Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Nisam skontao da je onaj bravo MA mislio sam da je 150 a on trosi vise od punta a ne ide bolje...ja lepo rekoh potrosnja mi nije bitna da jeste ne bih ni vozio ovaj auto nego neki mali dizelas ali onako me zanimalo koja je to smesna potorsnja koju kolega pominje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam jednu lepu pandu ali sa 0.9 motorom da li je stvarno taj motor toliko los kao sto se prica ili da ipak idem da pogledam auto

 

mmmk01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21327342/fiat-panda?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

mmmk02.jpg mmmk03.jpg

mmmk04.jpg mmmk05.jpg

mmmk06.jpg mmmk07.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen & slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam za primerke koji su presli po 250-300k km bez problema. Ono sto se raspadalo, to su bili zamajci i kvacila, cak ako se zamajac zapusti desavalo se da osteti i zvono menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno ja ne prelazim mnogo oko 6000 godisnje i veoma dobro odrzavam auto tj mali servis jednom godisnje ili 10.000 pa sta pre dodje. Na najmanju sumnju da nesto nije u redu idem kod majstora i sredjujem
Svaki kvar koji se zapusti posle mnogo vise kosta tako da cesto popravljam auto preventivno pre nego sto se kvar i dogodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali to je onda cisto gradska voznja, malo km a ekstremno maltretiranja za sve sklopove :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskljucivo gradska voznja kratke relacije cesto u spicu u 5. brzinu maltene nikada nisam ubacio realno 90% voznje su od 1. do 3. brzine cesto gepek pun alata 150-200kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

neka benznjara sa malo vecim gepekom i miran 
Focus karavan 2.0 benzin, malo ce vise da trosi ali za 6000 km godisnje se ne cenka :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clockwork_orange
Baci pogled na nekog tvinga druge generacije. Jednostavni motori. Najbolje 1.2 16v. Imas rezervni tocak pune velicine ispod patosa ako hoces da ugradis plin, a zadnja sedista se lako guraju po sinama, preklapaju, a i vade u par poteza pa lako kombinijes prevoz i ljudi i alata ili materijala. Kvacila mekana ako vec nije automatik...  Mnogo pregledan auto. Prozori idu prilicno nisko, a bas veliki retrovizori. Lak za voznju. Mali spolja, unutra komforniji od svih iz te klase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srdjos  verovatno nisi primetio ali ja trazim mali auto cak mi je panda 3 generacije velika svakako hvala na predlogu evo kolega ga vozi samo u verziji 1.6 dizel presao sa njim 200 od 350k koliko sada ima na satu i prezadovoljan je covek
@Dale da taj tvingo mi je promakao sa radara hvala na predlogu svakako cu pogledati sta ima u ponudi
Pogledah sada i opet sam se sokirao sa cenama ovo vise nije realno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to onaj twinair motor iz fiat500... Vozio sam to 4 dana po Grckim brdima i planinama... Veoma nisam odusevljen.

 

Da se razumemo nisam ja rodjen u autu od 300 konja, vozio sam dugo Punta 1.2 od 60 konja, i moj subjektivni osecaj je da bolje ide od tog 0.9 twinair, i da je vise kao pravi auto. Kod ovog imao sam osecaj da je kvacilo od plastike. Sve nekako kao da je decije, kao igracka. Nizbrdo u trecoj ne moze da zadrzava auto, nema nista od motornog kocenja, pocinje da smrdi, hoce da se upali. Moras da kocis kocnicom. A auto je imao u tom trenutku 2-3 godine i 45k na satu.

 

Predlozio bih ti da probas prvo da provozas auto, da vidis da li ti odgovara kako ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina polovnog automobila mu dodje kao investicija u nekretninu. Cene samo rastu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, clockwork_orange said:
verovatno nisi primetio ali ja trazim mali auto cak mi je panda 3 generacije velika svakako hvala na predlogu evo kolega ga vozi samo u verziji 1.6 dizel presao sa njim 200 od 350k koliko sada ima na satu i prezadovoljan je covek

 

Primetio sam ali si i napisao da gotovo uvek vučeš pun gepek alata pa mi mali auto i pun gepek alata ne idu jedno uz drugo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twinair 105 konja, tj verzija sa turbom, ide ok, cudno se vozi ali je ok. Varijanta bez turba ne znam kakva je. Vozio sam 500l twinair (105konja)i to radi solidno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L Twinair od 105 ks ima maksimalnu brzinu iznad 180 km/h. Jednako kao i 500L 1,6MJ od 105 ks.

105 ks je 105 ks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twingo ph2 je i mali auto i dobar auto ali ne znam koliko bi ti vrsio posao za taj teret koji vuces jer mu je gepek mali, ne znam u odnosu na pandu koliko je manji ali jeste manji

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 3 godine ispratili smo bratovljevog Fićka (500 1.4 sport oprema), izvozao 2 godine probne dozvole sa njim i sada bi da menja za neki praktičniji auto. Pošto sam ja skoro uzeo Punta 1.4 MA turba nekako naginje na tu stranu, ali takođe gleda i Guliettu. Neki budžet je oko 6000 € tako da ako neko ima neki proveren primerak neka piše ovde ili na PM. Ja ću zanimljive primerke okačiti ovde tako da je svaka konstatacija dobro došla :respect:

Edited by frostysrb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaobidjite Giuliettu ako je budzet 6.000 EUR. Te nenormalne cifre vec polako dohvata i dobar najobicniji Bravo iz zadnjih godina produkcije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, clockwork_orange said:

Nasao sam jednu lepu pandu ali sa 0.9 motorom da li je stvarno taj motor toliko los kao sto se prica ili da ipak idem da pogledam auto

 

mmmk01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21327342/fiat-panda?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

Ovo ti je odlična ponuda samo nije automatik... A taj kompromis NEMOJ da napraviš. Za te i takve tvoje potrebe kupi automatika. Zahvaljivaćeš mi posle  :P  :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni panda2 sa 1.2 69ks radi odlicno bez ikakvih problema ne vidim razlog sto ne bi motor sa 15ks vise isto radio dobro ili mozda gresim
200kg tereta je kao da imam dva putnika pa valjda je auto projektovan da nosi jos nekog osim vozaca Neki automobili su osudjeni da rade a ne samo da sluze vozacu za uzivanje


@OMP pa svaki gepek je manji od pandinog gepeka panda ima najvecu visinu pa samim tim i veliku zapreminu. Veruj mi da idem sa metrom u kupovinu kola pocev od kapije koja mi je 220cm siroka pa nista sire ne moze da udje

@PremieRacing Znam u pravu si 100% passat mi je automatik i stari je bio automatik ali nazalost u segmentu malih automobila nema automatika
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/30/2023 at 11:59 AM, Ivan said:

Dok sam jos u modu trazenja i oglasa (hvala Bogu pa bar vise otkacih za sebe) - da iskoristim zalet i ovu trunku preostalog entuzijazma i resim i manji auto za suprugu. Znaci, za svrckanje po BG, pikirano Mini klasa, mislim da u tu svrhu nema potrebe zalaziti u Subcompact.

PS: Gledam da bude Fiatova osnova (500, Ka), u suprotnom ce mi biti zabranjena poseta FLCS skupovima :D . Hvala svima unapred.

Samo da se dopisem sa krajnjim izborom i da se zahvalim svima na konstruktivnim komentarima i sugestijama. Na kraju smo se ipak familijarno prebacili na "Spirit of Avant Garde" :D - kao ceger auto za po BG, uzet Citroen C2 benzinac sa kraja produkcije.

Iako sam inicijalno razmatrao 500-ke, u pretrazi je bilo jos par manjih modela. Pogledao sam jedan ranije pomenuti Ford Ka Titanium, 107/C1/Aygo su bili rezervna opcija (minus bas plasticni enterijeri i benzinci trocilindrasi), a cak mi je na pamet pala i Igorova opcija sa Minijem, nisam ocekivao da su tako jeftini.

U nekom trenutku reko' daj da bacim pogled sta ima i od C2, uvek mi je bio onako "lud" dizajnom (pogotovo VTS verzije). Nadjem korektno ocuvan primerak od vlasnika, sa kraja produkcije, reko' daj da ja to vidim i probam. Iskreno sam se bas iznenadio da je onako korektno uradjen, enterijer pogotovo za tu klasu, lagan za voznju, i komande i menjac (nije onako landarav kao na 1.4 HDi), okretan... Jeste da je mali autic, ali je zbog velikih staklenih povrsina i kockastijeg dizajna neverovatno pregledan i lak za parkiranje, a sedista su mi mozda i najvece iznenadjenje koliko su udobna. U poredjenju sa Fiatom i Fordom, tj. istom klasom tek da ne govorim, neka plisana verzija je u pitanju (paket opreme je Elegance)... Ukljucujuci cak i ona zadnja dva sedista, koja su fizicki odvojena i na sklapanje (registrovan je za 4 osobe). Dobar detalj mi je i otvaranje gepeka iz 2 dela, gornji deo sa staklom samo da se ubaci nesto ili i donji deo ako treba da se poravna gepek i ubaci nesto "kabastije". Taj donji deo vrata ima i skrivenu policu sa unutrasnje strane, moze da se obori kao stocic uz nosivost do 100 kg, rezervni tocak je ispod auta, klizna zadnja klupa... Onako, ima korektnih resenja. Iznenadio sam se prijatno modelom iskreno, provozao, istestirao i coveku pruzio ruku, samo da majstor aminuje (cene su im takodje prilicno povoljne). Zeni je takodje, kako one kazu, "sladak" (ona ce ga najvise i voziti), tako da se sve poklopilo.

Cak sam ga kuci dovezao sa osmehom, koliko je lagan, prijatan i nekako neopterecujuci za voznju, jos kad ga poteras u obrtaje sa malim benzincem od 60 KS koji se cuje a ne ide :D . Kaze supruga, pa tebi je ovo ocigledno sladje da vozis :D (u poredjenju sa onom mojom tri puta jacom kantom od 2.0 dizelcine).

Tako da sam, do neke iduce iteracije, sada u totalu u francuskoj sekciji FLCS foruma, u klasi profesora Tottija. Ako vec nisu Zabari, aj' pa neka smo bar Stellantis. 

Andreja je izgleda ipak najblize prognozirao ;) , hvala svima jos jednom na korisnoj diskusiji!

On 3/30/2023 at 12:22 PM, darkman14 said:

uzmi joj c3 da se uparite :P 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuske kante i plasticni poluproizvodi, sta imam da kacim slike...

Doteracu ga na neki skup da obrnete koji krug, da vidite kako dobro zvuci a ne ide 60 KS :P .

Da je neki 1.6 VTS, uopste ne sumnjam da bih ga i ja slatko krao, za mene iskreno prijatno iznenadjenje u toj klasi.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...