Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Sta mislite o ovome?

 

fgh01.jpg fgh02.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19922539/fiat-stilo-19-jtd-multijet

 

fgh03.jpg 45dc9f099795-1920x1080.jpg fgh04.jpg

fgh05.jpg fgh06.jpg fgh07.jpg

fgh08.jpg fgh09.jpg fgh10.jpg

fgh11.jpg fgh12.jpg fgh13.jpg fgh14.jpg fgh15.jpg


Po prici deluje dobro a i prodavac deluje normalno i raspolozen je za dogovor i normalnu komunikaciju.
Meni deluje zdravo po slikama a prodavac kaze da je sve ok (provericemo svakako). Sta kaze forumska komisija? :D

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / dodao slike na FLCS Forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje: ne bi razmotrio AR 147? U poslednje vreme mi se cini da se pojavio odredjen broj na oko lepih i ocuvanih primeraka u cenovnom rangu oko 3k. Da li tu ima ljubitelja, pa se neke i ocuvaju, ne znam do cega je, ali slucajno sam to spazio poslednjih par meseci.

Najveca mi je razlika u enterijeru. Deluje mi da AR dizajn mnogo bolje trpi godine. Tu imas opciju i 5 vrata, a da izgleda dobro. Velik izbor povoljnih alu felni. Proizvodi se cak do 2009.godista. Limarijski jeste 147 malo losiji od Stila, a ostalo mislim da je uglavnom isto ili bolje…
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvodio se do 2010 god. Ne mislim da je limarijski lošiji, sve je ista tehnologija, Lancia, Alfa i Fiat.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistah oglase na brzaka i nesto ne videh neke primerke. A i nesto mi bas i ne lezi ni ovako, ne "radi" me.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ 1 za Alfu. Imao sam davno baš Stila sa 3 vrata i potom 147 ali kratko. Alfa je moderniji auto, bolje je uradjena unutra, lepše se vozi, zezao ju je jedino trap, Stilo je ok ali više mu se vide godine u enterijeru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam, doduse polovinom pretprosle decenije, izmedju tada maltene novih modela izabrao 3v Stilo (oba su bila 8.500-9.500 EUR tako da cena nije ni trunke uticala na izbor). Jednostavno je kupe u to vreme bio izuzetno atraktivan, na potpuno novoj platformi, sa novom generacijom elektronike, namunjen i odskakao agresivnim dizajnom.

Sa ove distance gledano - najveci promasaj mu je definitivno enterijer (ispravljeno poprilicno u ovim zadnjim verzijama 2006.). Alfa definitivno bolje podnosi godine po tom pitanju.

147 se lepse vozi, ali i komplikovaniji i skuplji trap, koji ove nase oranice urnisu. Stilo opet na novoj C-platform 2. generacije, sto je impliciralo vece medjuosovinsko rastojanje, primetno siri auto, komotniji u enterijeru, prakticniji, sa puno mesta za odlaganje stvari, pregrada. Primetno veci gepek cak i u verziji Stila sa 3v... Za razliku od Alfe koja je skupljena oko vozaca (na manjoj reviziji stare C1 platforme)... Odrzavanje je za JTD motorizacije maltene isto, trap skuplji kod Alfe, za Stila delova imas na trafici, polovno po otpadima koliko hoces (mada i 147 se nakupilo).

Sta znam, kao novi su mi bili stvar ukusa, kao polovni dajem prednost nekoj 147 sa kraja produkcije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2022 at 2:11 PM, neshtry said:

Cena,slike?

Biće slika kad mi ga doveze.

Ono sto je sigurno je da je u prvoj boji ali samim tim ima poneka crtica i češica od gradske voznje. Unutra je nov,od prvog dana je imao presvlake a volan i rucica menjaca su kao iz salona.

Cena? 

Ili sacekajte da okacim oglas ili pisite na pp. Ako i doceka jer stalno me zovu ljudi za auto koji kosta 1500-2000€ a on je u tom rangu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Flex said:

Sta mislite o ovome?

 

fgh01.jpg

 

 

Deluje zdravo, baš zdravo, a možda je samo lepo opran i dobro uslikan... Nema pametovanja dok ne pogledaš i probaš. 

 

Deder idem da bacim pogled šta pratim od oglasa u cenovom rangu 2-3h eur...    :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ga i po prici deluje ok. Nakon toga se covek ne javlja i ne odgovara na poruke. Pre toga sam kontaktirao jos dvojicu (jedan prodao, drugi kao odustao od prodaje a oglasi stoje). Kakva neozbiljnost prodavaca, cirkus.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustvari ja bi bez razmišljanja kupio e39 od Dellasa i kraj! Vrh top mašina sređena da nema dalje...

 

prsc01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19628338/bmw-530-d-0pis?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, knezevic76 said:

Pa ako te zovu, prodaj ga, što imaš potrebu da ga hvališ ovde i ložiš masu?

Pa ko pre devojci. 

Voleo bih da ga uzme neko sa foruma jer ce ga sluziti super i bice zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Flex said:

Meni deluje zdravo po slikama a prodavac kaze da je sve ok (provericemo svakako). Sta kaze forumska komisija? :D

Moze naravno uvek da se cipne, ali ova 150 verzija je bas retka u Stilu. Tek pred kraj produkcije, mislim da je oznaka motora 937A5.000, standardni 1.9 16v je 192A.5000.

Pored 10 KS vise, trebalo bi da je na 315 Njutna, u poredjenju sa 305 Njutna na pomenutom standardnom 1.9 16v.

Felnice su Toora 17'' sa starijih modela, naslon za ruku mi deluje naknadno ugradjen (drugaciji dezen i fali plasticni poklopac na vratu).

Spolja deluje vrlo lepo sacuvan, OK zazori, originalni farovi... Ali mi nekako enterijer ne prati tu pricu, za tu kilometrazu i s obzirom da su ti pred kraj produkcije malo bolje uradjeni po tom pitanju. Volan je iz Lineaccessori ponude, da li je originalno kupljen ili naknadno ubacivan, ali prilicno je pohaban. I nekome bilo dosadno pa je napravio onaj cirkus na airbag-u. Multimedija za momentalno izbacivanje :D i vracanje originalne sive (MP3 ili ConnectNav+) koja ce vratiti celinu dizajnu konzole.

Kacket/pragovi mi deluje da su fabricki, a ne lepljeni kasnije (jer uz kacket ide ta antena sa uspravnim postoljem, a ne obicnim). Po bazi antene takodje, ako je sve fabricki, vidi se i da nije imao fabricku navigaciju.

Po meni vredi videti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Flex said:

Prelistah oglase na brzaka i nesto ne videh neke primerke.

Evo sad bas iskocila jedna interesantna: 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20078230/alfa-romeo-147-19-jtdm-ti

 

image.thumb.png.9c5e88cce864c0777d2b66b008f4790c.pngimage.thumb.png.44fe2791e044ce39f1079b050e22a69e.png

 

Crvena sedista jesu malo "love or hate", ali mislim da je ceo paket poprilicno fin za te pare... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, horvat said:

Crvena sedista jesu malo "love or hate"

Uglavnom ovo drugo :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci u problemu sam sto sam ovo uvezao :P

 

1113874930_WhatsAppImage2022-04-24at3_23_10PM.thumb.jpeg.d61e29017b84786096d676d27cae16fc.jpeg

 

Imam 2 mnogo lepe 147 u CH, jedna Ti a druga Custom National ili tako nesto

ali ne mogu da verujem da neko hoce da da blizu 3000 za 147 mada nije da ne vrede

tako da ih ne uzimam zbog toga, u procesu sam obaranja cene ako je moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi nekog punta 1.2 da se prevezes od tacke A do tacke B ili nemoj nista da kupujes.. Totalno nema logike kupovati nesto za 3 soma pritom dizel. Po meni je to tempirana bomba. Moze sve da te zakopa sa cenom kvarova posteno. Ako ti ne treba auto svakodnevno ne kupuj nista nego stekaj pare za nesto bolje/mladje.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...