Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Hvala hvala svima
Jos malo pa idem do mupa po tablice i verovatno ce neki glupi broj da bude
Sto se pande tice cuje se kao probuseni lonac ali ide odlicno potpuno je neuporediva udobnost i lezanje na putu u odnosu na staru od NS do BG autoputa je trosila 6,5 litara sa prosecnom brzinom od 110 kmh kad sam usao u BG guzve popeo se prosek na 7 litara

Pa mora neko i twinair da vozi da razbije predrasude o kvalitetu motora a i kako bi se drugacije druzili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje koje nema direktnu vezu sa temom - do koliko kilometara udaljenosti ste spremni da idete da pogledate neki auto? Da li gledate samo u "lokalu", da li uzimate u "kalkulaciju" i vrednost/cenu auta koji se gleda ili ne postavljate sebi nikakve limite?

Govorim o udaljenosti,kilometrima do destinacije,ne o ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clockwork_orange cestitke na autu, da te dobro sluzi!

 

@Decak Iz Vode iako me mrzi da idem negde dalje po auto, Yuga sam uzeo u NS, a jednog Eva u Loznici (KG - NS ~240km, KG - LO ~210km) :D Hocu da kazem, zavisi sve od ponude - ako je ponuda tanka onda se povecava prihvatljiva kilometraza.

Kada sam gledao Yuga hteo sam samo 1.3 EFI motor i tada je bilo 3-4 ukupno na oglasima u celoj Srbiji, ista stvar je bila sa Evom (MA Turbo motor sam gledao) i onda nisam imao bas neki izbor :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2023 at 9:50 PM, bane1321 said:

Kod Scenica 4 veliki je minus što su odustali od koncepta zadnje klupe sa tri posebna sedišta i lude dimenzije pneumatika. Pratim već duže vreme cene, ono što me odbija je što recimo drugi novo opreme, kojih ima najviše na oglasima, nema LED farove ni zatamnjena stakla (što bih voleo da imam na narednom autu), to se dobija samo u Bose opremi, kojih trenutno na oglasima ima 1 komad sa 178.000 kilometara i cenom od 19+ hiljada!:wallbash:

 

On 5/28/2023 at 10:09 PM, moron said:

Bila je na početku prodaje (kod nas) i ona "First Edition" oprema, a ona je imala i FULL LED.

Meni je taj Scenic najlepši od svih (tog imena), ali, u smislu komfora zadnje klupe, on mi je najveće razočaranje od svih generacija Scenica (kad samo pomislim na onu klizeću centralnu konzolu, da kola postaju četverosed kada je ona gurnuta pozadi, a mislim da mora ako koristiš npr, one ostave za čaše ili sl).

A nije mnogo bolje pozadi ni sa Grand Scenicom. "Headroom" nazad im je tužan ( u odnosu na prethodnika ).

Scenic IV je ušao u onu neslavnu grupu velikih auta sa nedovoljno mesta unutra. 

Tri puta sam u razmaku od po mesec dana išao da gledam te Scenic-e i zaključak jeste: SKUČENO. 

U poređenju sa Scenicom, Kadjar je prostraniji, C4 Picasso da ne pričam (on je SOBA na točkovima).

Čak mi je i stari 2008 komforniji pozadi nego Scenic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno pitanje koje nema direktnu vezu sa temom - do koliko kilometara udaljenosti ste spremni da idete da pogledate neki auto? Da li gledate samo u "lokalu", da li uzimate u "kalkulaciju" i vrednost/cenu auta koji se gleda ili ne postavljate sebi nikakve limite?

 

Govorim o udaljenosti,kilometrima do destinacije,ne o ceni.

Sve zavisi gde živiš. Ako si u BGu , velika je ponuda i slaba je potreba ići dalje od 100km.

Ali za neki poseban primerak ni 300km nije mnogo, a to j e skoro cela Srbija. Pogotovo kad je ponuda ovakva kakva je.

Naravno, pre nego što se zapuca na duži put, treba napraviti neki dogovor sa prodavcem. Ako pristane , o da nema dileme.

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, djunis82 said:

kad samo pomislim na onu klizeću centralnu konzolu, da kola postaju četverosed kada je ona gurnuta pozadi, a mislim da mora ako koristiš npr, one ostave za čaše

Da, tako je i kod Scenica 3, mada ne moraš da je guraš skroz nazad, desetak cm je dovoljno za čaše...

23 minutes ago, djunis82 said:

U poređenju sa Scenicom, Kadjar je prostraniji

Ne bi trebalo, Kadjar je sem u dužini (+4cm) u svemu manji, pa i u međuosovinskom rastojanju (8.5cm)... Ograđujem se, jer mi  Kadjar "ne leži", te ga nisam nešto mnogo ni razgledao, a posebno nazad (više me zanima vozačko mesto). Picasso ili Spaceturer je stvarno prava "kuća na točkovima"!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, clockwork_orange said:

od NS do BG autoputa je trosila 6,5 litara sa prosecnom brzinom od 110 kmh

 

To bre nesto mnogo, jel resetovan bord kad si je uzeo? jos ako uzmemo u obzir da bord uglavnom pokaze manje nego realno ispada da trosi 7l na ap sa tim motorcicem ispod haube sto mi je totalno nelogicno a ako je istinito onda koja je svrha tih motorcica, to ce po gradu da torsi 9-10 onda ako je po tome suditi

1 hour ago, Decak Iz Vode said:

Jedno pitanje koje nema direktnu vezu sa temom - do koliko kilometara udaljenosti ste spremni da idete da pogledate neki auto? Da li gledate samo u "lokalu", da li uzimate u "kalkulaciju" i vrednost/cenu auta koji se gleda ili ne postavljate sebi nikakve limite?

Govorim o udaljenosti,kilometrima do destinacije,ne o ceni.

Zavisi koja kola gledas za neka nije vredno prelaziti km jer ih verovatno ima u blizoj okolini da se nadju brze, lakse i jeftinije a za neka nije cudno ici ni od VR do SU ako treba to je valjda logicno kad je pnuda oskudna ili trazis nesto posebno sto nema na svakom koraku.

Po mom iskustvu u prodaji, najvise kola sam prodao u nekom krugu od 100-150km od mene, najdalje sto je covek dosao je iz Sida, to je 300km daleko i to je cini mi se jedini auto koji je otisao u vojvodinu.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Decak Iz Vode said:

koliko kilometara udaljenosti ste spremni da idete da pogledate neki auto?

Poslednji auto sam kupio u Kikindi, pre njega u Novom Sadu, pre toga u Pančevu... Očekujem da će naredni biti iz Budimpešte!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj neki ko moj brat, on sad proda auto posle pola sata vec kupio drugi samo da ne ide negde da se cima pa kako god :)  Svojevremeno smo isli u KV da gledamo kola na placevima on na prvi plac koji smo stali kod beranovca video auto i to je to ne idemo dalje

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, bane1321 said:

Očekujem da će naredni biti iz Budimpešte!:D

Moj co'ek, meni je pre 3 meseca, ali stvarno, malo falilo da zapucam u taj kraj :D (Szekesfehervar, oko 70 km jugozapadno od Budimpeste). Sto je jos smesnije, neposredno pre toga sam prosao bas tuda kada sam se vracao iz Budimpeste sa odmora - i nedugo zatim istrci oglas, aaaaaaaaaaa :) .

@Decak Iz Vode

Rekao bih da je kilometraza koju treba "spaliti", obicno obrnuto srazmerna rasprostranjenosti i prisutnosti nekog modela.

Za ovo sto na kraju izabrah, kolege koje se bave uvozom ovde, setice se da sam ih na PM pitao za pregled i dovoz iz Madjarske ili Svice, konkretnih primeraka sa oglasa. Cak sam bio spreman i da sam skoknem do tamo, posto dovoz iz Madjarske npr. maltene niko nije hteo da radi. Sem "Don Sped" Subotica, naravno samo dovoz, tj. podrazumevao se prethodni licni pregled. A ako vec ides, napravis lepu avanturu za pamcenje, kao moj kum Borko (Premie), sa Avantime.

Srecom po mene, totalno neocekivano istrca primerak u BG koji je covek vozio nekoliko godina i pazario sebi DS7. Bukvalno kao da sam ga nacrtao za sebe - motorizacija, menjac, oprema, boja, felne... Zovi odmah to vece kada je oglasen, trci ujutru da gledas :D ... I na kraju balade, od tolikog trazenja, bas taj "iznenadni" pod nosom, zavrsi kod mene u dvoristu.

Dok sam npr. C2 (i ostale manje ceger autice kojih ima pun q***) trazio uglavnom samo u okviru BG, pozeljno na domacim tablicama i nasao vrlo brzo. Od ovih zadnjih kupovina, znaci dijametralno suprotno iskustvo. Od njuskanja mesecima i po nasim i po stranim oglasima (da nadjem iskljucivo to sto hocu, jer sam imao auto sa kojim sam bio prezadovoljan). Do kupovine gradskog autica cas posla, takodje od vlasnika, pod nosom, sa uradjenim servisima i na BG tablama.

3 hours ago, clockwork_orange said:

Pa mora neko i twinair da vozi da razbije predrasude o kvalitetu motora

Mislim da je bilo vec nekih TwinAir po forumu, mozda Ypsilon i Punto, ako me secanje ne vara .

Mada svakako si pionir :) . Kao i ja pre 5 godina i kusur sa 1.4 MultiAir Turbo. Majko moja, kakvih sam se sve gluposti (i slovima gluposti :)) tada naslusao pre kupovine.

Srecom pa sam terao svoju pricu i instinkt i bas slatko i rentabilno se navozao sa tim autom.

PS: Apropo potrosnje, pogledaj i sta prijavljuju vlasnici na SpritMonitoru. Obicno kombinovana bude nekih 1 do 1.5 l veca od fabricki deklarisane.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:

Ne bi trebalo, Kadjar je sem u dužini (+4cm) u svemu manji, pa i u međuosovinskom rastojanju (8.5cm)... Ograđujem se, jer mi  Kadjar "ne leži", te ga nisam nešto mnogo ni razgledao, a posebno nazad (više me zanima vozačko mesto). Picasso ili Spaceturer je stvarno prava "kuća na točkovima"!

Šta znam, gledao sam ih u Hit Autu (2x) i Autoland (poslednji put prošle subote). 

I baš bili tu, jedan do drugog. 

Iako mere ne govore tako, Kadjar ima osetno više mesta i za noge, a naročito za glavu. 

Kod Scenica kad napred podesim onako knap, ništa komocija, pozadi je knap i za kolena i za glavu, a za glavu ima mesta samo ako spustim trup kod sedenja (kao ono lenjo gledanje TV). 

Jbt, treba biti umetnik da napraviš tesan MPV u velikoj dimenziji :D

Kod Kadjara, toga nema. Komotno i napred i pozadi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi auto, presao valjevo / kraljevo, 2h voznje. Drugi dosao iz CH samo za mene. Treci, 30km daleko.

Kad se neki opis, fotka, zavuce coveku pod kozu... ima da ode na kraj srbije...i pogleda ga

a ako ne dodje do te "strasti", tesko mu da ode u komsiluk i pogleda auto

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine kad sam se vraćao iz Grčke svraćao u Surdulicu da gledam auto. Iz Bg-a išao par puta do NS da gledam, kao i najdalje do KG

P.S. Zaboravio sam Valjevo i Ub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam srecom imam drugare u NS i VA koji su pogledali automobile pre mene pa kad su dali prolaznu ocenu ja sam se uputio da ih i sam vidim, ovo sto sam video po BG u odnosu na fotografije i opise prodavaca nema veze sa vezom. Logicno je da svaki ciga svoga konja hvali ali ovi nasi preterase
Sad ono sto moze da napravi problem sto se meni upravo desilo da je notar napravio gresku i sutra moram opet u NS da zavrsim papirologiju

Narucih sve delove za mali i veliki servis pa cu i to da odradim ovih dana uz detaljan pregled celog auta

Preturajuci po kolima nadjoh neku servisnu knjizicu (bez VINa) na kojoj pise kilometraza od 240k a ja sam auto kupio sa kobojagi 140k e sad sta je istina to niko ne zna

Sto se potrosnje tice ja sam zadovoljan nije to meni mnogo ja u te neke potrosnje ispod 6 litara ne verujem
Ne kazem da nisu moguce i da ih i ja nisam postizao ali to nije voznja to je mucenje mogu ja da vozim po autoputu 80kmh i da mi auto trosi 4 litra nizbrdo da bi to slikao i hvalio se u drustvu kako imam najbolji auto moja realna potrosnja po gradu je 9-10 litara i sve ispod je premija

da resetovan je bord na samom autoputu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djunis82

Scenic 3 je baš izdašan sa prostorom nazad, a evo gledam ima manje međuosovinsko od 4... Ono što mene užasava kod novih automobila su sve manji prozori, kao puškarnice... Moraću da uporedimo, kad rešimo moju dilemu, a to je da li UOPŠTE menjati auto, zbog ovih nenormalnih cena!

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, djunis82 said:

Kod Scenica kad napred podesim onako knap, ništa komocija, pozadi je knap i za kolena i za glavu, a za glavu ima mesta samo ako spustim trup kod sedenja (kao ono lenjo gledanje TV). 

Jbt, treba biti umetnik da napraviš tesan MPV u velikoj dimenziji :D

Ali, vidiš, kada se fabrika baš potrudi na uništi sve tradicionalne blagodeti MPV-a, i to je moguće. "Uspeh" je zagarantovan ... Na žalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, clockwork_orange said:

 

Preturajuci po kolima nadjoh neku servisnu knjizicu (bez VINa) na kojoj pise kilometraza od 240k a ja sam auto kupio sa kobojagi 140k e sad sta je istina to niko ne zna
 

pa zar ne moze dijagnostikom da se ocita??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno pitanje koje nema direktnu vezu sa temom - do koliko kilometara udaljenosti ste spremni da idete da pogledate neki auto? Da li gledate samo u "lokalu", da li uzimate u "kalkulaciju" i vrednost/cenu auta koji se gleda ili ne postavljate sebi nikakve limite?

Govorim o udaljenosti,kilometrima do destinacije,ne o ceni.
Zavisi gde zivis, ako si iz BG ili NS a prosecan si krajnji kupac nemas potrebe da mrdnes iz grada uopste. Mi koji smo sa strane idemo po celoj zemlji, jer ono, kad si spucao skoro 300km do Bg i prodavac te u 99% slucajeva izlagao, sta je jos 70km do Ns na primer :D Licno isao sam i u Berlin a odatle i u Potsdam, i sada gledam Ch i D oglase..

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP nemam dijagnostiku mada sad je i skoro gotovo kupljem auto
Dijagostiku sam imao za vw ali za fiata mi nije trebala ali sada vise i nije bitno

@MS PK kad je neko maler kao ja uvek se desi nesto nepredvidjeno

Ladno su pogresili neki broj licne karte u ugovoru tako da sutra moram opet u NS i da pravim novi ugovor
Kad je NS na 100km nije problem ali ako treba zbog gluposti da idem u CH
Izgoreh danas
Planirao sam da sve zavrsim i posle dva sta cekanja u muriji vratili me zbog glupe greske notara
Poslovi koje sam imao za sutra zakazane padaju u vodu
Sutra ponovo u NS ponovo Notar ponovo cekanje u muriji

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro mozes da proveris naknadno, ja nisam od onih kojima je bitno sta pise na satu i da je to uslov kupovine ali cisto informativno volim da znam pravo stanje

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod notara na potpisivanje ugovora ne moraš da odeš. Neka prodavac potpiše i overi svoj potpis, pošalje ti brzom poštom a ti potpišeš i overiš svoj potpis u BG gde ti odgovara. 

 

Mada bi ja otišao i suočio prodavca sa servisnom koju si pronašao... i razgovor ne bi bio prijatan. 

@clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je nasao servisnu ne znaci i da je validna jer nema vin a ni da je prodavac znao ili muljao nesto, sto bi se inace ta servisna nasla u autu da je prodavac nesto hteo da krije

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, bane1321 said:

@djunis82

Scenic 3 je baš izdašan sa prostorom nazad, a evo gledam ima manje međuosovinsko od 4... Ono što mene užasava kod novih automobila su sve manji prozori, kao puškarnice... Moraću da uporedimo, kad rešimo moju dilemu, a to je da li UOPŠTE menjati auto, zbog ovih nenormalnih cena!

Scenic 3 i 4 su neuporedivi po prostoru.

Doduše, Scenic 4 ima bolji enterijer i sedišta (prednja).

Misli da je glavna stvar koju su zajebali kod 4, to što su zadnja sedišta podignuta bespotrebno uvis (ako je uopšte i moglo niže u onoj konstrukciji).

To je pogoršalo prostor za glavu, ali i za noge (kolena udaraju u prilično izbačenu kutiju stočića)

 

To za prozore si odlično primetio. I meni to smeta.

Recimo, Mazda CX3 nije mi ušla ni u izbor za gledanje zbog toga. 

 

Na kraju sam odabrao Golf Sportsvan kao dobar kompromis svega, uključujući i najmanju precenjenost

 

475_753371850.thumb.jpg.6238b7b8e574273766f3a29796b706dc.jpg475_847970792.thumb.jpg.76ea939811d9cc6b8911c777e30984af.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja do skoro nisam imao pojma da ovaj auto postoji dok ga komsija nije doterao, znao sam za golf plus a ovo nisam vidjao...koliko je veci od golfa, meni ovaj u komsiluku ne deluje nista vece sem sto je malo vislji krov

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...