Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

On 3/1/2023 at 8:23 AM, neshtry said:
Ja bih Pandu,jer su troškovi neuporedivo niži od bilo kog auta za iste pare,a i dostupnost delova i sevisa je na mnogo višem nivou.Drugo Panda bolje nosi 1.2 motor od Modusa  

 

Ovde je, bogami, sve netačno.

Plus je ova Panda 1.1, to su svi izgleda prevideli. Identična (osim boje) je plaćena 1.800€ pre 14 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo ja nisam uopšte znao da je Panda toliko tražen autić da budem iskren.

Čujem da je i Twingo tražen u tim godištima. Ne razumem baš kriterijume po kojima je to tako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/1/2023 at 10:35 AM, Jug said:

Čujem da je i Twingo tražen u tim godištima. Ne razumem baš kriterijume po kojima je to tako emoji1745.png

Koji twingo trazen? u ovom godistu kao modus i panda nema sanse to je stari twingo sumnjam da ga neko jos kupuje, mozda twingo ph2 koji je krenuo od 2007 god. Inace taj twingo je super al on nema za te pare koji ti planiras.

Panda 4x4 se fino prodaje i ima cenu a ove obicne nesto ne znam u zadnje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Jug said:

Recimo ja nisam uopšte znao da je Panda toliko tražen autić da budem iskren.

Generalno, vec deceniju i po (uz mali 500), ubedljivo najprodavaniji Fiatov model. Sa sitnim izmenama, u Evropi se vrte od 150.000 do blizu 200.000 komada.

Visestruko prodavaniji od bilo kog drugog njihovog modela u Evropi - sto opet dovoljno govori o ocaju ostatka ponude :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvoznik mi nudi9 Pandu 1,2 2009 sa fabrickim metanom i kaze 3800. Ja ga gledam jel normalan i kazem da je to preterano i on mi spusti na 3600. I naravno ne uzmem je a on je okaci na oglas i posle nedelju dana broji 3950. 

Toliko o Pandi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/1/2023 at 9:33 AM, totti said:

Ovde je, bogami, sve netačno.

Plus je ova Panda 1.1, to su svi izgleda prevideli. Identična (osim boje) je plaćena 1.800€ pre 14 meseci.

Panda 169 sa 1.2 69 ks motorom je u priči,mada ni ta 1.1 nije loš autić za 845 kg tržine…

@JugPanda 169 je napravljena u skoro 3 miliona komada(modus malko ispod 300k komada i izbačan iz proizvodnje jer se promenilo tržište,svi hoće SUV),svima treba mala praktična gradska zujalica,koja ima 5 vrata,za razliku od 500…Fiat namerno drži ima Panda za električara koji će se praviti u Kragujevcu,jer je Panda legenda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uspes da se uklopis za twingo 2, moja preporuka! Mnogo jednostavan i praktican, za tvoje potrebe pregledniji i prakticniji od modusa. 

Mali auto u kojeg mogu da se smeste 4 muskarca od 100+ Kg, provereno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledah par auta.

Nazalost, svi ti automobili su mahom ozbiljne drtine.

Onaj Modus, ako izuzmemo boju samu po sebi, bio je u solidnijem stanju od svega. Nadjoh i jedan c3 benzinac koji deluje jako očuvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc mi stigo hjundai i20 i onako ga vozikam malo pod okriljem noci :) i prijatno se iznandim kako se taj auto vozi i kako ide, 1.2 motor 70+ konja bas lepo ide i poteze u odnosu na sve ostale 1.2 koje sam vozio, komfor i udobnost takodje zadovoljavajuci za relativno mali auto.

 

C3 to je ok auto generalno, 1.1 motor je losiji hoce da strada dihtnug glave npr. 1.4 je maltene bez greske, pouzdan, jeftin za odrzavanje, ventile stelujes ko na jugu 45 itd. hoce da slini na gumenom poklopcu dekle nista bitno a sam auto onako za voznju onako, okretan je po lokalu, pregledan, ne ide lose taj 1.4, ako mozes da nadjes u exclusive opremi vrlo pristojno deluje unutra, udobna dublja sedista, nasloni za ruke

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes stvarno tanka zapremina plus starije reciklirane generacije motora ... onako , ali ako moze da zaradi sta nalicka se to fino , octane buster pa na dobos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Woodoo said:

Šta si drugo vozilo kad ti je taj 1.2 dobar, kao da je auto vezan za banderu. Jedan od najgorih motora koji sam imao priliku da probam, uostalom kao i svi ostali atmosferski benzinci iz njihove grupacije.

vozio sam ja mnogo kola u zivotu od par stotina kubika do 3500 kubika da ne mislis da nemam procenu i nisam rekao da ide dobro, vec da nije tako los naspram te snage i zapremine i poredeci sa ostalim kolima ove neke zapremine motora i klase, generalno svi su ko vezani kad smo kod toga ali meni kosooki uvek ostave bolji utisak od evropljana, mozda sam motor i ne ide ali u kombinaciji sa adekvatnim menjacem i tezinom auta ima neku pricu

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije ću uzeti onaj boja modus. Dobicu cenu koja mi odgovara, boju koju ne volim i spram onoga što sam video ipak očuvan primerak za 2k e.
Što je sigurno bolje, nego boja koja mi se sviđa ali upitno očuvani primerci. Vidim da je u Bgd bolji izbor ali ovde sačuvaj bože šta ljudi cene 2.500 u tom godištu.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam auto da vidim bas. Stvarno je očuvan, mehanika ok. Pali. Motor mirno radi. Gume su ko nove.

Jedino sto sam danas primetio jeste airbag greška. Auto nije udaran i cini mi se da je ovo elektronski, da li neki senzor nesto. Je l se susretao neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čujem da moze biti džek, instalacija...itd

I da se relativno lako reši

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...