Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Bih ali auto a ne škodu i rešo
Salu na stranu, u ovom slucaju svakako. Far kao sto sam rekao mora da crkne na svakom, radar apsolutno nebitan .. bitna je fabricka boja i sto je sve ostalo bitno i skupo savrseno, a na toj km bi moralo da je sveze odradjen i veliki servis da znas.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Mićo, ništa, onda je uzimamo po pola

Jer si velikodušan.

Ti menjaš far, a kad klima crkne to možemo pravdati time što vec ni radar ne radi i što je prva boja jer bolje ne možemo ;)

Šalu na stranu, ne treba baš tolerisati sve. Ima ih drugih auta i bilo ko proveri ova kola postupice kao ja.

A onaj ko ga ne proveri i krene na more i pomisli kako ima adaptivni tempomat shvatice da ne radi

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=8569]Dale[/mention] nešto sam zapenio za automatik. Svakako, hvala na predlogu.

 

Ali ok, naći će se nešto. Mislim kola nikad duze nisu na oglasima bila. A ja ne zurim. Iako bi danas da je ovaj spustio pazario ovo.

 

 

 ili da uzmem ovako nešto, qq ristajl i ćao.

 

Lakše ću ga i prodati. Sada su suv u modi. Samo bez 4x4. Nekako ovi automobili sad naprosto idu.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20967283/nissan-qashqai-16-dci-4x4-n-conn?attp=p1_pv0_pc1_pl2_plv3

 

 

 

3de587b6b0ca36bb18df6f59ca0bb83e.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih koliko hoces, a nikakav izbor... Cena svoja prica. Nedavno je zena imala cesanje twinga jer je napazljiv lik resio da iznenada promeni traku i naleteo na nju. Pomislih da je prilika da promenimo mozda za nesto novije jer ne volim da se druzim sa limarima i lakirerima. Zena bi tvingo ili slicna mala prakticna kola. Posle par dana gledanja oglasa odlucimo da sredimo nas jer na oglasima ima samo gorih od naseg, a cene lude. Toliko mi nista nije privuklo paznju da cak nisam ni pozvao da pitam za neki. 
Kupovina kola mi je nekada bila avantura, sada glavobolja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iako smo kupili pre godini jedan u porodici, evo sad gledam i za sebe baš nešto i užas. Cene neujednačene, ponuda isto, pratim oglase i nista se ne prodaje sem SUV-ova - to ide stvarno čak i sad.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok, zelim ti da nadjes svakako to sto trazis. Znam da ce sugurno bolje raditi farovi, neko vreme... :D
Citajuci komentare malo mi je jasnija situacija na trzistu polovnjaka, nije samo do prodavanja magle, sveCke krize, ratova, korone i sl., jedno 70% je do kupaca. Gleda se kao da su izlozeni u salonu novi, ne oprasta se ni tackica, ni sijalica, 100-200hkm vise se lako prebole, to nije frka..pa onda i moraju da kostaju debelo. :D


Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako koji SUV :) ja gledam 2.0 benzince sa 4x4. Sta je bilo na oglasima pre 3 meseca i sad je. Jednog Stelvia gledam vec 6 meseci kako ni on ni cena ne mrdaju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ok, zelim ti da nadjes svakako to sto trazis. Znam da ce sugurno bolje raditi farovi, neko vreme... default_D.gif

Citajuci komentare malo mi je jasnija situacija na trzistu polovnjaka, nije samo do prodavanja magle, sveCke krize, ratova, korone i sl., jedno 70% je do kupaca. Gleda se kao da su izlozeni u salonu novi, ne oprasta se ni tackica, ni sijalica, 100-200hkm vise se lako prebole, to nije frka..pa onda i moraju da kostaju debelo. default_D.gif

 

 

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

 

 

Mislim da sad već preteruješ, bez da me shvatiš pogrešno.

 

Kada neko kupuje polovnjaka naravno da mu je jasno da nije salonsko stanje, da će morati da servisira potrošne delove vremenom, da je auto negde greban itd te da će morati da uradi servis.

 

Ali, opet, gleda i da vitalni skupi delovi funkcionalnosti nisu ugroženi. Ako autu ne radi radar, a kolega je lepo rekao šta mu to znači i koliko je značajno u smislu funkcionalnosti, te mu ne radi far a skup je ko djavo ko i radar ili mu je zakucala klima i to sve još bez servisa velikog, malog, servisa menjača koji kupac svejedno radi i ovako - to je funkcionalnost automobila gde prodavac mora da spusti cenu u skladu s km koja je tako dirana i višestruko veća.

 

Da je prodavac spustio cenu, kupac bi rekao ok, taman ću rešiti to, servis je svejedno na mene i teraj. Ili prodavac to uzme reši i kaže: e sad je sve ok ali cena je veća za 1.500-2.000 e jer je uradjeno sve, pa ti sad vidi. I to je ok.

 

Ali ovi tipovi mute, prećutkuju, bune se kad hoćeš u ovlašćeni i od takvih ne treba uzeti nešto u čemu treba da voziš sebe i svoju porodicu. A moj lični stav je da im treba pokazati da ne mogu doveka da mute ovde i nas kako su navikli (nažalost, zajebaće ovaj nekog).

 

Ima automobila. Naći će se neki. Koji će tražiti ulaganje, ali kroz vreme a ne odma tri soma eura da bi imao svetlo i druge ne malo bitne funkcionalnosti.

 

Ako ti uzimaš auto tako da odmah imaš toliko ulaganja za sve i to od potencijalno par hiljada - super. Poštujem. Ima ljudi koji to ne čine.

 

 

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su cene otisle dodjavola, ali taj Superb, doduse sa 1.4 motorm je nov bio ispod 20 000e kada sam ja gledao kola. 2.0 tdi DSG je bio ok 25, a najjaca oprema je isla ka 30 ili preko. Znaci za prakticno 8 godina je izgubio manje od 50% vrednosti jer nije najjaca oprema za 250kkm i jos sa solidnim ulaganjima. Jesu cene skocile, ali mnogo je ipak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ona verzija kaskaija bas svidja i rado bih ga kupio, nisam ljubitelj SUV vozila ali ima ih nekoliko koje bih posedovao, plus sto ce se pre prodati kasnije taj kaskai nego superb iako mi se i superb bas svidja, to mi je mozda i no1 auto te klase mada nemam potrebu za takvim kolima pa ih verovatno ne bih nikad ni kupio zato bi mi pre izbor bio qq.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo jedno pitanjce, a što pojedini predmetni model Čkode zovu Super Be? :whistle:

Drugo za taj novac, evo moja dva predloga :stuart:

Screenshot_2022-12-28-08-14-32-248_com.infostud.android_pa.thumb.jpg.b5bb9d1649359fc786089c2d941ddc3a.jpg  Screenshot_2022-12-28-08-15-03-445_com.infostud.android_pa.thumb.jpg.5684061075b0082961fb52fe568e694d.jpg

 

Prvi je 2017. sa 125kkm, drugi 2018. sa malo preko 100kkm! Oba u top opremi! :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i na ovoj skodi pise 117k km pa se ispostavilo da nije tako, tako da i kod ovih renoLa moze da se ispostavi suprotno...jeste da ova verzija senika dobro izgleda za razliku od svih prethodnih koji su mi blago receno gadni ali i ovaj unutra mi je uzasno dizajniran sa onom centralnom konzolom onako s neba uletelom u enterijer, katastrofa. Pored toliko kola tog cenovnog ranga scenik ne bih gledao sigurno...od renoa samo bi talisman dosao u obzir kad bih kupovao neku limuzinu, drugar imao bas dobrog 2016. god. intiale paket, sa mislim 170k km, oko 16000 ga platio pocetkom prosle godine.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepota je u oku posmatrača, recimo meni je on lepši od QQ i Kadjara zajedno, a upotrebna vrednost (prostor u odnosu na dimenzije, modularnost i prostor za odlaganje) mnogo veća. Kod Rešoa se mnogo lakše da proveriti servisna istorija od preko uz broj šasije. A opet bih pre uzeo što mlađi auto sa što manje km... Svakako u tom segmentu limuzina mislim da Superb i Talisman nude dobar odnos cena/kvalitet, odnosno uloženo/dobijeno. Opet 100 ljudi, 100 ćudi, 100 Čkoda, samo jedna super Be! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

Meni se ona verzija kaskaija bas svidja i rado bih ga kupio, nisam ljubitelj SUV vozila ali ima ih nekoliko koje bih posedovao, plus sto ce se pre prodati kasnije taj kaskai nego superb iako mi se i superb bas svidja, to mi je mozda i no1 auto te klase mada nemam potrebu za takvim kolima pa ih verovatno ne bih nikad ni kupio zato bi mi pre izbor bio qq.

 

Vozio sam ga i dosta je slab motor za tu tešku karoseriju.Ženama to odgovara,ali ti bi ipak prešao sa tjet…Meni Jeep Renegade nekako više odgovara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za qq kazem samo sa vizuelnog aspekta, ne znam kakvi su u voznji mozda mi se ne bi svideo ali vizuelno mi se bas svidja

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Jug said:

Mislim da sad već preteruješ, bez da me shvatiš pogrešno.

 

Ali, opet, gleda i da vitalni skupi delovi funkcionalnosti nisu ugroženi. Ako autu ne radi radar, a kolega je lepo rekao šta mu to znači i koliko je značajno u smislu funkcionalnosti, te mu ne radi far a skup je ko djavo ko i radar ili mu je zakucala klima i to sve još bez servisa velikog, malog, servisa menjača koji kupac svejedno radi i ovako - to je funkcionalnost automobila gde prodavac mora da spusti cenu u skladu s km koja je tako dirana i višestruko veća.

 

Da je prodavac spustio cenu, kupac bi rekao ok, taman ću rešiti to, servis je svejedno na mene i teraj. Ili prodavac to uzme reši i kaže: e sad je sve ok ali cena je veća za 1.500-2.000 e jer je uradjeno sve, pa ti sad vidi. I to je ok.

 

Ali ovi tipovi mute, prećutkuju, bune se kad hoćeš u ovlašćeni i od takvih ne treba uzeti nešto u čemu treba da voziš sebe i svoju porodicu. A moj lični stav je da im treba pokazati da ne mogu doveka da mute ovde i nas kako su navikli (nažalost, zajebaće ovaj nekog).

 

Ima automobila. Naći će se neki. Koji će tražiti ulaganje, ali kroz vreme a ne odma tri soma eura da bi imao svetlo i druge ne malo bitne funkcionalnosti.

 

Ako ti uzimaš auto tako da odmah imaš toliko ulaganja za sve i to od potencijalno par hiljada - super. Poštujem. Ima ljudi koji to ne čine.

 

I ja sve poštujem ali i ti preteruješ. Dobar auto je dobar auto i vredi ga kupiti. Ne kažem sad konkretno za predmetnu Superb već inače. Skupi kvarovi kao što je taj radar mogu uz malo dovitljivosti da se srede i bez para, ili za malo para. Ja sam sklon riziku i iz ličnog iskustva mogu da kažem da mi se više puta isplatilo. Ja bi izguglao i dobrano bi se edukovao šta crkava na tom jebenom radaru i ne bi išao u ovlašćeni da ga popravljaju ili menjaju za par hiljada eura. Lexus hibrida sam uzeo za tepsiju ribe sa pokvarenim modulom za hibrid zato što to košta 5.000,- eur, koji je onda popravljen za 150,- u Češkoj. Plus trošak slanja i za 200eur sam imao potpuno ispravan auto. 

 

Opet, da me ne razumete pogrešno, slažem se sa svim komentarima i ne pričam o konkretnoj Škodi, ali smatram da dobar i zdrav polovan auto ne treba ispustiti zbog nekog naizgled skupog problema. Takav polovljak ispustiš i onda kupiš neki navodno besprekoran primerak i crkne motor, menjač ili se ispostavi da je kroviran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=3605]PremieRacing[/mention]

 

Hvala ti za komentar. Slažem se, iako mislim da me nisu razumeo do kraja. Ja sam čoveku obzirom na više kvarova ponudio umanjenu racionalnu cenu.

 

Štaviše, nisam računao official servisne cene, nego se raspitao na brzinu i računao umanjenu nezvaničnu. Bilo je par krupnih stvari koje čak i ako se zaobidje ovlašćeni koštaju pa koštaju. Tip je zapravo preterao jer mi je rekao, citiram: "druže neću ja da spustam, nisu svi ko ti iz tog internet i IT posla i neće proveriti ko ti detaljno". Dakle, iako smešan komentar on zna za sve te troškove i zna da to nije ok cena al računa neko će se zajebati.

 

Nažalost, neki komentari ovde gotovo opravdavaju takve logike prodavaca.

 

Moja ideja nije da ugrozim prodavca ali ne bih bi ni sebi magareće uši crtao ,

 

Što se tiče drugih predloga oko kola iznetih.

 

Poštujem Reno vozila. 1.5 dci naročito kao agregat i linije dizajnerske za novije modele, odradili su majstorski posao ali Scenic me ne radi pa ne radi. Mislim da je odličan monovolumen, ali mene ne radi.

 

Krajnje dakle lično, rade me Espace noviji (al ne treba mi sedmosed pa sam ga prekrizio). Radi me Koleos al je skup

 

Talisman mi je spolja odličan (ne bi arteon tako ličio na njega zalud), vozi se dobro, jedina mu je manjkavost enterijer, ne krcka al je plastikanerski. Svakako, on dolazi u izbor.

 

I QQ taj ristajl sa onim volanom unutra mi je isto ok.

 

Vozio sam ga sa 1.5 dci i sasvim pristojno ide.

 

Osim toga, u vidokrugu su mi ponajviše bili upravo superb, kao i b8 (iako mi je superb čak lepši auto) i neki audi ali to bi već bilo starije pa me to i odbija.

 

 

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/27/2022 at 7:08 PM, Jug said:

Ja na kraju nisam gledao km

Ali moraš da priznas da bi te mnogo manje privukla kilometraža u oglasu koju si posle otkrio. Tako da je obmana koju je prodavac smislio da  privuče kupca-uspela. 

Na stranu sve ostalo oko auta. Ističem samo aspekt obmanjivanja i lažiranja pravih podataka. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, to je zamka. Čak i ako znamo da to što piše nema smisla i da u najboljem slučaju ima 30k godišnje, to utiče na nas, čak podsvesno.
I to svi prodavci rade, nažalost.
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumske kolege, prvo sretna Nova godina i sve najlepše vama i vašim bližnjima. Zdravlja pa sve ostalo :)

Elem, pitanjce, kanim se da odem preksutra da pogledam ovaj auto.

https://www.polovniautomobili....-conn?attp=p1_pv0_pc1_pl2_plv3

Ono što mi bode oči već sa slika, pre no što potegnem do bgda, jeste stanje vozačkog sedišta (leva strana). Izgleda mi nekako preofucano, barem sa slika, ali ajde da pitam mozda im je to mana, ne znam

Hvalaa77c27d82b1a1ecbc4c1122e86ab333c.jpg

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...