Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

@djunis82

Čestitke!

Da ti "avio" stočići kradu brat, bratu bar 10-15cm prostora za kolena...

Bio sam parkiran na Kopaoniku pored jedne Kie Sportage (ona prethodna generacija, "buljava"), gledam, auti sličnih dimenzija, ali koji prozori veći za bar trećinu, o šoferci da ne pričam. Recimo Mazda 3 je prelepa od napred, ali nazad kao u tenku...

@OMP

Koliko sam ja shvatio Sportsvan je od šeste generacije nasledio Golf Plus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sportsvan je ozbiljno prostraniji od običnog Golfa VII (na čijoj je osnovi pravljen)

Povećan je pomalo u svim dimenzijama.

Ja sam 191cm. Kad podesim vozačko sedište, iza mogu da sednem opušteno i da imam još koji cm  (min 5cm) za kolena. 

(ova dva bez stočića su ilustracije radi. Treća fotka sa stočićima je konkretno moj auto)

image.thumb.png.2e31159d76c246c9741281cd3e9909cb.png392_726035079.thumb.jpg.3e9e6dcde0a3faa99ebf266102a4e334.jpg392_835934354.thumb.jpg.aa4afc5923b434ccb05eaa7eabdeb2e3.jpg 

475_1372849052 (1).jpg

7 minutes ago, bane1321 said:

@djunis82

Čestitke!

Da ti "avio" stočići kradu brat, bratu bar 10-15cm prostora za kolena...

 

E, pazi kad ne kradu. 
Kod Scenica 4 je to osetno, u poređenju sa ovim naduvanim Golfom

Pazi ove KUTIJE za stočić. A imaj u vidu da je sedenje nazad uzdignuto, tako da kolena odraslije osobe direktno udaraju tu (bio, video, probao)

 

 

000d5038ed42-1920x1080.jpg

475_1372849052 (1).jpg

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Scenic 4 i pričam. Zah..i su konstrukciju stolova, umesto da su ostavili "normalne" kao u Trojci ili kod tvog Golfa, oni su ugradili ove debele po uzoru na one iz aviona (zato ih i zovem avio;))!

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, bane1321 said:

Za Scenic 4 i pričam. Zah..i su konstrukciju stolova, umesto da su ostavili "normalne" kao u Trojci ili kod tvog Golfa, oni su ugradili ove debele po uzoru na one iz aviona (zato ih i zovem avio;))!

Izvini, prevideh početak rečenice.

 

Scenica 4 kao da su dizajnirali uz moto "Kupite Kaptur / Kadjar / Koleos!!!" :D

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, bane1321 said:

Za Scenic 4 i pričam. Zah..i su konstrukciju stolova, umesto da su ostavili "normalne" kao u Trojci ili kod tvog Golfa, oni su ugradili ove debele po uzoru na one iz aviona (zato ih i zovem avio;))!

Da, umesto avio stočića "debelih" (u sklopljenom stanju" ) 2-3 cm (kao na prethodnoj generaciji), oni su stavili veoma masivne avio stočiće, kao da su radjeni od debele hrastovine :) 

Mislim da je to kao prvobitni deo standardne opreme (u višim paketima) ukinuto u toku 2018. i prebačeno u opcionale. Nakon što se to desilo, pričao mi jedan prodavac (koga znam dugo) da su prethodno imali dosta upita ljudi (pa i realizovanih kupaca) može li to da se nekako da se demontira, a da se mnogo ne naruži. I reče da je njemu kao prodavcu dosta laknulo kada su to sklonili iz serijske opreme, da više ne mora ne ubedjuje potencijalne kupce u suprotno od onoga što oni sami vide svojim očima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sportsvan smo samo jedan imali na prodaju. Crn, DSG, Highline. Otišao za dva dana, interesovanje bilo baš dobro.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapadose mi u oko spoljne dimenzije, jos malo pa se duzinom i sirinom u milimetar gadja sa Nuova Bravo - a gepek veci za 100l, komocija pozadi...

Nikada nisam bio ljubitelj njihovog dizajna sekirom (sem Scirocca, Arteona i Passata CC), monotonih linija prozora i krova paralelnih sa podlogom - jeste da je primetno visi, ali kapa dole na iskoriscenosti prostora, ergonomiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno jer ih malo ima na oglasima i nema puno izbora pa kad se pojavi dobar brzo i ode, ali sportsvan, ne znam sta je tu sportsko :) realno ne bih ga nikad kupio, g7 mi se svidja i to je mozda jedini vagen koji bih pazario, eventualno pasat cc ali eventualno u bas nekoj dobroj prici

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, OMP said:

verovatno jer ih malo ima na oglasima i nema puno izbora pa kad se pojavi dobar brzo i ode, ali sportsvan, ne znam sta je tu sportsko :) realno ne bih ga nikad kupio, g7 mi se svidja i to je mozda jedini vagen koji bih pazario, eventualno pasat cc ali eventualno u bas nekoj dobroj prici

U Britaniji su ga i preimenovali u SV, bilo ih blam tog naziva smislenosti nivoa"upadljivo suv i debeo" :)

Volkswagen Golf Sportsvan (2014) - pictures, information & specs

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites
verovatno jer ih malo ima na oglasima i nema puno izbora pa kad se pojavi dobar brzo i ode, ali sportsvan, ne znam sta je tu sportsko realno ne bih ga nikad kupio, g7 mi se svidja i to je mozda jedini vagen koji bih pazario, eventualno pasat cc ali eventualno u bas nekoj dobroj prici
Realno, to je G7 plus

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo su ovo upakovali, ako poredimo sa "nasima" u toj klasi sa pocetka prosle decenije - maltene medjuosovinsko Delte na duzinu Brava, kraci prednji prepust a dodato pozadi zbog gepeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne toliko davno pre toga, VW grupacija je dosta toga "pakovala" na samo Wb od 2.587 mm. Pa kupiš i "MPV" pod nazivom Seat Altea XL (gde ono XL valjda simbolizuje i neku veću bitnu veličinu ) i imaš smešno malo rastojanje izmedju osovina. I isti takav komfor u kolima na zadnjoj klupi.

Sve to je deo (svetle) istorije VW-a.

P.s. u tom istom, dosta dugom periodu ( koji je VW pokrivao"30 modela" sa Wb od samo 2.587 mm ), PSA je npr. kod 307 SW ( pa i 308 SW mk1) nudio Wb od 2.708 mm.

13 cm razlike u rastojanju osovina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, totti said:

Realno, to je G7 plus

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

pa da samo 3x ruzniji sto se mene tice kao i g5 plus

 

altea xl je fazon grand senika i modusa recimo

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlazak u drugi grad moze da dodje u obzir samo ako neko od drugara iz tog grada pogleda pre toga i kaze da vredi da dolazim. Za lagarije i kojekakve kante, da bacam pare na gorivo i pola dana - nisam za to.

 

A i sta to nema kod ovih "mojih" u Sapcu da se nadje? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za Scenic 4 i pričam. Zah..i su konstrukciju stolova, umesto da su ostavili "normalne" kao u Trojci ili kod tvog Golfa, oni su ugradili ove debele po uzoru na one iz aviona (zato ih i zovem avio)!
Zato se gleda Scenic 2019+ koji nema uopšte te glupe stocice. Inace, slazem se da privlaci pogled. Gume vise nisu bauk a sa visim paketom opreme je zaista nesto sto bih rado vozio. Nazalost, cene su bezobrazno visoke za dobre primerke...

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenic 2019+ ulazi cenovni u kategoriju mnogo zanimljivijih auta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo gore je slika poređenja dimenzija u odnosu na običnog Golfa?

 

Nešto nije dobro, zadnja klupa je postavljena niže za 2cm a dobilo se prostora za glavu samo +3cm iako je auto dodatno viši za 12,5 ?

 

Može da bude samo poređenje sa starim 'Plus' modelom ako ja dobro razmišljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da nešto odlazi na veći klirens, ali sigurno nije preko 10cm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogubio sam vas u tim razlikama u merama. :D

Auto ima prostora kao Lancia Delta.

 

Hajde da probamo ovako. Poređenje

VS Golf Plus

https://www.carsized.com/en/cars/compare/volkswagen-golf-2004-minivan-vs-volkswagen-golf-2012-minivan/front/

 

VS Golf 7 hečbek

https://www.carsized.com/en/cars/compare/volkswagen-golf-2012-5-door-hatchback-vs-volkswagen-golf-2012-minivan/

 

VS Golf 7 karavan

https://www.carsized.com/en/cars/compare/volkswagen-golf-2012-estate-vs-volkswagen-golf-2012-minivan/front/

 

p.s. ovog za gepek od 590L je tačno samo u slučaju kad se zadnja sedišta pomere potpuno napred. U standard poziciji, gepek je 500L 

 

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djunis82 cestitke na kupovini. Po komforu unutra je slican mom tiguanu. I ja sam 193cm visok i mnogo mi znaci prostor unutra.
@clockwork_orange takodje cestitke na kupovini! Videh sada da si gledao i twingo po preporuci. Znao sam da ce da ti odgovara jer sam prepoznao da ima sve sto ti treba. Steta sto konkretan model nije bio bolji.

Sto se tice poredjenja C2 i twinga, na prvi pogled deluju da su isti ili veoma slicni, ali je osetna razlika unutra. Twingo je malo veci i ima vise prostora unutra. Imam twingo 2, a vozim se neretko u C2 i imao sam prilike da ga isprobam. U twingu se mnogo bolje smestim i mnogo vise mesta pozadi ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto iskustvo,doduše na tuđem vw,nego ne smem sa vagenovcima u duel…:whistle:

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je i ovih 500L nategnuto, te uglavnom dobijeno na visinu. 

Po upotrebljivosti bih ga uporedio sa gepekom Lybra karavana, tj. prihvatljivo / zadovoljavajuće 

Poenta da mogu normalno stati 4 gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...