Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Meni se ovi fokusi svidjaju ali ne i motorizacija,  konkretno kod ovog ni boja a i slike su lose da bih se uopste uputio da ga gledam ali uopste ne mora da bude losa prica, oko carinjenja nebi trebalo da bude problema pogotovo sto vlasnik hoce da pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nobutado ovo nije ecoboost motor, bar po 

https://www.automanijak.com/modeli/ford/388/ford-focus-2011#gsc.tab=0

 

@OMP navodno ce otici prijatelj neki sa majstorom da pogleda.

Takodje, zamolio sam ja svog prijatelja iz Temerina da ode da baci pogled.

 

@knezevic76 samo benzince gleda nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, nobutado said:
Pošto se radi o Ecoboost motoru Fordovci savetuju proveru servisne istorije gde bi se utvrdilo da li je urađen opoziv na motoru. Ovi motori su poznati po grešci na rashladnom sistemu što je dovodilo do pregevanja i krivljenja (pucanja) glave.
Posle 2015. greške su otklonjene.

Nije ovo Ecoboost.

16 hours ago, OMP said:
oko carinjenja nebi trebalo da bude problema pogotovo sto vlasnik hoce da pomogne

Ja lično ga ne bih ni pogledao. Kako će da se dogovore? Da ga ovaj prvo ocarini pa da bude isplaćen? Ili da se prvo plati auto, pa da se onda carini? Tu se ne zna ko bi kome manje verovao.
I to sve pod pretpostavkom da nije neka muljaža od strane vlasnika.

 

Edited by Ivan
Sredjen format, skinuti visestruki TT potpisi

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2023 at 10:49 PM, Ivan said:

To, to, cekam reci ohrabrenja :lol: , bar da mozda odem da probam neki, pored dizela. Mada koga god sam od majstora pitao, ocekivano savetuju HDi (tj. BlueHDI od restyle petice).

Od nas ovde, led je probio Deki sa DS trojkom i verzijom THP od 155 KS.

 

bilo je vec rasprava oko tog Prince motora, pogledaj ovde
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81947-ds3-16-thp/&do=findComment&comment=1581633

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, totti said:

Kako će da se dogovore? Da ga ovaj prvo ocarini pa da bude isplaćen? 
I to sve pod pretpostavkom da nije neka muljaža od strane vlasnika.

Pa normalno, ne bih mu sigurno platio auto pa da se sam zezam oko svega, otkud znam dal nije neka muljaza. To bi moralo i od strane vlasnika da bude prihvaceno ako zeli da proda auto i ako je siguran u to sto prodaje, eventualno uz neku kaparu.  Svaki normalan vlasnik vozila koji zna sta prodaje bi pristao na to, a i sam je napisao da zeli da pomogne a i  verovatno je veci njemu interes da proda auto nego meni da ga kupim jer nije to jedini na oglasima tako da je kupac taj koji postavlja uslov u ovom slucaju.

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi mu platio auto ni da se sam zezam, a ni da se on zeza, pošto ne znam da li bi se uopšte zezao.

A kapara... ja da sam kupac, za tako nešto nesvakidašnje ne bih uopšte dao neku iole veću kaparu. A da sam prodavac, opet ne bih išta radio bez neke debele kapare.

Jel vidiš problem?
Postoje daleko jednostavnija rešenja i kupovine.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ruzan je auto ne zato sto jeste vec zato sto je izvitoperen tamo kod haube oko vrata i zadnji branik do rubova, mada iako je takav vole ga preprodavci jer mogu ti coskici oko haube i branika da se koriguju najlakse zato je toliko i jeftin , sediste vozacevo tu i tamo po mojoj proceni nekih oko 170 000 km verovatno je zato toliko i jeftin, mada moze to i jeftinije pise da nije fiks tako da ono sumnjiv je auto 100% i da je na ams potvrdu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svakako, neki muto prodaje, komunikacija 0, rekao mu preko telefona, to sto stoji u oglasu, to mogu da ti kazem od informacija. :thumbdown:

Kumu neki covek treba da pogleda auto ali ga ovaj ispaljuje non stop, tako da odustaje od cele price, hvala Bogu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi, opet kum, opet ja, razumnija prica na papiru

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21119294/opel-astra-j-16-cosmo

Screenshot_2023-02-03-22-18-22-125_com.android.chrome.thumb.jpg.cdafd4eff2caaaea36ecba3b9da8fe6b.jpg

Neko misljenje o modelu, i eventualna preporuka za majstora koji bi ovo mogao da pregleda? Da je za italijana, znao bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, sta ljudi prodaju za 5.500 EUR, ovo je sve otislo u ...

Prve verzije modela, 1.6 atmosferac od 115 KS na poznato tesku platformu, potrosnja izmedju 7.5 i 8l kombinovane, koliko se secam menjac petobrzinac.

Pocepana sedista, najobicniji monohromatski ekrancic, kurble za prozore pozadi, matirali farovi...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Surovo preiskren hahahah :D nema navlaku volana a? ;) Kolko je realno za takav auto ? ja ajde kao nesto kontam oko 3500 sa celicnim felnama u paketu ako je sve uredu bez nekih tezih gresaka hmm ? ili mozda gresim...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan je l to znaci da ne mogu da te cimam da pogledamo ovo remek delo ako kum resi da krene u akciju? :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc kakve cene za 2010.godiste kola, @Axic vide li ti ovo :lol:

 

Nego imam i ozbiljno pitanje: da li ima neko iskustva sa Qashqai 1.2 cvt? Prepostavljam da je to @moron probao :) 

i neki servis za preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, igor0511 said:

Ccc kakve cene za 2010.godiste kola, @Axic vide li ti ovo :lol:

 

Nego imam i ozbiljno pitanje: da li ima neko iskustva sa Qashqai 1.2 cvt? Prepostavljam da je to @moron probao :) 

i neki servis za preporuku.

 

Ovi tekstovi o 1,2 TCE ispod su posredno poreklom od auto novinara Perice Rajkovića koji živi u FR ( i onoga što je o tome pisano u francuskoj štampi ). Da li je to AutoRepublika "prevela" ili "prepevala" tehnički korektno ili ne, jeste možda za diskusiju, ali, "Gde ima dima, ima i vatre".

 

https://autorepublika.com/2022/01/09/sprema-se-grupna-tuzba-protiv-grupacije-renault-zbog-ne-dao-ti-bog-motora-1-2-tce/

 

https://autorepublika.com/2019/05/26/le-figaro-nekoliko-stotina-hiljada-renaultovih-motora-je-ocajne-izrade/

 

Čak sam na Dačija forumu iz nekih komentara poslednjih oko godinu-dve stekao jasan utisak da sve sa tim motorom treba izbegavati.

7 minutes ago, Dzimbo said:

@igor0511 nazalost trziste dikitra cenu, izbor mali a uvoz nikakav. 

 

Cene su apsolutno bolesne. Svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo salio sam se za cenu iskreno, ne pratim Astre J. Ali mi je generalno drag auto, bas sam se slatko navozao sa njima po Nemackoj.

 

@moron hvala! Uh nisam ovo ocekivao. Ja sam bas zagrejan da uzmem za moje, generalno malo prekaze i ne bi trebalo da bude problema na manjim kilometraza. Bas si mi sad ubio entuzijam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Dzimbo said:

@Ivan je l to znaci da ne mogu da te cimam da pogledamo ovo remek delo ako kum resi da krene u akciju? :stuart:

Mozes da me cimas naravno - ali kad kupite i kad bude cascavanje. U po' dana, u po' noci ako zatreba :D . Ivan polako ide u forumsku penziju i vreme je da odmara :P , prepustam stafetu mladjim generacijama za ova druga "skakanja".

Nego, je li on ovo namerno bira ove najobicnije atmosferce, koliko se secam pitao si i za onaj Focus isto tako nesto slicno?

52 minutes ago, nemanja84bg said:

ja ajde kao nesto kontam oko 3500 sa celicnim felnama u paketu ako je sve uredu bez nekih tezih gresaka hmm ? ili mozda gresim...

Dobro sad, ja se ne zaje*avam :) , ali upravo ovo sto Igor kaze... Za te pare i godiste se u "narodnoj" Compact klasi moze uzeti auto odgovarajuce motorizacije za takvu karoseriju, turbo, manji potrosac, koji se lepse vozi, nasviran opremom (izvinjavam se ako je kumara tip "od A do B" pa mu sve to nije bitno, opet smo ovde entuzijasti)... Petljam uveliko za iduci auto, da pokusam nesto lepo da uvezem iz inostranstva (upravo jer je ovde ponuda ocajna) i bas sam u dilemi koliko ceniti trenutni auto u ovom ludilu sa cenama. Kako sam dobro "pogodio" bivseg Stila, kao da ne zacepim - otisao je sa oglasa za par sati :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan istripovao ga majstor da kupi r1 il nijedan, ili u ovom slucaju neko smece od atmosferca ili kao "nece" da mu odrzava auto.

 

Generalno u provinciji manjak dobrih majstora, a ja ga spamujem sa Djulijetama :lol:

 

Ne mogu da se pravim pametan i da tudjim k koprive mlatim, ali pokusavam da uticem koliko mogu, svakako ne bih na osnovu majstora birao auto ali on zaista prelazi malo godisnje i zeli sto manje cimanje i trosak.

 

Slao sam u od kolege @OMP nekog Focusa, isto atmosferca, prodao se brzo cini mi se.

 

Iskreno mislim da ni on sam ne zna sta hoce, jedino realno stanje je da je na Lybri otisla glava motora a on ogranicen na nekih 5k i "specifinog" majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Dzimbo said:

Iskreno mislim da ni on sam ne zna sta hoce

Najgora varijanta. Nista ni ja ne "navodim", samo pitam sta se tacno trazi i u kom rangu cena ;) .

Posto vidim da se luta od modela do modela, svi sa osnovnim motorizacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...