bravu,zato sam se i ja odlucio za njega kad sam kupovao. Odrzavanje jeftino i na jednom i na drugom nema neke razlike... Rasprostranjenost delova na strani 1.6 takodje

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, The Punisher said:

Da je otišao prošle nedelje na Bubanj potok mogao je da viče kako se ti automobili neće više ni registrovati i da ih kupi za kikiriki. Ali dragi nam ministar izađe u javnost danas i reče, niko ne sme da vas dira, pa ćemo i dalje voziti naše punoletne automobile.

A to sto ce tehnicki biti poostren i biti skuplji nema nikakve veze?

Mislim,svi spominjete ukidanje duplog tehnickog a niko ne spominje  cenu i kakav ce tehnicki biti  tj sta ce se sve gledati i koliko ce trajati.

Ako ga nema 2x godisnje  po novim pravilima ta kola opet nece proci tehnicki jer uvode nova pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je potrosnja brava,gledam po interentu neki tvrde 7-8l u gradskoj voznji neki kazu preko 10??

Kolega kaze da je imao i da mu je trosio cak 13l i prodao ga posle 5 meseca.

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Max82 said:

Kolika je potrosnja brava,gledam po interentu neki tvrde 7-8l u gradskoj voznji neki kazu preko 10??

Kolega kaze da je imao i da mu je trosio cak 13l i prodao ga posle 5 meseca.

Imaš sajt sa potrošnjama

 

https://www.spritmonitor.de/

7-8 litara troši Punto 1.2 8v ne može Bravo da troši isto, može samo više

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, The Punisher said:

Imaš sajt sa potrošnjama

 

https://www.spritmonitor.de/

7-8 litara troši Punto 1.2 8v ne može Bravo da troši isto, može samo više

 Mislis gradske?

2 hours ago, Max82 said:

Kolika je potrosnja brava,gledam po interentu neki tvrde 7-8l u gradskoj voznji neki kazu preko 10??

Kolega kaze da je imao i da mu je trosio cak 13l i prodao ga posle 5 meseca.

Bravo moj trosi meni strogo gradske oko 10. Kombinovano 7-7.5 lagane voznje. Otvoreno oko 6l peta 90-100km/h.Testirano vise puta. Ti sto trose 13 litara su u debelom problemu

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, The Punisher said:

Moj Stilo troši 8-9 u gradu, zavisi od meseca i gužve, na Ibarskoj 5.5 a na autoputu 6 na 120, 6.5 na 130-140

Pusti ti stila ;) Koji punto 2 1.2 8v trosi kombinovane 7-8litara? Drugar je vozio 1.2 8v na plin(sekvent) trosio mu je 6-6.5 litara

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, The Punisher said:

Punto 1.2 8v troši 7-8 po gradu, na Ibarskoj ide ispod 5

Tako vec moze :D Nemoj da prestravis coveka da punto trosi vise nego bravo :D  Obzirom na tezinu tvog auta i malog motorica super ti je gradska potrosnja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene, imam neke "bolesne" ideje.

Šta bi pre izabrali:

Lancia Delta 1.4TJET ili Honda Accord 2.0vtec,

Stavio sam cenu za Hondu do 5500eur.

Već mesecima gledam ove deltuše, pa ova dva 1.4tjet od 150ks stoje duugo, bilo je možda 2 kom od 120ks, al mi nisu interesantni.

Mozak kaže Accord, srce kaže Delta.

Da skratim, seljak sam, ugradio bih plin odmah u bilo koji da kupim, i ne bih baš kupio Accorda sa već ugrađenim plinom.

Ne znam da li je prednost Hondi što su kod nas kupljene, bar lako mogu da oteram u servis na proveru, i dalje popravke.

Zvao sam V&B auto (Ivan - Kića), rade i Lancia i Honda. Kaže mi lepo čovek, šta se misliš, kakva bre Lancia pored Honde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, marko.jovanovic said:

Evo i mene, imam neke "bolesne" ideje.

Šta bi pre izabrali:

Lancia Delta 1.4TJET ili Honda Accord 2.0vtec,

Stavio sam cenu za Hondu do 5500eur.

Već mesecima gledam ove deltuše, pa ova dva 1.4tjet od 150ks stoje duugo, bilo je možda 2 kom od 120ks, al mi nisu interesantni.

Mozak kaže Accord, srce kaže Delta.

Da skratim, seljak sam, ugradio bih plin odmah u bilo koji da kupim, i ne bih baš kupio Accorda sa već ugrađenim plinom.

Ne znam da li je prednost Hondi što su kod nas kupljene, bar lako mogu da oteram u servis na proveru, i dalje popravke.

Zvao sam V&B auto (Ivan - Kića), rade i Lancia i Honda. Kaže mi lepo čovek, šta se misliš, kakva bre Lancia pored Honde :D

Iskren da budem i ja bi izabrao Hondu pre Lancie, meni je to jedan od najboljih limuzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ti rekao da poredis babe i zabe, ali znas vec i sam :D

 

Delta ti je u proseku 2-3god mladja i sa, barem na papiru, manjom kilometrazom ~70%.

 

Honda ima em stariji dizajn i jos je starija tako da ce ti enterijer Accorda posle Delte biti kao Passat B3.

 

Morao bi Accord i da trosi 2-3l vise ako ces da koristis v-tec, a ako neces sta ce ti Accord :D

 

Na strani Accorda je definitivno odrzavanje jer nema turbo i preci ce taj motor daleko vise.

 

Delta, iako je turbo benzinac, bas nema ni mrvu sportskog duha u sebi. Ne voli peglanje po krivinama, nema sportskog sedenja, visoka je i meni, posle Leona, ostavlja utisak da sam u Doblu ili Jumperu koliki krov i prozore ima. Jednostavno je napravljena da uzivas u laganoj voznji i da te nista ne boli posle 10h voznje kada odvezes troje dece na more, a nisam siguran da ti to trazis od kola.

 

Takodje ni 2.0 benzinac u Accordu ne vazi za nesto elastican motor ako neces da ga saltas 2 brzine nize, mada mislim da ti zavrtanje u blokadu ne bi tesko palo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dam ti Ideu da je voziš par dana. Naspram Delte deluje kao da voziš Iveco turbo daily, koliko se visoko sedi, a i leži na putu kao čamac. 

Znam da delta nije sportista, i da nema neki handling. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, knezevic76 said:

Honda,

tanka je linija koja razdvaja VW i Honda ljubitelje.

Shodno cenama polovnjaka, moze se reci skoro nevidljiva

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. I ja volim japance, ali da imam dilemu kao naš kolega, verovatno bih izabrao italijana, čisto zbog brdo dece, komfora....... Da je u pitanju CRV, Ili neki drugi japanac većih gabarita, onda ne bi bilo dileme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...