Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

1 hour ago, vagenovac said:

Car-styling-aluminum-dedicated-a-key-to-for-BMW-F30-316i-320i-328i-F20-start-button.jpg

Ako vec ne moze automatski, genijalno resenje :D . Mada i meni je tu kod kljuca, pali auto, gasi go*no, vec rutina :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je na mazdi zaglavio komadic papira u dugme :D

Video na mazda forumu, deluje kao domaca pamet, ali nismo se prvi toga setili :D

3e1f54d3f381803a5bb8f8cf41a6bc3c.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama "sve smeta". Plivajući, ali i fiksni, DPF, ali i katalizator, S&S, ali i običan anlaser ... Sve :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, moron said:

Nama "sve smeta". Plivajući, ali i fiksni, DPF, ali i katalizator, S&S, ali i običan anlaser ... Sve :)

 

nisi shvatio poentu
evo ti primer i DPF, kao cuva ekologiju, smanjuje izduvne gasove onda odes negde na duzi put a on to sve izbaci u prirodu, regenerise sebe a prirodu zezne :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali ideja je da ispusti tamo gde ne zive ljudi, a da sakuplja u sebe, dok je tamo gde zive ljudi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvoumim se w204 redizajn 2012 ili Mondeo mk4 ristajl 2014, rata razlika 40 eur, 147 vs 107 , ali ako uzmem da je registracija skuplja za 40000 din,Mecka 75 a Ford 35, to mu mesecno dodje oko 3300 din, plus ovih 40 eur -4800 din, dodjemo da je razlika 8100 din mesecno, tj. toliko je vise za mecku na mesecnom nivou, rata 147 eur plus registracija na 12 m po 6200 =23840,za forda rata 107 plus registracija na 12 meaeci =15740
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi se nesto dvoumis. Sta kaze srce to i uradi, ionako ih kupujes radi meraka. Ako hoces realno, znamo svi :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle vam dpf to sakuplja pa izbacuje negde, nije to vreca na usisivacu :D On skuplja u sebe, a kada se napuni do neke granice onda spaljuje to, ispravan nr sme da izbacuje nista.

Naravno sa godinama i kilometrazom se dpf napuni cesticama koje ne moze da spali, pa se zato i zacepi jer ih nije izbacio nigde :)
Tako da cuva ekologiju, samo ubija dzep, a los dpf ubija i motor.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, srdjos said:

nisi shvatio poentu
evo ti primer i DPF, kao cuva ekologiju, smanjuje izduvne gasove onda odes negde na duzi put a on to sve izbaci u prirodu, regenerise sebe a prirodu zezne :)

Bilo je nedavno tekstova na tu temu (pretpostavljam da su preneti i na ovom forumu, jer se ovde prenosi i sa Auto Bloga), jer je na Zapadu bilo "naučnih radova" u tom smislu. Koliko se sećam, svi veliki (BMW, MB, VW .... ) imaju jednostavan ekološki odgovor, kada tu emisiju "zlu emisiju" (tokom jedne regeneracije) "razliješ" na ukupnu (prosečnu) kilometražu izmedju dve uobičajene regenarcije, u proseku opet po 1 km dobiješ daleko nižu ( i dozvoljenu ) emisiju , tako da ne može da se kaže da bi bilo ekološki bolje bez DPF-a. Jer, ukupna "zla emisija" je svakako niža sa DPF. I sa EGR. I sa SCR ... Sad, što bi mi sve to da "počupamo sa motora", da on kao "lakše diše", a zapravo zato jer nam je preskupo da držimo "ispravnim" DPF, EGR, SCR (ili, ne daj Bože, da se dosipa AdBlue ili aditiv za FAP), to je neka druga, neka naša priča, veoma tužna priča, više posledica "ekonomskog blagostanja" i "Zlatnoga doba", u kome imamo tu (ne)sreću da živimo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, ne misliš valjda da će da kude svoje proizvode
Moguće da će kod novog DPF-a izlaziti manja količina gasova ali kod DPF-a koji je prešao 50 kkm i više, ta tvrdnja ne pije vodice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, matematički su skroz u pravu. U proseku, emituje manje po svakom predjenom km. I to onda jeste ekološki korak napred. Za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga jedan "zloglasni" Euro 4 :)

https://www.mojauto.rs/polovni-automobili/2975512_Peugeot_308_2009_god/?cena=low

 

Untitled.thumb.png.8b897a3583e425505d37b5e09da1fad1.png

 

Lep primer veoma lošeg oglasa za dobra kola, čovek kao da ne želi da proda... Znam "prvog vlasnika", do pre oko 2,5 meseca :) 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, moron said:

lošeg oglasa

drugar ne kapiram.. :huh:

moze tvoja recenzija oglasa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom molba da se uz linkove ostavlja PrintScreen oglasa. U suprotnom nam sva prica ovde ostaje bespredmetna za buduca citanja, sadrzaj foruma ne treba da zavrsi od tudjih linkova ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Izvinjenje, hvala Ti što si sam ubacio sliku umesto mene :)

@Zan Batist

Pa, šta je Tebi asocijacija o stanju sedalnog dela prednjih sedišta (pa i o stanju i kilometraži vozila) kada na oglasu na slikama vidiš da su stavljene presvlake samo na sedalni deo prednjih sediša (ili kada na oglasu ima dosta slika, ali, nema nijedne slike n akojoj bi se jasno video sedalni deo sedišta vozača, onaj levi bok, koji prvi strada)?

Meni bi prva asocijacija bila da je sedište (ispod te presvlake) u lako lošem stanju i da je i vozilo takvo (a da je kilometraža "vraćena").

Ovaj oglašivač je uradio upravo to - stavio je presvlake samo na sedalni deo prednjih sedišta. Da tražim očuvana polovna kola tog godišta, ja bih taj oglas odmah preskočio.

Takodje, mislim da na "psihu kupca" može da utiče i sam "kvalitet fotografija" (ne samo ugao i način fotografisanja, već i sama "kompozicija", "pozadina"). Na ovim slikama "pozadina" ( i "kompozicija" ) je nekako deprimirajuća ( a proleće je, sve je odavno već zeleno).

Konačno, ja bih (da prodajem ) oglas stavio (i) na sajt "Polovni automobili".

Elem, za mene je ovo "loš oglas", koji bih ja, da sam neko ko traži, u prvom traženju oglasa verovatno preskočio.

Pri čemu sam, nekim čudnim sticajem okolnosti, ja bio i formalno "prvi vlasnik" tog oglašenog vozila ( do pre dva meseca) i znam u kakvom je stanju to vozilo ( sedište vozača mu je kao "novo", jer ja imam 74 kg, a ta kola su ukupno sa barem 80-85% vožena van grada).

Kao što znam da taj "prodavac" (moj dobar drugar, koji me godinu dana jurio da mu to prodam, a juče saznam da je kola oglasio čim ih je na sebe preveo) na svega 400-500 metra od kuće ima fantastično okruženje, veoma lepu prirodu, gde je mogao i da napravi veoma lepe slike za oglas ( tu npr. slika fotografije za sve oglase "Ivan auto" na "Polovni automobili" i ono je primer odličnih fotografija i još boljih oglasa).

Zato i kažem da je ovaj oglas "baš loš" i da će to taj oglas da se neprimetno zagubi medju bar stotinu oglasa istovrsnog vozila sličnog godišta :) To sam juče i rekao drugaru, da je on budala sa takvim očajnim oglasom, kao što sam i ja budala što sam prodao njemu, a ne jednom drugom dobrom drugaru, koji me takodje "jurio" za ta kola ...

Ali, jbg, sve je to život, njegova su kola, njegov oglas  :)

 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, moron said:

Pa, šta je Tebi asocijacija o stanju sedalnog dela prednjih sedišta

IE je kriv :rolleyes:, samo 5 slika sam mogao da vidim i to bez slideshow-a.. firefox rijesio.. jasno mi je sada o cemu govoris..

15 hours ago, moron said:

Na ovim slikama "pozadina" ( i "kompozicija" ) je nekako deprimirajuća ( a proleće je, sve je odavno već zeleno).

dobra prica :) slazem se.. al ne zaboravi da kola ne prodaju samo hipsteri.. nego i mašinovodje, pekari (šala naravno…)

15 hours ago, moron said:

Konačno, ja bih (da prodajem ) oglas stavio (i) na sajt "Polovni automobili".

tako je.. torenti se traze na thepiratebay a ne na RARBG.. :)

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 hours ago, Zan Batist said:

dobra prica :) slazem se.. al ne zaboravi da kola ne prodaju samo hipsteri.. nego i mašinovodje, pekari (šala naravno…)

Slažem se i ja sa Tobom, ali, kada čak i kada "običan čovek" (a ne "profi" ) pravi oglas za kola koja privatno prodaje, nije nužno baš da bude genije sa IQ preko 150, pa da može i sam da skonta da su neke stvari u oglasu potpuno "pogrešne".

Ja mu juče predložih, ako ga mrzi na on to sam radi, da mu ja napravim nove, lepe fotke, sa nekom primerenom pozadinom, ali, on reče "da ne može sada samo zbog toga da opet pere kola..." :)

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron, dao si dobar primjer.. ma ko ce ponovo prat auto..

samo tu nije kljuc jesi li profi ili obican covjek.. u pitanju je profil jednog prosjecnog balkanca dje je dominantna osobina nedisciplinovan i povrsan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...