Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

1 hour ago, ivica su said:

Isto sam ja tako prošao za ženinim KA, neverovatno koliko je ta igračka zabavna za vožnju po gradu :D  a na prednjim sedištima bih mogao reći da je čak čak i komforna.

Pisah vec i da smo gledali takodje 500/Ka, vozio sam par komada i C2 je udobniji vesanjem. Cak su i sama sedista vrlo udobna (za tu klasu, naravno). Ruku na srce, C2 je i trunku duzi, siri i sa vecim medjuosovinskim od 500. Ali mi se mnogo vise svidela modularnost pozadi, dva odvojena sedista na obaranje, klizna klupa, otvaranje gepeka iz dva dela, pisao sam vec, bas prijatno iznenadjenje za tako mali auto...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, i ja sam hteo C2, ali lepša polovina ni da čuje :)   On meni deluje kao kraći C3, za nijansu je ozbiljniji auto od 500/Ka, kao što su 500/Ka/Twingo za nijansu ozbiljniji od C1/Aygo. U A segmentu je svaki milimetar ( i kvalitet izrade ) bitan.

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bane1321 said:

Kod Scenica 4 veliki je minus što su odustali od koncepta zadnje klupe sa tri posebna sedišta i lude dimenzije pneumatika.

Na njega bese idu 195/55/20?

U startu je bilo zestoko samaranje sa cenama guma, ali mislim da sada i premium u toj dimenziji moze da se nadje za malo jace od 100 evrica po komadu.

Sto je odlicno, jer sam toliko placao gume za Sporta u neuporedivo cescoj 225/45/17 dimenziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas za pomoc bas sam u dilemi , da li da kupim auto od 3,5metra sa manuelnim menjacem ili auto od 4 metra sa automatskim menjacem
Sta ce vise da me smara u gradskoj voznji duzi auto ili manuelni menjac

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

Na njega bese idu 195/55/20?

U startu je bilo zestoko samaranje sa cenama guma, ali mislim da sada i premium u toj dimenziji moze da se nadje za malo jace od 100 evrica po komadu.

Da te "biciklističke"...

Problem je izbor, imaš ili Tigar ili neki premium. CC su preko 17000!

Meni su sedišta veći minus, trenutnom "Trojkom" sam prevezao sve i svašta. Navikao sam se na tu modularnost. 

Iskreno, lepo bi mi "pao" jedan Bose, ali za normalnu cenu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 308 SW mk1 sa modularnim zadnjim sedištima, meni je mk2 SW sa običnom zadnjom klupom bio suviše "prost", kao i ostali karavani.

To mi je i dosta pomoglo da se uopšte ne odlučim za SW mk2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, clockwork_orange said:

Molim vas za pomoc bas sam u dilemi , da li da kupim auto od 3,5metra sa manuelnim menjacem ili auto od 4 metra sa automatskim menjacem
Sta ce vise da me smara u gradskoj voznji duzi auto ili manuelni menjac

pa ako pogledas koliko ces se puta uhvatiti za rucicu menjaca i stisnuti kvacilo u odnosu na to koliko ces puta morati da se negde tesno parkiras gde kraci auto ima prednost logicno se namece da ti je bitniji menjac od duzine auta....sa druge strane automatski menjaci u malim kolima su mahom robotizovani manuelci koji nisu bas najsrecnije resenje, retki su klasicni automatici, pa sad dal je pametno bakcati se sa njima ostaje na kupcu, ja znam da ne bih.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, clockwork_orange said:

Molim vas za pomoc bas sam u dilemi, da li da kupim auto od 3,5 metra sa manuelnim menjacem ili auto od 4 metra sa automatskim menjacem
...

 

Ovde nema dileme - automatik. 

 

Ili još bolje, polako, opusti se, napeo si da završiš sad i odma', sačekaj malo i naići će nešto što ti baš odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14
Jimny mi je jedan od omiljenih automobila vozio sam ga pre neku godinu po Tasosu i zaljubio se u auto ali ova cena mi je skroz van budzeta
A  taj up konkretno mi je na granici cak i preko budzeta, dogovorio  sam se vlasnikom da odem da pogledam auto sutradan ali iz nekog razloga se vise nije javljao na telefon

Cudni su neki prodavci koje sam ovih dana sretao ne javljaju se na telefon ne dolaze da pokazu auto u dogovoreno vreme na sms ne odgovaraju kao da nece da prodaju auto

Malo sam knap sa vremenom tj roknuce me zena sto teram alat passatom

 

Odoh da pogledam jednog up sa manuelnim i C3 picasso automatik

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, clockwork_orange said:

Cudni su neki prodavci koje sam ovih dana sretao ne javljaju se na telefon ne dolaze da pokazu auto u dogovoreno vreme na sms ne odgovaraju kao da nece da prodaju auto

Ima ih svakakvih za ove male automobile :D , za skuplje prodavci deluju ozbiljnije. Identicno iskustvo kao tvoje sa par njih, a vrhunac je bio da sam se maltene sve dogovorio sa vlasnikom gore pomenutog Ford Ka. Ispregledao sve koliko sam mogao, dogovorili cenu, rukovali se za dogovor... Cak sam posle toga cimnuo i naseg Gorana da li bi ga mozda odrzavao, posto je ispod Fiat 500. To mi je takodje bio veliki plus, sve super... I kada smo trebali da potpisujemo ugovor i odradimo primopredaju, covek nestade, kao na Kopaoniku sam kratko, javicu se... Ja ga posle par dana cimao 2 puta, zena preko drustvenih mreza (posto ih ne koristim) - opet ista prica, javljam se. I da je odustao, nikakav problem, samo reci da znamo da ne gubimo vreme cekajuci, da trazimo dalje... Naravno da sam odustao, ispade na kraju i bolje. Uzeh bolji, udobniji i ocuvaniji autic istog godista, a za manje para. Ford Ka stoji i dalje na oglasima :blink: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, clockwork_orange said:


 i C3 picasso automatik

Procitaj malo iskustva po netu za citroenove robotizovane menjace, u taj auto mislim da ide egs6 menjac ja konkretno znam za one bmp5 i bmp6 sto idu u c4 da na otpadima kako stigne neki takav prvo se pumpa prodaje i to prilicno skupo a da ih nema na stanju kolika je potraznja. Takodje i na stranim oglasima svaki drugi citroen sa tim menjacem je u problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PremieRacing said:

 

Ovde nema dileme - automatik. 

 

Ili još bolje, polako, opusti se, napeo si da završiš sad i odma', sačekaj malo i naići će nešto što ti baš odgovara...

 

15 godina sam uzimao auto tako sto sam zavrsavao sad i odmah, nalazio sto mi bas odgovara i super me sluzili auti, a sad evo vec duze vreme gledam oglase i sto duze gledam to sam neodlucniji :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je uvek tako sta god da trazis, sto vise gledas vise si u dilemi, najblje se kupuje onako brzinski sta ti se prvo svidi i odgovara i zavrsis pricu i ne gledas vise oglase, bar ja tako radim, ne zelim posle da vidim izaslo nesto bolje, povoljnije, sto nisam sacekao jos koji dan, bla, bla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom TwinAir Turbo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro... Onda ne bi trebali voziti Maseratija posto ima trozubac :) 
 

A ja bas volim Giblija 

Licno mi je svejedno dal je 666, 777, 333 ili bilo koja kombinacija... Bolje mi je od ovog mog 429. 
Na to sam mislio pre

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Ivan said:

Neka je sa srecom TwinAir Turbo.

I od mene,treba će ti

Konačno jedan TwinAir na forumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...