Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

1 minute ago, integralac said:

Velika vecina svih koje sam prodap...

eh sad naci tebe na 1000 prodavaca mi je nekako zanemarljiv % :D Iskreno da pogledam dobro auto i tehnicki i vizuelno bi mi sigurno trebalo sat ipo vremena i jace. Kako bi se prodavci odusevili kad im dodje neko takav na kraju sam odustao od potrage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako period koji treba da "premostis" nije previse dug mozda mozda taxi i eventualno povremeno rentiranje moze biti bolje resenje od kupovina starih polovnjaka od kojih verovatno svaki zahteva bar par stotina evra, a realnije puno vise. Pitanje je kome posle i prodati takve vec "matore" automobile za realnu cenu i koliko zivaca za isto treba.

Skoro sam bio u par gradova juznijih od Beograda i taxi me je vozio po istima za 180-300 dinara.

U poslednje vreme sam primetio da su i majstori digli cenu svojih usluga, tako da i to treba uzeti u ozbir...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Kad mi dodje neko ko mnogo "hoce" ne spustam mu nista cenu samo da sto pre ode

 

Inace ja kola kupujem preko slika, momci koji tovare nece da cekaju vise od 2 minuta da smislim uzimam ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj grande nije na prodaju iako me bukvalno svakog dana neko pita za njega u prolazu ili namenski.

 

stize mi jedna Y i jedna mazda 3,  to je to za sad.....

 

 

Sto se tice kola iz uvoza pa svi ih kupujemo sa slika, ne mozemo da znamo o njima puno dok ne stigu ali gledamo da ih odaberemo u startu bez, bar bitnih, ulaganja. Ima ljudi koji namenski kupe slupan auto pa ga ovde rade, ja i da imam debelu racunicu ne bih se upustao u takvu pricu. Ok je kad je nesto ogrebano, ocesano, cuknuto sitno ali znao sam primere gde su kola sastavljana iz vise komada.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex ajd ovako, ja ne znam za polovnog dizela starijeg od 10+ godina gde nema u startu oko 500 eur ulaganja.
To je velicina ulaganja veliki/mali servis + eventualno akumulator + eventualno kocnice.

Ko prodaje dobar auto, taj ne odradi veliki servis i pukne pare pa proda auto. Taj sto prodaje auto nakon velikog servisa, ili je "odradio" servis ili je stavio najjeftinije  sto je mogao da nadje. Ako ti je na redu veliki servis, spustis cenu i prodajes auto. Onaj ko prodaje dobar porodicni auto ne ulaze u njega za prodaju.

 

Makar je to moje razmisljanje.

 

I opet, auto iz uvoza, odradis sve kad kupis i miran si. Preprodavac (uvoznik) ce kvalitetnim delovima odraditi servis?! Svako gleda zaradu...

 

MIslim da i sam znas, svaki polovni dizel auto, 1000 eur sa strane za veliki servis, dizne, kvacilo, kocnice i zaboravi na njih. Pa redom, sta ostane od tih 1000 eur je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Velika vecina svih koje sam prodao...

To ne da ne mozes znati nego je ozbiljna glupost izjaviti tako nesto. Ja cu da se obesim ako posle nekih majstora mozes da provalis.

Naravno, ne pricam za slucajeve gde je savijen oko bandere.

Uh, sad iscitah ostalo. Naravno da cu da ulozim, nije to problem uopste. Ali ako ce da mi zapne 3000e za 147 e onda mora sve da bude sredjeno. Inace, otisao sam da pogledam jedan e46 320d. Pa mozda tu zavrsim trenutnu jurnjavu.

 

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Svajcarskoj nema takvih majstora, jedino sto urade a da se ne vidi je kada farbaju ceo auto, krpezi im nisu jaca strana

Ja nemam pojma o toj materiji, meni je auto ili lep ili nije, ali ima ko da pogleda i da mi kaze, farbano ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, andreja.micovic said:

@Flex ko prodaje dobar auto, taj ne odradi veliki servis i pukne pare pa proda auto. Taj sto prodaje auto nakon velikog servisa, ili je "odradio" servis ili je stavio najjeftinije  sto je mogao da nadje. Ako ti je na redu veliki servis, spustis cenu i prodajes auto. Onaj ko prodaje dobar porodicni auto ne ulaze u njega za prodaju.

 

 

Samo ja budala sam to uradio 3 puta , prosle godine, uradim kompletan veliki i mali servis, uradim remont turbine i posle 3 meseca mi dune da prodam auto, nesto mi nije legao, naravno naplatio sam ja sve sto je uradjeno kroz prodaju jer ga nisam dao kao vecina na oglasima sto ima cenu...156icu sam isto prodao posle cca par meseci  od uradjenog servisa a ocev pezo 306 koji je presao tacno 1500km od velikog servisa, ali to je bio neki sticaj okolnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbga namesti se

Ona Momo Y pre 2 godine recimo, morao je da se radi VS jer je kais bio na pola pokidan, momenat pre prezubljivanja :o

Sad ovaj Eos, dosao je sa lancem koji melje samo tako, eno radi se, i nije najjeftiniji lanac kupljen, znaci bice u prodaji sa 0km posle malog i velikog servisa

IMG_20220620_130743.thumb.jpg.6da0f905db9c70dff1d28d7622b606bb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PremieRacing said:

Imaš li ti šta za Flexa...? i OMP ?  Neko nešto 'prelazno'?

 

Svi u KŠ, win - win kombo

Prelazno samo iz keca u x :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne valja ni ovaj 320d. Pisem kasnije sta sam gledao i da dopisem vezano za Audi i oko radova.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Flex said:

Ne valja ni ovaj 320d. Pisem kasnije sta sam gledao i da dopisem vezano za Audi i oko radova.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk
 

Znas da je audi mali tvrdji pasat mozda ni tolko?  :lol: samo s lajn cist cist benzin 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, horvat said:

@nemanja84bg samo molba da ubuduce uz link oglasa postavis i barem jedan screenshot, kako bi diskusija imala smisla i kad oglas bude obrisan. :) 

Znas da nisam razmisljao o tome ali aj da probam recima , kako je sladak ko mali hrabri toster (bas kao iz crtanog) :D 

1_sS_Vs14bbTA0Ds8OGKoZjA.jpeg.jpg

Au na sta ovo lici :D:D

7330fb8a5688-800x600-dw.jpg

Eno namiguje @Flex na prvoj strani polovnih automobila :P

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2011 at 11:00 PM, Viljuska said:

Pozdrav svima :-) Kao što sam u predstavljanju napisao, trenutno sam bez auta i u potrazi za istim.

Naravno, kao i većina (čast izuzecima koji tačno znaju šta traže i za koliko para) u potrazi sam za polovnim autom, godište od 2001. pa naviše, cena najviše 4200 €. (sa uključenim servisom i registracijom).

E sada kreće igranka. Benzin ili dizel?

Punto, Brava/Bravo, Stilo?

Kao prvo, nadam se da ćete mi pomoći u ovim mojim dilemama, realnim i objektivnim savetima i ličnim iskustvima.

Ponuda je šarolika. Da bih sebi olakšao bar nešto sam definisao šta očekujem da auto ima: Sigurnosnu opremu, klima uređaj, ako može fabrički ugrađenu muziku,

Pošto sam čovek koji ima 43 godine, sina koji ima 22 godine, psa (staforda) koji ima 2 godine (e da i ženu ;-) ), nekakav kompromis se mora naći. Sin, kao što je normalno, očekuje da to bude auto sa dvoje vrata, brz, jak, startan itd.. Po meni, auto koji tražim, voleo bih da ima 4/5 vrata, eventualno, ali baš eventualno zbog psa da je karavan, akonomičan i po ceni pristupačan za održavanje i registraciju.

Što se tiče ispravnosti i regularnosti vozila, koliko sam pročitao iz raznih postova na ovom forumu, postoje načini da se to proveri.

Što se cena tiče (da ne ulazim u to koliko se dobije za koji model), od velikog značaja ima ono sa početka igranke.

- Da li je jeftinije održavati benzinca ili dezelaša?

- Kolika je cena velikog i malog servisa i šta sve ide u to?

- Da li je, recimo, motori istih oznaka isti u recimo puntu i stilu i ostalim modelima?

- Osim velikog i malog servisa (što je normalno da se uradi pri kupovini bilo kojeg polovnog automobila), šta je još potrebno promeniti na citroenu, a da čovek bude siguran i miran neko vreme, to jest, šta se pokazalo kao česti kvar koji se dešava? (Po pričama nekih korisnika Fiat automobila, elektronika je kritična i često se kvari).

Nadam se da nisam previše zahtevan u traženju pomoći, ali verujte mi, bitna mi je Vaša pomoć, jer nikad nisam bio vlasnik Fiat automobila.

Od mnogo stvari zavisi da li ću se opredeliti za Fiata, ili recimo nekog citroena, renaulta.

Unapred sam Vam zahvalan :-)

Pozdrav ja sam kupila atuo od Asene, oni se bave kupovinom polovnih automobila tih malo starijih ali i prodajom... Vozim ga već 2 godine... zadovoljna sam za sad da ne ureknem... otkupautomobilaasena.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, IvanaLUX said:

Pozdrav ja sam kupila atuo od Asene, oni se bave kupovinom polovnih automobila tih malo starijih ali i prodajom... Vozim ga već 2 godine... zadovoljna sam za sad da ne ureknem... otkupautomobilaasena.rs

i ja sam alkoholicar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dok dodjes do bga natrag ... to kad popijes limenkicu ipo  i merkas onaj jedan gutalj da li ili ne ,greota to kao da si gledao a nisi ucestvovao , eh gde je ono vreme pocepas ko kralj i pun gas :D al bilo bi dobro  ehh , mi sa starim dozvolama po starom zakonu molim lepo :cheers: @andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...