Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

super je sajt, ali vise verujem ovako savetima iz prve ruke...samo punto da nije, to je isto zlo u smislu velicine i sa tim se ne bih usudio da idem do tipa grcke..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer je model star 20 godina a u 60% ga taxiraju jer kazu da je povoljna prica...

samo predpostavljam, naravno da ne znam :)

Inace jel vredi gledati ovaj konkretan oglas ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ficicaaa

image.thumb.png.e88431e87e01061f6239a7d365ee26ab.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16421351/citroen-xsara-picasso

image.thumb.png.f2b4a6839ddc916f232df56304644c26.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17123129/lancia-musa-14b-vel-servi-s

image.thumb.png.b69f369e7bc7f7c0d208441a666845de.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17023139/citroen-xsara-picasso

image.thumb.png.c886119284c5efc195e1d0b55b282320.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17129851/citroen-xsara-picasso

 

Musa i nema toliko, ali zato monovolumena u cenovnom rangu 1500-2200 eur ima fino. Jesi gledao Merivu, Zafiru, Senika? 

Naravno, i Multiplu. Jeste da je ruzna ko djavo (stvar ukusa i licne percepcije) ali ne znam nekog da se ikada zalio na multiplu. Vozio sam se par puta i to pozadi, sa svojih 2m mogu reci da sam se fino vozio. 

A ima ih koji idu na CNG sto znaci i jeftinija voznja ali i zajebancija sa tehnickim

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ficicaaa said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17171561/citroen-xsara-picasso-hdi

ovo se namece kao dosta dobra opcija a i vrlo povoljno...

mada mi deluje da je bio taxi i da je kilometraza bar za 200 000 vracena.

 

Screenshot_5.jpg

Tablice 017 su medju prvim onim novim registracijama tako da priča da je bio tači otpada. Kod mene su bile  083 a ima 8 godina otkad sam taj broj dobio. 

 

Eto, setio se i kolega @andreja.micovic za Merivu i Scenika. Zafira je ipak kao i xsara picaso malo veći a to ti se ne uklapa koliko sam razumeo.

Meriva CDTI je dobar izbor, za scenica dci ne znam zbog onih 1.5 motora sa problemima u Cliu i Meganu, pa možda i za njih važi da bi ih valjalo izbegnuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

za Merivu i Scenika. Zafira je ipak kao i xsara picaso malo veći

Da ne brkamo opet babe i zabe :) - i Scenic je za broj veci C-MPV.

Musa i Meriva su klasa ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta forumasi misle o SEAT Leonu? Konkretno o tom 1.4TSI motoru?
Ono sto ja znam jeste da deli platformu sa Golfom,Octaviom i valjda Audijem A3..takodje i motorizaciju i transmisiju.

Da li je model sa 122KS atmo ili turbo?
Najnizi paket opreme je Style,a najvisi valjda FR (to je sportski),mada postoji i Excellence,za kojeg ne znam da li stoji iznad FR ili ispod?

Ovde u Somboru nema mnogo Leona,nisam nikad seo u njega..dopada mi se izgledom i ne bih imao nista protiv da mi bude sledeci auto..sve u svoje vreme naravno. I kako zivotne okolnosti budu diktirale/dozvolile..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kvalitet materijala i zavrsne obrade?
Pretpostavljam da nije bas kao u Golfa,ali sam se naslusao svakojakih prica..o tome da se maltene nebo odlepljuje,a gepek raspada..verovatno su to preterivanja,ali nije prijatno za cuti u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo solidno, niti se nebo odlepilo niti gepek raspao, ali sam zato video gomilu golfova 5 upravo u takvom stanju, poodlepljivano i otrcano sto za cenu koju kosta mislim da ne bi smelo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



Sta forumasi misle o SEAT Leonu? Konkretno o tom 1.4TSI motoru?
Ono sto ja znam jeste da deli platformu sa Golfom,Octaviom i valjda Audijem A3..takodje i motorizaciju i transmisiju.

Da li je model sa 122KS atmo ili turbo?
 


Turbo punjač,
1.4 tsi su do 2012 jako problematični motori skloni kvarovima.

2012 izlazi nova varijanta tog motora koji je skroz druge konstrukcije i mnogo manje kvarova.

Moze se naci poprilicno materijala oko ovog motora na forumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to i nekako ali je unutra uzasan, estetski, na oko, kako god hoces i nije stvar ukusa :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Mada kad vec pominjes te opreme pa i Fr onda mi zvuci da te zanimaju mladji modeli. Koje godiste je taj koji bi gledao?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leon se lepo vozi, sportski je nastrojen ali je taj 1,4 notor za izbegavanje i bolje je da uzmes 1,2TSI sa 105 ks koji se odlicno pokazao. To je motor sa 4 cilindra i ide otprilke kao nekadasnji 1,6 atmosferac ako ne i bolje. Na svim tim motorima je lanac slaba tacka i treba ga menjati na vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, MS PK said:

 

Mada kad vec pominjes te opreme pa i Fr onda mi zvuci da te zanimaju mladji modeli. Koje godiste je taj koji bi gledao?

2013.
Ali je taj,naravno,i skuplji..tu bih trebao malo vise vremena da stavljam novac na gomilu :D Gledam i prethodnu generaciju takodje..ali samo onako da se baci malo oko na oglase..nista vise od toga.

U principu - jos uvek nista konkretno ne gledam..ovo je samo sa ciljem da se pocetno informisem o modelu..proci ce jos vremena dok se ne odlucim na takav korak..najpre da se situacija sa epidemijom smiri,pa onda ostalo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites








Turbo punjač,
1.4 tsi su do 2012 jako problematični motori skloni kvarovima.

2012 izlazi nova varijanta tog motora koji je skroz druge konstrukcije i mnogo manje kvarova.

Moze se naci poprilicno materijala oko ovog motora na forumima.


Tačno tako. Ako se dobro sećam, čak se za razvod uveo i zupčasti umesto lanca. Mada, nisam siguran da je kod svih iz grupacije to izvedeno, makar ne u isto vreme.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Decak Iz Vode said:

2013.
Ali je taj,naravno,i skuplji..

Ako gledas FR, Mk3 tih godista su ti od 9 soma pa navise. 1.4 TSI motori u njima su EA211, tj. sa kaisem. Gledao sam ih za sebe, posto je to jedini Vagen koji mi se svidja u klasi. A sto sam vise probao - iskreno sam sve manje pametan sta se sve (ne) dobija u odnosu na restyle Bravo Sport. Pogotovo za tu cenu, tako da mi na pamet padaju ideje neceg veceg i "luksuznijeg" u ceni FR, a sto mi opet realno ne treba :D .

Problem je sto je i ranije ponuda FR bila tanka, a zbog situacije sa Coronom je trenutno ocajna. Sto se da videti vec i letimicnim pregledom oglasa. Od ovih "obicnih" Leona i moze da se nabode po neki.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravac Sport je isto opcija (verovatno i "logicna" nakon GP). Ivan je nedavno "okacio" jednog sa malom km. Taj je delovao top.
Leon mi je lep,atraktivan..nema ge mnogo kod mene na ulicama,ali je i mnogo skuplji,to stoji. Da li i opravdava razliku u ceni - to vec ne mogu reci i moracu verovati na rec.

U svakom slucaju,dizlo nije opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako gledas FR, Mk3 tih godista su ti od 9 soma pa navise. 1.4 TSI motori u njima su EA211, tj. sa kaisem. Gledao sam ih za sebe, posto je to jedini Vagen koji mi se svidja u klasi. A sto sam vise probao - iskreno sam sve manje pametan sta se sve (ne) dobija u odnosu na restyle Bravo Sport. Pogotovo za tu cenu, tako da mi na pamet padaju ideje neceg veceg i "luksuznijeg" u ceni FR, a sto mi opet realno ne treba  .

Problem je sto je i ranije ponuda FR bila tanka, a zbog situacije sa Coronom je trenutno ocajna. Sto se da videti vec i letimicnim pregledom oglasa. Od ovih "obicnih" Leona i moze da se nabode po neki.

 

vozio sam Leona tog novog i dobar je to auto, Seat je s njim prilicno napredovao u odnosu na ranije modele generalno. Jer smo u firmi imali nekad tamo ranije Cordobu neku i prilicno je to smrljavo bilo.

 

Ali mislim da si u pravu, u toj ceni od bezmalo 10k e onda se otvara pitanje zasto ne voziti neku limuzinu ili klasu gore u vidu 508, mondea novog ili b7, citroena c5 itd, koji su udobniji i slicno.

 

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites



Njihovi 1,6TDI motori su se odlicno pokazali tako da treba o tome razmisliti


Moj kum je vozao Kedija sa tom masinom, kaze da grđe podešen auto nije vozio.

Da li su ti motori u putničkim vozilima drugačije podešeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako podesen?:shock:

Sta tu ima da se podesava nije mi jasno. 
Imao sam Leon III 2014 sa ti motorom i bio sam odusevljen kako se lepo ponasa. Prodah ga drugaru i evo vozi ga tri godine s osmehom na licu i sve se cudi kako malo trosi i kako se lepo ponasa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...