Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Evo ja sam prodao pre desetak dana BMW 520d 2020 koji je u Julu prvi put registrovan i imao je 100k km a to je samo prosek za takve automobile dok ih ima koji prelaze i po150k km godišnje a licno mi je rekord jedna Oktavia koja je prašila 125k km godišnje. 

Zato kažem da možeš lako da se iznenadiš da ta SuperB iako je mlada može da ima i 500k km adase to i ne vidi na enterijeru. 

Moj auto ima fine kilometre a unutra kao bombona a  ozim ga jer je odrzavan kako treba i vozen na otvorenom sto mu maltene prepolovi kolometražu jer nema akanja i cimanja po gradu kao i hladnih startova. 

IMG-20221120-WA0003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam pričao sa jednim servisom nije ovlašćeni ali imaju adekvatnu dijagnostiku.

Do ovlašćenog ne mogu doći, kao gužva je blabla. Pretpostavljam da je i ovo ok rešenje. Servis je dobar, ima dijagnostiku. Verujem da ovlašćeni imaju taj momenat više da mogu nešto iskopaju, a možda grešim.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš kako,svako će ti rwći da ima dobru dijagnostiku jer smatraju da se ti ne razumeš a kad odeš a ono Delphi kao kod većine majstora. 

Upravo zbog takve dijagnostike neki kvarovi su nerešivi i promeniš dosta delova dok ne dođeš do onog koji je zaista otišao dok pravai originalna dijagnostika odmah ukaže na ono što je otišlo pa tako može da očita kilometre i sa nekog drugog dela a ne samo iz motornog računara.  

Nagledao sam se toga pa zato i ovo pišem. 

Sve u svemu pregledati auto da li je gitovan i limarijski rađen je meni mnogo važnije mada 85% njih je rađeno da li zbog sitnica ili i udaraca. 

Baš malopre završih razgovor sa drugarom koji je hteo Citroen sa autoamatskim menjačem i ja ga odvratio od te trgovine a pogotovo od benzinskog motora za koji svi znaju da su problematični i sad on hoće da me vodi za BG gde ima nekoliko primeraka koji mu se sviđaju i da mi plati za pregled. A ja samo mogu ovako da pregledam auto i da vidim da li će mi srce zaigrati na njega jer ako ne zaigra nikad nisam kupio auto. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da kod novijih i skupih kola km ima uticaj, ali ovo nije km od 200+ pa da treba strepeti nesto , ako se dokaze da je prava km to nije uopste puno a pogotovo za ovaj auto

Da, ali on (pretpostavljam) plaća cenu za 120.000 km za auto koji je 2020. imao 160.000 km i sa pitanjem koliko je sad pravih. Ne može biti ista cena za 120, 160 i 200.000 km. To je moja poenta, ništa drugo.

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ja razumeo mislio sam da sad ima 160k km na satu.

 

 

koliko sad uopste pise na satu???

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Jug said:

@Dule 021

 

Pošto mi je ovo prva Škoda koju proveravam i kupujem pitam se da l ima ovlašćenog u NS odnosno okolina NS a da nije u BGD?

 

Hvala na svim informacijama.

 

P.s. vidim da Intersrem u Veterniku radi i kao ovlašćeni serviser. Pretpostavljam da i oni mogu da provere? emoji1745.png

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

 

Auto centar "Intersrem" d.o.o. ŠKODA,Novosadski put 112,Veternik,Novi Sad

www.intersrem.co.rs

 

AUTO KUĆA AS
Mihala Kardelisa 22, 21211 Kisač

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, ali on (pretpostavljam) plaća cenu za 120.000 km za auto koji je 2020. imao 160.000 km i sa pitanjem koliko je sad pravih. Ne može biti ista cena za 120, 160 i 200.000 km. To je moja poenta, ništa drugo. 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

Uglavnom zakazan zvanični Intersrem.

 

Da pojasnim, auto trenutno ima 120k km na satu. I izgleda videli ste gore da je očuvan.

 

Medjutim, CVertikal je pokazao ovo iz priloga ovde (fotka). Dakle, da mu se vidi km prilikom kupovine i potom nema nista sve do 2020 u Srbiji, gde je očitano nekih 160k km.

 

Zbog toga je Dule rekao da je najverovatnije vožen u firmi gde je i odrzavan (jedan od razloga nespostojanja istorije).

 

Inače, auto je 2015 godište. Kupljen početkom 2016 i registrovan. CV ne izbacuje nikakav udes i slično.

 

Cena ovog automobila sa pravih 120k e bi bila sigurno preko 16k evra. Po ovim sadašnjim cenama a ovaj je nešto ispod.

 

Mada cene auta su relativne, šta stoji na oglasu i za šta se proda, ali, recimo, da bi cena ovog konkretno bila nešto niža, jer znamo da bi Superb sa dsg menjačem i u ok opremi sa pravih 120k km sigurno bio malo preko 16k evra a ovaj je nešto ispod te sume.

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

d1aefa0cd7c500ec163a062d99682b8e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je jasnije, vrlo moguce da taj auto ima preko 200k km tako da treba proveriti km i videti koliko je stvarno, ako je to nesto malo preko 200, ako je auto dobar i ako cena na konto toga moze jos da se koriguje ne treba bezati zbog kilometraze.

Sad sam bas pricao sa covekom koji je imao prethodnu generaciju superba koju je uzeo novu i presao sa njom preko 400.000km (ne znam za koliko god), prodao je u jako dobrom stanju i bio prezadovoljan autom da je hteo da je opet kupi samo novi model ali na nagovor zene uzeli SUV

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

ali na nagovor zene uzeli SUV

Licno sam misljenja da je iznad navedeno mozda i najbitniji razlog ovakve eksplozije Crossovera u zadnjih 10 godina :D .

A sve je krenulo stidljivo, od Qashqai i Juke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha Ha...ja sam registrovao Freemont upravo zbog lepse polovine i njene zelje za njim. :lol:

Što se mene tiče meni je i Punto 2003 koji sam vozio,zavrsavao posao. 

Sad imam jednu lepu Alteu XL 2012 i meni nekako vise lezi taj auto ali ne smem da diram Freemont. Stiglo naredjenje s vrha.:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šefica moje žene je imala novog superba ,vozila tri godine i sada vozi kaškai… koji im đavo sa SUV…

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne razmisljas o ivicnjacima i lezecim kad svaki suv jednako ako ne i vise oseca takve stvari od auta, laksi ulazak i izlazak stoji...vozio sam ih nekoliko u razlicitim uslovima i za mene SUV nije vozilo koji bih rado posedovao. Nije da mi nisu lepi ima ih dosta koji mi se bas svidjaju ali sumnjam da bi ih kupio.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako iz zvaničnog:

 

auto je naravno s diranom km.

 

Auto je vođen kao deo firme i vožen je tako i servisiran - tako pokazuju podaci iz FR. I Dule je ovde bio u pravu. Stoga mu hvala još jednom kao i svima vama koji ste se javili. Zaista, cenim to

 

Auto trenutno ima pravih cca 250k km

 

Na satu je 130 default_).gif Ali u ovlašćenom su mi rekli da mnogi vlasnici ne znaju pravu km svojih auta, da znaju bilo bi im, kažu, neprijatno. Inače, momci iz Intersrema su za svaku pohvalu.

 

Auto nije udaran. Nije mazan. Ima nove gume zimske, bukvalno nove i ok letnje.

 

Auto je očuvan unutra, diskovi, menjač, pločice ok, ali nažalost neke stvari su odbile.

 

Prvo, auto ima neispravan radar, za zamenu, jako skupa igračkica.

 

Takodje, jedan far (prednji) mora da se menja, led je far, jer će uskoro kaput. Isto fin trošak i još neke sitnice.

 

Inače, originalni farovi oba. Medjutim, ova ulaganja uz servis nisu mala, pre svega radar i far.

 

Tražio sam zbog toga, kao i km koja je veća daleko nego na satu, spuštanje cene ali prodavac računa nekog će drugog zajebati i nije hteo da spusti.

 

Auto izgleda lepo, sam Superb i definitivno od pregledanih VW Passata b8 nekoliko, Insignia, čak i BMW 3 ovaj superb sa dsg i talisman su me najviše odradili.

 

Gledao sam i SUV ali je to smešno da malo podignuta c klasa košta toliko ili skuplje nego ove limuzine.

 

Tu su ok i QQ i Kadjar jer su jedno te isto ali su smešni za Superb (govorim o enterijeru i svemu i mom ličnom utisku a nisam vw-ovac).

 

Superb kompletno jedan korektan auto i lepo se vozi s dsg. Talisman lep spolja, ušuškano se vozi, nešto lošije rešen enterijer za moj ukus. Prednost: jeftiniji od Superba isto godište.

 

 

 

 

 

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro neki drugi ces uzeti, bitno da znas sta ti odgovara. Meni je to bezveze sto se ispostavi da nije kako je prodavac pricao, predlozis da se dogovorite oko cene i nece. Ne kotam da li prodaja polovnjaka u Srbiji ide tako dobro da im se moze da ne budu uopste fleksibilni.

 

Inace, sto se toga tice, polako pratim 10ak automobila vec preko mesec dana. Za sada nijedan nije prodat. Toliko o realnom stanju na nasem trzistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodace on auto nekom ko nece da sumnja i proverava u km, mada ta koja pise na satu je prilicno niska i verujem da ce svako posumnjati, da je cifra oko 170-80 verovatno ne bi bilo dileme kod 99% kupaca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prodace on auto nekom ko nece da sumnja i proverava u km, mada ta koja pise na satu je prilicno niska i verujem da ce svako posumnjati, da je cifra oko 170-80 verovatno ne bi bilo dileme kod 99% kupaca

Upravo.

 

Ja na kraju nisam gledao km. Ali gledao sam extra troškove za far i pobrojano koji ne spadaju u servis. Servis se radi i zato se ne spušta cena naravno ali za ovo da.

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

Plus neće svako provaliti da radar ne radi, neće svako provaliti far itd...

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

tako je. Da nisam bio u ovlašćenom ne bi možda ni neki servis provalio ovako.

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako ne razmisljas o ivicnjacima i lezecim kad svaki suv jednako ako ne i vise oseca takve stvari od auta, laksi ulazak i izlazak stoji...vozio sam ih nekoliko u razlicitim uslovima i za mene SUV nije vozilo koji bih rado posedovao. Nije da mi nisu lepi ima ih dosta koji mi se bas svidjaju ali sumnjam da bi ih kupio.
Naveo sam iz ugla žene i odnosilo se na post pre mog.
S druge strane, ajmo ovako, 26 cm mi je branik od tla, prolazim ivičnjacima od 20 cm bez problema, u rikverc i višim bez da razmišljam dal ću zakačiti branike. Ovi tzv ležeći betonski, koji imaju milion riseva od kartera i podova automobila koji nisu izdignuti ili koji ih moraju preći ukoso u prvoj, ja ih vidim kao obične. Vosam i Nemce i Japance, limuzine, znam taj zvuk kad se ležeći podvuče po celoj dužini poda od auta.
I naravno, sve ima svoje prednosti i mane, pravi SUV kao QQ sa pogonom 4x4 koji sam vozio, ima i te kako svojih prednosti u odnosu na klasične automobile, pa i SX4 4x4 koji sam vozio al isto tako ukusi se razlikuju.

Pre dva dana lik koji je hteo zamenu, tj, još uvek želi da se menja za moj Tipo Cross, vozi Audi A5, čovek oduševljen Tipom, i kako se sedi i vozi, meni super Audi, kako ne bi bio, al nizak, za moje godine, ulaz i izlaz samo ako nije česta radnja ;) da ne govorimo o vožnji po rupama i kolotrazima, njegove reči, Audi izbija bubrege.

Tako da, svako bira šta mu treba.


Da se vratimo na priču oko SuperBa, potpuno se slažem i smatram da je pravi dealbreaker ulaganje u far i radar. Jbg, prodavac je zacrtao neku zaradu sebi u glavi i ne odustaje, al popustiće kad ga bude prodavao par meseci, tj spustiće cenu. Mada kako cene idu stalno na gore, neće sigurno biti na gubitku. Upravo kod tako skupih limuzina, uvek se treba raspitati , pored istorije, kilometraže, pregleda u servisu i cene rezervnih delova karoserije i dodatne opreme. Sam kasko za te limuzine je poprilično visok, a većina delova nema kao zamenski ili na otpadima.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je toliko bitan radar? Sad ispada da je ceo auto nov sto potvrdjuje i ovl.servis a ti ces da ga zaobidjes zbog radara ( po meni nebitna stvar, svakako nije hitna) i jednog fara koji ce crci u nekom vremenu nekada? A sa moje tacke gledista, led far ce crci na svakom autu bilo koje marke, radar...verovatno hoce a mozda i nece ali pitanje je da li ce sve ostalo biti tako dobro kao sto kazete i da ces znati pravu km na autu koji je u prvoj boji. To mnogo vise znaci nego sto mislis. Sta mislis, ovaj zaobidjes zbog radara a na drugom sa ispravnim radarom za 20hkm zvekne Dsg? :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ti bi kupio auto za 16k evra koji ima ulaganje od hiljadu i kusur evra kad tad plus servis što ne računamo ovde i sad, umesto auta za 16k-17k evra koji nema te troškove, cimanje, traženje delova, plus km je približna. Neće da ide.  

Mora cena dole. Nije far mali servis i ne crkava far svaki dan. Ne znam kad smo postali tako liberalni da nam ništa na autu ne treba sem kvačila i zamajca. I druge stvari koštaju i to puno a radi se o funkcionalnosti automobila.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bih ali auto a ne škodu i rešo
Salu na stranu, u ovom slucaju svakako. Far kao sto sam rekao mora da crkne na svakom, radar apsolutno nebitan .. bitna je fabricka boja i sto je sve ostalo bitno i skupo savrseno, a na toj km bi moralo da je sveze odradjen i veliki servis da znas.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i klima da ne radi, pa istrpiš 3 meseca godišnje.
Šiber se ne otvara? Još bolje, makar nećeš da zaboraviš da ga zatvoriš.

A jeb*ga sad Mićo, pa nije ovo jedina Superb na oglasima i nije neki auto koji se pojavi sad, pa ko zna kad opet, a baš taj i takav tražiš. Niti je nešto smešno prešao, a niti je i nešto smešno jeftin, pa da se trudiš da zažmuriš na nedostatke.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...