Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Upravo sam u procesu kupovine i provere tamo jednog automobila.

Jedino je ograničavajuće što moraš makar jedan servis kod njih uraditi ali time garantuju tri godine na menjač i motor, ako se desi nešto, akumulator par meseci itd.

Da ih ne reklamiram ali dosta ozbiljnije mi deluju od svih ostalih.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ogranicavajuce? Jedan servis, 3 godine garancije, ako nesto stane/crkne i ostalo znas kome da se obratis. U suprotnom juris majstora. 
Ja sam njih stavio kao prve za posetiti pri kupovini sledeceg auta, pogotovo sto kod nas u ponudi nema ono sto hocu a preko mi se bas ne zapucava da gubim par dana da nabavim auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Compass

2 hours ago, OMP said:

novi kompas mi se svidja a ovaj sa oglasa mi je bas ruzan, prvu generaciju da ne spominjem, mozda u prvih 10 kola po ruznoci :)

Fakat,ali je za Renault i Hyundai mamara

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novi Compass

Fakat,ali je za Renault i Hyundai mamara

Hm, to je prilično subjektivna ocena.

 

Jeep nije neka visoka klasa, a Renegade neko 2015 sam vozio i blago sam se razočarao. Sem Fiat motora, kog sam već poznavao i imamo ga (1.6 mjtd), kao dobre strane sve drugo mi je bio baš slab osećaj. Ako ništa, Kadjar je udobniji i ima dva i kusur cm veći klirens.

 

 

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

A sto ogranicavajuce? Jedan servis, 3 godine garancije, ako nesto stane/crkne i ostalo znas kome da se obratis. U suprotnom juris majstora. 

Ja sam njih stavio kao prve za posetiti pri kupovini sledeceg auta, pogotovo sto kod nas u ponudi nema ono sto hocu a preko mi se bas ne zapucava da gubim par dana da nabavim auto. 

Nisam mislio da je loše nego da je to uslov, ograničenje.

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bas bode oci sto je na Renegadu i Compasu gotovo nemoguce izbeci halogene sijalice pre restyle modela. 
 

@Jug samo molim te nemoj da das 15+k evra i da menjas halogenke :D to bas mrzim na novim kolima kad te zakaci. Em ruzno em nefunkcionalno

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, totti said:

Ti samo Lasu i Jeep emoji1.png

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Ja i svi na svetu….

Čitam i ne verujem!

Renault i Hyundai su super a tata Jeep nije neka klasa…:rofl:

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ipak apelujem na korektnost. Ja nisam napisao da je "Hyundai super". Napisao sam da mi se KONKRETNI primerak (kojeg sam okacio) dopada, da mislim da je (bio) vredan paznje i naveo sam razloge zasto tako mislim. Vidim da se taj ix35 dosta vozi,ima ga na putevima..

Inace sam neko kome se vise dopada KIA (mada su to dve sestrinske kompanije koje dele mnogo toga) od Hyundaia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj dobar ortak je pazario KIU Sportage prethodne (cetvrte) generacije,novu..onaj turbo-benzinac 1,6 i neki srednji paket opreme. Korektan auto koji ga odlicno sluzi...ali brale, peta generacija mi je koplje iznad..naravno,ovo je samo moj licni ukus..

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Decak Iz Vode said:

Vidim da se taj ix35 dosta vozi,ima ga na putevima

Gde ga toliko cesto vidjas, Boga ti :) ? Cak otvorih link da se podsetim kako izgleda enterijer.

Od Hyundaijevih C-SUV, daleko cesce vidjam cak i onaj prvi ili prethodni Tucson.

Share this post


Link to post
Share on other sites




Čitam i ne verujem!
Renault i Hyundai su super a tata Jeep nije neka klasa…:rofl:


Dobro sad... on ih ne razmatra zbog ne znam kakvih karakteristika, već mu je dizajn verovatno lepši. Ja npr. Renegade ne bih mogao da kupim ni drogiran . Ali to je stvar ličnog ukusa i uvek se iznerviram kad počne nametanje "sopstvenog izbora" nekom drugom
A vremena kad je Jeep bio tata u nečemu su se završila malo posle WWII

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, totti said:


 

 


Dobro sad... on ih ne razmatra zbog ne znam kakvih karakteristika, već mu je dizajn verovatno lepši. Ja npr. Renegade ne bih mogao da kupim ni drogiran emoji3.png. Ali to je stvar ličnog ukusa i uvek se iznerviram kad počne nametanje "sopstvenog izbora" nekom drugom emoji846.png
A vremena kad je Jeep bio tata u nečemu su se završila malo posle WWII

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

 

To je Willys

A ovo je Jeep,tata svih SUV…i deda

5CB98A04-0E3C-43FA-B8A9-11731DE45D24.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

Iznad je samo par reci, ali da ne moramo da prepravljamo svaki put... Mala molba, ako kopiras sa eksternog linka, CTRL+SHIFT+V ne prenosi ovde tudje formatiranje ;) (kopira samo kao Plain text).

Nepotreban citat posta iznad svog... Hvala unapred u ime moderacije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Ivan said:

Gde ga toliko cesto vidjas, Boga ti :) ? Cak otvorih link da se podsetim kako izgleda enterijer.

Od Hyundaijevih C-SUV, daleko cesce vidjam cak i onaj prvi ili prethodni Tucson.

Ovde,u somborskoj opstini..posto zivim blizu granice sa Hrvatskom, mogu reci da vidjam dosta ovih modela sa njihovim tablicama takodje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Ivan said:

@neshtry

Iznad je samo par reci, ali da ne moramo da prepravljamo svaki put... Mala molba, ako kopiras sa eksternog linka, CTRL+SHIFT+V ne prenosi ovde tudje formatiranje ;) (kopira samo kao Plain text).

Nepotreban citat posta iznad svog... Hvala unapred u ime moderacije.

 

Znam za to,ovo je bilo sa namerom,kao u ovo sada

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

 

 

Dobro sad... on ih ne razmatra zbog ne znam kakvih karakteristika, već mu je dizajn verovatno lepši. Ja npr. Renegade ne bih mogao da kupim ni drogiran . Ali to je stvar ličnog ukusa i uvek se iznerviram kad počne nametanje "sopstvenog izbora" nekom drugom

A vremena kad je Jeep bio tata u nečemu su se završila malo posle WWII

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

Slično mislim o Renegade. Teško bi ga kupio pored svega što navedoh od izbora, ali poštujem i razumem da se nekom dopada. 

S druge strane, generalno ljudi svoj izbor automobila ne dovode u pitanje. Ali tudji, da. Njihov izbor je racionalan, misle da su dobro izabrali, tudji baš i ne, ali to je već odveć ljudski i razumljivo. Svakako, u nekom smislu svi mi namećemo šta se nama svidja.

 

Što se tiče Kia i Hyndai vozila, objektivno napravili su ozbiljan posao i sve više se voze i sve bolje izgledaju. I vrlo su pouzdani. Čak i unutrašnjost je sve bolja.

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad......ovaj poslednji model Tucsona je katastrofalan.  

Prethodni model je bio lep a ovo sa svim onim farovima i linijama po vratima je rugoba za medalju. 

Uoszal9m poglwdaj prethodni model koji je meni jedan od lepših i koliko je on lep toliko je poslednji model ružan. Da ne pričam o sreći limara kad treba da ofarba vrata ili neki deo pa mora da pravi tu liniju.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 hehe, slažem se, malo su ga prećerali.

Inače, da li postoji neki sajt za Reno vozila, ili makar vozila iz FR gde se prema broju šasije mogu proveriti. Da opet ne plaćam car vertikal, ozbiljno su već zaradili od mene :(

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam ovih dana gledao KIA modele kao polovnjake, 6-8godina stari koreanci se nalaze po ceni 10-12 godina starih Francuza i Italijana. Konkretno sam gledao KIA Pro ceed modele 2012-14 sa pređenih 60-100000 km i to proverenih i kupljeni u Srbiji.
Generalno, cenu kao polovnjaci ne drže nikako, po meni, neopravdano.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, za one sa malo drugacijim razmisljanjem.

Pre ove frke, mi se bas svidjao Ceed, 2012 do 2014 god.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odlicno, za one sa malo drugacijim razmisljanjem.

Pre ove frke, mi se bas svidjao Ceed, 2012 do 2014 god.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Lično cenim pouzdanost koju nude Kia vozila. Imam iskustva sa Sportage iz 2013 i to je odličan auto uz redovno održavanje puno prelazi. Dosta dobro se vozi. Ok, plastika je malo slabija ali to je tako i kod nekih drugih proizvođača.



Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi tucson samo u crnoj boji izgleda ok, sve ostale boje naglasavaju dosta detalja i izlomljenih linija koji mi se ne svidjaju. Generalno su mnogi proizvodjaci zastranili i preterali sa novim modelima.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da razumem takav pad vrednosti korejskih polovnjaka. Mislim da su KIA i Hyundai pre 15-ak godina (i vise) trziste pokusali da osvajaju popularnim cenama..to je bio nacin da postanu konkurentni. Kvalitet verovatno nije bio na nivou rivalskih kuca. Naravno,postojali su i pojedini izuzeci. Npr.omaleni KIA Soul je drzao cenu solidno,a to cini i danas,rekao bih.

Cini mi se kako danas ova dva brenda nude i veoma dobar kvalitet,zanimljiv i dopadljiv dizajn i mnostvo novih tehnologija,ali su u skladu sa tim i njihove cene otisle gore. Juznokorejanci vise nisu u kategoriji "jeftinijih" automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...