Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Razmisljao sam i ja i slicnog sam misljenja. Mnogo para izadje a trebalo bi da posluzi kao prelazno resenje. Ni prodavac mi se ne svidja. Prica mi pricu kako ne zna za klapne (laze kao pas) a ko zna koja mu je ovo Alfa po redu. Kvacilo dobro (nije kao ni tvrdo ni meko, glupa prica). Tvrd na ceni a mora da se odrade i servisi i klapne, nerealno.

Nasao sam jednog Stila i, naravno, prodavac kretencina. Dogovorimo se sve i taman sedam u kola i krecem. I lik me zove i pocinje prica kako se auto vodi na oca a on, zamisli, nije tu i nece biti jos 5-6 dana (navodno otisao na more). Ja mu lepo kazem da zavrsimo ovlascenje kod notara (slika licne i samo ovlascenje pa cemo prenos kad se vrati). Ali mi prica neke price i pita me da li mi je toliko hitno. Ja ga, naravno, napusim i zavrsim diskusiju. Verovatno prica nema veze sa zivotom ali dobro. Ja stvarno ne znam kako ljudi misle da prodaju kola ovakvim ponasanjem.

Zvao sam jos par kretena i svi su drski, nadobudni da je to neverovatno. Postavicu oglase posle da ljudi ne gube vreme sa retardima, ako jos neko trazi nesto slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto bi prodavac morao da bude upucen u mane ili potencijalni problem svakog motora, to sto mi pratimo i zaludjeni smo ne znaci da su i drugi, ima prodavaca koji pojma nemaju od kolima niti se trude da se informisu sto  kao i masa vlasnika vozila koji nemaju pojma nista o kolima koja voze, da znaju mane verovatno ih ne bi ni kupili :)  nista cudno ni lose u tome.

Kvacilo je vrlo diskutabilno sta je kome meko a sta tvrdo, kod alfi recimo moze biti tvrdo ali ne zbog loseg seta nego zbog poluge na menjacu koja treba da se podmaze, mnogi su tako resili problem tvrdog kvacila dok su neki bacali pare na set pa nije bilo do toga, isto vazi i sa rucicu menjaca, neretko se desava da tvrdo salta ili nece lepo da se vraca u prvobitan polozaj, isto treba podmazivanje poluge kod motora, a sa druge strane kako neko da ti objasni tvrdocu kvacila preko telefona, ja licno volim kod kola tvrdje kvacilo i meni je to normalno, kad bi mene pitao ja bih ti reko to je dobro dok bi neko dosao i rekao ne valja jer je naviko da nema nikakav otpor, itd. ne treba suditi o tim nekim stvarima kroz pricu vec licno sesti, probati i uveriti se.

Na toj alfi svakako gubis novac kroz neko skorije vreme kad resis da je prodas, ne mozes da izvuces te pare sigurno a mozes solidno da budes u minusu.

Ja sam moju platio 2100e i za toliko je prodao posle 3-4 meseca, ali realno bas sam je jeftino platio a bila top, cak sam mogao i da zaradim ali mi nije bitlo to bitno koliko brza prodaja zbog drugog auta.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa s obzirom da je imao dosta Alfi (tako kaze) koja je verovatnoca da ne zna za problem? I onda mu ja pomenem i on kaze voli da je sve fabrika i prethodne je vozio i nije imao problema. Tanka prica, ali ajde.
Za kvacilo nisam ni pitao je li tvrda ili meka papucica. Pitao sam kakvo je i ima li nekih problema. Moram neke osnovne stvari da pitam prvo. Ne bih da bijem 200k tek onako. Ovako bar nesto osnovno saznam, procenim donekle o kakvom liku se radi i onda u vecini slucajeva i ne idem (nisam zadovoljan preko telefona, uzivo tek necu biti).
Da da, previse je to para s obzirom da ne planiram previse da je zadrzavam. Otpisao sam je svakako, cekam dalje da izleti nesto
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto pitas te stvari uopste kad moze da ti kaze bilo sta, sta je za nekog dobro za drugog je lose, sta je za nekog crveno nekom je zeleno , nekom meko nekom tvrdo kvacilo ili nekom ruzno nekom lepo a na kraju isto... ako bas odlucis zakazes termin odes vidis i lagano, forda smo nekog skoro uzeli bas udoban reklo bi se perfektan iz uvoza , nema 4ti mesec pukla opruga ne znam nekom da se to desilo u zivotu i to niko nemoze da prognozira oseti ili kaze nebi nikom ni palo na pamet da pita kakve su i sl.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni svojevremeno na alfi 33 pukla opruga, nije retka pojava uopste.

 

Treba se preko telefona raspitati sve o autu, i ja tako radim a tako mozes i da steknes neki utisak o prodavcu, naravno da moze da te laze i prica price ali jbg moze i da se provali nesto.

 

Sto se tice ovog prodavca i alfi, mogao je da vozi mjet motore i bez klapni ili klasican jtd pa da se ne sretne sa tim problemom, recimo 156ice u mjet varijanti nisu nikad imale klapne pa ni 147ice iz prvih serija

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno ne znam, mislim da nisu to bas neki prosirni opisi a cim je tako ne bih ni pogledao auto jer uvek postoji sumnja... sta znam ,preko telefona bas nista nemogu da vidim , i dalje mi je to na coravo a kakav je prodavac opet ne znaci nista. Znaci ako osetim da krije ili da se istorija ne gadja al u tom slucaju ga ne bih kupio niti pitao , okrenuo bi se pre nego sto bi ga iznervirao generalno jer sigurno nece prihvatiti moju cenu ako je on dao svoju koja je daleko iznad realne. Sigurno bih ga pitao jel ima dpf katalizator i sl. al i to mogu da izvade sace ali znao bi kad bi uzivo video auto i probao recimo, teska rabota u svakom slucaju. Ali jedno znam, otprilike u poslednjih godinu dana mozda 2,3 auta bi pogledao u odredjenom rangu od njih mozda 200 sa oglasa u slicnom rangu cenovnom i specifikacijskom.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/20/2022 at 9:49 PM, OMP said:
Meni svojevremeno na alfi 33 pukla opruga, nije retka pojava uopste.
 
Treba se preko telefona raspitati sve o autu, i ja tako radim a tako mozes i da steknes neki utisak o prodavcu, naravno da moze da te laze i prica price ali jbg moze i da se provali nesto.
 
Sto se tice ovog prodavca i alfi, mogao je da vozi mjet motore i bez klapni ili klasican jtd pa da se ne sretne sa tim problemom, recimo 156ice u mjet varijanti nisu nikad imale klapne pa ni 147ice iz prvih serija


Tako je. Ali covek navodno nije ni znao za klapne i sa problem sa njima. Kao misli da ima samo u 159. Onda sam mu objasnio da jedino 156 i tako, nije ni bitno na kraju krajeva.
A kao sto kazes, volim da se raspitam preko telefona i da steknem odredjeni utisak. Ako mi se ne svidja prodavac i kako mi zvuci tokom razgovora nema potrebe da bijem 300 - 400km bespotrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je skoro prodao bas dobru 159ku za 2700 a drugi drugar za 3200 valjda, tako da mi je malo suludo platiti 147 te iste pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ok , i ja podrzavam ali bas za klapne pa ni ja ne bi znao nit bi me interesovalo iskreno kao prodavca, ide radi nema greske na kompu , bas me briga pa nek ima i svemirski modulator pod haubom :D nasao sam ja 159tku za 1900e eno je u nisu ali mi se nesto ne ide juznije po auto ili elektroniku ;) njih nemoram ni da zovem da bih znao kakvog je kvaliteta a i daleko je. Moj drugar isao kod tadasnje devojke u nis prevalio put autobusom i ova mu spremi pirinac umesto rucka , covek odjednom propusio (ustvari izasao u prvi fast food po pljuge kao) :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ali ako vec radis te iste Alfe i ovo ti je ko zna koja po redu znao bi sigurno za tako ozbiljnu stvar. I pritom je zapeo za cenu kao da prodaje auto sa svim odradjenim i samo gorivo da se sipa.

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterivanje. Sad očekivati od njega da zna da li su klapne još uvek tu ili ne i da će da proverava da li jesu, pa da će on da ih skida zbog potencijalnog problema sa njima... Ajmo malo realnosti.
Sad ispadoše svi nenormalni i buzdovani.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz price, sticem utisak da mozes da kupis kola iskljucivo iz svog mesta jer koliko toliko poznajes vlasnika i znas kod koga popravlja :D
Sta si se uhvatio za vlasnika, kupujes kola a ne coveka. U kakvom je stanju, cena, kada moze da se pogleda i toliko. U dalje price svakako ne trebas ni da verujes jer ce sigurno slagati ili "nece znati" :) A generalno placevi ili preprodavci nemaju ni vremena ni zivaca a realno ni informacija o vozilima koje imaju, niti ih interesuju. Odkud da zna bilo sta o autu koji je bio deseti na tom kamionu, cena bila u paketu, nije ga ni upalio, drugi oprao , ispolirao...sta da ti kaze? Kad ti kaze " vidi druze ne znam, dodji , vidi , probaj pa cemo da pricamo" ne valja, kad kaze servis, zamajac onda treba fiskalni racuni.. :D
Skroz pogresno gledas auto za prelazno resenje. Na 147 ovoj gubis dobro, na stilu onom isto..za prelazno se kupi bilo sta sto je "jeftino" ( ispod cene) a da neces da mu budes poslednji vlasnik, tj. da moze opet da se proda za iste pare.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedan preprodavac nece da se bavi takvim stvarima, ako auto, radi, ide, zasto bi se bavio klapnama sve i da zna te motore i mehaniku u prste, pa niko nije lud da baca pare i predupredjuje kvarove, to svakako ne moze da naplati a i suludo je.

Kupi neku jeftinu 147 koja ima potencijala uz malo ulaganja i neces izgubiti pare a mozda i zaradis koji evro

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prelazno kupis eno jugo 1000evra regostrovan do sledece godine i to ti je to spustis mu cenu za prenos i dve svecice i eto ti , prelazno prevozno sredstvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koga god pozovem je nenormalan i buzdovan. Pa zna se majku mu kako se ophodi prema potencijalnom kupcu. Oni bi da se dodje, izvadi kes i bez pitanja odveze auto. Pa ne ide to bas tako.
Mico, donekle si i u pravu. Sacekacu svakako dok izleti nesto, ne gori mi. Ako bude iz mog mesta jos bolje i lakse svakako.
Jeste Mico, kupujem kola a ne vlasnika. Ali ako je nadobudan i bezobrazan, drzak nemamo mi sta tu dalje da pricamo. Posebno kad pocne da mi pametuje o odradjenim servisima bez ikakvih dokaza. Ne znam kako ocekuje da neko popusi tu pricu. Bolje da mi kaze "Ne znam, dodji i vidi" nego da mi izmislja gluposti.
Definitivno je to najbolje, ispod cene a da bude solidno. Samo jos da naletim na tako nesto.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina sam prodavso Fabiju. Ono je bila trauma. Zovu u 6 ujutru. Zovu u 23 uvece. Sreca sto sam ranoranilac. Kaze, brate, aj spusti 300e, js da ulozim 100 da ga zalickam i da zaradim bar 200 na dsljoj prodaji.

Drugi kaze doteraj mi auto, ja kad bi za svaki da pogledam presao 20, 30 km, odose pare.

Tako da, dal kupovina, dal prodaja, nailazis na svakakve budale. Ja ih u svom okruzenju bas i nemam, pa sam se tih dana cudom cudio kakvih ljudi sve ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam ja neke sto se cenkaju u 20e bukvalno, ja nisam verovao i to me napinje covek preko telefona i poruka 10 puta da mu spustim 20e tako da ima raznih pacijenata i na jednoj i na drugoj strani

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh flex , kako to 147micu mislim hoces za soma ipo evra, pa gde to ima ? :D naslov u stampi bio skocile cene polovnjaka skuplje od novih pa i prodavci odlucili da podignu :D  ehhh teske su to igre bez granica ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

eh flex , kako to 147micu mislim hoces za soma ipo evra, pa gde to ima ? :D

sto je najgore ima ih za te neke pare, pos slikama nisu jad uopste, kazem auto je obezvredjen totalno i nezasluzeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam jedan koment za klapne. Iako je popularno to vadjenje, zapravo postoji dosta njih koji to ne zele da rade, jer dosta se ubije obrtnog momenta u rezimu ispod i oko 2000 rpm. Neki ljudi tvrde da ne osete, neki to 'koriguju' remapom, ali cinjenica je da nisu svi za vadjenje. Prodavca ne znam, nit mi na pamet pada da ga branim u vezi bilo cega, ali mogu da zamislim scenario u kojem on prosto nije zeleo da se uplice u rasprave oko vadjenja klapni. To je pomalo 'balkansko resenje', nije redovan, servisabilan deo, pa da on sad dokazuje da je menjano, ili spusta cenu ako nije.

 

Sto se tice cene i mogucnosti kupovine devetke za iste novce, pa to je vec sto puta prepricana prica, mozda moze da se kupe za iste pare, ali devetka ce pojesti znatno vise novaca. 

 

Meni se auti iz tih godina (pocetak i sredina '00-ih) svidjaju u smislu izgleda i osecaja u voznji, a posto su stari, ogroman je raspon ocuvanosti primeraka. Nije mi problem da platim malo vise za stariji, a super ocuvan primerak nekog auta, ukoliko mi se svidja. Ali razumem i ostale sto razmisljaju racionalnije, gledaju trziste i ne uzimaju primerke iz gornjeg opsega cenovne skale. Te 147-ice sam spomenuo jer nije da sam video jednu-dve dobre za te pare. Vidjao sam ih pregrst u prethodnih par meseci, pratio oglase i dobijao kasnije notifikacije kad se prodaju. Stvarno sam se pozitivno iznenadio kako je lepih primeraka bilo, barem ovako po slikama sto mogu da primetim. Naravno, nisam ni jednu otisao da pogledam uzivo, tako da je sasvim moguce da mi se sve to samo pricinilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, OMP said:

sto je najgore ima ih za te neke pare, pos slikama nisu jad uopste, kazem auto je obezvredjen totalno i nezasluzeno

Bila je jedna prosle godine simpatica, uvoz, misije siva metalik restyle 2007 2008 bas onako fabrika felne su bile neke bas simpa sa zubima kao fabricke svetle alu , gume dobre otisla je brzo mozda mesec dana na oglasima , meni se nije svidelo sto su kozna sedista vukla na sivo a sve ostalo crno al ajde bila je negde tako oko 3 somica , al kad vidim da su usmerivaci vazduha polomljeni ufff na to sam uzas alergican ili kozna navlaka menjaca pocepana i sl. U svakom slucaju nije losa ali opet 80% kola kolko sam video bukvalno kante sa skrivenom manom spoljasnjost je najmanje bitna. jedino sto sam skuplje na alfi video jesu svecice i trap sa duplom viljuskom sve ostalo ajde kako vreme prolazi bude zanemarljivo... ali iskreno sve ispod 5 godna hmm hmm teska prica, ja sam kupio trenutni auto 6 god starosti i tad je bio da kazes oko 4 , imao je ulaganja iako je bio bas bas perfekt al dobro kad  podelim sa brojem godina dobijem neki simpa iznos sluzenja naprema ulozeno.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, shuxx said:

Pre par godina sam prodavso Fabiju. Ono je bila trauma. Zovu u 6 ujutru. Zovu u 23 uvece. Sreca sto sam ranoranilac. Kaze, brate, aj spusti 300e, js da ulozim 100 da ga zalickam i da zaradim bar 200 na dsljoj prodaji.

Drugi kaze doteraj mi auto, ja kad bi za svaki da pogledam presao 20, 30 km, odose pare.

Tako da, dal kupovina, dal prodaja, nailazis na svakakve budale. Ja ih u svom okruzenju bas i nemam, pa sam se tih dana cudom cudio kakvih ljudi sve ima.

Poslao sam ti poruku ,za dečka  mogu da kažem da izuzetno korektan,treća generacija alfista.Odžava i moju bivšu 147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147 1,9 JTDM 2007 sa 150ks u Distinctive opremi. 

Tek spustena sa kamiona  i mana je sto  su felne aftermarket ali to se lako danas resi jer eto prosli vikend sam mogao da uzmem TI felne sa dobrim gumama 17" za 150€.

Ovu sam Alfu dao za 2400.

 

1.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ima kupaca i za obicne,  pa to je neka realna cifra za to godiste i taj auto, na zalost...da je TI mogla bi da ode za bar 300-400 vise

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...