Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

15 minutes ago, Dale said:

tvingo II

Ah... 5 vrata.... Drugi klinac se razmatra a 3V auto sigurno ne bi dosao u obzir zbog pakovanja i vadjenja sedista. Oni C1/Aygo su mi veoma plasticni unutra, mislim da je kontejner ispred zgrade cvrsci od njih.

Kad vec spominjete nove aute, firma uzela novi L200, dupla kabina i pokrivka za gepek. 

Eno Sandero ga pre koji dan palio na kablove, negde vuce struju, posle 4-5 dana nije hteo da upali. 

Izes auto... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 1007? jako praktican i ne tako veliki a vrata se dovoljno otvaraju. 

U suprotnom, ono sto si i napisao, idea, musa, meriva, b max... to je najprakticnije a malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ima jaku cenu ili mi iz nekog razloga nije izlazio u pretrazi do 3500E. Jest ona klizna vrata su odlicno resenje generalno. Opelo bi zaobisao, bmax izlazi iz budezta mislim. 

 

 

Nista, bice neka nova/stara musava na forumu nekad :)

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je do godista, ne znam sta si stavio za donju granicu. 

Malopre sam bacio pogled, oni su 2000+ eur

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2022 at 4:09 PM, srdjos said:

ja u NS-u vidim prepune radnje elektronike i stalno su neke akcije da prodaju sto vise

to po meni nista nista zastalo

Sve zastarela roba za boraniju sa balkana….probaj da kupiš novi samsung s22 koji je tek izašao ili iphone 13, ili neki novi model televizora koji je izašao jesenas ili sada…mesec dana čekanja najmanje…modela iz 2018 ili 2019 ili 2020 ima, to na zapadu slabo prolaz,ali se prodaje kod nas(plus nas uvoznički kartel dere,ali to je druga proča)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2022 at 6:56 PM, neshtry said:
Sve zastarela roba za boraniju sa balkana….probaj da kupiš novi samsung s22 koji je tek izašao ili iphone 13, ili neki novi model televizora koji je izašao jesenas ili sada…mesec dana čekanja najmanje…modela iz 2018 ili 2019 ili 2020 ima, to na zapadu slabo prolaz,ali se prodaje kod nas(plus nas uvoznički kartel dere,ali to je druga proča)

Ma daj, odakle ti samo ideja da u auta stavljaju procesore iste snage i najnovije generacije kao u top modele telefona :). Pogotovo u Fabia kantu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2022 at 11:31 PM, srdjos said:Ma daj, odakle ti samo ideja da u auta stavljaju procesore iste snage i najnovije generacije kao u top modele telefona default_).gif. Pogotovo u Fabia kantu
 

Čip je čip,bez obzira na namenu,isti je proces,iste su fabrike...

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedna stvar, proizvod nije isti za različite namene. Tako ni čipovi.
Npr, mob tel će vam se isključiti na ¬15C, ili plus 40 C, da bi zaštitio sam sebe od oštećenja. Skoro smo bili na planinarenje, oko minus 15, kolegin I phone, se isključio.

E sad, temperature razlike koje auto trpi, su svakako još veće, treba da radi i na - 30, i na plus 60, koliko ima u kabini na suncu, ako ne i vise.
Da ne spominjem vlagu i ostale uslove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi mozemo da izvucemo samo sovjetsku haubicu 205mm iz stale.... Mada kada razmislim, nije ni to na odmet.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/12/2022 at 10:26 AM, MS PK said:

Pocecemo i mi kao Ameri da vadimo iz štala krseve i vracamo u zivot

Ja sam za to,meni se dopadaju ti stari...

Ima sta da probere na PA...

Evo nekih meni dragih,koji bi preživeli i atomski napad

 

1807083288_Screenshot_20220212-1132582.thumb.jpg.70a0e0d17b5688f0861d9aafd51bd524.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da ni jedan nije prešao ni trista hiljada :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se km i ne gleda ozbiljno,više onako,orjentaciono.

Ti motori ,po difoltu ,trpe sve osim nedostatka goriva

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za japancima iz 90ih vlada opšta pomama. Znam da nas u servisu stalno spopadaju d l imamo nešto na prodaju, ili da li  znamo ko prodaje itd....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, planiram uzeti jedan od navedenih automobila pa bi mi svako iskustvo/pomoc dobro dosla (prelazim 200-500km mesecno)

1. Fiat Punto mk2 2001 1.2 8v

2. Fiat Punto Classic 2008-2013

3. Fiat Bravo 1.6 16v

4. Fiat Punto mk1 1.1

5. Ford Fiesta MK4 1996-2001

6. Golf 4 1.4 16v

7. VW Polo 1.2 2001-2006

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni 1,2 ili 6

Povereni modeli,jesu stari ili stare koncepcije,ali mogu puno da se voze i da se održavaju i delovi su dostupni,a majstori ih poznaju

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jvn

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Imamo i ovaj topic sa slicnom, opstom problematikom oko izbora izmedju vise modela:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64016-kupovina-automobila-do-xxxxx-eura/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu :D

20 hours ago, neshtry said:

Po meni 1,2 ili 6

Povereni modeli,jesu stari ili stare koncepcije,ali mogu puno da se voze i da se održavaju i delovi su dostupni,a majstori ih poznaju

Mislim da mi je najbolje da jurim punta mk2a, classic i golfa 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, mada posto u mom gradu i okolini nema mnogo cetvorki izgleda mi da cu uzeti Punta

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj dobro kariseriju,pogutovu pod ,to je jedino što im fatalno loše

takođe električni servo na volanu,koji može da košta i pripazi na  broj motora da li se vidi,na Puntu ga tačkaju pa korodira i posle mora da se kuca PUS

Sve ostalo može da se podnese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene jutros ispali lik koji je trebao da dodje za ovaj Bravo 1,4 T-jet 150  a ja ga oprao i rekao da ce dobiti dobru cenu da ga uzme sa tih nekoliko estetskih detalja. 

Kad sam video sta sam u stvari dobio jos mi i drago zbog toga. 

 

20220219_094310.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa BMW serija 1 F20, kakav je za duža putovanja što se tiče udobnosti? Ono malo što sam probao 116d mi je ostavio dobar utisak za svakodnevno korišćenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...