Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Činjenica je da je što novije to gore. Euro norme ubiše dušu u automobilima tj prave se neki šklj motori koji će da zadovolje te norme. 

Eto juče mi bio lik da gleda Doblo a vozi Tipo 1,4 i kaže da auto nece da radi normalno na benzin 95 nego mora da uzima onaj od 100 oktana ii tako su mu rekli i u ovlašćenom servisu da je sve u redu i da sipa jači benzin. Kaže da se auto preporodio sa sipanjem tog jačeg benzina. 

I dok smo u stara kola od 20 godina sipali šta smo hteli i uživali u životu sad smo robovi novim modelima. Te nemoj ovo te nemoj ono a senzora i kojekakvih gluposti je više nego ikada. Davno sam ja još rekao da ćemo euro 3 praviti od blata. Ali sačekajte samo sledeću godinu pa kad krene merenje izduvnih gasova pa kad se počnete uveravati u ovu moju izjavu kako je tačna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da potvrdim pricu sto se tice naseg auta skoda yeti 1,2 tsi kad sipam bilo gde 95 auto pocinje pri ubrzanju naglom da stucne par puta pa prihvati normalno brzinu a kad sipam 100 oktana nista ubrzava ko raketa odmah bez ikakvog stucanja i ostalog. Dok nisam dosao do tog zakljucka menjao sam svecice i kablove po 2 puta.

U ovlascenom mi je receno da je to samo zbog naseg jbn. goriva i da samo koristim jace .......... e sad :whistle:.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, totti said:


 

 


Odakle ti ovo? Pa više ima delova u ponudi i lakše ćeš naći (i nove i polovne) za 15 godina star auto nego za 2 ili 5 godina star.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

 

Mac sa dve ostrice neznas kakav ce da stigne , cene paprene a da popravljas nesto na staklenim nogama ne ide , ko ce jos da zna da li je leptir gasa ispravan ili kompjuter, meni je glupo da mucim ljude okolo i vucaram sa sobom da radimo duplu proveru ,a iskreno i kosta, meni dovoljno za 10ta godina i pravac presa. Porucim od ljudi amortizere zadnjih vrata kao prvo nisu po broju kao drugo s kraja na kraj otisao da ih pokupim da bi bilo "uzmi ove jer druge neces naci"  a ipak nije bio takav dogovor sreca pa su odgovarali. Isto mi se to desilo za filter vazduha imao lufta 5mm do 1cm ubedjujem se sa pridavcem jos i pise 1.2 16v a trebao je za 1.4  on uporan nece da vrati i radi storno a lepo fabricki upakovano i vraceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daewoo Espero je prepakovana Ascona C iz 1983. a 1997. je to bila već 15 godina stara priča koja nažalost nije završila GM J platformu,u USA su se proizvodili još neku godinu preko 2000. …. U Evropi je već bila aktuelna Vectra B

Daewoo je karakterističan primeršto se delova tiče, jer je nestao kao brend,a Chevroleti su mahom bili prepakovani Opeli…

Laganca i Espero nisu uporedivi

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

Skroz pogresno razmisljanje, pricamo u specificnim automobilima tj motorima a ne generalno, pa sad imas gomilu problematicnih kola i motora a mladji su od 10 godina.... pogleaj koliko je smeca napravljeno u zadnjih 10-15 godia, tipa htp, vti, eco boost, tsi, fsi, razni tdi motori za koje moras citati kodne oznake kako bi odabrao onaj koji ima najmanje problema itd. Danas bas ne mozes da se uhvatis za motor koji vredi.Za mene su automobili prestali generalno da budu lepi pre 20 godina, tad su imali i dusu i dizajn i nesto joe moglo da me odusevi, sad ima lepih kola ali sve je to konfekcija ko jaje jajetu, svi isti fazon,, gomila smeca ugradjenog koje pravi probleme, reciklirano, a sve lepo ulickano i upakovano. Delova ima na pretek i za kola iz 80ih tako da tu nema brige, samo nadjes auto koji ti odgovara i koji nije truo, lupan i sl. a to sto se nadje po neki motor koji nije nesto je retkost kad pricamo o starim kolima za razliku od novih.

To je zato sto ih pravi sve ista fabrika isti kalup samo malo promene krivinicu u nekom cosku ili stranici :D takva kola se prave vec od 2000 pa na vise. Pre toga su bile zlatne serije , debeli kablovi , debela voltaza, debela pumpa , debeo motor ventilatora, sve debelo i cvrsto a ovo danas igracke, veruj mi , ne vredi to sto je starije od 10 godina - vredi m3 evo i tako te signature serije koje su stvarno ocuvane sa realnom minimalnom kilometrazom ako su garazirani mada cak i tad vlaga dospe do plastike ,gume i opet imas problem jer sve to ispuca iako je km sat 0 a ti delovi vitalni a porozni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Saab-ova koliko hocete pa se voze i ljudi prezadovoljni. Ima delova za sve, samo je pitanje ko je koliki entuzijasta i koliko je snalazljiv. 

Ljudi pricaju svasta danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za dve godine koliko ga imam nikad nisam sipao ništa osim 95. Ni jedan problem za 15000 km. NIS, Avia, Mol, Shell...
U auto kući gde smo uzeo nov auto su mi rekli da sipam običan benzin u motor koji je tek izašao na tržište a sam motor zadovoljava EURO6 standarde!
A čuj 1.4 fiatov koji je izmišljen pre aditiva i benzina sa 100 oktna štucaa na običnom, pa komedija.
A Saab-ova koliko hocete pa se voze i ljudi prezadovoljni. Ima delova za sve, samo je pitanje ko je koliki entuzijasta i koliko je snalazljiv. 
Ljudi pricaju svasta danas.
Što se SAABova tiče, stariji modeli su u problemu sa delovima i to debelo. Naš baš korpa biti snalažljiv ako imaš Saba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija i drugar voze 9-3ke, motor je JTD tu nema problema, komsija ih je promenio nekoliko i ima jednog za delove a ovaj drugar se vozi evo par godina nema nikakvih problema, zajedno smo nasli taj auto u CH, onako na prvu nije delovao nesto top kad je stigao i po prici prodavca, kontakt brava zna da pravi problem (ista je kao kod crome) njemu je riknula (tako uzet) ceh bio oko 400e samo jedan covek u SRB je to mogao da resi, neki lik iz Bataje sto sabove rastura i radi. Drugar odradio servise, imao joe neka ulaganja koja su otkirvena pri servisu i ispostavi se da je auto skroz ok iako nije tako delovao na prvu, evo prelazi dosta sa njim, isao po evropi, zadovoljan je , oba su na oglasima, komsija kupi isto samo jaceg a drugar bi da kupi neksto novije.... Meni se taj auto svidja, masivan, kvalitetno uradjen, dobra oprema, lepo se vozi, razmisljao sam jedno vreme i o njemu ali mi ipak ne treba takav auto.

 

 

 

0151108f2017-1920x1080.jpg

7615ecfab3a4-1920x1080.jpg

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, OMP said:

Komsija i drugar voze 9-3ke, motor je JTD tu nema problema, komsija ih je promenio nekoliko i ima jednog za delove a ovaj drugar se vozi evo par godina nema nikakvih problema, zajedno smo nasli taj auto u CH, onako na prvu nije delovao nesto top kad je stigao i po prici prodavca, kontakt brava zna da pravi problem (ista je kao kod crome) njemu je riknula (tako uzet) ceh bio oko 400e samo jedan covek u SRB je to mogao da resi, neki lik iz Bataje sto sabove rastura i radi. Drugar odradio servise, imao joe neka ulaganja koja su otkirvena pri servisu i ispostavi se da je auto skroz ok iako nije tako delovao na prvu, evo prelazi dosta sa njim, isao po evropi, zadovoljan je , oba su na oglasima, komsija kupi isto samo jaceg a drugar bi da kupi neksto novije.... Meni se taj auto svidja, masivan, kvalitetno uradjen, dobra oprema, lepo se vozi, razmisljao sam jedno vreme i o njemu ali mi ipak ne treba takav auto.

 

 

 

0151108f2017-1920x1080.jpg

7615ecfab3a4-1920x1080.jpg

Sveta Saab, derikoza, ali moze mu se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav espero kanta obicna imao jedan lik sluzbenog jos kad se pojavili meni taj auto od uvek bio rugoba, mislim da mu je mehanika od vectre

 

 

Sveta je jedini imao tu bravu i znao da je namesti i kodira ili sta je vec trebalo, cak je dosao u KŠ da to resi naravno uz placene putne troskove.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, OMP said:

ma kakav espero kanta obicna imao jedan lik sluzbenog jos kad se pojavili meni taj auto od uvek bio rugoba, mislim da mu je mehanika od vectre

 

 

Sveta je jedini imao tu bravu i znao da je namesti i kodira ili sta je vec trebalo, cak je dosao u KŠ da to resi naravno uz placene putne troskove.

sve je od Ascone C,Espero je J body GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je kupiti tako neku krntiju registrovanu i teraj po metropoli , verujte mi sve iznad toga je pljacka, ili vas ogule , udare ulube sta god , ne vredi , pauk ako te odnese od ispod ti sastruze lim namerno, uzmes krntijentinu i pun gas i boli te uvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinko, nisi ti iz opštenarodne priče. Svako od nas se pruža po svojim mogućnostima. Ima puno automobila kpji su 20 god. +.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto te drzava primorala na to, ti ovde radis primera radi za 300 400e a tamo ces isti posao raditi za 3,4k evra , ovi stranci sto dodju imaju iz svoje zemlje 3,4k sto su otisli odnosno dosli u drugu zemlju iliti emigrirali i oni ce dok su u tranziciji da rade i za nas standard ali ce pre ili kasnije ici na ono gore sto mu matematicki kaze sledece a to je za pristojnog normalnog gradjanina primanja treba da budu od 5k do 10k po trenutnom standardu i fluktuaciji cena pa se vi kunite u prvorodjenog i ostale. Meni je muka iskreno da me neko jadi gleda popreko jer nezeli svoj deo posla da odradi a sam je prihvatio uslove ili da mi neko prosipa price o ustavu a sami ga ne postuju. U ovoj zemlji taj koji ima dobra primanja je fakticki za'ebao nekog , ukrao mu i sl. cista logika. U americi 65000 $ na godisnjem nivou ti je prilicno niska plata inace.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, python said:

Za dve godine koliko ga imam nikad nisam sipao ništa osim 95. Ni jedan problem za 15000 km. NIS, Avia, Mol, Shell...

Da, ni ja, nikad nisam imao problem sa 95. Možda je onaj Duletov turbo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mercedes c klasa 10 000e 2011 2012 god , nije los ali realno ne vredi toliko 4 max i to je previse sad sam na fonu pa nemogu bas da klikcem , ima jedna crna kao amg a ustvari klotara 1800ccm oko 160 konja ,oba benzinca - kakav crni amg to klotara svi ionako imaju ekran , gde uopste proveriti opremu tip branika felni i sl. ako nije dao vin oznaku?  Ako bih ga pitao za vin kakav bi utisak to ostavilo ? Na PA retko ko ostavlja taj podatak , da li uopste ima smisla cena na oglasu? Licno meni ne, ako si hteo kolima da se bavis otvori firmu daj polu garanciju (1god na polovnu robu) plati porez izbaci racun pa se frljaj tim cenama ako ces drugacije onda drugacija cena.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha pa ko ne dere danas u RS  , okrenes se po salamu sapunjaru onu sto daju kerovima pa te oderu :D eh dosli smo dotle da i kereci lajfstajl dere ali dere :D dodjem iz jedne radnje kad ono otvorene izvetrele kokakole prodaju, pa kako ? i to po ful ceni  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...