Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

On 1/9/2021 at 7:50 AM, Decak Iz Vode said:

Peugeot 308 1.6 benzin sa 174ks 2008.godiste

Motor poprilicno komplikovan u svojoj zamisli. Blok PSA, usis BMW. Ako ste naisli na probleme koje ima Mini Cooper S, ima ih i taj Peug 308 sa istim motorom. Cest problem je kuciste termostata iz kog ide signal za aktivaciju remenice pumpe za vodu, koja se ne okrece odmah, vec tek posto se motor malo zagreje. 

Kad signal zataji...pumpa ostaje bez pogona,pa strada dihtung glave, glava...

Drugo je dugacak period zamene ulja, pa lanac trpi dok ga gradacija 0-30 ili 5-30 hladi...posle 20000km...sumnjam u kvalitet ma sta da sipaju. 

Sto se tice snage, prava zverka.Tu nema prigovora, ali samo dokle je motor dobar. 

Ah, da cesto su i usisni ventili puni koksa jer nema hvataca uljnih para. Minijevci ih naknadno dodaju. 

Pumpa visokog pritiska takodje ume da strada,pa je prvo paljenje jako upitno. Problem pravi neoovratni ventil u samoj pumpi koji strada, pritisak opadne i pumpa mora da nadruka da bi auto upalio...a to traje i po 10ak puta dok ne sastavi. 

On 1/9/2021 at 7:50 AM, Decak Iz Vode said:

Drugar ima budzet od 4000e + troskovi ulaganja za servise itd,ne pravi razliku izmedju benzina ili dizela,gleda da nadje dobro ocuvan primerak. On razmislja o Golfu 5,Golf

Ako cu vec da teram vodu na svoju vodenicu, bez lazne skromnosti , ovo ne bi bio los izbor uzevsi u obzir sve navedeno sto se trazi. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17174999/seat-leon-14-tsi-sport

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, gile smederevo said:

Ako cu vec da teram vodu na svoju vodenicu, bez lazne skromnosti , ovo ne bi bio los izbor uzevsi u obzir sve navedeno sto se trazi. 

E,ovog sam vec snimio od ranije. Deluje vrlo ocuvano,lep primerak.

Drugar je na godisnjem odmoru,ima vremna dosta za gledanje. Sutra ide u neki obilazak placeva po Somboru i Subotici (ako u Somboru nista ne nadje),ali posto mi je danas rekao da,osim drugara mehanicara vodi i zenu,cenim da ce gledati da pronadje nesto vise po njenom ukusu. Ako ne uzme sutra nista,onda mu je opcija Novi Sad (mada kaze da nece da se previse cima po ovom vremenu).

Uglavnom - hvala svima na "pomoci". Njegov je novac,pa tako i odluka. Izvesticu sta je uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar koji je trazio auto je najpre opredelio budzet od 4000e,pa 5000,da bi na kraju otisao i preko 6000 evropskih novcanica i pazario...Golfa 6 za 6500!

U pitanju je 2.0tdi,2009.godiste sa nekih 185000 km na satu i mislim da je neki "srednji" paket opreme..nisam siguran da li je Trendline ili Comfortline,ali pre bih rekao ovo prvo..(nisam video oznaku,sem sto sa obe strane ima nalepnice Style..ali to je valjda bivsi vlasnik sam zalepio)

Po mom skromnom misljenju i nakon jedne voznje sa njim,rekao bih da ga je "preplatio"..ne zato sto je VW,tj.Golf (koji uvek drze cenu) vec zato sto je za slicne pare mogao da uzme i mladje godiste i bolje opremljeni primerak unutar istog modela..kazem moje misljenje samo..

Nije da je ovo neka bitna informacija,ali eto,rekao sam da cu javiti sta je na kraju pazario.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast kako je za tako kratko vreme kupio auto.

 

Ja nemam nista protiv VW niti sam ljubitelj nekog proizvodjaca, ali mislim da je taj Golf mogao dosta jeftinije da izadje.

 

Trendline je ulazni paket opreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, clover said:

Trendline je ulazni paket opreme?

Mislim da jeste.

Uzeo je brzo jer:
1) Za 10-ak dana mu se zavrsava godisnji i odlazi napolje,tako da morao da resi
2) Nije trazio nesto posebno,sve sto mu se uklapalo u budzet i bilo pogodno da mu i zena vozi,je maltene dolazilo u obzir..naravno,trazio je lepo ocuvan primerak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je primerak dobro ocuvan, moze kroz eksploataciju da mu se vrati sve to sto je dao vise u odnosu na neku prosecnu cenu, pa cak i vise od toga. U takav auto se bez problema moze stuci 1500 e u prvih godinu dana. To je neko moje razmisljanje koje ne mora da bude sto posto tacno ali ja sam se nekako uvek vodio tom logikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretplatio ga je.Od cala prijatelj sto uvozi po neki auto,vozi ga pa proda itd.Nudio mi je golfa 6,2 seta guma i felni,uradjen v i mali servis,reg pola godine,comfortline oprema, boja bela ekstra očuvan,pravih 247k km ,motor 2.0 140ks,2010 god,cena je bila 5500e.

Samo sto se meni generalno vw ni audi ne sviđaju, razlog zbog cega ga i nisam kupio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ^^

Ovako deluje ocuvano,uzeo ga je od coveka koji drzi servis i koji im odrzava porodicni (roditeljski) auto vec 15 godina..lik povremeno uveze nesto,sredi ga i prodaje bez stavljanja na oglase..imao je u ponudi i Golfa 6,2012.godiste,S Line oprema (ili kako se vec zove sportska linija kod Golfova?),karavan,ali 1.6 dizel..ista cena..drugar se odlucio za hecbek zbog zene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pojasnim zasto ja smatram da ga je preplatio.
Zato sto mogu da uporedim njegovu kupovinu sa kupovinom mog najboljeg drugara nedavno.

Naime,ortak je pre nekih mesec i po,dva uzeo u Subotici od kolege sa posla isto Golfa 6. Auto duze bio u vlasnistvu,redovno servisiran,super odrzavan, bivsi vlasnik onako imucniji..nije se stedelo ni na cemu za auto..200.000km,Highline paket opreme,dva seta odlicnih guma (oba na alu felnama),Zeder.. bolja sedista,bogatija oprema..jedina razlika sto je ortakov 1,6 dizel..a platio ga 6600e..

Ne znam..meni je to dosta bolja kupovina..ne tvrdim da sam u pravu,samo moja perspektiva.

Dobro,ovaj je auto kupio od lika kojeg poznaje dugi niz godina i koji mu je servisirao porodicni auto,tako da je tu isao na nekakvo poverenje..

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, danijel55 said:

Pretplatio ga je.

I preplatio ;) . Po meni takodje, poprilicno surenje. Za narodni Compact, u relativno klot opremi, koji ce jos malo uci u 13. godinu starosti dati 6 soma... Pa dovoljno je otvoriti oglase i videti sta moze da se uzme i od istog modela za slicne pare. Pri cemu se naravno komotno mogu gledati oni koji su 10% skuplji na oglasima. A da ne pricam tek kod Francuza ili Zabara koji su na oglasu 6.5 soma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih uvek bio voljan da pretplatim automobil koji je vozen i odrzavan od poznate osobe dobro. Naravno, to ne bi znacilo da uzmem od poznanika auto iz uvoza o kome ni on nista ne zna.

 

Pogotovu sto:

1. Ako uvozi kola realno je ocekivati da mu je svaki primer “rukom biran” i od babe iz nesoljenog dela Nemacke

2. Realno ne zna ni sam nista o tim kolima

 

Sa druge strane, dobra kola od poznatog prvog vlasnika bih rado pretplatio uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore a sta ako neko kao ja ovde u Srbiji bira kola sa kamiona? 
Eto npr sednem, provozam ga, vidim da li ima gresaka na tabli, zadovolji moje prohteve? 
Ne valja ni to jel da a zato sto ga nisam vozio pa ne znam sta ce da mu se desi kad pocne da se vozi? A sta mislis da li sam dovoljno toga prosao i naucio sta valja i kako treba da se ponasa jedan auto sa odredjinim brojem kilometara? 
Ne moras biti strucnjak da bi ustanovio da li je nesto dobro ili ne i to je samo veliko opterecivanje.  Zasto? 
Sednes, upalis auto i ako radi kako treba, zvici kako treba, ide kako treba, menjac i kvacilo rade kako treba ....sta tu ima mnogo da se filozofira? 
Kvar ce doci kad tad jer da kupis i nov auto to je neminovno i normalno je da kod polovnog automobila to bude brze ali toliko si ga platio jeftinije od tog novog da imas lufta koliko hoces da napravis ma sta da je u pitanju. 
Eto bas juce je trebao da dodje lik da kupi jedan Doblo 2015 sto imam i javi se telefonom da nece doci jer se pojavio jedan takav isti ali za 1300€ manje a kom je radjena generalna na motoru nedavno i sad ga vlasnik daje ispod cene. Covek ne razmislja da tu nesto nije u redu i da je zato tako jeftin a s druge strane on smatra da je tolika razlika u ceni dovoljna da pokrije sve eventualne kvarove. 
A od babe se devojka napraviti ne moze- to morate da znate. 
Zato ce se on usreciti sa tim primerkom i visiti po majstorima. Jos mi kaze ko garantuje da moj motor nece uskoro da se pokvari? 
Ide logikom da ce sve da se pokvari jer on je u svoj Stilo kad ga je platio 3000€ ulozio jos 2000€ jer je pocelo sve ubrzo da mu otkazuje. 
Pa sa takvim nacinom razmisljanja  i izborom automobila uvek ce biti kvarova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delim isto razmisljanje sa Igorom.

Dule nije isto kad kupis auto od coveka koji ga vozi npr 5god i koga znas bas bas dobro i kupiti od drugog istog dobrog prijatelja sto uvozi auta.

Covek koji vozi auto duze vremena sa sigornoscu bolje zna kakav mu je auto i sta mu fali,cak do najsitnijeg detalja. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 ja tebi ne namecem svoje misljenje, ali ni tvoje ne prihvatam :D

 

Biras sa kamiona, znaci imas ogranicen izbor od 10-15-20 automobila. I te na kamionu je neko dovezao da zaradi.

Onda ces ti da kupis od njega i opet zaradis.

 

I ja dobijem za npr 5000e automobil koji je negde u inostranstvu vredeo 3000e jer i ti i taj sa kamiona imate svoju marzu. Nemam nista protiv toga, svako posteno radi i zaradi, ali ja kao kupac zelim da ulozim dodatno vreme i da za tih fiktivnih 2000e razlike dobijem bolji automobil.

 

I ti ces da provozas auto, probas i to je to. A hoces znati da li je:

 

  1. Neki nemacki Malinic reparirao zamajc i ima da zvekne za 1000km?
  2. Trosi ulje, ali ne znas kad je dosuto
  3. Mesa vodu i ulje, ali se isto trenutno ne vidi
  4. Motor je u raspadu, ali je unet neki generator da drzi vodu dok kupci odu?
  5. ...

 

Nemoj gledati svaki post kao atak na tebe i nemoj stalno svaku pricu navoditi na svoju vodenicu, poceo si kao onaj sto hvali prenabudzenog Stila, ili smo sa tobom ili protiv tebe...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i kada prodajem kola ma koliko da su dobra ne nudim ih prijateljima. Nikad se ne zna sta tu moze da podje po zlu. 

Koliko god da sam ga ja odrzavao moze se desiti da bas kod prijatelja krene Marfi. 

Ako je auto sa izuzetno malom km to i ima smisla. Ovako mi je draze da prodam, a i da kupim od nekog koga ne poznajem. Vidim, gledam, probam. Odvojim fond za sredjivanje nedostataka pa kako bude. Bolje je naravno uzeti automobil sa poznatim nedostatcima i sa servisnom istorijom(proverenom) ali nisu svi ljudi kao na forumu pa da i ako se desi nesto to otklone i racunaju na te mogucnosti. Velika vecina ce reci da si im uvalio itd.. 

 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, gile smederevo said:

Ako pričamo o Golfu u standardnoj verziji, to je upravo to. -Nista posebno

U jednom momentu je vec maltene odlucio da pazari Leona (ali ovde u Somboru)..muz zenine prijateljice ga je prodavao..2009.godiste 1.9tdi za 4000e. Isto duzi niz godina u vlasnistvu i covek ga jos nije ni stavio na oglas.

Medjutim..znate kako..ovde,u ovom delu Vojvodine (a znam neke regije u susedstvu gde je to jos vise izrazeno) je VW brend br.1 a Golf je mama. Ovde je Golf sinonim za najbolju kupovinu polovnjaka,takoreci "sigurica". Posebno se tako posmatra sa aspekta sledece prodaje (najmanje gubi trzisnu vrednost,cenu)

 

25 minutes ago, danijel55 said:

kad kupis auto od coveka koji ga vozi npr 5god i koga znas bas bas dobro

Ne bih da zauzimam niciju stranu,ali ovako je auto kupio nedavno moj ortak iz Subotice. Pisao sam.
Kolega sa posla prodavao Golfa 6,ovaj znao kako je auto odrzavan,koliko je ulagao u odrzavanje..jos mu kolega dao kljuceve auta na nekih nedelju dana da ga isprobava i vozi na pregled kod majstora..

Ja sam isto blize tome da je to sigurniji nacin kupovine,ali na kraju je uvek novac taj koji odlucuje i opredeljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da to bude upali - ugasi, prva - druga i trpaj na prikolicu :D 

 

zato mi i deluje cela prica oko rukom biranog vozila sa kamiona kao prodaja Herbalife-a :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prodavca moje Alfe posteno iscedio, test na otvorenom, test po gradu, hladan, zagrejan, rupe, krivine, nije bas bio odusevljen, ali pristao je, jbg mora da me istrpi ako misli da proda Alfu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, vagenovac said:
Hahahah 10km haha default_D.gif

To obicno bude par stotina metara oko placa ili carinske zone default_).gif


Pa 10km od carine do dvorista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...