Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Kia xceed :D 

 

@VladaG9 razmisli o novom a3 sa lagera, akcija 8000e ustede, sa 28.000e na 20.000e. Sigurno je najudobniji, najvise izolovan, najtisi, sa najkvalitetnijim materijalima u enterijeru itd. od svih ostalih nabrojanih.

 

Oprema je sasvim solidna, grejanje sedista, tempomat, automatsko zatamnjivanje retrovizora, sportski trokraki mf volan, xenon farovi, led dnevna svetla, bluetooth itd.

 

Taj auto po meni ne vredi 28.000e, ali 20.000e vredi svakog centa :) 

 

https://stockcars.porscheinformatik.com/audi-rs/car/A-2019-0164284-RS

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

Renegade je manji od 500l pa treba i na to da obratiš pažnju. Ostali auti koje si pomenuo nisu ista klasa kao Renegade, a ni 500l, tako da, ako ti se guza, ovaj kičma navikla na viši položaj sedenja, biće vrlo teško napraviti "Step back" u hečbek!

Stim što se slažem sa @neshtry da pogledaš i Compassa, za 2000 skuplji, veći i sa dobrom opremom! 

Naravno ako ti treba manji auto od 500l, Renegade je pucka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

Ako znaš, koja "godina proizvodnje" je taj audi, jer na onom linku samo piše da je "modelna godina 2019"? Neki uvoznici/dileri, kada u Srbiji napišu "modelna godina 2019", to uglavnom znači da je "godina proizvodnje 2018". A ne znam kako to radi prodavac audija. Zato pitam.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo septembar je prelomni mesec, od septembra se pocnu praviti modeli za narednu godinu, tako da bi MY 2019 trebalo da znaci da je proizveden negde izmedju septembra 2018 i septembra 2019.

 

Prilikom preuzimanja superba krajem novembra 2010, on se vodio kao 2011 i kada sam unosio njegov broj sasije u online vin decodere izbacivalo je 2011 godiste, a proizveden je bio u novembru 2010.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To više ni "sveti Petar" ne zna, tj nema više garancija da je "modelna godina" od septembra do septembra.

Eto, pogledaš sajt Kia.rsi tamo od marta ove godine imaš okačene i cenovnike "MY 2021" (kao i one MY 2020), ali, nigde naznake godine proizvodnje.

Imaš ih i od tada na sajtu Kia.si (MY 2021), pa i cenovnike "MY 2019", ali, svuda jasno piše i godina proizvodnje (pa imaš da je npr. MY2020, ali, poseban deo cenovnika za godina porizvodnje 2019, a poseban deo za godina proizvodnje 2020, a "do juče" si tako kod njih imao i MY 2019, a godina proizvodnje 2018).

Zato i pitam za onaj audi, koja mu je godina proizvodnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

 

Ne bih nazvao 308 II ozbiljnijim automobilom od Tipa. Izolacija, pa performanse dizel motora, kvaliteta infotainment sistema, ponuda prostora... Sve je to na strani Tipa. Ne znam je li za tu cijenu 308 II nudi išta više opreme. Čak što sam vidio u pravilu Tipo bolje drži cijenu. Ovdje bih se naravno ogradio jer ne znam kako je u Srbiji što se toga tiče.

 

Nego daj mi reci koliko je Compass skuplji od Renegadea? Meni on iskreno bolje izgleda, a što se objektivnih/mjerljivih podataka tiče on sa istim motorom manje troši i ima bolje performanse nego Renegade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Nikola JTD said:

Ja bih dodao i Hyundai Tucson koji je tu negde sa cenom oko 20.000 , a smatram ga daleko pozeljnijim od Renegade-a po svim aspektima + Garancija. Potrosnja i dizela i benzinaca je najmanja u klasi. Moguce je fino cenkanje :)

Prvo, nisu isti segment da bi mogli da se porede. Drugo, taj od 20.000 ima 1.6 običan benzinski motor koji ne bih ni neprijatelju preporučio. U vezi potrošnje situacija je obrnuta, troše najviše u klasi. Takođe, cenkanje nije moguće jer su im cene najniže moguće i ne ostavljaju prostor da se dobije dodatni popust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@N.N.

Compass kreće sa 22000 za 1.3GSE sa ručnim menjačem,sa robotizovanim menjačem i 150ks u istom motoru je 24000: http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16297270/jeep-compass-limited-13-t4-at

 

Untitledx.thumb.png.ecd5314f8965a2937f58457de442e0de.png

 

 

Renegade počinje sa 16000 za 1.0 GSE 120ks:

 http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13185551/jeep-renegade-sport-10-turbo

 

Untitledxx.thumb.png.9af49892ddaf78966cb22b6e60d0ca1f.png

 

 

Sa 1.3 GSE Renegade je 21000:

 http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16293841/jeep-renegade-13-ddct-limited

 

Untitled3x.thumb.png.514fc76c1973b365e5673596824749c0.png

 

Edited by Ivan
Formatiran post, dodati PrintScreens, ispravljen tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@N.N.

jeep-compass-limited-mt-16mjtd

 

Untitled55.thumb.png.2203dcb9563041d7548699f00b6b11fa.png

 

 Ne znam, smatram da 308 ima kvalitetniju izradu od tipa. Bas sam citao da se jedan clan iz italije zali na te cvrcke iz b stuba, sto me nervira kod fiata.

 

Uuuuu sad ste me abacili u ozbiljnu dilemu. Idem sutra da pogledam i taj compass i renegade (jos jednom). Sad mi samo zavisi od cene, tj koliko odluce da spuste za compass. Ali za sada mislim da ce compass da odvuce prevagu. Stvarno nije velika razlika u ceni a puno je ozbiljniji auto.

 

@vagenovac Mislim da si mi vec predlagao xceed :D Video sam je u jednom trznom centru i zaljubio sam se koliko je to lep auto :D Ali je ispala iz kombinacije zbog cene, strvarno je mnogo para.

 

Kamiq je tek izasao, a sto opet neko rece kad mu dodas svu ovu opremu koju ima renegade ili ovaj compass ode cena

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni gledao taj compass, jer znam da je bio dosta skuplji. Ali mislim da vredi tu razliku u ceni :D
Poslao sam i mejl za onog Audija, pa cu videti kad me pozovu iz auto kuce,, raspitacu se jos oko opreme i godine proizvodnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

 

Mislim da si pitao oko novih motora. Kao prvo moje isprike jer sam to preskočio. 

 

Moja je pretpostavka da će nove verzije dizela biti ponuđene sa Euro 6d Final standardom. Ovo Final ne treba biti u nazivu. Radi se o konačnim specifikacijama Euro 6d standarda. Već neko vrijeme je u EU na snazi Euro 6d Temp.

Konačan datum kada u EU zva vozila moraju zadovoljavati Euro 6d Final je 1.1.2021. Za gospodarska vozila je 12 mjeseci kasnije. Tako da vjerujem kako će FCA predstaviti novu generaciju dizel motora prije tog datuma. Naime vozila sa starijim standardima moraju biti registrirana prije tog datuma.

 

Što se tiče samih materijala kod Tipa ali samo kad je riječ od dodiru se slažem. Ne znam da ima puno ili uopće cvrčaka. Znam par ljudi što posjeduju Tipa. A baš sam nedavno bio u karavanu sa 1.6 dizelom i Lounge opremom.

Meni je grozomorna tekstura plastike u Tipu. Samo kad bi to promijenilo bi bio veliki korak naprijed. Kad sam se raspitivao rekoše mi da je to bila odluka od strane Turaka, od Tofaša, a ne od samog Fiata.

 

Mislim da je Compass dobar izbor. Najveća mana je prtljažnik ali sama ponuda prostora za noge i glavu je po mom mišljenju jako velika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akcijski Compas Limited sa 1,33 motorom za 22.990 (čak i uz opcionale koji su mu dodati ) izgleda da ima lošiju aktivnu bezbednosnu opremu nego akcijski Renegade Limited ( za 19.990) sa 1,33 i 1,6MJ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, N.N. said:

Čak što sam vidio u pravilu Tipo bolje drži cijenu. Ovdje bih se naravno ogradio jer ne znam kako je u Srbiji što se toga tiče.

Ako mislis na polovne, imas kod nas Tipa 2017-2018. vec od 7100-7200 EUR (naravno bazni 1.4 atmo modeli, koji su po stalnim akcijama oko 11k). Pa navise. Tako da su konkretno ti izgubili skoro 40% vrednosti za 2-3 godine.

Da ne ponavljam zasto, pisah vec sta od modela razmatram za sebe u iducoj kupovini (a zao mi je sto to nece biti neki italijanski compact, iako sam ljubitelj i vozim ih deceniju i po). Ali kada vec pominjes karavan, meni sam model ubedljivo najbolje izgleda bas u toj SW izvedbi - u nekoj tamnoj boji, sa tamnim staklima, 17'' felnama, u Lounge opremi. Tj. ovako nesto:

 

23738c1d6f91-800x600.thumb.jpg.f38b8ae8e630a7ae45f8f467beef1df6.jpg

 

@neshtry @VladaG9 i ostali

Jos jednom molba, da ne bi konstantno prepravljali - dovoljno dugo ste vec na forumu da znate da je uz eksterni link obavezan i PrintScreen oglasa ;) (sto je i pravilo foruma). Ovako nam cesto gro price po temama pada u vodu, kada na eksternom linku taj oglas bude obrisan... Hvala.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se juče iznenadih kada videh u akcijskom cenovniku Fiata da sada postoji Fiat 500X sa 1,4 od 95 ks ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane ovo je akcija koja traje vrlo kratko pa nema smisla printskrinovati...
Drugi put ću paziti

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron i ja sam se sad iznenadio kad si rekao da ugradjuju taj motor u 500x, znam da je isao 1.6eTorq. 

@vagenovac zvali su me za onaj  audi, covek ceka odobrenje za lizing, pa ako to bude ok prodat je. Ako ne, zvace me sledece nedelje.

 Sutra prepodne idem do AK, pa cu uporediti cene, opremu i ostalo. Iskreno nisam siguran ni da li da gledam ostale automobile. Prenosim utiske kad se vratim iz AK. Hvala svima na savetima:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9 pa xceed sa 1.0t 120ks ti se uklapa u budzet? 20k evra. Za 1500e vise imaju i beli 1.4t 140ks. 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15501295/kia-xceed-10-t-gdi

Screenshot_2020-06-17-22-06-25-986_com.infostud.android.pa.jpg

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16431587/kia-xceed-14-t-gdi

Screenshot_2020-06-17-22-06-52-546_com.infostud.android.pa.jpg

 

Takodje weltauto ima jedan a3 tdi, u malo jacoj opremi od onog belog, profilisana sport sedista sa nastavcima za izvlacenje, dvozonska klima, hrom paket itd. za 19.000e, ali ima 15kkm i star je godinu ipo dana.

 

Screenshot_2020-06-17-22-04-31-946_com.android.chrome.jpg

 

Odlican auto, mozda racionalna kupovina, ali xceed je bezobrazno (pre)lep, oprostio bih mu sto nije dizel :D .

 

Edited by Ivan
Sredjeni PrintScreens

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima losiju opremu od Renegadea, ako gledamo tu klasu. A uz to Renegade mogu da dobijem i za manje para od akcijske cene. 

 

A da je lep to stoji, ja sam ga pola sata gledao u trznom centru kad je bio izlozen :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pominjani XCeed u odnosu na elemente aktivne bezbednosti i po pitanju motora "opremite" kao akcijski Renegade Limited, taj XCeed će biti samo poslednji paket opreme, a čak i kao "MY 2020" biti par hiljada skuplji. Istina, nisu ni iste veličine. Jedan ima veći gepek, a drugi pozadi ima mesta i za glave dvometraša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina automobila na papiru, jedini nacin da se proberu Korejci :D Nemojte samo sabirati opremu, i sedeti u salonima, malo i vozajte, majku mu, ne kupujete dnevnu sobu, nego auto :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam poslednjih 4-5 strana i ništa mi nije jasno...ko kineski da pišete. Sve nešto x y z

 

Moj prijatelj je bio u dilemi poslednjih par nedelja oko hitne kupovine novog auta do 20h eur za firmu (ali će samo on voziti) i gledali smo aktuelne ponude... Te ovo, te ono, te ovako, te mali, te plastičan, te ne vredi, te... Zove me juče i kaže kupio sam. 

 

15god staru - Toyota Land Cruiser 100

 

 

.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Otidji u salon Forda i reci, želim testnu vožnju Focusa 1,5 Ecoboost-a(jer njega želiš da kupiš). Neće da može. Imaju 1,0. Onda ti probaj 1,0 i zamišljaj 1,5 ...

Idi u salon Pežoa. Reci, hoću da kupim 2008 1,2 THP 100, ja bih da ga probam. Probaćeš THP 130 (jer su im svi testni takvi, svuda), pa zamišljaj kako ide onaj sa 100 ks.

Idi u salon Toyote, idi gde hoćeš ...

Najčešće ćeš moći da probaš "nešto drugo". A i ta sama "proba" će biti uglavnom par kilometara gradske ili neke polugradske vožnje (zavisno od lokacije dilera) i sve to najčešće u uslovima saobraćajne gužve.

Šta ćeš tako da uistinu utvrdiš? "Onu stvar"  :) Na žalost, da bi kola bar donekle upoznao, trebaće ti barem 1.000 km. Verovatno i više.

Sa druge srane, ne budeš li pre kupovine ( i t ne samo pre pregovora, već i pre stavljanja potpisa na ugovor) pažljivo čitao tehničke specifiakcije vozila i specifikacije opreme, pa i godinu proizvodnje vozila, ima potencijalno da prodješ kao bos po trnju ... Da se narednih 10 godina češeš i gde te ne svrbi  :) Nemaš pojma koliko se ljudi "zajebalo" samo sa godištem vozila, jer im nije padalo na pamet da salonsko vozilo može biti staro i dve godine, a jako im se "dopala cena", pa su dugo mislili kako su obavili odličnu kupovinu, sve dok naknadno nisu pročitali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...