Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Ja sam ga vozio u Kordobi, inače imao je plin i super je išao sa njim. Na malim brzinama nema neka specijalna ubrzanja, dok na otvorenom se lepo ponaša. Plina troši izuzetno malo i sve mu je jeftino (kao da je Fiat). Ja sam menjačem oduševljen, ali su sedišta kao klupa u parku, katastrofa. Ništa ne zvecka unutra, samo se volan i menjač jako brzo pohabaju. Ovaj je zbog plina imao non stop check engine upaljen i sem toga su menjani potrošni delovi, vozio sam ga godinu dana naizmenično sa kolegom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CIsto jel ima nekih kvarova, potrosnja ulja kakva je itd itd ? 

Idem da gledam za druga auto pa da znam sta da ocekujem.. 
Koju kilometrazu je presao kod tebe u Skodi ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, dekirs said:

Idem da gledam za druga auto pa da znam sta da ocekujem.. 

Ja se vec uplasih. Htedoh da te pitam imas li kakvu drhtavicu, temperaturu, drma te neka groznica...

Cuj Seat :P .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na satu trenutno ima 202k km. Sumnjam da je prava :D

Inace najvecu paznju obrati na sam rad motora. Najsitnije cukanje, moze lako biti da su klipovi za zamenu.

Potrošnje ulja kod mene nema, bar za skoro 5k km. Menjac je bas mekan i prijatan. 

Ja sam imao problem sa klapnom gasom da variraju obrtaji i to je to.

Sto se potrošnje ulja tice, meni je rekao mehanicar u auto cacku, da 200-300g na 3k km, ok za njih. Meni malo zvuci mnogo, al ne zalazim u to. Za 75ks motor lepo ide. 

Pazi samo na motor, jer majstor sto mi odrzava kaze da svaki drugi sto auto sa tim motorom što mh dodje, cuka malo ili malo više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Ivan said:

Cuj Seat

Iskreno za ove pare retko sta normalno ima da se kupi, prva zamisao je bio GP ali u nekom normalnom stanju su na nivou statisticke greske.

 

@danijel55 Hvala ti :) Tako sam i ja nesto kontao, da se obrati paznja da li se cuje neko cukanje, maltene jedini nacin da se vidi da li postoji neki problem sa motorom:D Auto se uzima za neki period od godinu ipo, dve maks, tako da verujem da ce posluziti za vozikanje po gradu. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

Ma zezam se na svoj racun :) , posto i sam gledam za broj veci Seat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, nego nisam stavio smajli na kraju recenice, sad tek vidim :D

Ono sto gledam za sebe ce verovatno biti Evo, mozda cak i onaj beli sto si mi ti slao, ako se ne proda :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt kupi električnu biciklu za zezanje po gradu. Jeftinije je, možeš kod Safeta da je čipuješ bez bojazni da sjebe dizne ili turbo, nizbrdo ide i 200 ako legneš na sedište, najstartniji si na semaforu a možeš i na paktreger ribu da metneš pa da se uvati ko u Maratoncima, domet 150-200km taman do horvata da odeš i kradeš mu struju, nema posete optici i hunteru... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad ozbiljno pitanje za poznavaoce BMWa.
Gospođa hoće da kupi BMW 120d, 2005-2006 godište, mislim da je 120ks.
E sad, čuo sam da su valjda oni motori M47 dobri i da se od 2007 pravili N47 koji su valjda problematičniji.
Ineteresuju me razlike između 118 d i 120d, I dal nešto fali I ovim jačim motorima od 120ks.
Generalno sem diferencijala koji hoće da ode, ima li još nekih "većih" mana.
I eventualno cene velikog i malog servisa van ovlašćenih, okvirno, ako je neko upućen.
mislim, svesni smo da je održavanje malo skuplje nego ostali brendovi, al ne i koliko skuplje.
Jbg, nakon 7 promenjenih alfi, ništa ne može biti toliko skuplje :)
Ne znam nikoga lično ko exploatiše ovaj model.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da 120d nije 120 ks nego 163 ks (M47). Ne znam razlike izmedju 118d i 120d, ali znam da su menjaci znali da prave problem na tim generacijama (doduse u e90, ali verujem da je isto?). I to je malo skuplje od diferencijala. 

 

https://www.auto-data.net/en/bmw-1-series-hatchback-e87-120d-163hp-9810

 

Ja ne bih bezao od N47, jer nema on nekih izrazenih mana osim sto dotraje lanac kome je skupa zamena, pa svi gledaju kako da ga se rese da ne zapadne bas njima. Ali ako se ugradi u cenu ta (doduse malo skuplja) zamena, ili se jos bolje nadje mozda primerak sa uradjenim lancem, to je super stvar. 

 

Nisam 100% siguran, nek potvrdi neko, ali mislim da je od 2007. krenuo elektricni servo volan, a pre toga da je bio hidraulicni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima,

Zivim u Berlinu i zelim da kupim auto koji cu prvenstveno da vozim po gradu. Otisao bih mozda jednom godisnje u Srbiju ali to mi nije prioritet.

Budzet mi je 3k, gledam kola 2010. i mladje do 150k km (mada bih radije do 120k ako naidje).

 

Trenutno gledam B segment vozila, pa mi je potreban savet oko toga sta izbegavati i da li neki konkretan primerak sumnjiv.

Gledam iskljucivo bezince jer je u Berlinu vec krenulo ogranicavanje kuda dizeli mogu da idu. Vozio sam vec atmo benzince, tako da mi je svaki motor sa 75 konja i vise sasvim ok (a za Y i ovaj od 69)

 

Za pocetak stavljam 4 automobila iz podrucja ekspertize ovog foruma, nadam se da nece biti necitko posto ima dosta informacija.

 

MiTo:

Najradije bih njega kupio ali su primerci uglavnom puno presli ili sumnjivi. Nasao sam ova dva.

1. Teoretski dobro zvuci, mada su slike lose a i ova zaokruzena kilometraza na 100 je mozda malo sumnjiva.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=297118807&lang=en

Mito_plavi_2010.thumb.JPG.8ef724d7f700ce4504e11be3bf85ed80.JPG   1.thumb.jpg.c0e970b8e18b6192095d5b8c88c87280.jpg

 

2. Jedini auto 2009. godiste i to zato sto je Mito i lepsoj polovini prelep isto kao i meni. Ima 6-stepeni menjac i dosta opreme sto mi je vrh.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=301543098&lang=en

Mito_beli_2009.thumb.JPG.8814c5f01c7880fc2796193bf58b61c8.JPG   1.thumb.jpg.ac4b7f889634f71be1b2ddfdab1fa9ad.jpg

 

Punto Evo:

Dosta mlad (2012.) i na fotkama bas lepo izgleda. Mozda i best buy po pitanju odrzavanja

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=274788427&lang=en

PuntoPop2012.thumb.JPG.153d3139b27f82efb33b8e318ec1e69c.JPG   58.thumb.jpg.62bfe2cb3dd1cd6bcb1cc2631cc03bcd.jpg

 

Lancia Y:

Lepa boja, takodje se i supruzi dopada. Mada su mi sedista nesto cudno naborana:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=292543268&lang=en

YOro_2011.thumb.JPG.068e5eababad9d27ace85d4782fec1ec.JPG   1.thumb.jpg.519a9a97c067aec6b21db19459b055c5.jpg

 

Osim ova 3 modela naidje tu i tamo neka Corsa D (mada uglavnom 1.0 benzin), Clio 3 i P207. 

 

 

Edited by FreddoCane

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 drugar je imao 118d sa ~450.000km, jedino sto mu je radio van redovnih servisa jeste diferencijal i crkla mu je elektricna brava volana.

 

Turbina, kvacilo, zamajac, dizne fabricki iz prve ugradnje pa ti vidi :) 

 

118d/120d su koncepcijski slicni, ima razlike naravno, ali sustinski nijedan nema neke izrazene mane, 120d ima neke delove jace, ali je izlozen i vecim opterecenjima tako da mislim da im je izdrzljivost slicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam samo, cisto da se vidi koliko je to kvalitetan auto i motor sa jedne strane, a sa druge sta se sve uvozi kod nas.

Ovaj bmw kec ima 625.000km i izgleda u boljem stanju nego makar 2/3 keceva kod nas na oglasima, pogle zazore, pogledaj enterijer, a onda pogledaj keceve kod nas.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=294829511&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

I found this offer at mobile.de:

BMW Baureihe 1 Lim. 120d Euro 4 Klimaautomatik
First Registration: 11/2004
Mileage: 625.000 km
Fuel: Diesel
Power: 120 kW (163 Hp)

Price: €2,200

Screenshot_2020-06-24-17-21-32-237_de.mobile.android.app.jpgScreenshot_2020-06-24-17-21-43-373_de.mobile.android.app.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites



CIsto jel ima nekih kvarova


Koliko se sećam, kod 1.4 su menjači bili boljke (barem u Golfu 4, ne znam da l' je isti i u Ibizi).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu da zovem da pitam da li je prvi vlasnik i u kakvom je stanju

 

oglas nji.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je malo jaca... Moj komsa prodaje slican za nizu cifru i to solidno. I auto zaista nema pecku.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15744352/renault-fluence-16-16v

 

Screenshot_20200624-181116.thumb.jpg.6e743b9a9cc514ceaded33542b8febc8.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...