Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Obično su Modusu vrlo dobro očuvani za svoje godine. Između ostalog, imaju vrlo izdržljivi plastiku enterijera, nije bitna dal je ona gruba ili finija, al dobro podnosi godine.

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledao neku a3jku 2007 1.8t 4000 nije fiksno prodje vikend i covek podigao cenu za 1000e , nadjem suberba sa identicnim najverovatnije istim motorom , veci auto 2011 1.8t  evo malo jace od 4 soma ali tu je , audija je prodavac ili pokrio zlatnom keramikom ili ne znam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam bio nacisto da li je ova roza boja kod modusa izbledela crvena ili je takva nijansa fabricki, cackao sam bas po netu i opet ne mogu da kazem sa sigurnoscu ali boja je ocaj, Iskreno ne bih mogao ni da ga gledam kamoli vozim u ovoj boji

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mogla da izbledi i na stubovima. 

Modus je dobar ali sijalica se menja tako sto se skida branik. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo verovatno da je fabricki ovako bleda tj rozikasta posto ih ima dosta u toj boji i uglavnom su najosnovnije varijante opreme i motorizacije.

Sijalica moze da se zameni bez skidanja branika, menjao sam vise puta, ali je vrlo tesko i oderes ruke ali jbg lakse mi tako  nego da skidam branik.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj modus farban u donjem delu, imao sam ovakav, pola branika je u sivoj plastici,

kod mene ni jedan deo nije bio u istoj nijansi

IMG_20190402_182422.thumb.jpg.aa36c457d810251190ed17998df01e5c.jpg

eno ga @OMP u pozadini :D

 

@Jug da si blize malo da ti prodam pravi auto

IMG_20230222_170216.thumb.jpg.4d5dd270b6564ac35882cca615be961f.jpg

 

Edited by integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po prvi put uzeo Giuliettu i stvarno je dobar auto. Motor 1,4 T-jet i ide baš fino a lezi ko pegla. 

Slikao sam je a nije ni oprana sto se vidi po felnama. 

20230228_090714.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako ide taj 120 konja motor u njoj, razmisljam o djulieti kao sledecm autu, do skoro sam bio maltene resen za 170 konja ali polako se hladim zbog MA, ovaj 120 mi malo tanak za 200kg tezi auto od punta kojim sam bas zadovljan kako ide, e sad djulieta je i na papiru slabija po ubrzanju samo ne znam koliko je to izrazeno u realnosti dok ne probam ne mogu da sudim, a opcija je chip koji bih svakako uradio ako bih se odlucio za taj motor, moze na 140-150 konja bez problema i sto bi se reklo sigurica mapa vec sam se raspitivao za grande ali sam odustao jer stvarno nema potrbe njega cipovati ali alfu bih morao. Steta sto nije isao 150 konja kao u bravo, to bi bilo taman u rangu punta a i moze da se docipuje i milina. Komsija skoro pazario jednu ali ipak dizelku a jurio je tjet pa reko taman da je malo provozam i procenim ali jbg ulete jtd ipak i pokvari mi planove :D

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta joj fali , icice to lepo na trejd kad se uglanca , mozda neka felnica pa cena na gore , verujem da ce pre otici nego neki modus , sira trzisna masa ... boja neutralna lepa dark steel moja omiljena 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegijume dragi,

 

Toliko ste negodovali na onu boju da ste mi je ogadili default_D.gif

 

Neko je ovde pominjao Pandu. Ovaj primerak se na slikama čini finim. Premda mi je cena preterana. Sve preko 2k za auto tog godišta i klase mi je zapravo preterano.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18819546/fiat-panda-11-b?attp=p0_pv0_pc0_pl2_plv3

 

Al opet bela boja

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

9d3a40871c1e7156a5e8ac0dd078c224.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ti nznš šta 'oćeš... Meni Panda i Modus nikako ne idu u isti koš. Boja Modusa je super, bar se razlikuje od svega ostalog na putu...

Za Pandu je mnogo para ali ima pravo da traži zato što je popularan i prodajan model. Ako je u top stanju, eto razloga za visoku cenu. 

 

Nego...

 

16 hours ago, integralac said:

 

@Jug da si blize malo da ti prodam pravi auto

IMG_20230222_170216.thumb.jpg.4d5dd270b6564ac35882cca615be961f.jpg

 

Ne razmišljaj dalje!

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP,ja sam vozio 147 sa benzin 1,6 120ks(tu su negde sa težinom),meni je odgovarao,ali nije formula 1…dizelke su se  i tada bolje vozile

@Jug Pande su mnogo popularne,mehanika od Punta mahom,jeftino održavanje,jeftina vožnja,jeftina registracija,svi h majstori poznaju…Platiš na mostu,pa na ćupriji nećeš…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budem iskren, prvi modeli koje sam i trazio jesu benzinci Mazda 2 i Honda Jazz.

Ali su retki prilično a da deluju ok na slikama. Makar tu u NS i blizoj okolini, jer zbog ovog auta nisam u fazonu da se cimam dalje.

E sad i moja zelja da to bude auto oko 2k e je pre svega uslovljena time za šta mi taj auto treba. Neću ni dinara više da zarobim u njega jer je to treći auto koji duzeg puta nece videti nikad, koji ce biti od tacke a do tačke b, dakle do marketa otprilike ili da se nesto skokne a da se ne isteruju ovi iz garaze za 5, 10 minuta vožnje. I za voznju psa kad ustreba i to je to. Radni autić za dnevne potrebe, mali, okretan.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, neshtry said:

@OMP,ja sam vozio 147 sa benzin 1,6 120ks(tu su negde sa težinom),meni je odgovarao,ali nije formula 1…dizelke su se  i tada bolje vozile

Imao sam i ja 147icu 120 konja, nije za poredjenje sa puntom kako idu, punto je neuporedivo bolji u svakom smislu jer prosto atmo i turbo ne mogu da se porede kad su iste ili slicne snage, cak i na papiru sto ne znaci puno alfa mislim da je 2sec sporija do 100tke od punta.

 

 

Sto se tice modus vs panda, realno gledano panda je klasa ispod modusa u svakom pogledu, komfor, kvalitet izrade, vozne osobine, tako da se ne bih uopste mislio izmedju ta dva, modus definitivno!

Za 2k eura uzmes nekog puntica i ne razmisljas sem ako ti nije bitnoje malo vislje sedenje sto je slucaj kod modusa i pande

 

btw najaci mi komentar uz pandu, "za ozbiljog kupca moguca voznja po placu":rofl: velikodusno nema sta, ima da se navoza taj ozbiljan kupac iha a neozbiljan verovatno moze samo da gleda auto sa 2m odstojanja :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 2k eura uzmes nekog puntica i ne razmisljas sem ako ti nije bitnoje malo vislje sedenje sto je slucaj kod modusa i pande

 

Pa onog rozikastog modusa bih dobio za 2100

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti odgovara cena i mozes da svaris boju uzimaj ne misli se

Iskreno, teška mi je baš boja. default_(.gif Ali ajde i žena možda tu nekad sedne i plus voziću ga kako sam opisao, nikako ne kao prvo vozilo. Ali baš mi je teška boja, iako je za ženu jako lepa uživo. I što kolega@PremieRacing gore reče - definitivno je drugačija ;)

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih Pandu,jer su troškovi neuporedivo niži od bilo kog auta za iste pare,a i dostupnost delova i sevisa je na mnogo višem nivou.Drugo Panda bolje nosi 1.2 motor od Modusa,Modus mi je više Idea/Musa fazon.

Panda je svecka legenda!

77F9E881-AADA-495D-9A48-D8EDD594A69D.jpeg

A9DAE558-C9B6-4AA4-A15F-AC3F93B1A649.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To definitivno je drugacija boja i izdvaja se od drugih  je samo uteha :) a i premie voli cudna kola i boje to znamo :)

 

nije panda nista jeftinija za odrzavanje a i delova za reno ima na svakom cosku, panda jeste malo zivahnija sa tim motorom jer reno trazi obrtaje a panda bolje poteze iz nizih pa je verovatno panda bolja opcija za cisto gradsko cimanje, ali opet kazem reno je dosta ozbiljniji auto u voznji. E sad to dal je legenda ili nije je totalno nebitna stvar, ja ne bih ni jedan od ova dva uzeo nego bih uzeo punta :)

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punta roze boje

Gledao sam neke Grande Punto ali su svi bili lešine
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jug A sto imas ogranicenje za godiste?  I sto si se limitirao na ovih par modela?
Licno ne bih iskljucio i pola, ibicu i slicne sa pocetka 2000 za takav auto. 

 

Za tako neke potrebe sto si naveo, moguce je naci i dobrog young timera  iz 90tih koji su jednostavni i jeftini za odrzavanje. Primera radi, drugar je prosle godine kupio korolu 94-5 godiste cini mi se (upravo treci auto u kuci). Skroz ok i kvalitetno odradjen auto i unutra udobniji i bolji nego panda npr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...