Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Meni se licno taj auto unutra nikako ne svidja, spolja mi je simpa uvek bio ali unutra nikako....evo sad ovog sto imam ima i dig. klimu, panoramu, tempomat, 4x podizaci itd, ali dzabe opet je bedan unutra i prazan kako god okrenes. Video sam jednog u initiale paketu sa kozom, mahagoni i sta vec, ali opet nije to to. Clio mi je mnogo lepsi auto mehanicki isti ali svakako nemas komfor kao u modusu i ne mozes da tovaris kao u modusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musa je bombonica, slazem se :)

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, iskren savet jedan. Posedujem lancia musu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82547-lancia-musa-14

 

Da li je prodati i preći na fiat bravu sa linka iz nastavka:

 

vvv01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20954510/fiat-bravo-14?attp=p1_pv0_pc1_pl2_plv1&show_date=true 

 

Znam lično čoveka kućni prijatelj.. ?

Hvala unapred.. :D

 

 

Edited by neshaoct
Spojeno by Ivan / dodao printscreen by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gajag

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Dilema je poprilicno individualna, a Bravo se generalno pokazao korektno, narocito verzije posle restyle. Ako te budu zanimali detalji, imas ovde i zasebnu temu, gde je sve o modelu sazvakano do u sitna crevca za ovih 14 godina:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-fiat-nuova-bravo-savetimišljenjaiskustva-pre-kupovine/

 

PS: Fiat Brava ne postoji (kao kod Mk1), u Mk2 verzija sa 5 vrata je jedina koja je postojala i nosi ime Bravo (Nuova). Konkretno ovaj je sa poprilicno tankom opremom (osnovna sedista, nema zadnje podizace, naslon za ruku, tempomat, digitalnu klimu, obican CD, felne su 15'', itd.). Deluje mi i da je mozda kompletan volan menjan, po crvenom znaku na airbag rekao bih da je restyle (2010+). Posto na pre restyle budu ljubicasti, a fizicki se razlikuju volan i airbag pre i posle restyle. I prilicno mi odudara istrosenost volana i menjaca (na pre restyle su se bas gulili).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to bi ti najbolje trebao da znaš, kakve su ti lične potrebe. Ako ti treba veći auto, onda znaš šta ti je činiti. Ovako na slikama lepo deluje. verovatno si ga video i uživo. Ako je sve tačno što je prijatelj naveo, onda je dobra kupovina, ali i znaćeš koga da vataš za gušu ako se ispostavi da je nešto prećutao

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U procesu sam potrage za novim autom. Uglavnom je gradska vožnja u pitanju, s možda 1-2 putovanja godišnje od nekih 200 km u jednom pravcu. Bitno mi je da ima 4 vrata, da je na plinu ili se može instalirati plin, kubikaža veća od 1.2, da ne stane od straha pred uzbrdicom.

Kakvo je vaš mišljenje o ovoj Musi? Ovo je oko 4.100 eura.

https://olx.ba/artikal/51660261/lancia-musa-2010gp-14-95ks-automatik-panorama-ch

Još nije registrovana, tako da bi to slijedilo i ugradnja plina. Automatik je, je li joj to minus? Kakva su iskustva s njom?

 

 

Druga opcija mi je https://olx.ba/artikal/51902337/kia-ceed-2011-gp-plin

Privlačno je to što ima dva seta feluga i guma, već je na plinu, kupljena je 2013. i održavana lokalno, pa mogu provjeriti istoriju, ali znam malo ljudi koji imaju iskustva s Kia vozilima. Nravno, košta prilično više, oko 5.700 eura, 

 

Treća opcija mi je i najskuplja, Možda dugoročno najisplativija, jer Toyote drže cijenu, ali je trenutni troška za mene s njom najveći.

https://olx.ba/artikal/51887336/toyota-yaris

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih ja te fiatove robotizovane menjace uzimao, umeju da budu dobri ali generalno sve te kombinacije robotika i hidraulika po meni su za izbegavanje jer uvek ima sta da zeza, jos nisam cuo od nekog da ga je super sluzio takav menjac bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Ivan said:

@Gajag

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Dilema je poprilicno individualna, a Bravo se generalno pokazao korektno, narocito verzije posle restyle. Ako te budu zanimali detalji, imas ovde i zasebnu temu, gde je sve o modelu sazvakano do u sitna crevca za ovih 14 godina:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-fiat-nuova-bravo-savetimišljenjaiskustva-pre-kupovine/

 

PS: Fiat Brava ne postoji (kao kod Mk1), u Mk2 verzija sa 5 vrata je jedina koja je postojala i nosi ime Bravo (Nuova). Konkretno ovaj je sa poprilicno tankom opremom (osnovna sedista, nema zadnje podizace, naslon za ruku, tempomat, digitalnu klimu, obican CD, felne su 15'', itd.). Deluje mi i da je mozda kompletan volan menjan, po crvenom znaku na airbag rekao bih da je restyle (2010+). Posto na pre restyle budu ljubicasti, a fizicki se razlikuju volan i airbag pre i posle restyle. I prilicno mi odudara istrosenost volana i menjaca (na pre restyle su se bas gulili).

@Ivan mislim da nema nekog muljanja oko auta jer znam odakle je i kako i šta,ali što ti kažeš oprema je problem slažem se sa tim. Zbog toga ne bi najviše menjao.. Ispašće nesto drugo. 

 

Hvala na savetu još jednom! :thumbup:

 

15 hours ago, knezevic76 said:

E pa to bi ti najbolje trebao da znaš, kakve su ti lične potrebe. Ako ti treba veći auto, onda znaš šta ti je činiti. Ovako na slikama lepo deluje. verovatno si ga video i uživo. Ako je sve tačno što je prijatelj naveo, onda je dobra kupovina, ali i znaćeš koga da vataš za gušu ako se ispostavi da je nešto prećutao

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

@knezevic76 Video sam uživo auto,probao ga,baš mi se sviđa,nema greške što se tiče toga. Ali oprema me nervira i jako mi smeta. To me.najviše odvaja od auta. Dace Bog,doći ĉe nešto bolje. Hvala nq savetu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/22/2023 at 3:24 AM, Jug said:

Ok zaobilazim dizel. Benzinjara i molim lepo

Ako kupujes reno 2010 ili mladje, sigurno neces da pogresis ni sa 1.5dci niti 1.2, ali biraj 16v. Pretpostavljam da u modus i ne ide 1.2 8v, ali bolje da naglasim. Vozimo tvinga 2010god nekoliko godina, isli jednom i do GR sa njim. 1.2 16v. Lepo ide za tu kubikazu i snagu, malo trosi i bolji izbor za nekog ko prelazi manje od 10K Km godisnje. Ko vozi malo vise, noviji 1.5dci su perfekcija. Prijatelj ga ima u seniku 2011god, nikada dim da pusti na auspuh, ide super, malo trosi, a auto ogroman. Presao oko 450K!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam... meni je Clio 4 sa 1.2 16v mrtav konj, ali je verovatno i dosta teži od Twinga. Mada za uslove za koje kolegi treba taj auto možda i ne pravi problem. Sa druge strane, taj motor je raj za održavanje.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez Tce motora nista sto se tice 1.2, mada realno svaki zavrsava posao po gradu, neki prijatelji se slatko navozase sa cliom 1.2 75 konja, obidjose pola evrope ali jbg ne trazi svako performansu

22 hours ago, igor0511 said:

Evo  da cujes od mene :lol: 5 godina bez greske. Samo treba redovno menjati ulje u menjacu

pa dobro ima izuzetaka ali ja znam par ljudi koji su ih vozili i imali stalno neke probleme te nece lepo da salta te glavi u nekoj brzini, brlja brzine, drugaru alfa zabagovala u nekoj brzini na putu za Grcku jedva proradio menjac a plus dosta situacija koje sam procitao po netu ne samo za selespeed nego i generalno kod drugih kola koja imaju taj princip menjaca, npr. opel

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP mislim da zavisi od stanja menajca najvise. Meni su razlog za kupovinu bili 2 x Fiat 500 gde su vlasnici bili prezadovoljni. Jedan je Abarth 595 nov, a drugi sa 150kkm i to bez greske.

 

Inace koliko ja znam to nije isti menjac kao Alfin Selespeed.

Inace se ljudi najvise zale da je spor i da cima, ali kada naucis da mu popustis gas pri saltanju bude skroz ok. A za brzinu - od mene kada lagano vozim je sigurno brzi. A da je neki sportista, realno nije :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sad te novije varijante ali mislim da onaj stari sto je isao u stilo, y, musu da je isti kao u alfama? kod stila se isto i zove selespeed kao kod alfe

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da jeste stariji. Ovaj noviji je prilicno dobar i pouzdan.

Od majstora sam cuo da ni kvarovi nisu neki bauk kao npr DSG ili ne daj Boze ZF/CVT kad crknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, bane1321 said:

A komšija, ništa...:unsure:

I tvoj presao skoro pola miliona Km? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, evo me...Kako vam se čini ovaj primerak.

 

Probao sam. Deluje lepo očuvan, to je taj 1.2 motor, meni ne treba prvi auto, tu sam snagom zadovoljan i svime, nego tačka a tačka b isključivo auto i ne za duži put (jer tu je sad krstarica). Dobio bi ga ispod ove cene sa oglasa, verovatno, još dole. Auto pali, ide, kvačilo relativno meko i menjač. Vidjao sam i gore kod novijih vozila hehe.

 

Ali možda neko nešto primeti na slikama ili u vezi sa motorizwcijom. Boja mi je čudna, nije ni crvena ni roze u pm ali ok oprostiću boju (šta da radim )

 

Je l vredi tih novaca 2100e, recimo.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21274307/renault-modus-12-b?attp=p1_pv0_pc1_pl2_plv2

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

9f9a1ffa0ad4fa2de6c3dbe2def5eaae.jpg

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne fali mu ništa. Taj da nema klimu, bio bi totalni klot, pošto to tebi ne igra ulogu, onda nije ni bitno. Deluje poprilično očuvan, naravno, opran je dobro i ispoliran. Ja bi ga pogledao, ako možeš da svariš boju ;)
Ako ispod nije krenuo da truli, služiće te dobro.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, boja je gadna.

Ali jbga, za auto dvadeset godina plus ne mozes da bude pristojno očuvan i boju, i opremu. Ima klimu, podizače napred, meni dosta hehe...znači ima sve k'o prosečan VW. Šalim se malo ;)

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...