Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

@Ivan

Zaboravio si da kažeš da su svi C3 Picasso bili u jako lošem stanju (Enterijer pohabane, plastika izgrebana), da su Fluensi bili u jako dobrom stanju sa malom kilometražom, a da je Bravo kasno sređen (obećao u četvrtak, a zvao me u utorak) i da sam Scenicu bezobrazno skinuo cenu... :rtfm:

Sve u svemu, ne treba robovati nekom proizvođaču, nego kupiti najbolje u datom trenutku!

Što se foruma tiče, moje iskustvo je 'vako!

- Citroen, moraš da položiš test+tajno rukovanje da bi ušao, a kad uđeš, duplo golo.

- Reno, imam utisak da diskutuju međusobno 5-6 članova, a sve što neko drugi pita/objavi se ignoriše. FB grupa je malko bolja, ali ima dosta zgubidana.

- Toyota - S.E.K.T.A.

Zato i gluvarim ovde!  :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi, kumu Lybra odradila svoje, u potrazi je za zamenom, planira da pogleda 

 

ford ps01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20989873/ford-focus-16-iz-svajcarske

 

Je l ima nesto "vazno" da se zna za ovaj model osim naravno generalnog stanja auta.

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo neka izbegava automatski menjač u ovoj generaciji Fokusa, to je najbitnije, skoro sam čitao čak i da je grupa nezadovoljnih korisnika istih podnela grupnu tužbu protiv Forda. Pošto im nikada nisu radili kako treba, i nakon silnih intervencija u ovlašćenom.

Taj 1.6 benzin mislim da troši malo više nego što se očekuje, ali me nemoj držati za reč.

Kanal АвтоСтронг-М na youtube-u ima klip o Fokusu, čisto sa mehaničke strane, imaju titlovi na engleskom pa neka kum pogleda obavezno.

Edited by deda_bojan
info za youtube

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK je fordić,samo uz oglas stavi i printskrin da može da se prati i kada link ne bude funkcuonalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bane!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima i srećno Badnje veče svima koji obeležavaju ovaj dan. Kao i sutrašnji Božić.

 

Evo još koja fotka sa prodaje iz FR. I hvala na lepim vozačkim željama, neka me posluži upola tako i super.

 

talisman bb02.jpg talisman bb03.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što nema onu, što @Ivan kaže "Bus plus" navigaciju... Mada videh da neki servis u Kg vrlo uspešno menja - ugrađuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti Nisam nikad imao "francuza". Nemam predrasude i verujem da su noviji francuzi vrlo kvalitetni. Nadam se i ja da će me lepo služiti ko i vas default_).gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su ok samo dizajnerski unutra klot al kome ne smeta nista im ne fali , njihovi dizeli idu u japanska vozila , a benzinci kolko sam primetio nisu losi sve ti je to danas kako ti se zalomi i nov 0km auto moze haos da ti napravi pa koji god stvar ukusa i ponude danas 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bane1321 said:

Šteta što nema onu, što @Ivan kaže "Bus plus" navigaciju...

Mis'is Bus Plus validator :) ... Meni je cak i lepsa ova varijanta sa manjim ekranom i vise fizickih dugmica. 

 

@Jug

Evo neko i da prelomi u ovoj suludoj situaciji i slaboj ponudi.

Cestitke, sa srecom! Da ga u zdravlju vozis, puno bezbednih kilometara ti zelim ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry dodjose mi gosti u trenutku kad sam pisao post i zaboravih da ubacim SS a posle isteklo vreme za edit. 

@Jug nek je sa srecom, odlican je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je talisman prelep auto, imamo ih u firmi par komada, i čak više izaziva pažnju nego passati pored kojih je prakiran.
Povukao si nogu sa ovim Francuzom na početku godine, ode forum u drugom pravcu
 

On 1/6/2023 at 4:13 PM, Dzimbo said:
Cao ljudi, kumu Lybra odradila svoje, u potrazi je za zamenom, planira da pogleda 
 
ford ps01.jpg
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20989873/ford-focus-16-iz-svajcarske
 
Je l ima nesto "vazno" da se zna za ovaj model osim naravno generalnog stanja auta.

Jel isključivo traži benzince?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima ljudi.

Da budem iskren, nisam slučajno uzeo Talismana. A opet ni nesto posebno planirano. Isto tako prvi put da sam auto kaparisao a da nije majstor bio sa mnom ili da nisam terao vozilo na prehled. Ok proverio sam km i sve slično (istoriju) u ovlašćenom i kroz CV. Sve se poklapalo. Auto, kao sve radi, sve deluje ok.

 

E sad probao sam i Passat B8. Insigniu, Superb. I ponešto od SUV-ova. Pisah o tome.

Insignia mi nije legla, odmah sam je prekrizio. Passat B8 je tu od svih pobrojanih najozbiljniji auto uloženo dobijeno, Superb isto odličan (na njega sam ponajviše vukao, kao nije Passat a jeste), medjutim Talisman ima ono nesto svoje i miri od svakog pomalo a opet je nekako svoj i izdvaja se, pleni. Nacrtan je naprosto kako valja i solidno sklopljen. Passat je iskreno predobar i dosadan, iako stvarno dobar ako se ubode ok primerak (ne govorim ništa novo). Talisman je i najudobniji bio. Subjektivno ili ne. Naprosto Talismanova sedišta su ozbiljne fotelje same po sebi. I cenom su svi tu negde, plus minus od 14-15 evra pa naviše. Passat skuplji nešto, istina, uvek malo skuplji.

 

Talisman sam poslednji probao nešto detaljnije. Odbijalo me je ono unutra, jedino sve vreme, dok kada uživo sednete prvi put, pa drugi, pa treći - skontate da to na slikama deluje onako, a da je uživo skroz ok. Štaviše, kada sam seo po redu u sve, nisam se u Talismanu osetio inferiorno. Drugačije da, no ne lošije. Neko je pomenuo bus plus ekran, meni se sviđa ovaj manji. Takodje, pohvalno je da je sve to solidno sklopljeno. Prepipao sam plastike svih ovih modela, na onu foru ko što Vagenovci drmaju ručke Francuzima pa se kao čuje (prodrmajte Superbu isto se čuje default_p.gif). Šalu na stranu ali prepipao sam jedan za drugim, ukrajanje, solidnost i sve je to vec ozbiljna priča. Svi danas igraju fudbal i prave ozbiljna vozila, reklo bi se. Uostalom, najčešći kontakt nas sa enterijom automobila su upravo sedišta, pa onda sve ostalo i nije nevažan utisak udobnost sama po sebi, naravno.

 

Jedina mana Talismanu za sada generalno kao vozilu jeste da mu je otvor gepeka uzak. I kod drugih je u toj ne karavan varijanti ali je Reno to malo još uze napravio. Mana je i što nije jeftiniji hehe kako su nekad Reno-i bili ali eto i on po ovim novim uslovima ne pada tako cenom, štaviše sve je skupkji. Jer ih pratim sve još od 2020-te. Cene svih automobila teško će padati i ok možda su sada minimalno 10% i više % skuplje ali neće padati. I bilo je, ok, mogu da čekam tri godine ili da prelomim, uzmem, vozim i prodam u te tri cca godine, jer manje više sva vozila se tako kod mene zadrže.

 

Nadam se eto da će da služi. Znam ljude koji imaju dobra iskustva s tim autom. Što se tiče utiska, dobar je i vec su neke kolege ovde pominjale da im je Talisman ostavio dobar utisak.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 da, iskljucivo benzince, prelazi jako malo godisnje, ganja Hondu Accord vec neko vreme ali tanka ponuda, na Lybri mu otisla glava motora pa mora da pojuri zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...