Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Ti bad nadje sta da uporedis.

Benzin/dizel, mali/veliki motor, Francuz/Korejanac, velicina kola,.. jos samo da imaju razlicitu opremu :D 

 

Bez preterivanja mislim da je Tupson duplo skuplji za odrzavanje, ali i vise pruza pa proceni sta vise volis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Dule napisao, nego ja

Taj 1.4 Bmw-ov mi se ogadio za sva vremena Pugov bolja varijanta.



A ti ćelčo si ga naebo


Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/10/2017 at 4:37 PM, MS PK said:

A ruzan Tupson mnogo mada ruzan i 207 :D
Ja bi se obratio@Totti -ju za savet sta tebi treba realno ili na zvanicni mail salona. Moje misljenje je da ti taj Tupson :D ne treba mada ako volis to sto da ne, jednom se zivi. Baci pogled i na Rav 4

 

Rav 4 bih i ja pogledao. Vozio sam je regionalnim putem 200 km i prijattno me je iznenadila. Benzinac 1,6 na papiru deluje slabo, ali je vukao sasim pristojno ipo bordu trosio samo 5,5 - 6 litara. Lak i prijatn za voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam gledao, jer imam dobrog drugara koji je vlasnik placa i kome verujem da mi nece uvaliti, kao sto mi onaj novosadjanin uvalio rumuna... Znam da nije za poredjenje, sto sam i naveo u prvom postu, ali sam mu rekao daj mi nesto od 4 do 5 hiljada, da je ispravno, on mi ta dva pokazao. Probao jedan, drugi, udobni, pristojni, fino rade, mada mi je hju mnogo, mnoooogo udobniji. E sad, sigurno da je skuplji za odrzavanje, ali ce manje trositi, pa kad uporedim...

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tucson troši manje? Neće biti. Nisi napisao da li je s pogonom na 2 točka ili 4, ali recimo za 2WD piše ovo:

 

Quote

 

Urban consumption:
9,1 l/100km
Urban consumption kms:
1 op 11,0
Extra-urban consumption:
5,8 l/100km
Extra-urban consumption kms:
1 op 17,2
Average consumption:
7,0 l/100km

 

 

4 WD troši još više.

 

Pežo 207 1,4:

 

Quote

 

Urban consumption:
8,4 l/100km
Urban consumption kms:
1 op 11,9
Extra-urban consumption:
5,0 l/100km
Extra-urban consumption kms:
1 op 20,0
Average consumption:
6,3 l/100km

 

 

 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzip nece nikako manje trositi a pogotovo na otvorenom jer zbog svojih gabarita i tezine  retko koji moze  da ide ispod 7L i to pri nekoj brzini od 110 km/h a kako je dizes gore tako i raste potrosnja. Pricam o dzipovima tog cenovnog ranga jer ima npr. Qashqai koji manje trosi ali  taj je skuplji 3000.

Kod Peugeot vozila gledaj dizel motore jer su se bolje pokazali nego benzinski a to naravno vazi pod uslovom da kupis  normalno odrzavan primerak sa  normalnom kilometrazom.

Kod korejskih dzipova  znaju da  odu  diferencijali tj da imaju lufta i onda melju prilikom voznje a takodje znaju da im stradaju menjaci. 

207 po meni je dobra kupovina ali sa 1,4HDI motorom koji se extra pokazao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bih ti ja napraviti kontakt za jednog Tucsona od buduce tazbine. Nije oglasen auto, ali znam da razmisljaju eto da promene malo kola, deca odrasla, njima i ne treba nesto tako veliko sada.
Auto je kupljen nov kod nas 2007. god, 2.0 benzin sa gasom, 2WD i ima nesto preko 80.000km, mislim da je 83.000.
Jeste da trazi vise nego taj dizel, ali je kilometraza garantovano prava, gas je ugradjen ja mislim odmah, ne znam da li u ovlascenom, ali radi bez problema sve ove godine. 

Koliko ja znam od kvarova nista bilo nije, a i sta da bude na 80.000km. Prosle god je valjda radio veliki servis i tu su zamenili sta treba, nebitno od kilometraze ipak je 9 god proslo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, ponovo ja :D 

Slucajno sam danas naleteo na ovaj Pug, estetski je u odlicnom stanju, full oprema, gume dobre, zimske, sad, sto se motora tice, tu sam u dilemi. Kazu da ovaj 2.0hdi ima i plivajuci i dpf, fap, sta li i da mu to moze biti potencijalni problem. Sta vi mislite? 
 

Svakako bih sutra poveo majstora sa sobom, da on pregleda, prikaci dijagnostiku, iako mu ne trepce check lampica. Malo sam ga upalio i deluje mi fino, mada malo grubo, glasno, ali sta znam, nikad nisam vozio jaci auto, pa jos dizel :)

 

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/2003425_Peugeot_307_2006_god/?cena=low

Clipboard01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti mozes na prstima jedne ruke da nabrojis dizele koji nemaju plivajuci i dpf, tako da ako te to koci, predji na benzince i to slabije jer i oni imaju plivajuce tj dosta njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često me ljudi pitaju koji auto da uzmu, a nemaju predstavu u kojoj kategoriji, kojeg godišta itd... I svi hoće da idem s njima, i da ja uprem prstom koji auto da se uzme :D . 

Samo zato što gledam da svoj automobil održavam kako treba, i da ga pritom čuvam koliko god mogu, da bude čist i uredan da bih se osećao prijatno i ja i putnici u njemu, svi misle kako je moj auto bez mana. 

Na kraju svega, najbolji savet je uzmi šta ti se sviđa, i svaki pristojan auto uz normalno održavanje i korišćenje može da bude dobar.

Tako da, što se tiče gore Pežoa, vidi je l' majstor ima neki komentar na stanje nekih karakterističnih delova, i ako ti se auto sviđa, uzimaj! 

P.S. Nekada je bolje ne razmišljati mnogo šta može da crkne, jer samo glava boli, a nekada i pored svega ne možemo uticati da li će se kvar dogoditi ili ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda sam ubo temu :)

Drugar treba da kupi auto, ima 3 dece, i treba mu neki monovolumen sa 7 sedišta. Elem, gledao je svašta, i kod Tottija je bio, pa je bacio oko na 2013 Opel Zafira 2.0 CDTi 165Ks. Zafira na GFG

Takođe mu je u izboru Ford S max, neki sa 2.0 dizelom, i Pug 5008 - 1.6HDi.

Moje pitanje je, da li neko ima iskustva sa gore navedenim vozilima. Ja sam za to da kupi Zafiru, mislim da je u njoj 2.0MJET. Kako su se pokazali noviji ford 2.0TDCI motori, nadam se da su bolji od ozloglašenih 1.8TDCi. Kakav je taj Pug 5008?

Inače, bio je na nekoliko placeva, pogledao je neke automobile, i kaže da su najbolji na GFG, vidi se odmah. Nije naleteo na Tottija, nego je pričao sa Peđom.

Čovek sada ima Pug 206  sedan, koji mu je pretesan, ali je kaže navikao na Peugeot, mada mislim da taj 5008 nema nikakve veze sa 206-om.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, imam jedno pitanje vezano za kuovinu auta Lybra 1.9 2006 video sam je na oglasima, nekako mi čudna kombinacija liči mi na Intensu ima šiber nema navigaciju sedišta kombinacija koža i alcaantra jel to postojala takva varijanta serijski ( staviću link ispod) ima i jedna druga opet 1.9 2005 nije karavan pa se sad razmišljam šta je pametnije. Ima li neko mišljenje o ovim autima. Nisam video ništa slično po oglasima sem da razmišljam o promeni brenda (mada nisam rad)

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9992682/lancia-lybra-19-sw-jtd

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8563930/lancia-lybra

ova je skoro 10 meseci na oglasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ako ima neko neku pametnu da kaze.

Cale razmislja da kupi noviji mali gradski auto (punto je zavrsio svoje). Hteo je benzinca, ali nema u ponudi, tako da su u igri dva dizela.

 

Reno Clio 1.5dci

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11810818/renault-clio-15dci

clio.thumb.jpg.ae8c05168f8c02602a4783e9197787f3.jpg

 

Seat Ibiza 1.2tdi.

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10793723/seat-ibiza-12-tdi

ibiza.thumb.jpg.d2ab461b889744d4c0f6ba30f8facad8.jpg

 

Isto godiste, slicno su presli, slicna je cena.

Pa ono, ako neko zna, prednosti-mane. Da vi kupujete sta biste pre i zasto?

Matori nema favorita, nije zaludjen brendom, nije ni zahtevan.

 

 

Edited by Ivan
Dodati PrintScreens oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni clio ima lepsu unutrasnjost, i ima navigaciju, onako laicki, kad bih birao izmedju ova dva konkretna automobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U razgovoru sa šefom servisa u Hit autu, rečeno mi je na ne postoji ni jedan bez plivajućeg. E, sad...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Smireni said:

Sto? Skuplje odrzavanje, ili imaju neke mane?

Ljudi, zaboravite na dci motore. To radi super dok radi, kad krene da se kvari psujete i Boga i Reno i Nissan i Denso i onoga ko vam je prodao auto i sve one što vam se ne javljaju na oglas kad ga prodajete.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U razgovoru sa šefom servisa u Hit autu, rečeno mi je na ne postoji ni jedan bez plivajućeg. E, sad...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Motori koji nemaju plivajuci zamajac (imaju lamelu s oprugama za prigusenje torzionih vibracija):

Benzinski motori: 1.2, 1.2 16v, 1.4, 1.4 16v, 1.6, 1.6 16v, 1.8, 1.8 16v, 2.0, 2.0 16v.

Dizelski motori: 1.5 dCi snage do 101 KS (Delphi ubrizgavanje, mjenjac 5 stepeni), 1.9 d, 1.9 dT, 1.9 dTi, 1.9 dCi sa 100 KS i 5 brzina (u nekim slucajevima 1.9 dCi sa 100 KS i 5 brzina ima plivajuci zamajac, potrebno je provjeriti prema broju sasije).

Za ostale motore racunajte da imate "plivajuci zamajac" (DMF/ZMS) i lamelu bez opruga za prigusenje torzionih vibracija.


_________________

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam neko misljenje, bas zato sam i postavio pitanje na forumu, da vidim sta ljudi kazu.

Francuze nesto nisam uzimao u obzir kad sam kupovao auto, pa se nisam raspitivao.

 

Matori nije zahtevan vozac, prelazi 3-4000 godisnje (do placa i nazad), ali opet, naravno da mu nije u interesu da uzme nesto sto je drasticno skuplje za odrzavanje.

Sto se opreme tice, to mu uopste nije bitno. Klima i servo.

Znaci, Ibica je bolji izbor postem misljenju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...