Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Razmisljam o kupovini veceg auta, treba mi zbog posla a i zbog bebe.

Sve cesce obaram sedista da ntovarim nesto. Mozda ima (sigurno ima) i toga da me svrbi da uzmem nesto novo, ali ima i potreba iza toga, da opravdam.

Ono sto me odbija je... Bravo sam dugo trazio i jedva nasao krsten primerak, i sredio ga, i sad da ga "poklonim" nekom a ja treba opet da prolazim kroz to.

Ne znam kako to rade ljudi koji cesto menjaju auta. Najradije bih se zamenio sa nekim kome treba manji auto, a isto menja auto kome nista ne fali.

Elem, uzeo bih limuzinu (mozda i ...pu, pu... karavan). 5-6-7 godina star. Dizel, do 2 litra da kazemo ne ispod 120 konja (pre 140), da mogu da preteknem.

Udobnost i pouzdanost pre svega. Uglavnom vozim ravan, prav put, nema tu uzitka u voznji. Mozda cak i prvi put u zivotu automatik.

Lova... pa prodam Bravo (2012, 120ks), i dignem kredit od oko 5000 +-.

Gledao sam svasta, lutam.... C5, Pasata naravno, 308SW je prostran bas ali mi se unutra ne svidja nikako. Ono sa svim na infotejmentu... nije za mene.

508 mi je lepsi dosta unutra.

BMW 3 je otpao jer ima onaj  N47 motor. Opela ne bih, Reno ne bih...

Ja razmisljam o C5, probao bih one fotelje, a i da vidim to hidroaktiv oslanjanje koje toliko hvale,a toga se ujedno i najvise bojim ako rikne...

 

E sad sta uzeti? Neke predloge, sta biste vi uzeli?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe + za mondeo, prava velika udobna limuzina a po pristupačnim cenama.

Ogroman prostor u karavan verziji.

Pošto sam dugogodišnji vozač forda, fiata slučajno uzeh, imam trenutno i mondea mk2 dugo je kod mene od 2001, a on 1998.

Sve najlepše za taj auto, nikada nikakav problem.

Hteo sam uzeti mondea karavana mk3, probao desetak ponuđenih i desi se ovaj fiat, i žalim što nisam još tražio mondea koji bi mi odgovarao.

A za te zamene, probaj na ford forumu.

Tamo se i informiši podrobno o tome šta gledati od opreme, i koje falinke da izbegneš naravno uz pouzdanog mehaničara nigde.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis nisam Mondeo ni gledao. Hvala, pogledacu i to. Mada ne ih uzimao njihov automatski menjac, gledacu manuelce

Nezgodno je i pitati na forumu, jer se uglavno jave neki ostrasceni likovi - Sa ______ markom automobila nema greske!! Sa njima je sve savrseno!! Najbolji auti, sve drugo je krs!

Po tome je ovaj malo drugaciji. Ovde inkluzija! :D

@totti Ti si na placu, pa mi kazi kakvi su njihovi 2.0 motori? Je l' stizu sa nekim problemima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti kao i u C5, što će reći 2.0 Hdi.

U gepek možeš zamrzivač sandučar da ubaciš bez obaranja sedišta

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom su manuelni 6 brzina mk4 oni su ja mislim od 2008 godišta pa nadalje.

Mogući problemi su ti isti kao i za svaki auto, kvačilo, dizne

Nemaš problema takvih na ford club srbija, nije to vw forum

 Ford ti je uglavnom omražena marka kod većine "majstora"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako je, ko kad devojka hoce koitus, a nece da bude deflorisana! :D

Hteo bih prostor i lakocu utovara, i realno, karavan mi otkacuje sve zahteve, ali se otimam.

Ne volEm, ali izgleda da cu morati...

Ne znam kakva je situcija sa rezervnim delovima, pretpostavljam da nema nekih problema. Tipa, ne daj Boze zatreba krilo, ima na otpadima?

@bit Ma gledao sam da uzmem automatski menjac, smorio sam se od menjanja brzina.

Proslo je vreme heal-toe i rev-matching.

Za'ebi me, sad od A do B najlakse moguce, sa sto manje stresa. :)

A ford ima problema poslednjih X godina sa njima. Mada kad se u Srbiji pomene automatik, dodje ti bogohulno! :D

Jes' ti lud, znas koliko kosta kad se pokvari??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima svuda delova i svim varijantama, trenutno se najviše isplati uzeti cakum pakum sređen mk3 tipa (3500+ e) delova na svakom ćošku, ali nije u trendu što bi se reklo, on je ogroman i u varijanti sa normalnim gepekom, da nije karavan.
mislim da je poslednji, nisam siguran ali mislim mk6.
A to za automatik, ja ne volim, a svako zna šta voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa automatskim menjačima se nisu baš proslavili, to je tačno. Pogotovo sa Powershiftom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit Ja bih nesto novije, do 7 godina staro. Aaaaajde 8 ali ako je ono bas sredjen, da me odusevi. Ali pre nesto mladje.

 

@totti Znas li nesto od automaticima kod PSA grupe? Ja bih obican "glupi" tork konverter, nista duplo kvacilo i CVT.

 

U principu uzeo bih i manuelac opet, ako mora. Potencijalno je jeftiniji... Ali ako biram, onda pre automatik.

A ne znam ni ja sta volim, nisam imao do sad. Cak i ne znam nikog ko ima automatik.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mi je jasno iz prvog posta, ali napisah šta mislim o isplativosti vožnje, 100000 sa mk3 pa u presu bez žali, opet, svako prema potrebama i željama.
Na vrednosti tog od 7g za 5g ode 2/3 pa čak i 3/4, nisu na ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoda mi se svidja tek ove poslednje generacije. Kodiak, superb i ova nova skala. Ne bezim od nje, ali je ne jurim nesto.

Gledao sam par oktavija, ali su uglavnom mrsave sa opremom, da ne kazem klot. Prednost kod Skode je sto se moze uzeti proverljiva, kupljena u Srbiji. Mada opet koliko je prednost to sto je vozena po nasim putevima! :D Takodje i ovde bih morao da gledam manuelac, jer ne bih DSG.

 

Mondeo sam pogledao, i uglavnom imaju fino opreme. Lepo izgleda unutra. Samo naci da nisu halogena svetla... Tesko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav je problem ugraditi kvalitetne led lampe, ne znam nisam u toj tematici, ali ako su svetla problem.

Kiliko sam primetio uglavnom su razdvojene grupe kratkih i dugih svetala, ili grešim.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, pošto znaš po gabaritima šta ti treba, juri samo što očuvaniji, sređeniji, održavaniji primerak, pa neki kompromis ćeš morati da napraviš. A pošto ti nije žurba, još bolje, veće šanse da nađeš dobar primerak.
Moj buraz je prodao C5 dizel i uzeo C5 benzinca :) oba doterao iz švabije. Hidroaktiv, jbg, kad se jednom navučeš na to, nema dalje posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit Nikad to nije ni izbliza dobro aftermarket, ako far nije predvidjen za to.

Jos plus ove zaje*ancije sa tehnickim sad. Gledam da nadjem sto vise stvari koje su mi potrebne fabricki u autu.

Recimo, pun mi je vise.... ckiljenja nocu u Fiatu. Prvo Punto, sad Bravo. Bolje je sad, ali kad sednes u auto sa krstenim farovima - nebo i zemlja.

 

@knezevic76 Tako nesto i ja razmisljam i listam oglase lagano, sta je u ponudi u tom cenovnom rangu, a da je zanimljivo.

Da je udobno, a da odrzavanje nije skupo. Zato sam i postavio pitanje, cisto da dobijem neke ideje, a i da popricam o odrzavanju.

Za hidroaktov sam cuo da je sjajno, ali se nisam vozio nikad. Kakvo je za odrzavanje?

I drugo, zasto je presao sa dizela na benzin?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smireni
Vozio dugo godina dizelaše i sad mu dunulo da malo pređe na benzin, možda ubaci sekvent. 9l dizela po gradu nije malo. Toliko mi je otprilike trošio C5 sa 163 ks.
Što se tiče održavanja hiroaktivnog ogibljenja, za par godina koliko ga je vozio nije bilo potrebe za bilo kakvom intervencijom. Ipak je uzeo auto sa 80000km i prešao još 60000km.
Meni je C5 u vožnji kao lađa, ne oseća sa tim ogibljenjem ništa. Mada kad ga poteraš, sabije ogibljenje i zalepi se za asfalt.
Što kaže, odem do grčke i nazad, stanem samo da odem u WC. Inače ima problema sa leđima. Naj udobniji auto koji je vozio, a vozio je dosta modela. Put ne oseća.
Meni je lično prelep auto, enterijer vrhunski, pogotovo karavan.
Peugeot u klasi je isto zanimljiv, ali se nisam nešto družio sa njim pa nemam nekih utisaka.
Jbg, francuzi=udobnost.

Nisu male pare u opticaju, pa treba lično provozati i raspitati se u servisima za održavanje itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt 9l. To je bas srk.

Naravno, moram da probam bilo koji auto pre kupovine. A problem je sto ne znam nikog ko ima sa hidro.

Moj drugar vozi C5 ali onaj klot, 1.6 vec 5 godina, 15000km godisnje. Covek prezadovoljan.

Ali to nije ono sto meni radi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo mi je da na ovoj i sličnim temama niko ne predloži Volvoa.

Uvek za preporuku isti modeli C5, 508, Mondeo, Skoda... 

Npr V40 cross country ili V70

 

E da dodao bih i meni jedan jako zanimljiv i40 sw

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i V60. Mislim da sa S60 ne dobija toliko više prostora kao što očekujem da traži. V70 je već kao Mondeo sa prostorom ali je ružniji i sterilniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako, ali je S lep u pm e sad, kakvo je njegovo mišljenje o Volvoima, to ćemo saznati.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da smo severnije, sigurno. Svidja mi se njihov dizajn poslednjih 10ak godina. A kvalitet i bezbednost je poznata.

Ono sto je problem, je odrzavanje. Ko se u to razume? Znaci ne menjanje ulja, nego kad ima nekih bubica, pa ti treba znalac. :)

Drugo, cukne te neko, krilo/far ces da kupis.. gde? :D 

Prodaja u kasnijem periodu... vencanica, samo takva. Zato ljudi ne preporucuju...

 

btw, ovaj novi V60 sa Tor svetlima... Odlican.

Unutra go uprskaju sa onom gomilom dugmica, ali... jbga.

 

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što je Tor svetla Focus iskopirao :) V60 za sirotinju :D

 

Zar u ovima nije Pežoov motor? I mislim da je kasko poželjan za sve ove novije automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući postove vidim da je dilema slicna mojoj od pre nekoliko meseci. Moja zelja je bila da prodam Cromu i kupim sto mladji auto ne gubeci nista od komfora na koji sam navikao u Cromi, po pitanju prostora i opreme. S obzirom na novac koji sam bio spreman da izdvojim, fokusirao sam se na karavane C klase,pre svega Astra J, 308, Fokus, Megan - 2013/2014. Vrlo brzo,nakon par proba sam shvatio da ovi automobili ne nude meni potreban prostor, kako zbog moje visine tako i zbog dece. Altrenativa je bila klasa iznad C5, Insignia, 508, Mondeo..ali stariji. Na kraju sasvim slucajno na placu gde sam dosao da pogledam 508 2013., sednem u Scenica 2015. i shvatim da, koliko god je to razlicit auto od onoga sto gledam,nudi isti komfor, isti gepek i visok nivo opreme a za novac koji zelim izdvojiti.
Predlazem samo da se ne ogranicavate na odredjene modele i da, osim ako nemate konkretne zelje, pogledate i druge kategorije jer ima kola koja odgovaraju Vasim zahtevima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...