Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Kao one marketing price da u servisu azijskih automobila igraju sah i dosadjuju se majstori, jer nema sta da se radi, a fakticki moras zakazivati 2 nedelje ranije koliko su puni servisi :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

Nije isto za sve Japance sa tim "igranjem šafa" u serisima. Sve dosta zavisi i od obima prodaje novih vozila. Neki japanski brendovi prodaju dosta, a neki u tragovima. Toyota je prošle godine u Srbiji prodala preko 1.300 vozila, mazda blizu 400, suzuki nešto iznad 300, a npr. Honda samo oko 100 komada (koliko je i Porsche prodao). I kada zakazujem redovan servis za Toyotu, zaista se jako dugo čeka u Magu ili Borči (Mag mi reče "najranije za 15 dana"). A u Hondi bez problema možeš dan ili dva unapred.

4 minutes ago, bane1321 said:

Mene htedoše da izbace sa Toyota foruma svojevremeno!

verovatno si tamo "lajao" ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, srdjos said:

 

Mitsubishi forum je aktivan, počinju da se kvare ti japanci stari 30 i više godina :D:)

A moze da bude i do najezde ASX modela na nasem trzistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah pricaj sta je bilo, verovatno si im taknuo u pouzdanost/kvarove, tu su jako iskompleksirani.

 

Verovatno jer im je to okosnica toyotinih automobila, nebitno ako je sve ostalo mediokritet ili losije od proseka, jedino bitno da se manje kvari od proseka i u to ne diraj.

 

Hondasi imaju manji kompleks jer ih je kod honde privukao uglavnom i vtec motor (performanse/zvuk), pa sportskija voznja (bolji volan, menjac, oslanjanje itd) od proseka itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Dzimbo said:

A moze da bude i do najezde ASX modela na nasem trzistu.

svi ti ASX su sporadicni veoma

ne znam, naletao sam samo na postove o matorim automobilima i problemima. Ja sam zeni kupio COLT-a Z30 pa cunjao pre 6 meseci nesto oko tih trocilindrasa pa sam primetio da forum mrda, doduse ne kao ovaj ali mrda

3 minutes ago, vagenovac said:

Hondasi imaju manji kompleks jer ih je kod honde privukao uglavnom i vtec motor (performanse/zvuk), pa sportskija voznja (bolji volan, menjac, oslanjanje itd) od proseka itd.

 

Tanka je linija između poklonika Honde i VW-a. Jako sličan mentalni sklop u glavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na kraju svake rasprave, kad ostanu bez argumenata, izjave: "ali Toyota je najprodavanija na svetu, pametnom dosta!"

Mi smo ovde dooobroo "popljuvali" 1.4, što je nezamislivo na njihovom forumu, ovde možeš naći na temama o modelima i dobrih i loših stvari, tamo je sve odlično...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, srdjos said:

Tanka je linija između poklonika Honde i VW-a. Jako sličan mentalni sklop u glavi

Apsolutno svaki brend ima napaljene fanatike kojima je mesto u ludari, a ne na slobodi ...

10 minutes ago, bane1321 said:

@moron

Ja veće sektaše video nisam u životu! 

A da sam lajao, jesam! :harhar:

Nema tu razlike Toyota ili nešto drugo. Hajde probaj negde reći nešto iole ružno o Dačiji. Ima da te pojedu njihovi botovi. 

7 minutes ago, bane1321 said:

Mi smo ovde dooobroo "popljuvali" 1.4, što je nezamislivo na njihovom forumu, ovde možeš naći na temama o modelima i dobrih i loših stvari, tamo je sve odlično...

Ta vrsta i količina samokritike o matičnom brendu, da se na Fiat forumu kritikuju Fiat modeli, to može samo na FLCS  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno si u pravu za vw i hondase, samo je fascinantno koliko se generalno "mrze" iako su prakticno isti sklop :D 

 

Ali da, generalno svaki brend najlakse napaljeni fenovi mogu da ti zgade, vise nego sto sam auto moze biti los, pa tako znam da mnogi zaziru od raznoraznih brendova automobila.

 

Sto se tice argumenta prodavanja, to je retko glup argument, treba da kazu glupom dosta :D  

 

U srbiji se mnogo bolje prodaje skoda, zasto im to nije argument da je skoda mnogo bolji auto od toyote, ah pa zato sto su ovde glupi balkanjerosi i srbende, ali eto u svetu gde su uzvisena gospoda se prodaje toyota.

A kao zadnji slepci nece da vide da se mozda toyota u svetu najvise prodaje americkim, africkim, kineskim "balkanjerosima i srbendama".

 

Pa ima i onaj vic, staju vozac dacije i ferrarija na semafor, pitaj ovaj iz dacije vozaca ferrarija: jel valja taj auto ista, nisam ga vidjao? 

Vozac ferrarija kaze: cuj valja li, vrhunski automobil, najbolje performanse, najstabilniji, ubrzava preko 300kmh, ukopava se kad koci, materijali unutra itd.

A tek ce njemu vozac dacije: Ne verujem da je bas tako druze, nesto ga slabo narod kupuje :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, moron said:

Ta vrsta i količina samokritike o matičnom brendu, da se na Fiat forumu kritikuju Fiat modeli, to može samo na FLCS  :)

Što bi reko Srećko Šojić - to sam i reko!

25 minutes ago, moron said:

iole ružno o Dačiji.

Za ružno o Dačiji zadužen je naš drugar i moj idol, čika Aca "nađemtipolovanautojersitiglup" Todorović!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mnogo cenim sto su ovde ljudi pre svega ljubitelji vozila, a tek onda pripadnici odredjenom “taboru” automobila.

 

Zato i FLCS dere sa brojem poseta sve forume.

 

I treba biti objektivan jer pomazemo i sebi i drugima.

 

Ja sam se 2012.godine bas pomamio da uzmem Stila 1.2 16g (jbg student, stipendija taman bila za kupovinu, a na papiru jeftin). I posle diskusije sa Ivanima uzeh jtd i navozao sam se 5 lepih godina sa njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to htedoh da kazem - nasim kantama nije tesko naci mane :D .

Generalno su ljudi ovde bez kompleksa (u suprotnom opet ne bi vozili Zabare :stuart:), ima nas sa raznoraznim interesovanjima, ljudi su voljni da podele znanje, pomognu i teoretski i prakticno... Ovde sam vise puta dobio kvalitetne informacije za druge brendove, koje slabije poznajem. Sve to cini bogatstvo ovog foruma.

Apropo price o drugima - iznenadilo me je recimo koliko je "mrtav" Citroen forum. Par puta sam matorom trazio nesto sto mu je trebalo za njegovog Citrusa, nedavno kopao sebi neke informacije za DS - bas tanko.

1 hour ago, igor0511 said:

I posle diskusije sa Ivanima uzeh jtd i navozao sam se 5 lepih godina sa njim

Zaje*ase te ćelče :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan je idalje treba da popunis test da bi se uclanio na Citroforum?

 

Recimo na Renault forumu postavio sam pitanje pre tri meseca i nisam dobio odgovor do dana danasnjeg... A ovde cim neko nesto pita odmah bar dvojica odgocore nesto pametno i jedan se javi da zeza ovu dvojicu, a tema ode u zabavu!:lol:

Salim se, meni su kod kupovine auta pomogli judi koji su me videli prvi put (vozili po placevima, izvlacili servisne podatke, razgledali oglase, preporucivali servise...)!

 

Nego sta mislite o C-Max 2017. godiste? 2.0 ili onaj slabiji? Manuelac ili auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam "cuo" , na te mladje 2.0 treba dobro obratiti paznju, tipa da su losi konstrukcijski pa treba gledati oznake, kao kod 2.0tdi nekada :D Ali opet sam to samo cuo i gledao nesto po YT

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam[mention=205]Ivan[/mention] , ali mogu da odgovorim, da, treba da se popuni upitnik za Citro forum.

A za C-max, moje mišljenje znaš [mention=10479]totti[/mention] je stari Fordas, mozda on ima više informacija.

 

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno sam cuo da je bilo problema sa njihovim automaticima, tj. powershift, kao i kod onih slabijih "vlaznih" dsg, a opet ima i ljudi koji su se navozali.

Motor mislim da nema neke izrazene mane osim ubrizgavanja one tecnosti za preciscavanje gasova, ne znam jel urea, adblue, eolys, kako god, e "jedino" je to problem kod tih motora da ja znam.

 

Naravno moze otici i bilo sta drugo, ali ne izrazeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, vagenovac said:

osim ubrizgavanja one tecnosti za preciscavanje gasova, ne znam jel urea, adblue, eolys, kako god

Za to ne brinem, imam @djomla on je iskusan za te dopune ureje!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, djomla said:

Nisam@Ivan , ali mogu da odgovorim

Srecom po tebe, pa nisi :D .

Ja sam napravio matorom davno nalog tamo, pa smo koristili obojica. Koliko se secam, tada nije bilo nikakvog testiranja :D . Ili sam toliko Totti da sam zaboravio.

12 minutes ago, bane1321 said:

meni su kod kupovine auta pomogli judi koji su me videli prvi put (vozili po placevima

E, kad ne uzesmo onu crnu munju u Dobanovcima... Imao je cak i fabricki plasticni poklopac, na "+" polu akumulatora :lol: .

Samo da izjavim za televiziju - ziv sam svedok da su pojedini razgledali i Renault Fluence atmosferac :scooter: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2021 at 8:56 PM, Ivan said:
Samo da izjavim za televiziju - ziv sam svedok da su pojedini razgledali i Renault Fluence atmosferac :scooter: .

Sreća pa su samo razgledali

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

1 minute ago, bane1321 said:

I potvrdjuje se ona moja - dvojica se jave da pomognu, a jedan da zeza onu dvojicu!:P

Pre bih rekao obrnuto.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...