Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Pa nemam pojma. Najvise sam gledao Stila i 147. Ne znam iskreno sta bih drugo u tom nekom rangu.

Naleteh na jednu i prodavac mi deluje normalno (preko telefona) pa razmisljam sutra da odem i pogledam. Trazi 2800e. Kako vam deluje po slikama?

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20102827/alfa-romeo-147-19-jtdm

 

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tj trazi 3000 ali oboricemo sigurno na 2800. Pod pretpostavkom da je dobar.

 

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem sutra da pogledam ovu Alfu. Ako bude sve ok verovatno cu je uzeti.
P. S. Vidim ja da cu da kukam za onim A4 na kraju.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim da je radjen remap, dupli izduv i sl. budzevine takva kola preskacem sem ako ne bi bila od nekog koga poznajem.

A i skupa je za ovo godiste, zato i nije stavio cenu verovatno ga niko ne bi ni zvao za 3000 :)

btw budzeni su TI cajgeri, razlog???

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni E87 nije los izbor, al mislim da je za to potrebno malo vise para. A ovo za budzenje i remap, mogu reci da sam sve to probao na svom bivsem autu (Eibach opruge i remap) i veoma brzo skinuo/vratio na fabriku... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, kako sad skupa? Ove iz uvoza 2900, 3000 za 2008 godiste. I dok uradis registraciju, tablice ode to na 3500 i vise.

Pa kaze da su klapne skinute. Onda, kao sto sam i citao po forumu, bi valjao remap zbog tromosti u nizim obrtajima. Ne znam, razmisljam naglas svakako.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, danijel55 said:

Mozda seriju 1

Ja sam na ovo mislio. Ako sam dobro razumeo, Danijel je preporucio BMW seriju 1, pretpostavljam E87 generaciju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjao bi remap posle skidanja klapni ali samo peglanje mape ali obicno retko ko plati samo da se ispelga mapa vec hoce da budzi i snagu a tu nastaje problem ako se to ne uradi kako treba i kod koga treba, danas su svi chip tjuneri. To j sad ono sto da joj ne dodamo 30-40-50 konja da ide, moze taj motor, bla, bla a nemas pojma ni kakav je motor zato sam ja protiv tih chip tjuninga sem ako stvarno nije uradjeno profi kod nekog ko zna da radi. Skinut dpf, ti ako hoces da ga vratis moras opet da radis remap i softverski vratis dpf sto opet kosta.

Nisam rekao ni da su one iz uvoza jeftine ali opet ova je 2007. godiste, 250k km sto je ajde nebitno, ćunirana sto meni dodatno obara cenu, sta znam ja ovaj auto ne bih ni lud platio vise od 2500 i to ako mi se bas svidi i ubedi me da je to to

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na savetima i ja cu mu verovatno ponuditi 2500 ako mi se svidi i to je to. Ako hoce hoce, ako ne nista. Svakako mi ne gori a blizu mi je (manje od 100km u oba pravca) pa mozda i bude nesto ako procenim da je ok.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=20301]Flex[/mention] onako informativno me zanima (ne moras da odgovoris) Jesi li rekao kupcu Audija da je udaran pozadi? 

 

Nisam, niti me je covek pitao da li je nesto radjeno (a i sumnjam da postoji neki iz tih godina kome nesto nije radjeno). Koliko se secam i prednji branik je nesto radjen nekada davno kod prethodnog vlasnika. Sve je to sanirano tako da nema nikakvih anomalija i mislim da to ne predstavlja nikakav minus. Ja npr to nisam ni znao kada sam uzimao vec sam saznao kada je pocelo da mi pusta vodu oko stopke. Pisao sam i u temi kako je sanirano i koliko sam platio (isao naravno na najskuplju varijantu). Ako se dobro secam 200e me je izaslo (a imao sam i ponudu da se zamaze za 80-ak valjda). Tvrdim da je auto bolji primerak od svih na oglasima (mislim na B8 naravno), da ne pominjem kilometrazu koja je bar duplo manja od vecine.  

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ispratio koji je razlog prodaje tog audia i prelazak na alfu ili stilo?

Ako vec uzimas nesto kao prelazno resenje zasto ne bi uzeo neki GP za iste ili slicne pare kao alfa a opet prodajniji auto, ima ih dosta u ponudi i sigurno neces izgubiti pare kao na alfi, stilo je tek bacanje para ne znam ni ko ih kupuje vise prevazidjen auto totalno i odavno.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazak na Alfu ili Stilo mi se javio u trenutku, kao prelazno resenje. Ne bih bas uzimao slabasni atmo npr (razmisljao o Puntu 1.2 npr) a Stilo i 147 su mi dopadljivi automobili. Inace, u planu je neki noviji Audi kao duze rezenje.

Inace, auto sam prodao potpuno neplanirano. Niti sam ga oglasavao, niti razmisljao o prodaji.

 

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam ti o kasnijoj prodaji, sigurno ces lakse i brze prodati, pritom uz manji gubitak para, grande 1.4 8 ili 16v nego alfu ili stilo u bilo kojoj motorizaciji, iskreno ne znam ko jos kupuje stilo... ako hoces  jaci motor onda uzmes grande sa Tjet motorom ili pak JTD

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Flex said:

niti me je covek pitao da li je nesto radjeno (a i sumnjam da postoji neki iz tih godina kome nesto nije radjeno)

Auuu kakva relativizacija u slucaju kada se postavljas kao prodavac... Kao pojedini kad ih pitas za skinute km a oni kazu pa svi skidaju sta ti sad hoces.

 

Brate @Flex i sam si se postavio kao neki prodavci koje si zvao.

Zasto onda pitas kakvo je kvacilo kod auta starog 15 godina? I dal su radjeni svi servisi? I sta ce ti dokazi za sve to onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti pitam za kilometre niti pitam za ostecenja. Ovo sam igrom slucaja i saznao, nisam ga ja savio oko bandere pa ispravljao. Kod mene nije ni okrznut za ove 2 godine bio.

Kako zasto? Pa da ukalkulisem da li moram odmah da se istresem za novo? A i videcu svakako kakvo je kad ga probam.

A da li je nekad radjen branik, gepek ili sta vec uopste ne pitam. Verovatno i ne znaju (osim ako je prvi vlasnik) a i ko da ti kaze.

Pa nisam valjda trebao da vristim i masem da sam sredio gepek koji je bio u problemu kad sam ga uzeo? Svakako tu nema sada ni jedan jedini problem. I, koliko sam ja saznao, to je udario kad se isparkiravao u rikverc. Nije bio izlomljen na pola.

 

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Ma ne moras da se pravdas ovde.

Vise razmisljam, da si mu rekao da je udaran otpozadi, da li bi ga on kupio? Ma koliko dobro uradjeno bilo... I ako bi se odlucio za kupovinu, dal bi spustao cenu?!

Ja licno nemam predrasude ni prema lupanim autima niti prema onima sa velikom km. Postoji majstor koji to sve gleda i njegov je posao da kaze koji su nedostaci a na meni je da se iskalkulisem i da vidim sta mi odgovara. 

Sa tobom i sa kolima malo malo pa Ljovisna :D voleo bi da uzmes dobar auto, odrzavan, ne lupan, potentan ali da ne kosta puno, odnosno da kosta onoliko koliko ti zelis da platis i cim to nije po tvojim parametrima odmah prodavac ovakav ili onakav. Zoves telefonom, pitas sta je radjeno i trazis da ti spusti cenu i naravno da niko nece preko telefona da spusta cenu. Dodjes, pogledas, kod majstora i kad majstor kaze to i to ne valja, to je osnov za spustanje cene, a ovo na poziv... Pa sta mislis koliko ljudi zove coveka i trazi u startu 100 eur manje, pa onda da mozda dodje pa da spusti jos?!

E da, sto ne prosiris pretragu? Vidis da na forumu ima i par Leona malo starijih, sa 1.9tdi moze to da bude dobar auto... Ili fokus.

 

Stilo je super auto ali za to vreme kada je proizveden. Stilo nam je doneo puno ks, Nm i stvarno nesvakidasnji izgled kada se pojavio kod nas kao polovnjak i posle kada se omasovio. Za malo para jako je dobro isao. E sad ti racunaj 4-5 vlasnika u zadnjih 15 godina gde ga je svako vise puta probao koliko moze da razvije i za koliko stize do 100 km/h.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se leon mk2 bas svidja, jedina mana mi je enterijer koji jedino na nesto lici u najjacoj opremi ali i tad je centr. konzola jadna, kod restylinga je bolje... razmisljao sam o leonu kao opciji za sledeci auto ali mi se motorizacije ne svidjaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv auto ja sam vozio jednog 2012 tako nesto ... mnogo lepsi unutra od predhodnika a spolja je identican. Taj je bio 1.4tsi , jedan sluzbeni sam vozio u zivotu i to je bio taj, od spolja se nista ne cuje ali bukvalno. Bio je jedan taj pre njega ruzniji ali 200 konja tfsi ocigledno ili je bio 1.8 160 , ali ona tabla unutra sa malim displejom ufff... gadno spolja je bio perfektan i nestao je u roku od plafon 2 nedelje.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Ne pravdam se, cisto diskutujemo. Ja sam inicijalno trazio 9000e. Ispod ove cene po kojoj je otisao ne bih ga sigurno davao. Auto je mehanicki bez jednog dinara ulaganja (mali servis stize u oktobru). Kakvi se lomovi prodaju po oglasima, ovo je kao iz fabrike (170k je kilometraza, svi ostali su mnogo preko). Verujem da cu se pokajati sto sam ga uopste i prodao.
E sad, da predjemo na prodavce. Uopste nisam rekao da su prodavci ovakvi i onakvi jer traze mnogo para (moze da trazi koliko misli da vredi). Kazem da su debili jer su drski, bezobrazni i ocekuju da im bacis pare na sto i uzmes kola bez mnogo pitanja. Svakako nije problem da vise platim dobar auto (i Audi sam platio dosta preko cene) ali mora da vredi. A ne da mi trazi 3000e za 147 i onda da treba da ulozim jos 500 na dobar dan. To nije realno.
Za Stila se slazem, dosta su izmuceni. E sad, jeste da gledam prelazno resenje ali ne zelim da uzmem neku lominu koja ce da me nervira. 500e gore dole ne menja pricu. A kasnije cu ici na nesto jako mlado ili cak i novo.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam malo ovu temu i raspravu , moj ti savet najiskreniji nemoj da kupis 147 ni za 2500 i 3000e niti bilo koji auto iz Fiat/Alfa/Lancia grupacije za te pare , ne branim prodavce niti imam veze sa njima ali sta ti hoces i ocekujes od auta starog 15 godina i za te pare , svi su oni vec izraubovani i dotrajalo im je sve zato su ih tamo preko i skartirali ovamo na Balkan , ja sam kupio moju Ypsilonku nesto malo ispod cene ali sa nekim sitnim nedostacima koje sam sredio + registracija i potrosni delovi u startu sam ulozio 1000e i mozda nesto preko ali je sada auto VRH i u ful opremi koja retko koja ima , tako da u toj kategoriji tesko ces naci nesto bez nekih ulaganja ili izdvoj nesto vise para za neki bolji auto ili jeftiniji ako ces da premostis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...