Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Inace,jedini benzinac koji ce ti trositi manje od ocekivanog je punto 1,2. Provereno... Sve ostale kubikaze povecavaju potrosnju.

Da da, najlakse :D

Kao sto rece kolega,znas li ko ce zameniti dizela za tvog benzinca,niko...mozda neko i hoce,ali da bi se otarasio svog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,mnogo se razmisljas...

Dizeli su skuplji za odrzavanje,ali benzinci vise trose...kada se ima plin,dodje mu na isto.

Brzinu konacnu nemoj da gledas,jer cisto sumnjam da ces do vise skole preci 50, znaci to otpada odmah. Na tebi je odluka,ali oba modela su dobar izbor. Ali ako ubodes los primerak,bilo da je dizel ili benzin,proklinjaces dan kad si se rodio. Tako ti je to.

Tacno tako, ali ja idem jednom u 2 nedelje za Majdanpek kod babe i dede, to je 180km u jednom pravcu i autoput uvek bas gazim jer tu izvlacim vremen da ne bih naleteo u naseljenom mestu, posto ih od Buban do Pozarevca nema. Tako da autoput ni jednom do sada nisam isao ispod 140...

Inace,jedini benzinac koji ce ti trositi manje od ocekivanog je punto 1,2. Provereno... Sve ostale kubikaze povecavaju potrosnju.

Da da, najlakse :D

Kao sto rece kolega,znas li ko ce zameniti dizela za tvog benzinca,niko...mozda neko i hoce,ali da bi se otarasio svog auta.

 

Uz doplatu svako, lako predjem sa Stila 1.8 na Punta 1.4 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa benzincem 1,2 ne mozes,znaci mora veca kubikaza,a to podize potrosnju...

Vidi,presaberi se pa odluci. Raspitaj se jos,mada ako ovde nema saveta,onda nema nigde.

Sa benzinca na benzinca da,ali na dizela tesko. Mada kakva su vremena,svi gledaju da uzmu manje kubikaze zbog cene registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda Punto 1.9 JTD,prilikom gaženja 1.3 troši više!   Moj citat sa druge teme:

 

"Sinoć smo se malo vozili do Ćuprije (158km) ,da drugar kupi Punta. Na tamo  smo išli 130-140 kmh,sa 2-3 stiskanja do 180, a u povratku smo 85% puta išli 120-130kmh, a ostatak smo probali kako ide novo-kupljeni Sporting *03 god.

Razlika u odnosu na fabriku i čip je ogromna. On ne može preko 180 kmh, međuubrzanja su značajno slabija, a potrošnja mu je za litar veća. Konkretno, prešao sam 330 km (od punog rezz), bord je pokazivao 20,1 km/l, a pumpa 16,45 lit. do čepa. Potrošnja 5 lit. Sporting je prešao 159 km, bord je pokazivao 16,5 km/l, a na pumpi je stalo 9,5 lit,što znači potrošnja 6 lit."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam samo registraciju, potrosnju, izdrzljivost i cene servisa. Ako tako gledam onda je ovo:

 

BENZINAC:                                                             

  • +registracija
  • +izdrzljivost
  • -potrosnja
  • +servisi i odrzavanje

                                                            

 

DIZEL:

  • -registracija
  • +izdrzljivost
  • +potrosnja
  • -servisi odrzavanje

 

Dakle za benzinca 3+/1- dok je kod dizela 2+/2- sa time da je u startu benzinac jeftiniji. Moj glas ide benzincu. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako hvali svoga konja, ja imam dizela i voleo bih da kupim opet dizela ali ni je skup za odrzavanje posto ja sve finansiram a jos zavrsavam visu, ne pije mi vodu da se zaposlim i ucim jer necu stici. Za pocetak mi je bitan pouzdan auto ma trosio on 60l i da nemam preterana ulaganja sto zavisi od primeraka, tako da detaljno sve gledam. Benzinac mi uliva vise nade ma i ako on trosio 2l-3l vise :)

 

Ne mogu vise da teram ono moje cudo, zao mi ga je :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam samo registraciju, potrosnju, izdrzljivost i cene servisa. Ako tako gledam onda je ovo:

 

BENZINAC:                                                             

  • +registracija
  • +izdrzljivost
  • -potrosnja
  • +servisi i odrzavanje

                                                            

 

DIZEL:

  • -registracija
  • +izdrzljivost
  • +potrosnja
  • -servisi odrzavanje

 

Dakle za benzinca 3+/1- dok je kod dizela 2+/2- sa time da je u startu benzinac jeftiniji. Moj glas ide benzincu. 

 

Izdrzljivoct ti je kod oba + .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oces na crtu?

 

Nemoj, odraće te  :laughing:  

Vozio sam se sa njim i rekao bih da jtd fabrički teško može tako da ide.

 

 

Cile ne bih da budem direktan, ali sa koliko para ti raspolažeš?  

 

Ajde par stvari da ti dodam:

  • Treba imati u vidu da je dobrog jtd-a teško naći, a 1.8 još teže. 
  • 140km/h nije ništa ni za 1.2 16v, a kamoli veći motor
  • Po gužvi ja ako resetujem bord lagano hvatam preko 8 litara.
  • 4.2 može na otvorenom ali teško, jedino da baš nije gužva što je u Srbiji trenutno gotovo nemoguće od radova, traktora, sudara i slično.
  • Ako ti je bitna potrošnja i održavanje zaobiđi i jtd i 1.8. 1.2 16v i da te ne boli glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, to sam namerno naveo. Oba motora su odlicna, samo je stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam završio FON i radio. I pre zaooslenja sam uvek nešto honorarno radio kada god naiđe. Evo sad planiram da upišem master i da radim. Radim do 4 i master predavanja su mi od 6, stižem čak i da se naspavam između :)

Sve se može kad se hoće.

 

I zašto misliš da će te održavanje zeznuti, a potrošnja neće? Novac svakako daješ, bilo na gorivo ili održavanje.

Ali opet ti kažem, ako hoćeš pouzdan i jeftin auto koji počupa i na višim brzinama uzmi Punta 1.2 16v i rešen problem.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile,moj zaključak je da ćeš ti veoma teško da odabereš šta ćeš da kupiš,a još teže ćeš ga kupiti!

 

Treba da bude brz, izdržljiv, jeftine registracije, da malo troši, da nema održavanja ,da se nikada ne ulaže u njega, da bude jeftin prilikom kupovine !

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 posto ja sve finansiram a jos zavrsavam visu, ne pije mi vodu da se zaposlim i ucim jer necu stici.

 

Tek sad videh ovo. Kako je moguće da sve finansiraš ako ne radiš?  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ustedjevinu, malo udju baba i deda, malo keva i cale, malo drugi baba i deda i skupi se za jednog pristojnog Stilcica. U glavnom taj auto cemo voziti i cale i ja :)

Sada 2000e, to je moje, ako sacekam do sledece godine u ovo vreme imacu x2. Zato skupjam sada samo informacije, prr cu ja uzeti dizela, ali ni benzinac nije iskljucen :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine citas mi misli :D

Imam ja vremena do sledece godine ihaaaa, cekam ja da naleti pravi primerak, sad' samo 'osmatram, mozda padne i neka Deltica, nikad se ne zna, u glavnom sada se samo skupljaju informacije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jedno je benzin ili dizel bitno je naci auto u sto boljem stanju.

A potrosnja je najmanje bitna bar po meni . Auto sa klimom vise trosi i sta sad treba da se kuvam na 30 stepeni da bi smanjio potrosnju.

Potrosnja je relativna stvar razlicita kod svakog auta i zavisi od samog stanja vozila i nacina voznje .A retko kada sam u zivotu naleteo na nekog a da mi mi posteno i realno kaze koliko mu auto trosi auto  uvek smanji bar 1l ,a desava se da se i fabrika zezne pa ljudima auto trosi i manje od fabricke potrosnje.

Skuter trosi jos manje a bicilk ne trosi i ne registruje se .

A o tome koji je generalno bolji benzin - disel diskutuje se vecdugo godina i ostace nerazjasnjeno jos dugo, dugo.

Moj ti je savet gledaj da nadjes sto ocuvaniji auto , po mogucstvu od prvog ili dugogodisnjeg vlasnika .

Sa srecom i samo polako i strpljivo naci ce se vec nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.8 ide 220 a 1.9 multijet sa 150 konja ide isto toliko, mada je dizelas dizelas, nije to to dok ja ne osetim da me baci u sediste pri punom gasu :D mozda je takav i 1.8b, probacu ga valjda na skupu pa cu videti :D

iznad 3000 3500 obrtaja 1.8 te lepi za sediste i osecaj je stvarno uzivancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za 2000e teško, ali ajde..

Nisi procitao sve, dodace se jos preko toga, slede godine cu samo mojih imati 4, tako da ne zurim...

Bas imam zelju da se provozam u Stilu sa punim gasom :)

Sve jedno je benzin ili dizel bitno je naci auto u sto boljem stanju.

A potrosnja je najmanje bitna bar po meni . Auto sa klimom vise trosi i sta sad treba da se kuvam na 30 stepeni da bi smanjio potrosnju.

Potrosnja je relativna stvar razlicita kod svakog auta i zavisi od samog stanja vozila i nacina voznje .A retko kada sam u zivotu naleteo na nekog a da mi mi posteno i realno kaze koliko mu auto trosi auto uvek smanji bar 1l ,a desava se da se i fabrika zezne pa ljudima auto trosi i manje od fabricke potrosnje.

Skuter trosi jos manje a bicilk ne trosi i ne registruje se .

A o tome koji je generalno bolji benzin - disel diskutuje se vecdugo godina i ostace nerazjasnjeno jos dugo, dugo.

Moj ti je savet gledaj da nadjes sto ocuvaniji auto , po mogucstvu od prvog ili dugogodisnjeg vlasnika .

Sa srecom i samo polako i strpljivo naci ce se vec nesto.

To sada i ja gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...