Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Cini ti se, nije neki ima opel astra za iste pare veca i bolja klasa auta, servisna mreza takodje bolja, kolko ima marki za kojih bi se pre odlucio nego za to koreansko smece. i20 je oko 12 000e i jace ima multimediju i auto je za te pare nikakav. Da je 5,6 k pa i ajde ali sve preko toga je otimanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeće u kom smislu? Ovi atmo benzinci u korejancima su bukvalno sipaj i vozi. Redovan servis uz povremene zamene sijalica i to je to.

Potpuno je subjektivna stvar da li je tebi lep na oko, ali neki auto nije smeće zbog toga.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio da je smece nikako, korejanci i japanci su stvarno sipaj i vozi, to mnogi serviseri potvrduju da im takva kola najredje dolaze u servis i uglavnom samo na redovna odrzavanja e sad dizajn i oprema su nesto drugo, ja npr. astru H ne bih vozio nikad posto je ona ove klase i cenovnog ranga (oo je i30 a ne i20 pomesao si posto kaze astraje vise klase i veca) posto pricamo o kolima starim 15 godina i koja to astra tog godista ima multimediju, pa one su bednije unutra od i30 u svakom smislu :)

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

U smislu ne vredi trazene sume na to sam mislio - ima vrednost ali ne toliko naduvanu od strane marketinga i odela. Nov ne vredi preko 6k mozda 7 ako je bas neko darovit ali licno 5,6 000 plafon , toliko je punto nov kostao nekad sa 0km na satu zasto bi duplo vise kostao isti takav auto iste klase zbog cega? multimedije? ja to izbacim sve i stavim sondzu ili pioneer odem kod elektricara da mi sve to smece izbaci i poveze. Znas kakva je multimedija pioneer ili sony? Tako je astra veca klasa i skuplja tricavih 2k evra i sl. Kad vec imas 12 13 zasto ne bi dodao koju hiljadarku za nesto evro provereno kao i veca klasa? Nije smece samo mnogo traze kijavi slinavi zutaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2022 at 10:43 PM, knezevic76 said:

Pre neki dan, kolega kupio od naše firme Reno Klio 2016 godište, 150000km pređenih, fabrički TNG, 0.9 tri cilindra, 90ks. 6500€, uredna servisna.
Auto očuvan, bombonica. Nije onaj bez zadnjih sedišta, dakle putnički.
U oglasima, ono što smo gledali je poprilično skuplje, retko sa servisnom, upitnih kilometraža.

PS trocilindraš sa 150000 i još se nije raspao :)

 

kolega vozi isto Clia, 1.5 dci, peruzeo ga novog pre 5-6 godina i samo ga on vozi, niko drugi. Ubija s njim 30-40k godisnje, trgovacki putnik ali ne arci auto, kulturno vozi. Riknuo mu menjac na 165000km, sreca pa su ovi priznali i zamenili ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno na deset ili je greška u kucanju? Koji auto?? To sam čuo nekad da se masovno dešavalo ljudima koji su kupovali onog Aleka, ali za druge ne. Zaista je bio užas od auta mada za svoje vreme nije izgledao ni tako loše, bar spolja. Ne sećam se ni kad sam poslednji put video tu zlosreću na ulici. Davno u svakom slučaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe da li moze sa puntisom 1.9 chipovan jtd na crtu? ;) ili sa dvicom gti :D boze na sta lici taj aleko , u ono vreme je simpaticno izgledao imao neke svetiljke na tabli dugmicima ali nije isao nesto sportski sta znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavili su se u oglasima automobili iz Norveške, kad se prodavcima isplati da plate 800-1000 evra da dovezu taj auto za koliko ga kupuju tamo? Gledao sam jednog ljubičastog 208 2013. godište, ono je strašno koliko je auto zarđao, što se i očekuje od zemlje gde se non stop posipa so i voze automobili. Po meni zaobići bilo koji auto iz Norveške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je i u Švarcarskoj,koja je u alpima i u Austiji i Nemačkoj…Alfa mi je bila iz Švajcarske,nije bila korodirana ali je bila izlupana rizlom za sve pare…isto i punto iz Nemačke….

Najbolji su iz Kalfornije i Teksasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi i o kojem delu Austrije pricamo. Bec i okolina su nizijski deo..klima tipicno kontinentalna,poput nase maltene. Juzni delovi,prema Hrvatskoj i delom prema Sloveniji, takodje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Decak Iz Vode said:

Zavisi i o kojem delu Austrije pricamo. Bec i okolina su nizijski deo..klima tipicno kontinentalna,poput nase maltene. Juzni delovi,prema Hrvatskoj i delom prema Sloveniji, takodje..

To je tek trećina Austrije…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemacki benzinci izdominirase na listi, ko bi rekao :whistle:  ...

A na prvom mestu ocekivano vec "cuveni" Prince, BMW-PSA cedo 1.6 THP:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 1.6 thp

2. PSA 1.4 vti

3. bmw N63 4.4 biturbo

4. VW 1.2 tsi

5. Opel 2.2 ecotec

6. VW 1.8 tsi

7. Alfa 1.6 i 2.0ts

8. Mazda 1.3 vankel

9. Saab 2.0 i 2.3

10. Smart 600 i VW 1.0 tfsi

 

 

Ako neko ne voli da gleda i sluša sve ove nabeđene mamlaze današnjice...svi do jednog su mi :sick: i gubljenje vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu svi,samo oni koji takve sponzore…

SAT koji je na  javnom servisu,možeš da provališ koji deo emisije sponzorisan od koje firme,najgore je za što Renault/Dacia i ne kriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...